Şimdi Ara

Fallout 4 Mod Rehberi ve Mod Listesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
12
Favori
20.235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1. "Belgeler/My Games/Fallout4" klasörüne gidin. Burada "Fallout4Prefs.ini" ve "Fallout4.ini" dosyalarını bulacaksınız.
    2. "Fallout4Prefs.ini" dosyasını Not defteri veya Notepad++ gibi bir programla açın.
    3. [Launcher] başlığını bulun ve tam altına bir satır ekleyin ve şunu yazın ve kaydedin: bEnableFileSelection=1
    4. Bu sefer "Fallout4.ini" dosyasını Not defteri veya Notepad++ gibi bir programla açın.
    5. [Archive] başlığı altında sResourceDataDirsFinal ile başlayan bir satır göreceksiniz.
    6. O satırı sResourceDataDirsFinal=STRINGS\, TEXTURES\, MUSIC\, SOUND\, INTERFACE\, MESHES\, PROGRAMS\, MATERIALS\, LODSETTINGS\, VIS\, MISC\, SCRIPTS\, SHADERSFX\ olarak değiştirin.

Modlar Nasıl Kurulur?

Modları yüklemenin 2 farklı yolu var.
    Birincisi, en kolay ve tavsiye edilen yöntem olan Nexus Mod Manager ile modları otomatik kurmak.
    İkinci yol ise elle kurmak. Yani indirdiğiniz modun dosyasını doğru yere kendiniz taşımalısınız. Bu yöntem biraz risklidir. Çünkü oyun dosyalarınıza zarar verebilir.
    Tavsiyem NMM. Nexus Mod Manager kullanarak kolayca indirebilir, aktif edebilir, devre dışı bırakabilir veya kaldırabilirsiniz.

Nexus Mod Manager'ın güncel sürümünü buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

NOT: Nadiren bazı modlar sadece elle kurulmak zorunda olabilir.

Fallout 4 Mod Listesi

Full Dialogue Interface: Bazı oyuncuların beğenmediği "daha basitleştirilmiş" diyalog arayüzünü daha geleneksel yapan bir mod. Bu modla ne söyleyeceğinizi tamamen görebilirsiniz.

Settlement Supplies Expanded: Bu mod oyuna farklı yapılar, arabalar, kayalar, ağaçlar gibi sabit eşyalar ve 100'den fazla kullanılabilir eşya ekler.

Working Food Planters: Bu mod sayesinde Graygarden'daki gibi tarım yapabileceksiniz. Yani bir şey ekmek için illa toprağa ekmek zorunda olmayacaksınız.

Better Generators: Bu basit mod sayesinde normal jenaratörler artık çok daha fazla elektrik üretebilecekler.

Lowered Weapons: Karakterinizin sürekli silahını hazır durumda tutmasından hoşlanmıyorsanız bu modla silahınızı indirebilirsiniz. Ayrıca bu mod sayesinde görüş alanınızı genişletebilirsiniz.

Infinite Settlers: Artık yerleşim yerlerinizde istediğiniz kadar kişi yaşayabilecek.

Fallout Texture Overhaul PipBoy (Pip-Boy) UHD 4K: PipBoy'u daha güzel gösteren mod. İsterseniz çatlak cam gibi ekstra özelliklerini de kullanabilirsiniz.

Unlimited Settlement Objects: Oyunda bir yerleşim yerine koyacağınız eşya sayısı sınırlı fakat bu modla bu engel ortadan kalkıyor.

Enhanced Blood Textures: Kan efektlerini daha gerçekçi ve güzel bir hale getiriyor.

All Tree Have Leaves: Oyundaki ölü ağaçlar yerine daha canlı, renkli ağaçlar.

Water Enhancement Textures: Su kaplamalarını daha güzel hale getiren mod.

Crafting Workbenches: Bu mod sayesinde oyundaki birçok şeyi üretebilirsiniz.

Fallout 4 Configuration Tool: Bu mod sayesinde FOV, FPS kilitleri, fare hassaslığı gibi oyunla ilgili birçok ayarı değiştirebilirsiniz.

Carry Weight Modifications: İstediğiniz kadar taşıma kapasitesi.

More Armor Slots: Ekstra 5 adet zırh yuvası.

No Player Voice: Bazı oyuncuların şikayet ettiği karakter sesini kapatan mod.

Configurable Power Armour Fusion Core Drain: Power Armorların ne kadar enerji tüketeceğini ayarlamanızı sağlayan mod.

Improved Map with Visible Roads: Haritayı daha belirgin, anlaşılır hale getiren mod.

Darker Nights: Geceleri istediğiniz kadar karanlık yapmanızı sağlayan mod.

Craftable Ammo: Mermi üretmenizi sağlayan mod.

Vivid Fallout: Zemin kaplamalarını çok daha güzel hale getiren mod.

The Eyes of Beauty: Göz kaplamalarını daha güzel hale getiren mod.

Easy Hacking: Hacklemeyi daha kolay hale getiren mod.

Unlock All Hairstyles At Game Start: Oyun başında bütün saç şekillerini açan mod.

Fallout Texture Overhaul Stars: Gece gökyüzünü daha güzel hale getiren mod.

Armorsmith Extended: Bu mod sayesinde çoğu kıyafeti modifiye edebilir, üst üste giyebilir, ekstra özellikler ekleyebilirsiniz.

Fallout 4 - Texture Optimization Project: Kaplamaları daha iyi optimize ederek FPS sıkıntılarını gidermeyi amaçlayan önemli bir mod.

Value per Weight indicator for container UI: Bu mod sayesinde eşyaların değer/ağırlık oranını görebilirsiniz.

More Where That Came From - Diamond City Radio Edition: Diamond City radyosuna 74 adet oyun atmosferine uygun şarkı ekleyen mod.

no dotdotdot: Pipboy ile ismi uzun bir eşyaya bakarken eşya isminin uzunluğundan dolayı tamamının yazması yerine "..." diye devam etmesini engelleyen mod. Örnek: "Sturdy Raider Chest..." yerine "Sturdy Raider Chest Piece"

Quieter Settlements: Jeneratörler seslerinden, çekiç seslerinden, turret seslerinden falan rahatsız oluyorsanız bu mod sayesinde seslerini istediğiniz seviyeye getirebilirsiniz.

Longer Power Lines: Artık bu modla kabloları daha uzağa bağlayabilirsiniz.

Wasteland Salon - Hair Texture Improvement Mod: Saç kaplamalarını değiştiren mod.

FPS Dynamic Shadows - Shadow Boost: Bu mod sayesinde gölgelerden dolayı oluşan yüksek FPS kayıplarının önüne geçebilirsiniz.

Better Item Sorting: Eşyalarınızı sizin için daha detaylı bir şekilde kategorilere ayıran bir mod. "Chem, Ammo, Caps, Alcohol, Quest, Food, Dog... vb." gibi.

Power Armor Fast Exit and Enter : Power Armor'a giriş ve Power Armor'dan çıkış animasyonlarını hızlandıran mod.

.44 Magnum Retexture: Silahın daha parlak ve güzel görünmesini sağlıyor.

1 day or instant vendors money reset: Satıcıların eşyaları ve paraları normalde 2 günde bir yenileniyor. Bu modla bunu isterseniz 1 gün isterseniz satıcıdan ayrıldığınızda olmasını sağlayabilirsiniz.

Better Handmade Weapon Textures: Elyapımı silahların görünümünü değiştiren mod. Birden fazla versiyonu var.

Black and White Pipboy: Pipboy'un kaplamalarını değiştiren, siyah renk yapan mod.

Black Vaultsuit: Vault Suit'i siyah yapan mod.

Combat Armor Recolors: Combat Armor setinin rengini siyah yapan mod.

Corn Oil : Mısır kullanarak Corn Oil üretmenizi sağlıyor.

Molotov Recipe Redone: Molotof üretmek için gerekli olan malzemeleri daha gerçekçi ve kolay hale getiriyor.

Not: Zamanla daha fazla mod eklenecektir. Eklenmesini istediğiniz bir mod varsa PM atabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theSkullduggery -- 8 Aralık 2015; 13:45:22 >

• Çok güzel modlar var akşama oyunu biraz costurayim :) Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NeCRiS

Çok güzel modlar var akşama oyunu biraz costurayim :) Teşekkürler.
    Oyun dinamiklerini bozmadan sadece görsel ve işlevsel düzeltmeler yapan modları denemek lazım.
    Skyrim'de olduğu gibi bu oyunun da menü ve inventory kullanımı tamamen konsollara göre yapılmış, keşke skyrim de yaptıkları menü inventory modunu buna da yapsalar.
  • Uzun sure aktif konu olmaya aday burasi. Tesekkur etmemiz lazim big boss snake'e. Bu basligi acarak mod bolumunu guncel tutacagini tahahut ediyor boylelikle :) tebrik ediyorum.

Ben Settlement modlarini deneyebilirim. Ayrica geceyi daha karanlik yapan mod da dikkatimi cekti. Hangi modlara ilgi olursa bethesta cikaracagi dlc'leri ve update'leri ona gore duzenleyecektir diye dusunuyorum. Ornegin kablo mesafesi, mermi uretme gibi ayrintilari ekleyebilir.
  • deoden kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam

Sürekli güncel olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: theSkullduggery

Teşekkürler hocam

Sürekli güncel olacak
    Ekleme yapayım, dilersen 1. mesaja taşıyabilirsin.

Power Armor çıkarma scriptini hızlandırıyor.
    Power Armor Fast Exit

Filtreleme özelliğini iyileştiriyor.
    Better Item Sorting

• Helldancer kullanıcısına yanıt
    İkincisi var. İlkini de eklerim hocam. Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: theSkullduggery

İkincisi var. İlkini de eklerim hocam. Teşekkürler
    Bir şeyler deniyorum bakalım yapabilecek miyim!
  • Sorun olursa bana ulaşın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Big Boss Snake

Sorun olursa bana ulaşın

Bazılarını yaptım,gerçekten çok güzel oluyor.Ama hani yeni eşyalar ekleyen bir özellik vardı yapmama rağmen yeni eşyalar gelmedi.mesala sanctifall city de kayanın üzerine sandalyeli oturma yapmışlar.daha doğrusu yeni ekipman yapmayı anlayamadım.
  • Bir kaç modda ben ekleyim hocam ilk sayfaya eklersin.

.44 Magnum Retexture Mod silahın daha parlak bir metale sahip olmasını sağlıyor gerçekten güzel görünüyor.

http://www.nexusmods.com/fallout4/mods/4383/?

1 day or instant vendors money reset Mod vendorların item ve capslarının 1 gün yada direk vendordan ayrıldıgınız an sıfırlanmasını sağlıyor 2 farklı versiyonu mevcut. Normalde vendorlar 2 günde bir resetleniyor.

http://www.nexusmods.com/fallout4/mods/276/?

Better Handmade Weapon Textures Pipe türü tüm silahların görünümlerini değiştiriyor. Modun farklı versiyonları mevcut. Krom kaplama, daha paslı görünüm gibi seçenekler mevcut.

http://www.nexusmods.com/fallout4/mods/1372/?

Şimdi vericeğim 3 modun birlikte kullanılması şiddetle tavsiyem hoş bir takım oluşturuyorlar.

1- Black and White Pipboy Pipboyumuzu retexture eden bir mod.

http://www.nexusmods.com/fallout4/mods/323/?

2- Black Vaultsuit Anladıgınız üzere artık Blue lakabına uygun değiliz

http://www.nexusmods.com/fallout4/mods/419/?

3- Combat Armor Recolors Tavsiyem siyah tercih etmeniz Vaultsuitle muhteşem oluyor.

http://www.nexusmods.com/fallout4/mods/770/?tab=1&navtag=http%3A%2F%2Fwww.nexusmods.com%2Ffallout4%2Fajax%2Fmoddescription%2F%3Fid%3D770%26preview%3D&pUp=1

Corn Oil Bu mod mısır kullanarak corn oil üretmemizi sağlıyor. Oyunun hali hazırda bulunan cooking oil itemini baz alıyor. Yani yapıldıktan sonra workshopta 2 oil ediyor. 4 corn 1 purrified water ve 1 steel ile uretiliyor.

http://www.nexusmods.com/fallout4/mods/4464/?

Molotov Recipe Redone Bu modumuz ise benim favorilerimden. Molotovun hali hazırda glass ve 4 oil isteyen tarifini değiştiriyor. Bunun yerine 2 oil ve beer bottle istiyor. Camdan şişemi yapıyoruz workshopta böle işmi olur diyenlere

http://www.nexusmods.com/fallout4/mods/4455/?

Şimdilik bu kadar zamanla başka modlarıda denedikçe eklerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenah2007 -- 6 Aralık 2015; 0:21:08 >

• Hocam Settlement Supplies Expanded modundan bahsediyorsanız onun kendi kategorileri var. Yani sandalyeler oyundaki normal sandalyeler kategorisinde değil. Kategorilerde en sağda onun özel kategorileri.
  • quote:

Hocam Settlement Supplies Expanded modundan bahsediyorsanız onun kendi kategorileri var. Yani sandalyeler oyundaki normal sandalyeler kategorisinde değil. Kategorilerde en sağda onun özel kategorileri.

Evet o modu diyorum,programla diğerleri gibi ekledim oyuna ama o farklı yapıları inşaa edebileceğim bir buton gözükmedi.
    yani "V" de böyle bir seçenek yok,sbt eşytalarada yeni eşya gelmedi.
  • fenah2007 kullanıcısına yanıt
    Güzel modlar hocam. Teşekkürler
  • Rica ederim hocam.
  • fenah2007 kullanıcısına yanıt
    Ekledim hepsini
  • Hocam o modu ben programla yüklememişim kendime. İsterseniz siz de elle yüklemeyi deneyin. Bende öyle çalışıyor.
  • quote:

Hocam o modu ben programla yüklememişim kendime. İsterseniz siz de elle yüklemeyi deneyin. Bende öyle çalışıyor.

Olmadı öyle derim artık.Bir çok mod ekledim böyle daha güzel oldu.Yapımcıların yapamadıklarını yapmışlar hellal olsun valla.Sadece şu cracftin mevzusunda sorunlarım var belirttiğim gibi.Az önce hava değişimi modu yükeledim,şimdide müzeikleri ekleiyorum bakalım nasıl bir şey çıkacak ortaya.Oyunda yağmur efeği çok zayıftı,yağmur yağıyor ama yere düşen bir şey yoktu.belki bu mod düzeltir biraz.gta5 biraz çalsalardı yağmur efeğini
  • quote:

Orijinalden alıntı: -SKYNET-

quote:

Hocam o modu ben programla yüklememişim kendime. İsterseniz siz de elle yüklemeyi deneyin. Bende öyle çalışıyor.

Olmadı öyle derim artık.Bir çok mod ekledim böyle daha güzel oldu.Yapımcıların yapamadıklarını yapmışlar hellal olsun valla.Sadece şu cracftin mevzusunda sorunlarım var belirttiğim gibi.Az önce hava değişimi modu yükeledim,şimdide müzeikleri ekleiyorum bakalım nasıl bir şey çıkacak ortaya.Oyunda yağmur efeği çok zayıftı,yağmur yağıyor ama yere düşen bir şey yoktu.belki bu mod düzeltir biraz.gta5 biraz çalsalardı yağmur efeğini

Alıntıları Göster
    @Big Boss Snake
    Bu arada mod konusunda yeniyim,bu modlar bize update olarak yapımcılar tarafından sunuluyor mu yoksa haberin yoksa geçmiş olsun tarzında mı oluyor?

• Teşekkürler hocam eline sağlık.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.