Şimdi Ara

Far ayarı ve aydınlatamama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
26
Cevap
0
Favori
859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese merhaba 2005 model Opel corsa araca sahibim 6 ay önce aracın farları değişti sıfır takıldı sol orijinal valeo sağ depo marka. Bugüne kadar hep şehir içinde kullandım oda fazla değil fakat uzun yol yapmaya başladım ve fark ettim ki aracımın farları aydınlatmıyor daha doğrusu düzgün aydınlatmıyor çok fazla yere bakıyor uzunlarım kısa görevi görüyor gibi diyebilirim onlarda dağıtmıyor ışığı o yüzden gene bir işe yaramıyor. Far ayarı yaptırmaya götürdüm fakat sol farın ayar vidası bozukmuş sağ tarafa ayar yapıldı fakat ona rağmen işimi görmüyor karanlık bir yolda tampon önünden başka bir yeri göremiyorum şeritler bile zor görünüyor. Bugün beki uzun yolda önümü görmemde yardımcı olur diye bağlantısı olmayan sis farlarının tesisatını çektirdim sağ taraf eh işte denecek kadar yere vuruyor ama sol taraf tam tersi tavanı yani yukarıya doğru aydınlatıyor. Far tepsisi temiz problem falan gözükmüyor ayrıca far ayarı en yukarı ayarda sol tarafı yani ayar tutmayan tarafıda bir parça yardımı ile en yukarı alıp sabitledim sonuç olarak en yukarıdalar ama ona rağmen yere bakıyorlar. Farlar dediğim gibi 6 aylık sorun neyden kaynaklanıyor olabilir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spötify -- 18 Temmuz 2020; 19:52:0 >

• Sorun farların kalitesiz olmasından kaynaklanıyor.

Orjinal far al sorun çözülür.
  • Sorun uzun yolda sis farindan medet umman. Sen şimdi farlari da kör eden cinsten takmissindir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canocan_07

Sorun farların kalitesiz olmasından kaynaklanıyor.

Orjinal far al sorun çözülür.
    Hocam sol far orijinal gene aynı
  • Ampülleri muhtemelen hatalı taktınız. Ters takınca farlar yeri aydınlatıyor.

Ampülleri sökün ve tekrsr takın. ( hem ampülde hem de yuvada çentik vardır, birbirlerine denk gelmelidirler. Yetkili servisin bile bu çentikleri denk getiremeyip 180° ters taktığına şahit oldum )
  • quote:

Orijinalden alıntı: fortune1905

Sorun uzun yolda sis farindan medet umman. Sen şimdi farlari da kör eden cinsten takmissindir.
    Kısalar ile önümü göremediğim için uzunlardan ve sislerden medet ummam normal değil mi sence köy yolu diyorum karşıdan araba gelmiyor otoban değil aydınlatma yok ne yapmamı bekliyorsunuz ayrıca beni mahallenin apaçileri ile aynı kefeye koyamazsınız standart halojen ampul taktım.?
  • orijinal olan fara ayar yapılamıyor diğeri de yan sanayi. dendiği gibi değiştirin düzelir
  • quote:

Orijinalden alıntı: individual

Ampülleri muhtemelen hatalı taktınız. Ters takınca farlar yeri aydınlatıyor.

Ampülleri sökün ve tekrsr takın. ( hem ampülde hem de yuvada çentik vardır, birbirlerine denk gelmelidirler. Yetkili servisin bile bu çentikleri denk getiremeyip 180° ters taktığına şahit oldum )
    Evet bu yüzden sadece çentik değil tam tur döndürdüm ama nafile istediğim sonuca ulaşamıyorum. Yerde farın içerisinden dolayı oluşan o şekiller vs gözüküyor net odaklı ama işte ileriye doğru değilde aşağıya doğru aydınlatması sorun
  • quote:

Orijinalden alıntı: spötify

Evet bu yüzden sadece çentik değil tam tur döndürdüm ama nafile istediğim sonuca ulaşamıyorum. Yerde farın içerisinden dolayı oluşan o şekiller vs gözüküyor net odaklı ama işte ileriye doğru değilde aşağıya doğru aydınlatması sorun

Alıntıları Göster
    O zaman far tasınız ( reflektör ) düşmüştür.
    Farların kesilme çizgisini gösteren bir fotoğraf paylaşabilir misiniz? ( gece bir duvara 1-2 mt yaklaşıp farların görüntüsü )
  • Bir de farlar da hatalı takılmış olabilir diyeceğim de çok küçük ihtimal. 3-4 tane sabitleme vidası oluyor. Bunları dengeli sıkmak gerekiyor. ( far ile kaput / çamurluk arasında uyumsuzluk var mı? )
  • Ampulleriniz ne alemde?
  • quote:

Farların kesilme çizgisini gösteren bir fotoğraf paylaşabilir misiniz? ( gece bir duvara 1-2 mt yaklaşıp farların görüntüsü )

Alıntıları Göster
    İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim paylaşayım tabi ama ampulleri olması gerektiği gibi mi takayım şu an da ampulleri yamuk taktım normale göre daha iyi gösteriyor diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: FurkanEmir411

Ampulleriniz ne alemde?
    Ampullerim narva 1 hafta olmadı değiştireli
  • quote:

Bir de farlar da hatalı takılmış olabilir diyeceğim de çok küçük ihtimal. 3-4 tane sabitleme vidası oluyor. Bunları dengeli sıkmak gerekiyor. ( far ile kaput / çamurluk arasında uyumsuzluk var mı? )
    2019 un 12. Ayında bir kazaya karışmıştım götürdüğüm ustanın işçiliği iyi değildi memnun kalmamıştım farları da o takmıştı zaten bilemiyorum ben bi duvara yanaştırıp fotoğraf atayım size
  • quote:

Alıntıları Göster
    Hocam sadece sol ampul ile oynadım. Eşit hizada olanlar ampulleri yamuk yani başı aşağıya gelecek şekilde taktığım. İkinci görsel ise takılması gerektiği gibi taktım yani en azından ben doğru taktığımı sanıyorum alan çok dar içi gözükmüyor emin de olamıyorum düzgün taktığıma, umarım görseller yardımcı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spötify -- 19 Temmuz 2020; 8:6:59 >

• Merhaba, ben yine de aynı şeyi söyleyeceğim. Büyük ihtimal ampüller hatalı takılıyor ya da küçük ihtimal ampül tipleri farklı.

Ben de bir ara fluence araca hatalı takılan ampülden sonra buna benzer kesilme çizgisi gördüm.

Ampülleriniz H7 olacak.

Farlarınızın yükseklik ayarının düzgün çalışıp çalışmadığını yine bu kesilme çizgisine bakarak anlayabilirsiniz. Kendinize her iki far için bir duvarda referans bölgesi belirleyin. Far yükseklik ayarını değiştirin. Her iki referans noktası eşit şekilde hareket ediyorsa yükseklik ayarınızda bir sıkıntı bulunmuyor diyebiliriz.
  • Duvardaki görüntünün buna benzer olması gerekiyor. İsterseniz ampülü yuva içinde 360° tekrsr döndürerek bu görüntüyü yakalayıp yakalayamadığınızo bir kez daha kontrol edin.
  • quote:

Duvardaki görüntünün buna benzer olması gerekiyor. İsterseniz ampülü yuva içinde 360° tekrsr döndürerek bu görüntüyü yakalayıp yakalayamadığınızo bir kez daha kontrol edin.
    Referans İçin teşekkürler akşam tekrar deneyeceğim

• quote:

Duvardaki görüntünün buna benzer olması gerekiyor. İsterseniz ampülü yuva içinde 360° tekrsr döndürerek bu görüntüyü yakalayıp yakalayamadığınızo bir kez daha kontrol edin.
    Ampulleri yerine tam oturttuğuma eminim bu sefer ve bu şekilde aydınlatıyor

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.