Şimdi Ara

Fantastik Kitap Önerirmisiniz [Apokaliptik (Kıyamet Sonrası)]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
4
Favori
887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, Metro 2033'ü şimdi bitirdim çok güzeldi bazı noktalarda çok sıkılsamda kitap genel itibari ile (özellikle son 200 sayfa) çok hareketli ve güzeldi. Kitap bitti yeni bir kitap almam lazım sizlerden tavsiye istiyorum ancak konusu kıyamet sonrasında hayatta kalan 3-5 kişinin hikayesini maceralarını anlatan türde olursa çok çok sevinirim (Örn; The Walking Dead, Ölümcül Deney, Metro 2033 vs.) Hemen bir parantez daha açayım verdiğim örnekler arasında The Walking Dead ve Ölümcül Deney(Film) Zombileri konu alıyor ve bu yaratıklarla çok haşır neşir oldum mümkünse konusu zombi olmasın, sadece bu örnekleri istediğim konuyu daha açık anlatabilmek için yazdım.

Kısacası kıyamet, salgın hastalık, Virüs, doğal afet vs. gibi şeylerden sonra hayatta kalan insanların hikayesini maceralarını anlatan kitap arıyorum.

Teşekkür Ederim umarım tavsiyeler gelir çok ihtiyacım var boşlığa düştüm de :D

[son olarak Metro 2034'ü 2-3 kitap okuduktan sonra okuyacağım]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lTUBORGl -- 24 Kasım 2014; 0:26:05 >

• stephen king - mahşer öneririm knk
    okursan haber ver merak ediyorum

http://www.idefix.com/kitap/mahser-sansursuz-tam-metin-stephen-king/tanim.asp?sid=K65SJVDA18R93H2UJSK5
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Prestige

stephen king - mahşer öneririm knk
    okursan haber ver merak ediyorum

http://www.idefix.com/kitap/mahser-sansursuz-tam-metin-stephen-king/tanim.asp?sid=K65SJVDA18R93H2UJSK5

1216 Sayfa ömrüm yetmez onu bitirmeye :D sıkılırım o kadar sayfada :D
  • aradığın tür fantastikten ziyade apokaliptik, post-apokaliptik tür diye geçer. ve bu tür dendiğinde ilk akla gelen romanlardan biri yukarda söylenmiş: mahşerdir. mahşerin iki farklı baskısı var biri tam metin ki bu 1000 sayfanın üzerinde. diğeri kısaltılmış versiyonu. 1200 sayfa çok dersen kısaltılmış versiyonunu oku ama mutlaka oku bu türü seviyosan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kvothe6

aradığın tür fantastikten ziyade apokaliptik, post-apokaliptik tür diye geçer. ve bu tür dendiğinde ilk akla gelen romanlardan biri yukarda söylenmiş: mahşerdir. mahşerin iki farklı baskısı var biri tam metin ki bu 1000 sayfanın üzerinde. diğeri kısaltılmış versiyonu. 1200 sayfa çok dersen kısaltılmış versiyonunu oku ama mutlaka oku bu türü seviyosan.

ooo adını öğrendiğim çok çok iyi oldu ya valla saolasın, ancak 1200 sayfa fazla geldi ne yalan söyliyim, sıkılıp bırakırım diye korktum yarısında o yüzden daha kısa ve tatlı bi eser arıyorum, kısaltılmışını hemen araştırıyorum, farklı önerebileceğiniz eserler varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: lTUBORGl

quote:

aradığın tür fantastikten ziyade apokaliptik, post-apokaliptik tür diye geçer. ve bu tür dendiğinde ilk akla gelen romanlardan biri yukarda söylenmiş: mahşerdir. mahşerin iki farklı baskısı var biri tam metin ki bu 1000 sayfanın üzerinde. diğeri kısaltılmış versiyonu. 1200 sayfa çok dersen kısaltılmış versiyonunu oku ama mutlaka oku bu türü seviyosan.

ooo adını öğrendiğim çok çok iyi oldu ya valla saolasın, ancak 1200 sayfa fazla geldi ne yalan söyliyim, sıkılıp bırakırım diye korktum yarısında o yüzden daha kısa ve tatlı bi eser arıyorum, kısaltılmışını hemen araştırıyorum, farklı önerebileceğiniz eserler varmı

silo diye bi roman var hugh howey yazarı. o da bu tür.

• Metro 2034

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Senātus

Metro 2034

Konuya dipnot düşmüştüm 2-3 kitaptan sonra onu okuyacağım diye sanırım görmediniz

2. Kitapta Artyom yok sanırım.

Başka tavsiye edebileceğiniz kitap var mı

• quote:

quote:

quote:

Silo'yu yakın takibe aldım hocam, yalnız mahşerin kısasını bulamadım nette acaba yardımcı olurmusunuz

• lTUBORGl kullanıcısına yanıt
    Hocam kusura bakmayin gormemisim .

• quote:

Hocam kusura bakmayin gormemisim .

Estağfurullah hocam ne önemi var :)
    Başka tavsiye edeceğiniz kitap var mı hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: VeRMİNaaRD

Yürüyen kentler serisi

Okudunuz mu bu seriyi? Okuduysanız nasıl buldunuz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • lTUBORGl kullanıcısına yanıt
    Mahşer i tavsiye ederim hocam ama uzun olan kitabini yağ gibi akiyor sayfa sayisi gözünüzü korkutmasın zaten beğendiğiniz bir turmus sıkılmazsiniz

• quote:

Mahşer i tavsiye ederim hocam ama uzun olan kitabini yağ gibi akiyor sayfa sayisi gözünüzü korkutmasın zaten beğendiğiniz bir turmus sıkılmazsiniz

Teşekkür ederim en kısa zamanda kitapçıda inceleyeceğim :D
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Silo'yu yakın takibe aldım hocam, yalnız mahşerin kısasını bulamadım nette acaba yardımcı olurmusunuz

sıfırını ben de bulamadım hocam ama şu var:http://www.nadirkitap.com/mahser-stephen-king-kitap4262740.html

nadirkitap.com sahibinden.com un kitap versiyonu. oradaki sahaflarda arayıp bulamadığınız kitapların ikinci eli bulunuyor farklı satıcılarda. verdiğim linkte var 4 lira isterseniz sitede arama yaparak daha farklı satıcılardan da bulabilirsiniz.

• 1984 var. Kimse yazmamış, distopya ama kıyametten farkı yok.

• The 100
  • The walking dead tam aradığın kitap

• Açlık Oyunlar ve Uyumsuz da senin anlattığın türe yakın gibi grldi bana. Distropya da 2-3 kişinin değil de bir toplumun bir felaket sonrası durumu anlatılıyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.