Şimdi Ara

FarCry 1 Alt Yazılı Türkçe Yama

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
2
Favori
1.113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Biliyorsunuz ki oyunun normalde alt yazıları mevcut değil. Bundan önceki Türkçe yamalar ise 

sadece menüyü Türkçeleştiriyordu. Artık alt yazıları dahil bir şekilde FarCry 1'i oynayabilceksiniz.

Yamayı satın almak için aşağıdaki bağlantıyı takip edebilirsiniz.

Kurulum:

FC Türkçe Yama klasöründeki tüm dosyaları FarCry'ın ana klasörüne atın. Örnek:\SteamLibrary\steamapps\common\FarCry

Sonrasında FarCry'ın ana klasöründe bulunan DevMode.lua dosyasını bir notepad uygulaması ile açın.

En aşağısına gidin ve 2-3 Enter ile 2-3 satır boşluk bıraktıktan sonra FC Türkçe Yama klasörü içerisinde 

verdiğim kod.txt'sinde bulunan kodu yapıştırın ve kaydedin.

Steam kullanıcıları kütüphanesinden oyuna sağ tıklayıp özellikler dedikten sonra Genel kısmındaki Başlatma seçenekleri kısmına

-devmode yazarak bunu aktif edebilir. Böylece kısayol ile uğraşmaz. Oyuna direkt kütüphaneden girebilir.

-devmode komutunu ekliyoruz çünkü verdiğim kodların aktif olmasını sağlıyor.

Steam harici kullanıcılar için: 

FarCry\Bin32'deki FarCry.exe'nin bir kısayolunu oluşturun. Kısayola sağ tıklayıp özellikler diyin.

Hedef: kısmında tırnak içinde "C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\FarCry\Bin32\FarCry.exe"

şeklinde kısayolun bağlı olduğu exenin konumu yazıcak. Eğer sizde tırnak işaretleri yoksa başına ve sonuna ekleyin yukarıdaki

gibi olsun. Ardından tırnaktan sonra bir boşluk ekleyerek -devmode yazın ve Uygula diyin. Şu şekilde olacak:

"C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\FarCry\Bin32\FarCry.exe" -devmode (sizin exe'nin konumuna göre değişir tırnak içi)

Artık oyuna bu kısayol ile giriş yapabilirsiniz -devmode komutunu ekliyoruz çünkü verdiğim kodların aktif olmasını sağlıyor.

Steam kullanıcıları kütüphanesinden oyuna sağ tıklayıp özellikler dedikten sonra Genel kısmındaki Başlatma seçenekleri kısmına

-devmode yazarak bunu aktif edebilir. Böylece kısayol ile uğraşmaz. Oyuna direkt kütüphaneden girebilir.

Bu kodun getirdiği bazı yan özellikler:

Backspace: Ölümsüzlük

P Tuşu = Bütün Silahlar

O Tuşu = Bütün Silahlara 999 Mermi Verir

F1 Tuşu = TPS yada FPS moduna ayarlar.

F2 Tuşu = Bir sonraki checkpoint noktasına gider.

F4 Tuşu = Noclip’i aktif eder ve uçabilirsiniz.

F5 Taşu = Hızlı Kayıt.

F9 Tuşu = Son Kayıdı yükler.

F10 Tuşu = Son kaydettiğiniz noktaya atar.

F11 Tuşu = Ek bilgiyi açıp/kapatır.

- Tuşu = Hızı azaltır.

+ Tuşu = Hızı arttırır.

= Tuşu = Hızı varsayılan ayarlarına döndürür.

Oyunu FCAM (FarCry Addon Mod) 1.999 ile oynamak isteyenler için kurulum:

Bu mod oyundaki çoğu hatayı düzelten Unofficial bir mod. Final sürümü ise 1.999 Kullanmanız tavsiye edilir.

Modu indirin ardından oyunun ana klasörüne kurun. Ana klasörde Mods diye bir klasör oluşacak ve mod buraya kurulmuş olacak.

Oyuna artık FarCry/Mods/FCAM klasörünün içindeki FCAM.exe ile giriş yapacaksınız. Hangi sürümde oynadığınız fark etmez steam'de olsanız bu mod ile oynamak için

böyle giriş yapıcaksınız. Yine FC Türkçe Yama içindeki herşeyi oyunun ana klasörüne atıyoruz fakat bu sefer kodlarımızı FarCry/Mods/FCAM klasöründeki DevMode.lua dosyasına ekleyeceğiz. (Ama tavsiyem kodları kendi dosyanıza eklemeyin benim verdiğim DevMode.lua'yı kullanın çünkü onuda türkçeleştirdim.)

Ayrıca Oyunda 10 tane ara sahne videosu bulunmakta bunların normalde alt yazısı yok ama ben ekleyip türkçeleştirdim. fcam mod ile oynarken bunların türkçe olması için 

FC Türkçe Yama klasöründeki Languages klasörünü D:\SteamLibrary\steamapps\common\FarCry\Mods\FCAM içine atıp değişiklikleri onaylayın.

Not: FCAM (FarCry Addon Mod) 1.999 modunda menüde değişiklikler yapıldığı için arayüz ingilizce olarak gözükecektir. Bu yüzden modun

menü ekranını tekrardan türkçeleştirdim. FCAM (FarCry Addon Mod) 1.999 MODU İÇİN TÜRKÇE MENÜ klasöründeki menutable.xml dosyasını 

FarCry/Mods/FCAM/Languages kısmına atın ve değişiklikleri onaylayın böylece menü türkçe olacak.

Önemli NOT!

FarCry FCAM modunda;

Far Cry\Mods\FCAM\Scripts\GUI

klasörü içerisindeki HudCommon.lua dosyası nedeniyle ara sahnelerde alt yazıların akışı duruyor ve

bu yüzden uzun altyazıları olan ara sahnelerde sonraki konuşmaların altyazıları ekrana düşmüyor.

Bu nedenle bunu silmeniz gerekiyor. Bu dosyayı silmenin bir sorun oluşturduğunu görmedim. Böyle yaparak oynayabilirsiniz.

Oyunu bu mod ile oynayacaklarda yukarıdaki kısayol tuşları değişkenlik gösterecektir. İndireceğiniz dosyada değişiklik gösteren tuşlar listelenmiştir.

HERKESE İYİ OYUNLAR DİLERİM.

Türkçe Yama satın alma bağlantısı:

FarCry 1 Alt Yazılı Türkçe Yamafar cry 1 türkçe yama (alt yazılar ile birlikte) | shopier
    Far Cry 1 Türkçe Yama (Alt yazılar ile birlikte)
    https://www.shopier.com/ShowProductNew/products.php?id=21057934

Türkçe yamanın videosunun bağlantısı:

FarCry 1 Alt Yazılı Türkçe YamaYERELOYUNyoutube
    Biliyorsunuz ki oyunun normalde alt yazıları mevcut değil. Bundan önceki Türkçe yamalar ise sadece menüyü Türkçeleştiriyordu. YERELOYUN olarak altyazılı bir şekilde FarCry'ın Türkçe yamasını sizlere sunuyoruz. FarCry 1'in Türkçe alt yazılı yamasını satın almak için forumdaki konuyu ziyaret edin:
    https://www.youtube.com/watch?v=0tCVCGo2MB8&feature=youtu.be

FCAM (FarCry Addon Mod) 1.999 Modu bağlantısı:

Ekstra ekstra not: Videodaki reshade eklentisini kurmak için:

FarCry 1 Alt Yazılı Türkçe YamaReShade
    ReShade
    https://reshade.me

Sitesinden uygulamayı indirin. Bin32'deki FarCry.exe'yi seçerek kuruluma devam edin. Sonraki adımda DirectX9'u seçin ve devam edin. Bir sonrakinde sizden birtane ön ayar (preset) dosyası isteyecek;

FarCry 1 Alt Yazılı Türkçe Yamasfx.thelazy.net
    A bit closer to Crysis - Far Cry
    https://sfx.thelazy.net/games/preset/11911/

A bit closer to Crysis - Far Cry ön ayarını Download Preset kısmından indirin ve bu .txt dosyasını oyunun ana klasörüne atın. Ardından Reshade'den istenilen ön ayar dosyası olarak bu dosyayı seçin. Sonraki adımda Select effect packages

to install: kısmında zaten ön ayar dosyasının gerektirdiği tüm paketleri kendisi seçmiş olacak. Next diyin. Bu paketleri indirecek. Oyun içinde Home tuşuna basarak Reshade arayüzüne ulaşabilirsiniz. Settings kısmından Effect Toggle Key'e bir tuş atayın ve bu tuş ile Reshade'yi oyun içinde aktif edebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Bu ön ayar dosyası reshadenin eski bir versiyonu ile birlikte yapıldığı için bazı sorunlar yaratıyordu bende bazı özelliklerin tikini kaldırdım. Benim işaretlediklerim bu şekilde: (Active to top diyerek işaretli olanları en üstte görebilirsiniz.)

Bu ayarları bilgisayarınıza göre değiştirebilirsiniz. Düşük sistemler için tavsiye edilmez...

Bir arkadaşın güven problemleri var herhalde :D Çalışmanın birkaç dosyası..:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yereloyun -- 26 Ekim 2023; 6:50:39 >

• Vay be çocukluğumuzun oyunu... Ellerine sağlık dostum...

• İki adet 1 mesajlı hesabın konusu biraz şüpheli duruyor...

• ? Konusu şüpheli mi? Elimden geldiğince en ince ayrıntısına kadar konuda bilgi vermeye çalıştım ve kaynaklar ekledim. Neyinden şüphelendin anlamadım doğrusu.

• Eline sağlık dostum, eminim uzun bir emek vardır burada. Eski bir oyun olmasa şans verirdim fakat ilgimi çekmedi 1.oyun.

• Çok teşekkür ederim. Normalde daha önce çıkarmayı planlıyordum ama 6-8 aydır raftaydı askere gitmem nedeniyle. ^^

• Eline emeğine sağlık yama ile oyunun yarısına geldim gayet güzel olmuş. Yalnız sinematikler alt yazılı değil bilgin olsun.

• Oyun tarihinin en iyi oyunlarından birini Türkçeye çevirdiğiniz için teşekkürler.

• OR-Bİ kullanıcısına yanıt

Merhaba. Bahsettiğiniz ara sahneleri çevirdim ve yeni linki mail'inize attım. (Yamadaki yeni gördüğüm bazı hatalarda düzeltme de yaptım.) Oyun içinde video olarak çıkan ara sahnelerde altyazı kodlaması yapmamışlar bu yüzden bu sahnelerde altyazı yok fakat video olmayan oyunun kendi grafikleriyle olan ara sahnelerin hepsinde zaten yamada alt yazı mevcuttu. Video olan ara sahneler ise zaten oyunda çok az bulunmakta. Aşağıda bunların listesi olan ekran görüntüsünü bırakıyorum. Oyunun içinde video ile olan 10 ara sahne mevcut. Bunlardan regulator ve volcano_final olan ara sahnelerde zaten konuşma yok geriye kalan 8 video ise toplamda 6,5 dakika uzunluğunda. Bunları kendim bir tool bularak .bik formatı şeklinde altyazılarını ekledim. İyi oyunlar dilerim. Yeni kurulum notları indireceğiniz yeni versiyonda mevcuttur. Bu arada FCAM modunu da tavsiye ederim. Oyuna geniş ekran özelliğini eklediği için bu çevirdiğim videolar tam ekran olarak gözüküyor o modda.

Yarısına kadar geldiğiniz için kaçırdığınız sinematikleri eğer oyunu tekrar oynamayacaksanız \FC Türkçe Yama\Languages\Movies\English klasöründen açıp izleyebilirsiniz. .bik dosyası oldukları için her video oynatıcı açar mı bilemiyorum. Ben Media Player Classic (MPC-HC) ile açıp izleyebiliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yereloyun -- 26 Ekim 2023; 7:21:59 >

• Elinize sağlık hocam yamanızı yakın zamanda deneyeceğim şu ara FarCry oynayacak zamanım pek yok

Şu şekilde yamalar diğer altyazı olmayan efsanelere de yapılsa keşke (mesela Prince of Persia The Two Thrones)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cemo94 -- 27 Ekim 2023; 8:27:9 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • yereloyun Y kullanıcısına yanıt

İlginiz için teşekkür ederim oyunu fcam modu ile oynuyorum sona yaklaştım on numara yama olmuş.

• Yama hala satışta mı? Yakın zamanda yamayı satın alan var mı? konu sahibine de ulaşılmıyor..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.