Şimdi Ara

FAR CRY 5 (PLAYSTATION ANA KONU) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
844
Cevap
16
Favori
42.777
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Abstergo industries

Büyük ihtimal ile Şerif olacağız. Sarı ve kırmızı polisi temsil eden renkler bundan kaynaklı olabilir. TEMA vahşi batı zaten.

Bomba oyun olur.

2,3 ve 4 de olayların tamamıyla dışında karakterlerle başlamıştık. Şerif olacağını sanmıyorum.

Benim merak ettiğim hayvan derisi toplama, kule ve karakol ele geçirme işini nasıl uyarlayacaklar ? Ayrıca far cry ın oyun motoru gayet iyiydi neden cry engine e geçtilerki ?
  • Bence tema vahşi batı olmayacak. Oyun günümüz Montana eyaletinde geçecek gibi duruyor.

Uyuşturucu savaşı veya bölgenin mafyası ile mücadeleye girebiliriz.
  • inciteen kullanıcısına yanıt
    Herahlde inciteceğiz birkaç kişiyi oyunda hocam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KOX B0SS

FAR CRY 5 (PLAYSTATION ANA KONU)
  • quote:

Orijinalden alıntı: KOX B0SS

Muhakkak inciteeceğiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: inciteen

Bence tema vahşi batı olmayacak. Oyun günümüz Montana eyaletinde geçecek gibi duruyor.

Uyuşturucu savaşı veya bölgenin mafyası ile mücadeleye girebiliriz.

RDR 2 bu oyunun görsellerinden sonra ertelendi, bence kesin olarak vahşi batı olacak Farcry 5 :) Rockstar aynı dönem içersinde çıkarmak istemedi oyunu.

Hatta Farcry 5 görüp üzerine ekleyecekleri bir oyun yapacaklar, tabi Ubisoft bu oyunu batırmazsa :) batırsa bile Rockstar bu temanın nasıl yapılacağının cevabını Ubisoft'a ders niteliğinde RDR 2 ile verecektir. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Source -- 23 Mayıs 2017; 11:49:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Far Cry belki de ubisoftun en kalite serisi şu an, merakla bekliyoruz bakalım, 26 Mayıs'ta tanıtılacakmış oyun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KAKÁ

Far Cry belki de ubisoftun en kalite serisi şu an, merakla bekliyoruz bakalım, 26 Mayıs'ta tanıtılacakmış oyun.

Crytek ile tanıdık bu seriyi o dönem grafikleri ile ağzımız açık kalmıştı saatlerce oynadım bu oyunu, görev yapmasam bile doğa içersinde gezinmek mükemmel bir deneyimdi. :)

• Teaser 1
    Kuş cıvıltılarıyla dolu eşsiz bir manzara ile başlıyoruz ama hemen ardından o insanı alıp götüren , ruhunu dinlendiren nehrin üzerinden bir kadın cesedi akıp gidiyor.Normal hayatta kaç tane ceset böyle suyun üzerinden geçip gider.Erkek olsa anlarım birisi ile tartışma veya husumet oldu , o da vurdu ve suya attı.Ama burada öldürülen bir kadın !

Ardından gelen gerilimli müzik.İşte bu ALTIN NOTA !

Bu kurgu şekli sinemada çokça kullanılır.İnsanı psikolojik olarak etkileyen huzur ve gerilimin bir arada olduğu bir andır.Aynı huzurla araç içerisinde devam ederken bir anda aracın camına bir cesedin yapışması gibi.

ve teaser biter.Arka fondaki o gitar sesi sanki biraz eski Amerika , western gibi ama dur bakalım bulacağız.

Teaser 2
    Yine rüzgarın saçlarını taradığı yemyeşil bir kır görüyoruz ve o da ne delicesine bir şeyden kaçan bir adam var.Meksikalıya benziyor.Ardına bile bakmadan kaçan bu adam çok geçmeden 1 el silah sesiyle yere yığıldığını görüyoruz.

Bir insan öldürmek istediği insana , silahından emin olmasa tek el atış yapmaz.Sesinden pek çıkaramadığım , defalarca dinlediğim bu silah sesini youtubedaki çeşitli model marka silah sesleriyle karşılaştırdım.Bu tek atışlı ses , bir colt veya dengi bir tabanca.Merminin ateş aldığı andan adamın yere düşmesinden sonraki saniyelere kadar yankılanma devam etmekte.

Ve vidyo bitiyor.Bu sefer fon müziği pek gerilim içermiyor.

3. teaser 14.saniyeye bakın:
    Güzel yemyeşil bir kırın ortasında bir kilise duruyor.Tepesinden ise çan sesi duyuluyor.Çan ne zaman vurulur?
    Ya pazar ayini öncesinde ya da ekstrem bir durumda.

Çanı gördüğümüzde 1 adamın tepede çaldığını görüyoruz.Ama o da ne ! Çanı, bir adamın kafasını vurarak çalıyor.Üstelik adam ölmüş.Bir insan bunu neden yapar? Ya büyük bir öfke duyuyordur - ki vahşi batı amerikasında genelde böylesine acı dolu ölümler ve vahşet yoktu (filmlerden hatırladığım kadarıyla) - ya da psikolojik sorunları olan cani bir insandır.

Çanı çalan adamın yüzüne dikkat! Adamın yüzü kan içinde.

Vidyo devam ederken çevreyi gösteriyor ve Umut kasabası Monatana'ya hoşgeldiniz diye selamlıyor.Tipik Amerikan kasabalarında görmediğimiz ıssızlıkta bir yer görüyoruz.Çevre 1 veya 2 ev ya var ya yok.

Montana Amerikada küçük bir eyalet.Doğasıyla tam bir efsane.Etrafı nehirlerle çevrili.

Eski Montana böyle bir yermiş

Montana'da şimdilerde araba müzesi olarak da kullanılan tarihi bir hapishane yer alıyor

Yapılardan anlaşıldığı kadarıyla Far Cry 5te çok da eskilere gidilmeyecek gibi gözüküyor.

Teaser 4

Güzel bir orman manzarası.Çok geçmeden bir erkek çığlığı.Normalde ölmek üzere olan bir insan çığlık atar mı? Vurulmuş bir insandan bahsediyorum.

Bu çığlık bir işkenceye delalet.Onu yakalayan her neyse bir adım sonrasında olacaklardan öylesine korkmuş olmalı ki kuşları kaçırtırcasına bir çığlık çıkıveriyor ağzından.

Bu vidyodan sonra kesin bu oyunda bir işkence , manyaklık var dedim.Sıradan bir Far Cry değil bu.3 ve 4. oyunda görmüş olduğumuz tek bir manyağın hakim olduğu türden bir şiddet değil.Bu oyunda ötekilerden farklı olarak başka insanlar tarafından uygulanan şiddet eylemleri dizisi var.

SONUÇ

Tüm bu teaserlardaki şiddet öğelerinden Yeni FarCry'ın Resident Evil 7 gibi belalı , korkutucu insanların yaşadığı bir yerde hayatta kalabilme odaklı , açık dünya gerilim oyunu olma ihtimalini güçlendirdi bende.

Nehirden ölü halde akıp giden kadın beni etkilemedi ama O kilisenin tepesinde başka bir insanın kafasıyla çan çalan adamı görünce tüylerim ürperdi resmen.Ve de teaserı görür görmez bu kanıya vardım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :::LOSTPLANET::: -- 23 Mayıs 2017; 14:10:33 >

• :::LOSTPLANET::: kullanıcısına yanıt
    Güzel bir analiz olmuş, merakla beklemedeyiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: :::LOSTPLANET:::

Teaser 1
    Kuş cıvıltılarıyla dolu eşsiz bir manzara ile başlıyoruz ama hemen ardından o insanı alıp götüren , ruhunu dinlendiren nehrin üzerinden bir kadın cesedi akıp gidiyor.Normal hayatta kaç tane ceset böyle suyun üzerinden geçip gider.Erkek olsa anlarım birisi ile tartışma veya husumet oldu , o da vurdu ve suya attı.Ama burada öldürülen bir kadın !

Ardından gelen gerilimli müzik.İşte bu ALTIN NOTA !

Bu kurgu şekli sinemada çokça kullanılır.İnsanı psikolojik olarak etkileyen huzur ve gerilimin bir arada olduğu bir andır.Aynı huzurla araç içerisinde devam ederken bir anda aracın camına bir cesedin yapışması gibi.

ve teaser biter.Arka fondaki o gitar sesi sanki biraz eski Amerika , western gibi ama dur bakalım bulacağız.

Teaser 2
    Yine rüzgarın saçlarını taradığı yemyeşil bir kır görüyoruz ve o da ne delicesine bir şeyden kaçan bir adam var.Meksikalıya benziyor.Ardına bile bakmadan kaçan bu adam çok geçmeden 1 el silah sesiyle yere yığıldığını görüyoruz.

Bir insan öldürmek istediği insana , silahından emin olmasa tek el atış yapmaz.Sesinden pek çıkaramadığım , defalarca dinlediğim bu silah sesini youtubedaki çeşitli model marka silah sesleriyle karşılaştırdım.Bu tek atışlı ses , bir colt veya dengi bir tabanca.Merminin ateş aldığı andan adamın yere düşmesinden sonraki saniyelere kadar yankılanma devam etmekte.

Ve vidyo bitiyor.Bu sefer fon müziği pek gerilim içermiyor.

3. teaser 14.saniyeye bakın:
    Güzel yemyeşil bir kırın ortasında bir kilise duruyor.Tepesinden ise çan sesi duyuluyor.Çan ne zaman vurulur?
    Ya pazar ayini öncesinde ya da ekstrem bir durumda.

Çanı gördüğümüzde 1 adamın tepede çaldığını görüyoruz.Ama o da ne ! Çanı, bir adamın kafasını vurarak çalıyor.Üstelik adam ölmüş.Bir insan bunu neden yapar? Ya büyük bir öfke duyuyordur - ki vahşi batı amerikasında genelde böylesine acı dolu ölümler ve vahşet yoktu (filmlerden hatırladığım kadarıyla) - ya da psikolojik sorunları olan cani bir insandır.

Çanı çalan adamın yüzüne dikkat! Adamın yüzü kan içinde.

Vidyo devam ederken çevreyi gösteriyor ve Umut kasabası Monatana'ya hoşgeldiniz diye selamlıyor.Tipik Amerikan kasabalarında görmediğimiz ıssızlıkta bir yer görüyoruz.Çevre 1 veya 2 ev ya var ya yok.

Montana Amerikada küçük bir eyalet.Doğasıyla tam bir efsane.Etrafı nehirlerle çevrili.

Eski Montana böyle bir yermiş

Montana'da şimdilerde araba müzesi olarak da kullanılan tarihi bir hapishane yer alıyor

Yapılardan anlaşıldığı kadarıyla Far Cry 5te çok da eskilere gidilmeyecek gibi gözüküyor.

Teaser 4

Güzel bir orman manzarası.Çok geçmeden bir erkek çığlığı.Normalde ölmek üzere olan bir insan çığlık atar mı? Vurulmuş bir insandan bahsediyorum.

Bu çığlık bir işkenceye delalet.Onu yakalayan her neyse bir adım sonrasında olacaklardan öylesine korkmuş olmalı ki kuşları kaçırtırcasına bir çığlık çıkıveriyor ağzından.

Bu vidyodan sonra kesin bu oyunda bir işkence , manyaklık var dedim.Sıradan bir Far Cry değil bu.3 ve 4. oyunda görmüş olduğumuz tek bir manyağın hakim olduğu türden bir şiddet değil.Bu oyunda ötekilerden farklı olarak başka insanlar tarafından uygulanan şiddet eylemleri dizisi var.

SONUÇ

Tüm bu teaserlardaki şiddet öğelerinden Yeni FarCry'ın Resident Evil 7 gibi belalı , korkutucu insanların yaşadığı bir yerde hayatta kalabilme odaklı , açık dünya gerilim oyunu olma ihtimalini güçlendirdi bende.

Nehirden ölü halde akıp giden kadın beni etkilemedi ama O kilisenin tepesinde başka bir insanın kafasıyla çan çalan adamı görünce tüylerim ürperdi resmen.Ve de teaserı görür görmez bu kanıya vardım.

Çok iyi hocam sağol

• Amerika da geçen ve Supernatural dizisinde ki olayları konu edinen bir far cry oyununa hayır demem. Bir çeşit tarikat, beyinleri yıkanmış sapkın insanlar, doğaüstü bir düşman, gerilim ve vahşet. Yayınlanan videolarda o havayı aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redunay -- 23 Mayıs 2017; 15:36:57 >
  • Sen kimsin

• Tease 2 di sanırım... Adamın yeşilliklerin arasın da koştuğu teaser da ki oyun içi grafik değildir herhalde? Dedirtti bana. Bu teaser lar live action mu acaba in game mi? Varmı bu konuda araştırma yapan. Şayet in game ise mükemmel grafikli bir oyun bizi bekliyor. E buna far cry ın şatafatlı dünyası eklenince yemede yanın da yat olur

• in game falan değil yahu standart teaser işte

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu grafiklerde in game ps5 pro ile belki gelir ancak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • XaViEsTa kullanıcısına yanıt
    yok 2. video oyun içi değil. diğerlerini bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-714AB4560 -- 23 Mayıs 2017; 19:57:4 >
    Hocam ellerine sağlık.

Re 7 gibi bir korku oyunu olacağını sanmıyorum. Far Cry serisini o kadar değişik bir kulvara taşımazlar. Uyuşturucu kartelleri üzerine kurulu olabilir ki onların infazlarıda çok acımasızca oluyor.
    Vallah yazdıklarınızı okuyunca farcry5 in sizin dediğiniz gibi olmasını istedim :) çok güzel yazı olmuş. Ben şu çanı adamın kafasıyla çaldığını görmemiştim . Oyun için heyecanım artı sayenizde :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KrallŞaplakçı -- 23 Mayıs 2017; 21:32:45 >
  • ubisoft a pek güveniyorum oyunu inşallah Bozmazlar
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.