Şimdi Ara

Avusturya Lisesi Hakkında Soruları Alayım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 4. senem olacak okulumda. Sorularınızı yanıtlayabilirim.

• Hayır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Avusturyanın lise bölümünde öss yapıcak öğrenciler için bir tavsiyen varmı ? Çoğu kişi 10.sınıfta falan eğer öss yapıcaksanız başka bir anadolu lisesine geçin diyorlar mesela Kadıköy anadolu gibi . Birde 10.sınıfın sonunda almancada c1 diploması alıyormusunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: wiseoflex

Avusturyanın lise bölümünde öss yapıcak öğrenciler için bir tavsiyen varmı ? Çoğu kişi 10.sınıfta falan eğer öss yapıcaksanız başka bir anadolu lisesine geçin diyorlar mesela Kadıköy anadolu gibi . Birde 10.sınıfın sonunda almancada c1 diploması alıyormusunuz ?

Matura ve ÖSS seçimleri 10. sınıf sonunda yapılıyor. Ben matura seçtim. Bu sene 100 kişiden sadece 27 kişi ÖSS seçti. Okul ÖSS'ye iyi hazırlayan bir okul değil. Amacı belli. 10. sınıf sonunda B2, 11 sonunda C1 sınavına giriliyor. B2 diplomam var şu an anlayacağın. Geçen sene (10a geçişte) okuldan anadolu liselerine geçen çok oldu. Çoğunluk Cağaloğlu'nu tercih etti. Orada da ilk yabancı dil Almanca olmasından dolayı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SeiStill

quote:

Avusturyanın lise bölümünde öss yapıcak öğrenciler için bir tavsiyen varmı ? Çoğu kişi 10.sınıfta falan eğer öss yapıcaksanız başka bir anadolu lisesine geçin diyorlar mesela Kadıköy anadolu gibi . Birde 10.sınıfın sonunda almancada c1 diploması alıyormusunuz ?

Matura ve ÖSS seçimleri 10. sınıf sonunda yapılıyor. Ben matura seçtim. Bu sene 100 kişiden sadece 27 kişi ÖSS seçti. Okul ÖSS'ye iyi hazırlayan bir okul değil. Amacı belli. 10. sınıf sonunda B2, 11 sonunda C1 sınavına giriliyor. B2 diplomam var şu an anlayacağın. Geçen sene (10a geçişte) okuldan anadolu liselerine geçen çok oldu. Çoğunluk Cağaloğlu'nu tercih etti. Orada da ilk yabancı dil Almanca olmasından dolayı.

Peki ya okul zormu ? Okulun hazırlığının en zor senelerden biri olduğu söyleniyor . Arkadaşlarım için hazırlığı atlatmak bile ( daha doğrusu almanca dersini) kolay olmadı heleki 9. Sınıfta falanişlerin çok daha zorlaştığını söylüyorlar demek istediğim sınıf geçimi yani almanca dersleri için bir tüyon varmı yada hazırlığı ve 9 u geçmiş birinin 10.sınıfta b2 11 dede c1 diploması almama şansı varmı sonuçta okadar okuyup daha diploma alamamak çok kötü olmalı son olarakda okulun ingilizce eğitimi nasıl ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SeiStill

quote:

Peki ya okul zormu ? Okulun hazırlığının en zor senelerden biri olduğu söyleniyor . Arkadaşlarım için hazırlığı atlatmak bile ( daha doğrusu almanca dersini) kolay olmadı heleki 9. Sınıfta falanişlerin çok daha zorlaştığını söylüyorlar demek istediğim sınıf geçimi yani almanca dersleri için bir tüyon varmı yada hazırlığı ve 9 u geçmiş birinin 10.sınıfta b2 11 dede c1 diploması almama şansı varmı sonuçta okadar okuyup daha diploma alamamak çok kötü olmalı son olarakda okulun ingilizce eğitimi nasıl ?

Hazırlık zor mu, esasında hayır. Ama ortaokulda herşeyi 4 kez tekrar etmeye alıştırıldığımız için kendi başımıza ders çalışma potansiyeline sahip değiliz ve AVS'de bizden bu bekleniyor. Ben hazırlığı ilk dönem düz, ikinci dönem teşekkürle geçtim. Kızlardan 4-5 takdir alan vardı Her neyse, 9'da neredeyse tüm dersleri Almanca olarak görmeye başladık. Hazırlık sadece 20 ders almanca 2şer 3er ders mat ve bio görüyorduk. Yeni şeyler değil ama bildiklerimizin almancasını. 9da herkes çok zorlandı. Kalmanın eşiğinde olan çok arkadaşım vardı. Hazırlık da 8 sene almanca görmüş arkadaşım kaldı, ben sadece 2. yabancı dil olarak az çok biliyordum. Yani şakaya alınacak bir işi değil bu okulda okumak. Senin nasıl bir öğrenci olduğunu bilmem ve kendimi övmek de istemem ama ben 9da ve 10da olağanüstü bir öğrenciydim. Bu sene neler olur göreceğiz ama herşey iyice zorlaştı. Tüm bu zorluklarla başaçıkabileceğne inanıyorsan başlayabilirsin. Diplomayı alamayanlar oluyor ama 100 kişiden 10 tane falan. Alamazsan matura yapamıyorsun. Yani hiçbirşey şaka değil.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.