Şimdi Ara

Sağlıkçı olmak isteyip pişman olmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3
Cevap
1
Favori
328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle arkadaşlar ben sağlık meslek lisesine çok isteyerek girdim ve şuan 11.sınıfım ve hemşire yardımcılığı bölümündeyim fakat araştırma yaparak birkaç yazı gördüm ve moralimi baya düşürdü bu yazılardan biride yeni atanmış bir hemşire yardımcısının 2.500TL maaş alması ve atamasının olmaması adı üstünde meslek lisesi olduğundan dolayı ana dersleri fazla görmüyoruz ve ben anlattığım gibi hem maaş yönünden hemde atama yönünden biraz sıkıntılı olduğu için moralim baya bozuldu ve ben sağlık alanında devam etmemeyi düşünüyorum fakat ana dersleri fazla görmediğimizden dolayı sağlık alanında devam etmeyeceğim için üniversite sınavında fazla birşey yapabileceğimi düşünmüyorum bana bu konu hakkında bilgilendirebilecek arkadaşlar veya yaşamış olanlan arkadaşlar yardım ederseniz memnun olurum

• sana kötü bir haberim daha var. üniversite diploması aldığında da iş bulabilme sorunu ve asgari ücretten bir fazla maaş alma sorunları çıkabiliyor. iş garantili diploma diye bir şey kalmadı. bu yüzden neyi seçersen seç, iyice düşünmen ve kendi yolunu kendin açman gerekiyor. şuanda ne olursa olsun, okuyup diploma alman, senin önceliğin. diplomayı aldıktan sonra, ister üniversite sınavında şansını denersin, istersen, geleceğine ince düşünüp sık dokuyarak karar verirsin.(burada üniversiteyi dışlamıyorum. seçimini düşünerek yapmanı söylüyorum.) üniversiteye alternatif olarak, telafi eğitimi adı altında yeni bir program açıklandı. lise diploması sahip kişilerin, kültür dersleri hariç tutularak, yüzyüze meslek dersleri görerek, farklı bir branşta meslek diploması veriyor. eğitim süresi minimum 1,5 sene sürecek. ama dediğim gibi, başkalarının tavsiyesi yerine, kendini tanıyarak, geleceğin için karar vermek zorundasın.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.