Şimdi Ara

Fast path gecmek ıstedıgımde vae den gecıremıyoruz dıyorlar bırısı acıklayabılır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Oyunlarda saadece aksamları bellı saatlerde 9 gece 1 arası asırı ms pıng sorunum oluyor oynamayı ımkansız hale getırdıgınden turk nete fast path moduna gecmek ıstedım.Bana bu yanıtı verdıler.Bu ne demek oluyor ?
    '' kontrol ettiğimde VAE' den hizmet alıyorsunuz. VAE' de fast path moduna geçiş yapılamıyor.''

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu şu demek oluyor. Başka operatörlerde telefonla 2 dk da halledebileceğiniz işlemi biz yapmadığımız gibi yapmak istersekte günlerce süründürürüz demek oluyor.

Aslında suç türknette değil şu işlemi yapamıyoruz diyen merdiven altı şirkete işletmeci lisansı verenlerde.

• Problemin hattının interleaved olmasından değil, problem crosstalk-interference denilen saha dolabına çok bağlantı gelmesi sonucu sinyalin karışması ya da santralden dağıtıma yetersizlik. Yeni VDSL profilleri Türkiye'de de keşfedilirse, (ki bu konularda Afrika kabilesi gibiyiz) problem düzelecektir.
    Eğer belirli saatlerde oluyorsa bu yani prime-timeda oluyorsa problem senden kaynaklanmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tweenietomatoes -- 19 Temmuz 2018; 12:40:1 >
  • Hattım vdsl bu durumu duzeltmek ıcın ne yapmam lazım ?

• Aynı sorun bende de var. Bugün aradılar adam durumu anlatıyorum portu resetliycez diyor. Her gün periyodik olarak akşam saatlerinde oluyor diyorum yine aynı cümleler. Bunlar laftan mı anlamıyor biz mi anlatamıyoruz. Bir ay önce aldığımız pingin iki katı diyoruz hala başka cihaz bağlıysa bölgesel kaynaklı problemler varsa türünden lakırdılar etmeye devam ediyorlar. Problemi çözersen bana da haber ver Allah rızası için oyunlardan soğuduk be kardeşim be.
  • bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 17 Temmuz 2020; 22:56:30 >
  • Ben de TürkNet kullanıyorum. Hızdan aşırı memnunum ama gündüz yurtdışına 50 ms olan ping akşam saatleri 150 ms oluyor. Online oyun oynamayı çok zorlaştırıyor. Ben de Fast Path moduna geçmek istediğimde aynı cevabı aldım. Alternatifleri araştırmaya başladım bile, en kısa zamanda ping sorunu olmayan sağlayıcıya geçeceğim.
  • Ben VAE'de iken FastPath'deydim.

Yemesinler adamı.

Hayatları yalan adamların.

Öyle hız artırdık, kota kaldırdık demekle olmuyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba hattınızın fastpath olup olmadığı kesin bilmiyorsunuz galiba. Akşam saatlerinde çok ping oluyor demişsiniz.
    Mümkünse öğlen - akşam ve gece saatlarinde tracert 8.8.8.8 komutunu kullanıp sonucu buraya eklerseniz sorunun tam nereden kaynaklandığını daha iyi anlayabiliriz.

@AlkanExclusive Bazı vae santrellerinde sıkıntı olabiliyor. ben de VAE yim ve fast path kullanıyorum.
    Aslında bu konuda en kolay çözüm internet hizmet numarası ile Telekomun santraline gitmek. Sistem fast path geçiriliyorsa geçirirler.
  • Maskeli Bilo kullanıcısına yanıt
    50 den 150 yükselmesi fast path ile alakalı bir durum değil. İl deki router , telekomdan kiralanan kapasite, telekomun trafik teslim cihazı, turknetin varsa kendi fiberinin kapasitesi yoksa tt den kiraladağı kapasitedeki yetersizlikler sonucu oluşur.
    Siz yine iyiymiş durumunuz. ben 90 aşağısını görmüyorum genelde
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.