Şimdi Ara

Far Cry 6 (Çıktı) [PC ANA KONU] (22. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
609
Cevap
14
Favori
27.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hd paket sağlam büyükmüş . oyun bu haliyle de gayet benim için tatmin edici ama denemekten bir şey kaybetmeyiz . Ben de epic ten son gün trene atladım hayırlısı.

• Far Cry 6 (Çıktı) [PC ANA KONU]
    Far Cry 6 (Çıktı) [PC ANA KONU]

chorizo ile takılmacalar :D :D

• Tremere117 kullanıcısına yanıt

Oyunu iade ettim Epic Games'e bakalım para ne zaman yatar

• oyunu aldım hiç oynamadım benchmark yaptım bir kaç kez görüntüyü beğenmedim o kadar köklüyoruz 3080'le bu ne dedim.sonra hd texture pack kurdum şimdi daha güzel oldu o 11gb gerekir olayı tıraş kurun yani yoksa bir şeye benzemiyor.46gb mi ne yalnız hd texture.

• Oyunu alıp oynamadım da Far Cry severlerin bile bu oyundan soğuması sanırım Ubisoft içinde FC konusunda son kurşunu oldu. Adamlar FC7 de online tabanlı, F2P bir yapıya geçiyorlar diğer oyunlarında olduğu gibi. En üzüldüğüm kısımda Assassin's Creed Valhalla da bile hatta neredeyse her AC oyununda farklı mekanikleri cesurca denediler ama en olması gereken Far Cry da 3.oyundan beri var olan yapıyı aynı bıraktılar. Kötü. Neyse güzel bir Ubiconnect indirimlerinde 20 TL'ye getirilirse alınır, daha fazlası da etmiyor gözümde kimse kusura bakmasın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyler oyunda görev alamıyorum. belirli görevleri vermiyor oyun patlamadığım yer kalmadı.

• Merhabalar,

Bir süredir oynuyorum, ben de birkaç deneyimimi ve ekran görüntüleri paylaşmak isterim.

Genel olarak oyunu beğendiğimi ve kış indirimlerinde indirimli fiyatıyla parasını hakkettiğini rahatlıkla söyleyebilirim.

Amerika'da araba modifiye dükkanı açmak hayalleri ile Miami'ye kaçmak üzere, diktatörlükle yönetilen ve büyük bir baskı rejimi altında olan Yara'da mülteci teknesine ulaşmaya çalışan Danni Rojas ile başlıyor hikayemiz.

Normalde her benzer tip oyunda erkek karakterle devam ederim ama bu sefer Nisa Gündüz sebebi ile kadın karakteri seçtim.

Tahmin edebileceğiniz üzere tekne alabora oluyor ve devamında rejime karşı gelen gerillalara katılıyoruz. Yine de Danni'nin tek derdi bir an önce Yara'dan ayrılmak olsa da olaylar o kadar sarpa sarpmaya başlıyorki oyunun sonunda öncü gerilla savaşçısı oluyor ve ezilen tüm yöre halkına liderlik yapacak konuma geliyoruz.

Oyun yüzölçümü açısından epeyce büyük Yara adasında geçiyor ve envai çeşit görev içeriyor.

Far Cry 5'i oynamadım, en son bitirdiğim Far Cry 4'dü. Oyunda bir saat giriş bölümünü geçtikten sonra gameplay mekaniklerinin hemen hemen hepsinin aynı olduğunu (koşma, kayalara tırmanma, wingsuit, paraşüt) gördüm. Bu biraz oyunda çabuk sıkılacağım endişesi yaratsa da adadaki değişik varyasyonlardaki görevlerden ötürü bıkmadan oynayabildim. Tabi bunda karakterin herkesle selamlaşması, arabada radyoya eşlik etmesi ve baskın bir kişiliğe sahip olmasının da etkisi vardır.

Oyunda ana görevler operasyonlar, yan görevler Yara'n hikayeleri olarak geçiyor, bunun yanında haritada elmas simgesi şeklinde hazine avları ve serinin diğer oyunlarından bildiğiniz outpostları ele geçirme görevleri bulunuyor.

Oyunda adanın her bölgesi için ana karargahlarınız bulunuyor ve bu karargahlar içerisinde ilave yapılar yapabiliyor, horoz dövüştürüp, domino oynayabiliyorsunuz. Silahlarınıza takabileceğiniz attachment için de buradaki haritanın bir çok yerinde bulabileceğiniz workbench'leri kullanıyorsunuz.

Silahlarınız için 4 slotunuz bulunuyor, bunun yanında bir de supremo denilen düşmana ağır darbe verebilmenizi sağlayan skill silah karışımı bir silahınız bulunuyor. Bunu devamlı sırtınızda taşıyorsunuz ve kullandıktan sonra şarj olması gerekiyor, öyle her dakika kullanamıyorsunuz.

Seride ilk defa gördüğüm şeyler; amigo adında petiniz var. Özellikle Oluso isimli amigoyu şiddetle öneriyorum. İstediğiniz şekilde modifiye edebildiğiniz 4 tane de farklı tipte aracı bulunduğunuz bölgeye çağırabiliyorsunuz. At sürme var. İlerleyen bölümlerde koleksiyonunuza ekleyeceğiniz unicorn ve zebrayı sürmek farklı bir deneyim oldu benim için.

Yukarıda da belirttiğim gibi envai çeşit görev, saatlerce başında kalmama yetti. Hazine avları çok yorucu ve uzun değil tam ayarında, Yara'n Story dediği görevler, ana konunun akabinde karakterler hakkında ilave bilgiler edinmenizi sağlıyor.

Antón Castillo karakterine de zaten Breaking Bads dizisinden hayranız. Baş karakterler gayet dolu ve diyaloglar tatmin edici.

Oyunun belki de tek eksik yanı olarak görebildiğim, bir süre sonra (Rank 10 üzeri) düşmanlar çok kolay gelmeye başlıyor. Özellikle büyük çatışmalarda resmen terminatör gibi hissediyorsunuz. Kimse yanınıza yaklaşamıyor. Öldüğüm zamanlar, dikkatsizliğim neticesinde yanımda araçların patlaması ile oldu bir kaç kez. Ancak moda girdiğinizde radyoda çalan hareketli müzikler eşliğinde patlamalar, çatışmalar gerçekten çok zevkli.

RTX 2080 Super ile tüm ayarlar ultrada, DXR ve HD texture pack açık, 1080p'de 55-60 arasında oynuyorum.

Ana karargahlarda bir de Co-op oynayabileceğiniz daha hardcore görevler alabileceğiniz bir yer var. Oynamak isteyen olursa seve seve beraber de takılabiliriz. Çünkü bu görevler de vermiş olduğu para birimi ile çok güzel kozmetik eşya ve silahlar alabiliyorsunuz. Bir de oyunun fotoğraf modu şu ana kadar bir oyunda gördüğüm en detaylı ve güzel çekimler yapılabilen fotoğraf modu.

Herkese iyi oyunlar görüşmek üzere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gregar -- 17 Ocak 2022; 0:8:39 >

• Bugun bitirdim muhtesem oyundu

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Ben de şuraya sayfamdaki oyun hakkındaki görüşlerimi bırakayım dileyen arkadaşlar okuyabilirler.

https://shoutout.wix.com/so/89NwLmO7q?languageTag=en

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TossA CoinTo Your Witcher -- 26 Ocak 2022; 12:45:8 >
  • Arkadaşlar görevde veya haritayı açıp herhangi biryere waypoints oluşturduğumuzda minimapte göstermiyor mu ? Haritayı açıp bakmaktan sıkıldım varsa bir yolu anlatın birzahmetFar Cry 6 (Çıktı) [PC ANA KONU]  

• oknglr O kullanıcısına yanıt

Minimap üzerinde, gidilmesi gereken güzergahı mavi kılavuz çizgi ile sadece ana yollar için gösterir. Ara yollar ve patika yollar için kılavuz çizgi göstermez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gregar -- 30 Ocak 2022; 16:4:24 >
  • Oyunun haritasında bir kaos var sürekli, yolun ortasında garip şekilde dolaşan tavuklar var. Son AC'lerdeki gibi düzgün işleyen bir açık dünya yapamamış Ubisoft, sürekli garip garip kaoslara denk geliyorum.

Ama oyun oynatıyor, oyunu oynayınca sanki Far Cry 5 ve New Dawn beta oyunlarmış da asıl oyun buymuş gibi duruyur. O ikisini çıkarmadan direk bu oyunu çıkarsalarmış da olurmuş, belki linç de yememiş olurlardı.

• Far Cry 6 (Çıktı) [PC ANA KONU] Far Cry 6twitter
    “We've just deployed #FarCry6 Title Update 4 on all platforms. 💥 Rambo All the Blood 📌 Quality-of-Life Updates ✔️ Bug fixes”
    https://twitter.com/FarCrygame/status/1488521017471426566

Oyunun yeni güncellemesi, ücretsiz içerik Rambo görevi ile birlikte çeşitli hata düzeltmeleri içeriyor. PC de güncelleme boyutu HD Texture Pack yüklü değilken 8.64 GB HD dokular etkinken ise 12.33 GB Far Cry 6 (Çıktı) [PC ANA KONU]  

• Terminator T-800 kullanıcısına yanıt

51gb yer vardı güncellemeyi yaparken bitti. bütün güncellemeler ve hd texture zaten yüklüydü. ayrıca 2 ayrı yerde yüklü görünüyor oyun. Neden böyle acaba ?

Oyunun aynı diskte iki farklı yerde yüklü görünmemesi gerekli, ayrıca oyunun en son güncellemeli hali HD Doku paketi yüklü iken 116 GB bu nedenle oyunun kısayolu hangi konumdaysa diğerini silin ve dosya doğrulaması yapın. Muhtemelen oyunu indirirken güncelleme geldiği için oyun dosyaları tekrar yazılmış ve ondan böyle bir sorun oluşmuştur.Far Cry 6 (Çıktı) [PC ANA KONU]  

• Terminator T-800 kullanıcısına yanıt

Daha önce epicden yüklemiştim. hepsini sildim baştan temiz indiriyorum şimdi. Sağolun cevap için

• Oyuna karşı önyargılıydım ama beğendim oynayınca, önyargılı olmamın sebebi yine aynı oyun olacak olmasıydı, evet öyle zaten yine klasik Far Cry ama oyun oynattırmayı başardı kendisini.

Güzel olan yeniliklerden bahsedeceğim madde madde:

-Harita çok daha büyük ve çok daha fazla yerleşim yeri var, diğer oyunlara göre daha canlı. Büyüklük biraz gözünüzü korkutabilir ama bir Ac Odyssey veya Ghost Recon Wildlands kadar abartı büyük değil gibime geldi.

-Küba teması şahane seçim. Köyler, yerleşim yerleri, ormanlar, dereler, deniz vs. hepsi şahane, o klasik Küba'da var olana araçlardan birine atlayıp manzarayı seyretmeye gidiyorum. Kesinlikle Far Cry lar içindeki en güzel harita ve tema olmuş.

-Hayvan çeşitliliği geri arttırılmış.

-Artık perk sistemi yok tüm özelliklerimiz açık.

-Bir çok kıyafet var ve bunlar özellik veriyor( son AC oyunlarındaki gibi)

-Aynı şekilde silahlara da özel bir yetenek ekleyebiliyorsunuz.

-Silah çeşitliliği güzel, geliştirmesi de.

-Yanlış görmediysem 3 çeşit sandık var değerli eşyaların çıktığı

-New Dawn'daki basit craft olayı geliştirilmiş, silahları vs. geliştirmek için kullanıyoruz.

-Karakterimiz konuşuyor artık, npcler ile bazen diyaloğa giriyor, olaylara tepki veriyor, araba sürerken radyoda çalan müziğe (bunu sevdim) eşlik ediyor.

-Müzikler güzel

-Sağda solda ruhsuz da olsa çok daha fazla NPC var, bir işle uğraşıyorlar genelde, AC'lerde de vardı bu.

-Sadece base ele geçirme yok, kotrol noktaları var ve onları da ele geçiriyoruz.

-Araç çeşitliliği arttırılmış gibi ve modifiye tarzı eklentiler yapabiliriyoruz.

-Balık tutma mekaniklerine özelliştirme ve geliştirmeler gelmiş.

-Avcılıktan altığınız ganimetler ile yemek yapma var.

-Silahı kılıfa koyma var, artık kılıfındayken düşman sizi görür görmez deli danalar gibi üstünüze koşup saldırmıyor. Haritada kırmızı alanlar var, oralar yasak bölge orda yine direk saldırıyorlar. FC5'de bu sinir bozucuydu, rahat rahat takılamıyordunuz haritada, sürekli birileri saldırıyordu.

Sanki Far Cry 5 ve New Dawn demo oyunmuş veya betaymış da bu oyun olması gerekenmiş gibi, o iki oyun çıkmadan direk bu çıksa daha güzel olurmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ürüng ayıg toyon -- 2 Şubat 2022; 14:27:16 >

Gerizekalı çünkü uplay de o yüzden... Pişmalık yemin ediyorum update falan yapmak offline basıp geçicen. Ulan satın almadığımız dlc falan ne varsa yüklüyor bide ssd de yer kalmıyor 6gb patch için dünyaları istiyor 110gb oldu 165gb üstüne bide fail oldu yapamadı diskte 20gb yer vardı daha... allocating disk yarıda kaldı şimdi işin yok ssd'yi boşalt tekrar denesin bakalım ne olacak.

• Far Cry 6 (Çıktı) [PC ANA KONU]

Oyunu güncellemek için toplam isteği yer paşamın... Derken 217 falan gidiyor Far Cry 6 (Çıktı) [PC ANA KONU]  

Sonunda!

• Far Cry 6 (Çıktı) [PC ANA KONU] Ion Simsinatoryoutube
    Far Cry 6 - Dani Singing Along To "Livin' La Vida Loca"
    https://www.youtube.com/watch?v=v5EJ1oxJMnc
    Far Cry 6 (Çıktı) [PC ANA KONU] Scorpionyoutube
    Far cry 6 Dani Rojas (Female) singing
    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3mfqww5cQ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ürüng ayıg toyon -- 2 Şubat 2022; 14:29:35 >
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.