Şimdi Ara

FastPath moddan çıkardılar,geri geçirmiyorlar !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
860
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Haziranın 4ünde online işlemlerden destek kaydı açmıştım hız sabitlemesi yapılması için ve kayıtta o kadar söylememe rağmen hattımı fastpath moddan interleaved moda geçirmişler santral üzerinden. Ve şimdi tekrar geri fastpath moda alınması için neredeyse 1 haftadır defalarca destek kaydı açtım, tüketici şikayeti yazdım ve BTK'dan yaklaşık 10 tane şikayet yazdım. Müşteri hizmetleri telefonla aramıyor zaten. Forumdaki yetkili VAE üzerinden hizmet aldığım için FastPath moduna alamadıklarını söyledi ancak benim hattım zaten VAE üzerinden tam bir buçuk senedir FastPath mod üzerinden hizmet alıyordu, yani düpedüz yalan söylüyorlar, sırf türktelekomun santralini arayıp laf geçirtemedikleri için böyle bişey uydurdular şuan. Forumda bile bir sürü türknet kullanan buldum VAE üzerinden ve hat değerlerini paylaştıkları için fastpath modda kullandıkları açık açık yazıyor. Bütün bunlara rağmen günlerdir beni süründürüyorlar. Online oyun oynayarak para kazanan biriyim bu yüzden hattımın Fastpath modda olması çok önemli.

FastPath moddan çıkardılar,geri geçirmiyorlar ! - Burada da gördüğünüz gibi bu ayın 3'ünde yaptığım hız testi ve 7 ms pingim var ve bir gün sonra destek kaydından sonra bu değer 20-50 ms arasında değişiyor. Bu arada donanımsal veya bina içi tesisatta hiçbir değişiklik olmadı o yüzden bunlara suç atamazlar.

FastPath moddan çıkardılar,geri geçirmiyorlar ! - Burda da yine gördüğünüz gibi VAE üzerinden FastPath mod üzerinden hizmet alan başka birisi.

FastPath moddan çıkardılar,geri geçirmiyorlar ! - Yine burada VDSL üzerinden VAE olarak FastPath moddan hizmet alan başka birisi.

Eğer bu bugün içerisinde düzelmezse bayramdan sonra iptal edip başka bir servis sağlayıcıya geçicem çünkü aktif altyapı diye diye neredeyse TürkTelekom'a döndüler. Aynı onların fiber altyapısı gibi birşey YAPA altyapısı. Adı var ama gören neredeyse yok.

• Benim bildiğim VDSL2 portlarında fastpath denen birşey olmaması.
    Fastpath ve interleaved denilen şey adsl ve adsl2+ gibi sistemlerde oluyordu diye biliyorum.

Yanlış biliyorsam düzeltin ama, bendeki vdsl modemde fastpath diye birşe yok. HG658c modemine sahibim.

Vdsl de ping değerleri adsl'e göre biraz yüksektir yapısı gereği. Belki bu yüzden yükselmiş olabilir pingin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crawlers -- 14 Haziran 2018; 14:48:36 >
  • crawlers kullanıcısına yanıt

O zaman onun açıklamasını yapsınlar bana. Müşteri temsilcisi resmen ping bizi ilgilendirmez deyip suratıma telefon kapattı. Yani 1 yıldır 6-7 ms üzerinden hizmet aldığım hat, hiçbir iç tesisat sorunu, hiçbir donanımsal sorun veya değişiklik olmamasına rağmen neden 20-50 ms civarına çıktı ? Bunun açıklamasını yapın diyorum, yapacak bişey yok diyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: crawlers

Benim bildiğim VDSL2 portlarında fastpath denen birşey olmaması.
    Fastpath ve interleaved denilen şey adsl ve adsl2+ gibi sistemlerde oluyordu diye biliyorum.

Yanlış biliyorsam düzeltin ama, bendeki vdsl modemde fastpath diye birşe yok. HG658c modemine sahibim.

Vdsl de ping değerleri adsl'e göre biraz yüksektir yapısı gereği. Belki bu yüzden yükselmiş olabilir pingin.
    "Vdsl de ping değerleri adsl'e göre biraz yüksektir yapısı gereği"

Ne ilgisi var yahu? Tam tersine pingin daha düşük olması gerekir.

Ben adsl'den vdsl'e geçtiğimde hiçbir değişiklik olmadı ancak ping bakımından. Tümüyle aynı kaldı.

İndirme hızı çok iyi oldu tabi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hizmet numarası ile tt genel midirlüğüne gidin fast path almalarını rica edin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ULTILIX U kullanıcısına yanıt
    Vallaha bir kere gittim, türknet kullandığımı duyunca ilgilenmediler. Sizce yaparlar mı öyle bişey ?
  • Şuan kendi kendine düzeldi ping. Speedtestte 4-5 çıkıyor tekrardan. Gerçekten türknet'in işine akıl sır ermiyor. Hem biz yapamayız diyorlar hem de kendi kendine düzeliyor.
  • FastPath moddan çıkardılar,geri geçirmiyorlar !
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.