Şimdi Ara

FegeyaOS - Sıfırdan geliştirilmiş işletim sistemi (23. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
632
Cevap
20
Favori
56.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
137 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Adam ısrarla Türkçe bilmediğini ispat edercesine yazıyor. Neyse sana işletim sisteminle hayal dünyanda kolaylıklar dilerim ;) mükemmel pavırpoyint sunumlarınla birkaç seneye bill gates i geçersin muhtemelen ;)
  • Anton Lavey kullanıcısına yanıt
    Şu andan bir yorum çıkarmak zor, daha paylaşacağım çok kütüphane ve birçok kod olacak. Daha tamamını açmadım kırptım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Böyle böyle yazmama gerek yok. Zaten veritabanında vardır e-postası her şeyi. DonanımHaber modlarına söyleyeceksin, e-postasından kim olduğu anlaşılır zaten. Ayrıca açılış tarihinden de.

• Arkadaşlar herkes eleştirmiş fakat kaynak kodları yavaş yavaş geliyor. Lite çekirdek açıldı bile. Buyrun:https://github.com/FerhatGec/fegeyake-kucukv?fbclid=IwAR3TvE1sR9v7C82f9chaLsnDz67Wtx24DNnII7z_5R207iT05I6oJjZy-FY

Bu çekirdeğin süresi 21 Ocak'ta Beta 1 çıkınca dolacak, 21 Ocak'ta normal çekirdek ve OS'un kendisi paylaşılacak.
  • yutubcu kullanıcısına yanıt
    FerhatGec gectiğimiz Temmuzda da GecOS adlı bir işletim sistemini sıfırdan yazdım demişti o konuda "ben lise öğrencisiyim" gibi bişe demişti. O konu silindi ancak silindiği günlerde Google Cache'den cektiğim versiyonu (son bir iki sayfası eksik) şurada:

http://larsmalmsteen.github.io

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lisedeyim zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

FerhatGec gectiğimiz Temmuzda da GecOS adlı bir işletim sistemini sıfırdan yazdım demişti o konuda "ben lise öğrencisiyim" gibi bişe demişti. O konu silindi ancak silindiği günlerde Google Cache'den cektiğim versiyonu (son bir iki sayfası eksik) şurada:

http://larsmalmsteen.github.io
    Adam GecOS'u belki sıfırdan yazdı sonra karar değiştirip bu OS için HelenOS kaynak kodları kullandı... Bunda ne gibi bir yanlış var? Siz onu bırakın da, şunu söyleyin lütfen, siz Ferhat arkadaş kolpadır, OS'u da hoaxdır diyordunuz ne oldu?

• Bence tosuncukOS olmalı

• İşi gücü ELEŞTİRİ olan, MUHALEFET ETME hastalığından kasıp kavrulan tipler; İşinize bakın yaa, bi gidin gidin ya, bıktık usandık sizden... Bir lise öğrencisine bir şirketin CEOSu edası ile şirketin ana yazılımcısına çemkirir gibi HESAP SORAN tipler siz hangi kafayı yaşıyosunuz?

Öğrenci kardeşimiz 21 Ocakta BETA yayınlayacak, ama o gün gelince yayınlamaz. Çünkü yetişmemiştir veya vazgeçmiştir. Yayınlamak zorunda mı? Belki sizi şevke getirmek, umut aşılamak, heyecan vermek için böyle bir konu açmış da olabilir. Bunda ne sakınca var?

Konuda neden teknik tartışma yapılmıyor? Konu sahibi sen de konu dışındaki tartışmalara çanak tutma. Teknik olarak sorulan sorulara yanıt ver sadece. Konunun kaldırılmasına neden olacak her şeye çanak tutuyorsun; (Kimseye şunu MUTLAK yapacam bunu KESİN yapacam deme, her şeyi yapmak istediğini AMAÇ olarak paylaş. Tarihi KESİN zamanlar verme, UCU AÇIK zamanlar ver. Konudaki asıl amacı SABOTE etmek için hep aynı türden ARDIŞIK mesajlar yazıp polemiğe girenleri alıntılama...) Senden bu anlamda kimse ne konuşmanı isteme veya sıfırdan işletim sistemi çekirdeği yazdığına dair kanıt isteme hakkı yoktur.
    Her öğrenci yalandan işletim sistemi yazdım diye konu açsa ve o konuda bir kaç yararlı teknik bilgi paylaşılsa ve tartışılsa bile ülkeye marjinal faydası bu forumdaki pek çok gereksiz bölümdeki devesa konulardan daha fazla yararı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asau -- 27 Aralık 2019; 1:37:23 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-A3F4EC772

Bugün yayınlayacağım, fakat çekirdek çok büyük değil bilin. Tek seferde yüklenmesi için, önyükleyici farklı bir git repositorysine yüklenecek.
    Baktım biraz, çoğu import yok, kerneli parçalamadan tam olarak koyarsan daha uygun olur diye düşünüyorum. Parça parça farklı repolarda tutmak hem inceleme hem de hata ayıklama açısından zor geldi bana. Dediğim gibi, kernel paketi ayrı, bootloader ayrı gibi düşün.

• C++ ve +Assembly ûstadıyım soruları alayım

• 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.