Şimdi Ara

Farkli fiber modem alsam ont cihazi ile calisirmi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
1.401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, fiber tarife kullaniyorum. Mevcutta HG253S modeli var fakat QoS ozelligi yok, wifi cekim alani cok yetersiz. Ben hiç sorun(hız vs.) yasamadim fakat hakkinda kötü yorumlar var. Bu yüzden yeni fiber modem alacagim ama bir blogda turk telekomun verdigi fiber modemi ve ont cihazi disinda baska cihazin kullanilamayacagini okudum. Acaba superonlineda da boylemidir ? Bu arada bant genişliği yazılımı stabil, QoSda detayli ayar yapabileceğim, cekim gücü yüksek ve aşırı ısınma sorunu olmayan önerdiğiniz modem var mıdir?
    Farkli fiber modem alsam ont cihazi ile calisirmi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scream1818 -- 31 Ağustos 2020; 14:16:26 >

• kullanılabilir, forumda anlatılan yöntemler ile WAN şifrenizi almanız gerekiyor. Sonrasında MAC clone ve PPPoE özelliği olan bir cihazı kullanabilirsiniz fakat TV+ kullanıyorsanız çalıştırmanız zor hatta bazı durumlarda imkansız.
  • LGR9 kullanıcısına yanıt
    Bu özellikleri olan modemlere bakacağım. Cok tesekkur ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scream1818 -- 31 Ağustos 2020; 15:22:0 >
  • Değiştirin ama eski ekipmanları muhafaza edin, onlar size zimmetli. Abonelik sonunda geri alınacak.
  • Arkadaşlar ont cihazındaki giriş olan modem var mıdır piyasada? Varsa eğer fiber kabloyu o modeme bağlasak fiber interneti kullanabilir miyiz?
  • ugur_Akd kullanıcısına yanıt
    Son zamanlarda sağlayıcılar bütünleşik router veriyorlar. (Noka g240w ve Huawei bir modeli sanırım)

Bunlardan başka yok. Olsada elinizi kolunuzu sağlayıp fiber altyapı da istediğiniz cihazı kullanamazsınız. (Routerlar değil ontlerden bahsediyorum)
  • Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Nokia g240w modelinde fiber kabloyu takacak giriş var diyorsunuz yani. Temin ettiğim takdirde direkt olarak kullanabilir miyim peki dikkat etmem gereken husus var mıdır? Bir de söylediğiniz huawei modem hangisiyse onu da araştırmak isterim model biliyorsanız

• ugur_Akd kullanıcısına yanıt

Macereya gerek yok pek.

Bu routerları sağlayıcılar veriyor zaten. Piyasada letgo'da satanlar var. Alıpta çalışır mı %100 diyemem.

Kendi örneğimde, deneme amaçlı ONT aldım sağlayıcımınki ile aynı. Çalışıyor.

Evinizde ONT var ise onla devam edip, geniş marka-model skalasında istediğiniz routerı alın.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.