Şimdi Ara

Dark Souls 3 [PS ANA KONU] | Rehber ilk sayfada

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (3 Mobil) - 1 Masaüstü3 Mobil
5 sn
4.204
Cevap
85
Favori
146.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum 3 hafta
 • Cevaplayan Üyeler 462
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 158
 • Ortalama Mesaj Aralığı 11 saat 7 dakika
 • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
 • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 109
 • Favoriye Eklediklerim 96
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • UyGaR___ (345 mesaj) zepharoth (170 mesaj) melkor23 (158 mesaj) turbetfur2 (135 mesaj) e.c.i (127 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (1164 mesaj) Mobil (1424 mesaj) Tablet (341 mesaj) Mini (335 mesaj) Uygulama (241 mesaj)
 • @
Tüm Forumlar >> Oyun >> PlayStation >> RPG >> Dark Souls 3 [PS ANA KONU] | Rehber ilk sayfada
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Yarbay
  7973 Mesaj
  Konu Sahibine Özel


  -OYUNUN TÜM SONLARINI GÖRMEK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

  Üç ana bir tane de alternatif son var.

  The End of Fire


  Üç Lord of Cinder'ı öldürdükten sonra oyun sizi Emma'nın yanına atıyor ve orada Dancer of the Boreal Valley'i yeniyorsunuz. Consumed King's Garden ve Lothric Castle mekanları açılıyor. Buradan Consumed King's Garden'dan devam edip Oceiros boss'unu kesiyor ve sonrasında gelen mekandaki ilizyon duvardan geçip Untended Graves mekanına geliyoruz. Buradaki Champion Gundyr boss'u da aşılınca Firelink Shrine'ın karanlık versiyonuna varılmış olunuyor. Irina of Carim'in olduğu mekanda yine bir ilizyon duvar daha var, oraya varınca Eye of the Fire Keeper eşyasını alıyoruz. Bu eşyayı Firekeeper'a verip akabinde Soul of Cinder boss'unu yenince o mekandaki bonfire'n yanında Firekeeper'ı çağırabileceğiniz bir işaret beliriyor ve onu çağırıp, oyunu sonlandırıyoruz.

  Alternatif son da End of Fire ile ilgili ayrıca bu son oyunun açılış sinematiğinde anlatılan "Uğursuz Unkindled" karakterini anlatan son. Önce ki anlattığım her şeyi yine yapıyoruz, sonra oyun ekranı karardığı esnada kontrol birkaç saniyeliğine oyuncuya veriliyor ve o esnada Firekeeper'a saldırıp öldürüyoruz. Buna youtube'dan bakarsanız daha net anlaşılır.


  To Link the First Flame


  Bu son için ek bir şey yapmaya gerek yok. Soul of Cinder'ı yendikten sonra direk bonfire'ı aktifleştirip oyunu sonlandırıyoruz.


  The Usurpation of Fire


  Buna ulaşmak biraz karışık, önce Yoel of Londor'dan 5 kez level atlatarak 5 adet Dark Sigil'e sahip olmanız gerekiyor. Ancak buradaki ufak bir detay söz konusu; Yoel, bazı zamanlar Curse-rotted Greatwood bazı zamanlar ise Abyss Watchers'ı kestikten sonra ölüyor, buna dikkat edin aksi halde 5 Dark Sigil'e sahip olmadan ölürse görev patlar. Yoel öldükten sonra onun yerine Yuria of Londor gelir. Ayrıca Dark Sigil'i kesinlikle Firekeeper'dan temizletmeyin yani Heal the Dark Sigil'i hiç seçmeyin. Road of Sacrifice bölgesinde Anri of Astora ve Horace the Hushed adlı iki kişi ile tanışıyoruz. Bu ikisi ayrıca Blue Sentinal covenant'ına girmemezi sağlıyor. Buradaki önemli olan kısım ise Anri of Astora'nın görev çizelgesi; Anri ile ilk tanışmadan sonra Cathedral'deki Deacons of the Deep'e girmeden bu ikisini çağırıyoruz. Sonra Firelink Shrine'da tekrar karşımıza çıkıyorlar ve konuşuyoruz. Ardından Anri, Catacomb'da ilk topa gelmeden karşımıza çıkıyor ve bize Horace'ı görüp görmediğimizi soruyor, biraz ilerledikten sonra High Lord Walnir'e gelmeden köprünün sağ tarafında görüyoruz, yine benzer bir konuşma geçiyor. Bu konuşmadan sonra köprüyü karşı taraftan yani boss'a giden yol tarafından yıkarak alttaki gizli yola iniyoruz. Orası Smouldering Lake adlı yere çıkıyor, orada Horace'ı bulup dövüşüyoruz ve öldürdükten sonra aldığımız eşyayı tekrar Anri'ye götürüyoruz. Anri hala köprünün orada bekliyor oluyor. Bunu tamamladıktan sonra High Lord Walnir'i öldürüp Irithyll of the Boreal Valley'e geliyoruz. Klisenin içindeki üçüncü bonfire'ın bulunduğu yerde Anri bekliyor olacak yine konuşuyoruz; ancak kapının yanındaki heykellerin arasında gizlenen Pilgrim'i sakın öldürmeyin. Sonrasında da Firelink Shrine'a dönüp Yuria of Londor ile konuşarak tekrar Irithyll'e dönüyor ve oradan Anor Londo'ya doğru ilerliyoruz. Anor Londo'nun döndürülebilen yoluna gelmeden önce DS1'i oynayanlar hatırlar heykellerden oluşan Darkmoon mezarlığına geliyoruz, yuvarlak bir alan ve odada Gwyn'in heykelinin olduğu bir duvar var. O ilizyon duvar ona vurup devem ediyoruz. Aşağıda Pilgrim'lerden biri duruyor, onunla konuşuyoruz ve kendisinden Sword of Avowal eşyasını alıyoruz. Koridorun sonunda ayini başlatacağınız yer var, ayinin ardından 3 tane daha Dark Sigil alarak toplam Sigil sayısını 8'e çıkarıyoruz. Bu andan itibaren tek son var artık ve diğer sonlara ulaşmak mümkün değil. O yüzden tek oynamada tüm sonları görmek için Sword of Avowal'ı aldıktan sonra ayini yapmadan save dosyasını yedekleyin. Soul of Cinder'ı öldürdükten sonra bonfire'ı aktifleştirip Lord of Hollow olarak oyunu bitiriyoruz.

  Ancak bu son anlattığım izleyerek daha iyi anlaşılacak bir görev silsilesi, o yüzden tavsiyem izlemeniz yönünde.  -Yedekleme işlemi için, PS4'ün menüsünden settings - aplication saved data management - saved data system storage'a girince Copy to usb storage device seçeneğini göreceksiniz, ona tıkladıktan sonra DS3'ü seçerek dosyayı usb'ye atın. Böylece yedeklemiş oluyorsunuz.

  -Bu aldığınız kaydı tekrar kullanmak istediğinizde de settings - aplication saved data management - saved data on usb storage device'a girip DS3 kaydını seçip makineye atıyorsunuz.


  _______________________________________________________________________________________________________


  -HOLLOWING

  DS1 ve DS2'deki Hollow sisteminin biraz değiştirilmiş versiyonu çıkıyor DS3'de karşımıza; Undead Settlement'da kurtardığımız Yoel of Londor size ücretsiz level atlama seçeneği sunuyor. Eğer kabul ederseniz ilk sefer için 1 lvl atlıyorsunuz, bunun karşılığında envanteriniz de key items bölümünde Dark Sigil adında bir item ve Level seviyenizin altında ise Hollowing adında yeni bir gösterge beliriyor. Hollowing, 0,2,6,12 ve 16 seviyesindeyken Yoel of Londor'dan ücretisz lvl atlaya biliyorsunuz. Yani toplam 5 kez bunu yapabiliyor ve 5 tane Dark Sigil'e sahip oluyorsunuz. Dark Sigil, DS1'deki Dark Lord sonunun DS3'deki halini yani The Usurpation of Fire sonunu görmek için gerekli olan eşyaların başında geliyor. Bu sonu görebilmek için yapılması gerekenler oyunun sonlarını anlattığım bölümde yazıyor.

  Artisı; silahınıza hollow gem takar ve hollowing değeri de 15'in üzerinde olursa eşya düşürme şansıniz artiyor

  Eksisi; hollowing 99'a kadar yükseliyor, ne kadar yüksek olursa Fire Keeper'dan Dark Sigil'i temizletmeniz için gerekli soul miktarı da o kadar yüksek olur.

  Hollowing ve Dark Sigil'i soul harcamadan temizletmek için Purging Stone kullanmaniz gerekiyor.


  _______________________________________________________________________________________________________  e.c.i nikli arkadaşın DS3 için hazırladığı rehber

  https://forum.donanimhaber.com/m_116041120/tm.htm


  ________________________________________________________________________________________________________


  -NG+ NEDİR?

  New Game Plus'ın (DS3'de Journey 2,3,4 vs.) kısaltılmasıdır. Oyunu bitirdikten sona levelınız ve eşyalarınıza dokunulmadan oyun size Journey 2'ye geçmek isteyip istemediğinizi sorar eğer kabul ederseniz, oyun sizi en başa atar; bu NG+ 'da oyuna başladığınız anlamına gelir. NG+ 'da daha zor düşmanlar ve daha fazla soul elde edersiniz. Aynı şeyleri daha da zorlanarak tekrar yapabilir, kaçırdığınız karakterlerin görevlerini tamamlayabilir, yüzüklerin +1 ve +2 hallerini elde edebilirsiniz. NG+ sistemi biraz keyif işidir, yapmak zorunda değilsiniz.

  Oyun NG 7+ 'ya kadar zorlaşıyor, sonrasında ise zorluk sabit kalıyor.

  ________________________________________________________________________________________________________


  -MEKANLAR VE GÜZERGAH

  1- Cemetery of Ash > Iudex Gundyr boss
  2- Firelink Shrine
  3- High Wall of Lothric > Vordt of the Boreal Valley boss
  4- Undead Settlement > Curse-Rotted Greatwood boss
  5- Road of Sacrifices > Crystal Sage boss
  6- Cathedral of the Deep > Deacons of the Deep boss (Bu boss'dan sonra Irithyll'e girebilmek için gerekli olan Small Doll eşyasını alıyoruz)
  7- Farron Keep > Abyss Watchers boss (Karşılaştığımız ilk Lord of Cinder)
  8- Catacombs of Carthus > High Lord Walnir boss
  8.1- Smouldering Lake > High Lord Walnir'e giderken tahta köprüyü yıkarak aşağıya inerseniz buradaki opsiyonel mekana gidebilirsiniz (Bu mekan ayrıca The Usurpation of Fire sonunu görebilmek için gitmeniz gereken yerlerden biri)
  9- Irithyll of the Boreal Valley > Pontiff Sulyvahn boss
  10- Anor Londo > Aldrich Devourer the Gods boss (İkinci Lord of Cinder)
  11- Irithyll Dungeon
  11.1- Archdragon Peak > Ancient Wyvern boss ve Nameless King boss (Burası da opsiyonel mekanlardan biri)
  12- Profaned Capital > Yhorm the Giant boss (Üçüncü Lord of Cinder)
  13- High Wall of Lothric > Dancer of the Borael Valley boss (Üç Lord of Cinder öldükten sonra oyun bizi tekrar bu mekana gönderiyor)
  14- Consumed King's Garden > Oceiros Consumed King boss (The End of Fire sonunu görebilmek için girmeniz gereken opsiyonel mekanlardan biri)
  14.1- Untented Graves > Champion Gundyr boss
  15- Lothric Castle > Dragonslayer Armour boss
  16- Grand Archives > Lothric Younger Prince boss
  17- Kiln of the First Flame > Soul of Cinder boss

  Oyunu bitirdikten sonra oyun size Journey 2'ye geçmek isteyip istemediğinizi soruyor. Bu NG+ demek, ister o an isterseniz de başka bir zaman bonfire üzerinden NG+'ya geçebilirsiniz.

  _________________________________________________________________________________________________________


  -OYUN İÇİ ÖNEMLİ BİLGİLER


  - Oyunun başında sunulan Buriel Gift'lerden Life Ring, Fire Gem, Sovereignless Soul ve Rusted Gold Coin'den birini seçmenizi tavsiye ederim.

  Life Ring - Sağlık barını maksimuma çıkarıyor
  Divine Blessing - Tüm barı dolduracak sağlık veriyor ve tedavi ediyor
  Black Firebomb - Klasik ateş özelliği olan bomba
  Fire Gem - Silahınıza ateş elementini uygulayabilmenizi sağlıyor
  Sovereignless Soul - Fazladan Soul ile başlıyorsunuz, reddit'de 3k soul verdiğini okumuştum
  Rusted Gold Coin - Item bulma şansınızı artıryor
  Cracked Red Eye Orb - Online için kullanılan eşyalardan biri, tek seferlik. Başkalarının dünyasına Dark Spirit olarak giriyorsunuz, PvP.
  Young White Branch - Kullandığınızda karakterinizi alelade bir objeye dönüştürüyor.

  - Firelink Shrine'da Shrine Handmaid'den 20k soul karşılığında Tower key'i alarak, Firelink Shrine'daki Tower bölgesine çıkabilirsiniz. Orada Fire Keeper Soul, Estus Flask Shard, Estus Ring, Covetous Silver Serpent Ring, Crystal Lizard ve Picklpum th Crow yuvasını buluyorsunuz.

  - Tower anahtarını ayrıca daha sonra kurtardığınız Irina of Carim'i öldürerek de elde edebiliyorsunuz.

  - Arkadaşlarınızla soul, armor, silah ve yüzük transferi yapabiliyorsunuz.

  - Tower çatısındaki Picklepum the Crow'a sunabileceğiniz eşyalar;

  Firebomb
  Black Firebomb
  Prism Stone
  Avelyn
  Coiled Sword Fragment
  Loretta's Bone
  Lighting Urn
  Homeward Bone
  Seed of a Giant Tree
  Siegbrau
  Vertebrae
  Divine Blessing
  Hidden Blessing
  Alluring Skull
  Undead Bone Shard
  Saint-tree Bellvine
  Shriving Stone
  Xanthous Crown

  - Firelink Shrine'da Uchigatana kullanan özel npc'lerden biri var. Başlangıçta zorlasa da eğer öldürebilirsiniz ödül olarak kılıcı alıyorsunuz. Dexterity build için iyi bir başlangıç silahı.

  - Undead Settlement'da Yoria of Londor adında birini kurtarıyorsunuz. Bu size ücretsiz lvl atlama şansı veriyor. Eğer The Usurpation of Fire sonunu görmek istiyorsanız, 5 kez lvl atlayarak 5 Dark Sigil elde edin ve onu Fire Keeper'dan kesinlikle temizlemeyin.

  - Hollowing sistemi Dark Sigil ile bağlantılı, envanterinizde Dark Sigil varsa eğer her öldüğünüzde Hollowing değeriniz artar. Hollowing ne kadar yüksekse onu temizletme işlemi de o kadar yüksek soul ister. Artısı ise eğer silahınıza Hollow gem takarsanız Hollowing'de 15'în üzerinde olursa eşya düşürme şansınız artıyor.

  - Hollowing'i temizletmek için ya Purging Stone kullanmanız gerekiyor ya da Undead Settlement'da yer alan Velka Goddess of Sin'den düzeltiyorsunuz. Ancak Velka sadece üzerinizdeki Hollow etkisini kaldırır, Dark Sigil'i temizlemez. Dark Sigil'i temizlemek içinse ya yine Purging Stone kullanacaksanız ya da Fire Keeper'a Tower'da bulduğunuz Fire Keeper Soul'u verdikten sonra size sunduğu Heal the Dark Sigil seçeneğini tercih edeceksiniz.

  - Yuria of Londor adında bir npc var, bununla karşılaşabilmek için Catacomb bölgesine girmeden Yoel of Londor'dan 5 kez lvl atlatıp 5 Dark Sigil'e sahip olmak gerekiyor. Sonrasında Yoel ölüyor ve yerine Yuria geliyor. Yuria karakteri The Usurpation of Fire sonunu görebilmek için elzem karakterlerden biri.

  - Patches karakteri her oyunda olduğu gibi bu oyunda da yer alıyor. Kendisini ilk Catacomb'da görsek de daha sonra Tower'da bizi kilitliyor, sonrasında ise affedip affetmemek size kalmış; tabii platinium trophy için gerekli olan yüzük trophy'si için Patches karakterini öldürmeniz gerekebiliyor, zira sadece öldüğünde düşen bir yüzük var.

  - Karanlık büyülerin öğretildiği Londor Braille Divine Tome ve Deep Braille Divine Tome eşyalarını Irina'ya vermeyin, aksi halde görevini yapamazsınız. Karanlık tome eşyaları için Irithyll Dungeon'da kurtardığımız Karla'ya başvurun.

  - Road of Sacrifices bölgesinde Orbeck of Vinheem adında sorcery büyüsü satan elemana denk geliyoruz. Ancak Intelligence seviyeniz en az 10 olmaz ise sizinle konuşmaz.

  - Stat'larınızı ve görünümünüzü sıfırlayabiliyorsunuz. Bunun için Cathedral of the Deep'deki Rosaria's Fingers covenant'ına girip Pale Tongue sunmanız gerekiyor. Her New Game için 5 hakkınız var.

  - Npc'leri kestiğiniz zaman bazıları size artık hizmet etmiyor. Mesela Blacksmith Andre, böyle bir durumda Undead Settlement'daki Velka'ya giderek günahlarınızı (Sin) temizletmeniz lazım. Ayrıca bu tip günahlarınız olduğu sürece Blade of the Darkmoon covenant'ına dahil olan oyuncular sizi öldürmek için sürekli dünyanızı ziyaret eder.

  - Undead Settlement'da Siegward of Catharina ile karşılaştığımız kulenin tepesinde bir dev yer alıyor ve bazı bölgelere mızraklar fırlatıyor. Onun yanına çıkıp konuşursanız, kendisi ile arkadaş oluyorsunuz ve sizi mızrak attığı bölgelerde koruyor. Aksi halde o mızraklardan siz de nasibinizi alıyorsunuz.


  __________________________________________________________________________________________________________  -OYUNDAKİ NPC (Non Player Character-Kontrol Edilemeyen Karakter) LİSTESİ VE GÖREVLERİ


  -Blacksmith Andre  Oyunda elde ettiğiniz silahlarınızı ve Estus Flask Shard vasıtası ile Estus Flask'larınızı geliştriyor.

  -Fire Keeper  Bonfire'ların yeminli koruyucuları Fire Keeper, kendisi gelişmemiz için gerekli olan level atlatma işlemini gerçekleştiriyor. Ayrıca The End of Fire sonunu görebilmek için kendisine Untented Graves bölgesinde bulduğumuz Eyes of a Fire Keeper eşyasını vermemiz gerekiyor. Ek olarak Tower'da bulduğunuz Fire Keeper Soul'u verirseniz, size Heal the Dark Sigil seçeneğini sunuyor, buradan Dark Sigil'i isterseniz temizletebilirsiniz.

  -Hawkwood  Hawkwood'da bizim gibi bir Unkindled ve tekrar diriltilip huzurlu olamamaktan fazlasıyla şikayetçi. Ayrıca Farron's Undead Legion'dan kaçmış birisi. Oyunda Abyss Watchers, Curse-rotted Greatwood ve Crystal Sage boss'larını öldürdükten sonra kendisi Firelink Shrine bölgesini terk ediyor. Eğer Andre ile konuşursanız Hawkwood'un kalkanını ondan alabilirsiniz. Twinkling Dragon Torso Stone eşyasını elde ettikten sonra ise Hawkwood size meydan okuyarak Abyss Watchers ile karşılaştığınız yerde bekliyor oluyor.

  -Ludleth of Courland  Ludleth, bir Lord of Cinder. Kendisi size Link the Fire'ın devam etmesi gerektiğini düşüncesini aşılamaya çalışıyor. Ayrıca Curse-rotted Greatwood boss'unu kestikten sonra elde edeceğiniz Transposing Kiln eşyasını ona sunduğunuzda, boss soul'larından silah ve yüzük elde edebiliyorsunuz. Dört Lord of Cinder öldükten sonra kendisi de ölüyor, ancak cesedinin olduğu yerden boss soul'larını kullanmaya devam edebiliyorsunuz.

  -Shrine Handmaid  Kendisi bir Undead, yani bir ölümsüz. Öldürmeye kalkışırsanız kötü bir sürpriz ile tekrar geri gelir. Sattığı eşyaların fiyatı her öldürme için %20 artıyor. Eğer Velka'dan günahlarınızı silerseniz fiyatları da normal değere çekebiliyorsunuz. Oyun boyunca bulduğunuz Umbral Ash eşyalarını Handmaid'e verdiğinizde size yeni eşyalar satmaya başlıyor. Firelink Shrine'ın karanlık versiyonunda kendisini görüyoruz ve orada farklı eşyalar satıyor; ancak ölümsüz değil. Eğer öldürürseniz daha önceden satın almadığınız takdirde Priestess Ring düşüyor.

  Yoel of Londor  Undead Settlement'a ilk geldiğimiz yerde kurtarıyoruz kendisini ve bize hizmet etmek için teklif de bulunuyor. Kabul ederseniz Firelink Shrine'a gidiyor, kendisinden Sorcery büyüleri alabiliyorsunuz. Ayrıca The Usurpation of Fire sonunu görebilmek için gerekli olan Dark Sigil'leri elde etmenizi sağlıyor. Catacomb bölgesine giriş yaptığınız anda kendisi ölüyor ve geri gelmiyor.

  Yuria of Londor  Kendisi oyunun en ilginç karakterlerinden biri, zira Yuria Dark Souls 1'den hatırladığımız Darkstalker Kaathe'in öğrencisi ve Darkwraith üyesi. Eğer Yoel of Londor'dan Catacomb'a girmeden 5 Dark Sigil alırsanız Yoel öldükten sonra aynı yerde Yuria beliriyor. Ancak 5 Dark Sigil'e sahip değilseniz Yuria'yı görme şansınız kalmıyor. Yuria geldikten sonra Dark Sigil'i temizletirseniz Firelink Shrine'dan ayrlır, Irithyll'de Church of Yorskha bonfire noktasında gizlenen pilgrim'i öldürürseniz Firelink Shrine'dan ayrılır. Kendisinden Sorcery büyüleri alabiliyorsunuz. The Usurpation of Fire sonunu görebilmek için elzem karakterlerden biri.

  -Greirat of the Undead Settlement  Greirat'ı High Wall of Lothric'deki hücreden kurtarıyoruz. Loratta adındaki kişiye vermemiz için size bir yüzük veriyor, bunun karşılığında da hizmetini sunuyor. Loretta'yı Undead Settlement'daki ikinci bonfire noktasından sonra girdiğimiz evin balkonunda ölü bir şekilde buluyoruz. Loretta's Bone eşyasını alarak Greirat'a götürüyoruz, bu durum karşısında yüzüğü bize bırakıyor. Greirat, oyun boyunca size daha fazla şey satabilmek için bir yerlere gitme teklifinde bulunuyor, eğer gönderirseniz dönüşünce size daha çok çeşit eşya satıyor. Ancak onu göndermeden önce yardım etmeniz lazım, yoksa gittiği yerde ölüyor. İlk gittiği yerden Curse-rotted Greatwood'u öldürdükten sonra dönüyor, ikinci olarak Irithyll'e gidiyor ama göndermeden önce Irithyll'e gelmeden karşınıza çıkan boss'ları kesmeniz lazım, aksi halde ölüyor. Üçüncü olarak da Lothric Castle'a gidiyor, burada ise Greirat'ı gönderdikten sonra sizin iki ejderhayı ve Consumed King's Garden'ı tamamen temizlemiş olmanız lazım. Eğer yapmazsanız Grand Archives'in çatısında cesedini bulursunuz.

  -Cornyx of the Great Swamp  Cornyx, oyundaki Pyromancy hocası. Kendisini Undead Settlement'da bir evin tepesinden bomba atan düşmanların bulunduğu yerde, bir kafesin içinden kurtarıyoruz. Ancak kendisi karanlık Pyro büyüleri öğretmiyor, bu yüzden bulduğunuz Dark Pyro Tome eşyalarını Karla'ya veriyorsunuz.

  -Irina of Carim  Undead Settlement'da bulduğunuz Mortician's Ashes eşyasını Shrine Handmaid'e verdiğinizde ondan Grave Key'i satın alabiliyorsunuz. Bu anahtarla da farelerin olduğu kanalizasyondaki kapıyı açarak Irina'ya giden yola ulaşıyorsunuz. Kendisi Miracle hocası. Oyunda bulduğunuz Divine Tome eşyalarını kendisine verdiğinizde size yeni miracle'lar öğretiyor. Ancak Londor Braille Divine Tome ve Deep Braille Divine Tome adındaki iki karanlık tome eşyasını verirseniz görevleri biraz değişikliğe uğruyor. Kendisinden hiç Dark Miracle almazsanız Fire Keeper oluyor ve Tower'ın tepesine çıkıyor. Ancak bu iki karanlık tome'dan birini verirseniz Irina'yı korumakla görevli Eygon of Carim onu alıp götürüyor. Iudex Gundyr bonfire bölgesinde buluyorsunuz ama Eygon size düşmanca yaklaşıyor. Yenerseniz Irina'yı Eygon ile ilk karşılaştığınız yerde bulup Firelink Shrine'a tekrar dönmesini sağlıyorsunuz. Irina'dan tüm Dark Miracle'ları aldığınız takdirde ise daha fazla miracle satmıyor ve Firelink Shrine'dan ayrılıyor.

  -Eygon of Carim  Irina'nın koruyucusu ve size de Irina'yı koruduğunuz müddetçe yardım ediyor. Birçok boss dövüşünde yanınıza çağıra biliyorsunuz. Irina'dan Dark Miracle aldığınız takdirde size düşman oluyor ve Iudex Gundyr bonfire noktasının orada dövüşüyorsunuz.

  -Leonhard  PvP yapabilmek için size gerekli eşyaları veren karakter. İlk konuşmadan sonra Undead Settlement'da elde ettiğiniz Pale Tongue ve öldürdüğünüz Curse-rotted Greatwood boss'undan sonra size High Wall of Lothric'in en alt katındaki hücrenin kapısını açan Lift Chamber Key'i veriyor. Oradaki Darkwraith'i öldürünce sizi başkalarının oyununa Black Phantom olarak gönderen Red Eye Orb eşyasını elde ediyorsunuz. Sonra ki konuşmadan sonra Cathedral'deki Rosaira's Fingers covenant odasında karşımıza çıkıyor. Covenant'a dahil oluyoruz, ardından Anor Londo'ya ulaştıktan sonra tekrar Rosaria'ya geri dönüyor ama onu ölü bir şekilde buluyoruz. Cesetten aldığımız Black Eye Orb'u Anor Londo'daki Aldrich boss'unu kestikten sonra Gywnevere'in odasında Black Eye Orb'u kullanarak Rosaira'nın katili Leonhard ile dövüşüyoruz. Yendiğiniz takdirde Rosaira'nın ruhunu geri alıp onu tekrar diriltebiliyorsunuz.

  -Karla  Irithyll Dungeon'da hücreden kurtardığımız karanlık büyülerin hocası. Oyunda bulduğunuz tüm Dark tome eşyalarını Karla'ya sunup, karanlık büyüleri öğrenebilirsiniz.

  -Orbeck of Vinheim  Road of Sacrifices bölgesinde Crystal Sage boss'una gelmeden karşılaşıyoruz kendisi ile ancak Intelligence seviyeniz en az 10 değilse sizinle konuşmaya tenezzül etmiyor. Int 10 olduktan sonra onu Firelink Shrine'a getiriyorsunuz ve kendisinden Sorcery büyüleri alabiliyorsunuz. Oyun bulduğunuz Sorcery scroll'larını da yine Orbeck'e veriyorsunuz.

  Velka Goddess of Sin  Undead Settlement'da buluyoruz kendisini, hem günahlarımızı affediyor hem de hollow görünümden kurtulmamızı sağlıyor. Undead Settlement'da bulduğunuz Mortician's Ashes eşyasını Shrine Handmaid'e verdiğinizde ondan Grave Key'i satın alabiliyorsunuz. Bu anahtarla da farelerin olduğu kanalizasyondaki kapıyı açarak Velka'ya ulaşıyorsunuz.


  -Giant of the Undead Settlement  Undead Settlement'da Siegward of Catarina ile ilk karşılaştığımız kulenin en tepesinde yer alıyor. Eğer ona uğramadan çevreden geçmeye çalışırsanız bazı yerlerde attığı mızraklara maruz kalabilirsiniz. Yanına gittiğinizde de arkadaş olabiliyorsunuz, bu şartlarda da sizi mızrak atabildiği yerlerde koruyor. Undead Settlement, Cathedral ve Farron Keep'deki bataklıkta yer alan beyaz ağac bu devin mızrak atabildiği yerler. Eğer öldürürseniz Hawk Ring'i alıyorsunuz, ayrıca White Birch Branches eşyalarını tamamen topladığınızda da devi öldürmeden yüzüğü elde edebilirsiniz.

  -Unbreakable Patches  Serinin her oyunun yer alan ikonik karakterlerden biri Patches. Her oyunda bizi zor durumda bırakır, burada da ilk olarak Cathedral'de görüyoruz, sonrasında yine Cathedral'de Siegward of Catharina'yı tuzağa düşürdüğünü öğreniyoruz. Tower'a döndüğümüzde ise bizi oraya kilitliyor. Kurtulduktan sonra öldürmek ya da affetmek size kalmış bir şey; ancak sadece öldürüldüğünde elde ettiğiniz bir yüzük düşürüyor. Greirat ile de ufak bir bağlantısı var, Greirat'ı Borael Valley'e gönderdikten sonra yanına giderseniz Greirat'ın nerede olduğunu söyleyene kadar size bir şey satmıyor.

  -Sirris of the Sunless Realms  Holy King Holdric ve Shrine Handmaid'in torunu oluyor kendisi ve amacı Holdric'i öldürmek, biz de bu uğurda ona yardım ediyoruz. Road of Sacrifices bölgesinde Anri ve Horace ile konuştuktan sonra Firelink'e geliyor, sonrasında ise yine Road of Sacrifices'da Watchdogs of Farron covenant'nın olduğu yerde Dreamchaser's Ashes'ı buluyorsunuz. Bunu Handmaid'e verince Sirris tekrar geliyor. Irithyll'e ilk girdiğimiz Sirris'i köprü üzerinde çağırarak Creighton the Wanderer'ı öldürmesi için yardım ediyoruz. Bu dövüşten sonra ise bir süre Sirris gözükmüyor, ta ki Aldrich ve Yhorm boss'larını kesip Undead Settlement'da Curse-rotted Greatwood boss'unun girişine gelene kadar. Orada Sirris'i tekrar çağırıyor ve Holdric ile dövüşmesine ona yardımcı oluyoruz; ancak bu dövüşte Sirris ölebiliyor dikkat edin.

  -Siegward of Catarina  DS1'deki Siegmeyer of Catarina ile ne gibi bir yakınlığı var pek bilinmiyor ama kendisi Yhorm the Giant'ın eski bir arkadaşı. İlk olarak Undead Settlement'da karşımıza çıkıyor ve Fire Demon'ı öldürmesinde ona yardım ediyoruz. Ardından Cathedral of Deep'deki bonfire noktasına gelmeden gördüğümüz kuyunun içinde tuzağa düşürülmüş şekilde buluyoruz. Firelink Shrine'da Patches'dan Siegward'ın kıyafetlerini alarak geri veriyoruz. Irithyll'e geldikten sonra sığ sulara indiğimiz yerde bir kanalizasyondan geçerek bir mutfağın içinde karşılaşıyoruz. Sonrasında ise Irithyll Dungeon'a giriyor ve orada bulduğumuz Old Cell Key ile Profined Capital'a devam ediyoruz. Capital'da Siegward'ı hücreden çıkarttıktan sonra Yhorm boss'una girdiğinizde kısa bir ara sahne giriyor ve Siegward bize yardıma geliyor. Ancak Irithyll Dungeon'a mutfaktan önce girerseniz görev bozuluyor ve Siegward'ı mutfakta göremiyorsunuz. Her ne kadar görevin sonra ki aşamasında kendisini hücreden kurtarsanız da Yhorm dövüşü esnasında kendisi gelmiyor. Dövüşten sonra Siegward'ın armor setini elde ediyorsunuz.

  -Anri of Astora ve Horace  Road of Sacrifices bölgesinde karşılaşıyoruz bu ikili ile ve Blue Sentinal covenant'ına girmemizi sağlıyorlar. Horace konuşkan biri değil, Anri'nin yoldaşı. Ancak bu ikilinin önemi daha büyük, The Usurpation of Fire sonunu görebilmek için Anri'nin görevlerini doğru bir şekilde yapmak gerekiyor. Rehberin başında oyunun sonlarını anlattığım bölümde ilgili sona ulaşmak için gerekli adımlar yazıyor; ancak Anri'nin ikinci bir görev sonu daha var. Anri ve Horace ikilisinin amacı Aldrich'i yenmek ve siz de bu doğrultuda kendisine yardım edebiliyorsunuz. Bu görevi tamamlamak için Road of Sacrifices'da Anri ve Horace ile konuşuyoruz. Cathedral'daki Deacon of the Deep boss'unu yendikten sonra bu ikili ile Firelink Shrine'da konuşuyor ve Catacomb'a geliyoruz. Burada ilk topun düştüğü yerde Anri ile konuşuyoruz, bize Horace'ı görüp görmediğimizi soruyor, daha sonra High Lord Walnir'e giden yol üzerinde tahta köprünün orada tekrar konuşuyor ve tahta köprüyü yıkarak Smouldering Lake bölgesine gidiyoruz. Orada Horace ile dövüşüp Anri'ye geri dönüyor ve isterseniz Horace'ı gördüğünüz yeri söylüyor ya da söylemiyorsunuz, tercih sizin. Ardından Irithyll'de Church of Yorskha bonfire noktasına kadar gidiyoruz ve Anri ile konuşuyoruz. Fakat konuştuktan sonra klisenin girişinde sol tarafta heykellerin olduğu yerde gizlenen bir Pilgrim yer alıyor, onu öldürmeniz gerekiyor. Sonrasında ise Irithyll'deki Pontiff Sulvahn ve Anor Londo'daki Aldrich boss'larından Anri'yi yardıma çağırıyoruz. Aldrich'i kestikten sonra Firelink Shrine'a dönerek Ludleth ile konuşuyor ve Anri'nin kılıcını alıyoruz. Eğer Horace ile dövüştüğünü yeri söylediyseniz Smouldering Lake bölgesinde Horace ile dövüştüğümüz yerde, söylemediyseniz Cathedral of the Deep bonfire noktasında buluyoruz Anri'yi ve onunla da dövüşüyoruz.

  -Emma  High Wall of Lothric'de yer alan bu hanım efendi bize hem Way of Blue covenant'ına girebilmemiz için gerekli simgeyi hem de Undead Settlement'a gidebilmek için gerekli eşyayı veriyor. Kendisi Lothric'e gönülden bağlı biri, eğer öldürüseniz Dancer of the Boreal Valley ile dövüşürsünüz.

  -Archdeacon McDonnell  McDonnell, Aldrich Faithful covenant'ına girmemizi sağlıyor; ancak kendisi ölü ve yani ona saldırma şansınız yok.

  -Company Captain Yorshka  Bu güzel hanım efendi Gywn'in kızı diğer bir değişle Gywnevere'in de kardeşi oluyor. Blade of the Darkmoon covenant'ına girmemizi sağlıyor. Benzerliğinden ötürü Priscilla ile bir bağlantısı olup olmadı üzerine teoriler mevcut.

  -Holy Knight Hodrick  Sirris'in büyükbabası, Shrine Handmaid'in eşi, Mound-Makers covenant'ına da girmemizi sağlayan biri kendileri.

  -Old Wolf of Farron

  Farron Keep'de Wathcdogs of Farron covenant'ına girmemizi sağlıyor. Aynı şekilde DS1'deki Sif ile bir bağlantısı olup olmadığı merak edilen sorulardan biri.  -Rosaria Mother of Rebirth

  Rosaria's Fingers covenant'ının lideri, her NG için bize 5 kez stat ve görünüm sıfırlama şansı veriyor. Leonhard tarafından öldürülse de eğer intikamını alırsanız tekrar diriltebilirsiniz.

  _____________________________________________________________________________________________________________


  -OYUNDAKİ BLACK PHANTOM NPC'LER

  Aslında isimleri Black Phantom değil, "NPC phantom" olarak geçiyor ama Demon's Souls'da bu NPC'lere Black Phantom deniyordu, hem alışkanlıktan hem de daha rahat anlaşılması için böyle demeyi tercih ettim. Ayrıca Dark Spirit NPC'de denilebilir.

  Bu NPC'leri görebilmek için Ember kullanıp Lord of Cinder modda olmak zorundasınız, aksi halde göremezsiniz. Bazıları bölgeye giriş yaptığınızda bazıları ise yardım ettiğiniz NPC'nin görevi esnasında ortaya çıkıyor. Bu Black Phantom'ların eşyalarını alabilmek için kendilerini öldürmek gerekiyor.

  Holy Knight Holdric  Undead Settlement bölgesinde karşımıza çıkıyor. Görmek için öncesinde Mound-Makers covenant'ına girmiş olmak lazım.

  Ödül olarak, Vertebrae Shackle alıyorsunuz.

  Yellowfinger Heysel  Bu arkadaşla iki kez karşılaşıyoruz. İlki Road of Sacrifices bölgesinde dev yengeçlerin olduğu bölgede, ikincisi ise Farron Keep bölgesimde. İkinci kez kestikten sonra Rosaria's Fingers covenant'ına gidip Pale Tongue sunarsanız Yellowfinger Heysel Farron Keep bölgesinde bu defa Beyaz Phantom olarak çağırılabiliyor ve size yardım ediyor. Ancak Rosaria's Fingers'a girdiğiniz anda Sirris karakterinin görevi iptal olur.

  Ödül olarak, ilk öldürdüğünüzde Heysel Pick silahını ve Xanthous başlığını kazanıyorsunuz. İkinci öldürdüğünüzde bir şey elde etmiyorsunuz ama Beyaz Phantom olarak çağırdığınızda Proper Bow Gesture kazanıyorsunuz.

  Longfinger Kirk  Cathedral of the Deep bölgesinde devlerin olduğu yerde karşımıza çıkıyor. Eğer Deacon of the Deep boss'undan önce keserseniz Kirk'in armorunu Rosaria's Fingers'ın odasında buluyorsunuz.

  Ödül olarak, Barbed Straight Sword ve Spiked Shield alıyorsunuz.

  Alva, Seeker of the Spurned  Irithyll of the Boreal Valley'den Irithyll Dungeon'a gidilen yol üzerinde karşınıza çıkıyor. Eğer Yhorm'u öldürseniz göremezsiniz.

  Ödül olarak, Murakumo silahını kazanıyorsunuz.

  Knight Slayer Tsorig  Catacomb'da ilk bonfire'dan aşağı indikten sonra High Lord Wolnir'e giden kestirme yol üzerinde geliyor.

  Ayrıca normal hali de Smouldering Lake bölgesinde dev Arbelet'i kapatmaya gittiğiniz yol üzerinde karşınıza çıkıyor.

  Ödül olarak, Fume Ultra Greatsword, Black Iron Greatshield, Knight Slayer's Ring elde ediyor ayrıca Shrine Handmaid'den zırhını satın alabiliyorsunuz.

  Creighton the Wanderer  Sirris'in görevlerini doğru bir şekilde yapmaya devam ettiğiniz de Irithyll of the Boreal Valley'e geldiğinizde köprü üzerinde Sirris'i çağırabiliyorsunuz. Onu çağırınca Creighton the Wanderer ile dövüş başlıyor.

  Bu karakter aynı isim ve armor seti ile DS2'de de karşımıza çıkmıştı, tabii muhtemelen aynı kişi değiller.

  Ödül olarak, Dragonslayer's Axe ve Mirrah Chain armor set elde ediyorsunuz.

  Daughter of Crystal Kriemhild  Untented Graves bölgesinde ilk bonfire noktasından çıktıktan kısa bir süre sonra karşımıza geliyor.

  Ödül olarak sadece Soul kazanıyorsunuz.

  Londor Pale Shade  Irithyll of the Boreal Valley bölgesinde karşımıza çıkıyor. Ayrıca bu karakteri Yoel'den 5 kez lvl atlatıp 5 Dark Sigil'e sahip olduğunuz vakit çağırabiliyorsunuz. Eğer Yuria'yı öldürür ya da Dark Sigil'i temizlerseniz çağıramazsınız.

  Ödül olarak, Manikin Claws silahını kazanıyorsunuz.


  _____________________________________________________________________________________________________________


  -COVENANT


  Oyunda 8 farklı covenant yer alıyor.

  Rosaria's Fingers dışında tümü PvP-Coop özellikleri içeren covenant'lar.


  Tüm covenant'ların yerlerini videodan görebilirsiniz. Yalnız Mound-Makers covenant'ı ile ilgili ek bir bilgi vereyim; bu covenant'a videoda gösterildiği gibi girme şansını kaçırdıysanız, Sirris of the Sunless Realm karakterinin görevlerini doğru bir şekilde tamamlarsanız yine bu covenant'a dahil olabiliyorsunuz. Sirris'in görev çizelgesini NPC bölümünden okuyabilirsiniz.  0:01 Way of Blue - High Wall of Lothric
  0:12 / 0:58 Warriors of Sunlight / Altar of Sunlight -Undead Settlement and Lothric Castle
  2:00 Mound-Makers - Undead Settlement / Curse-rotted Greatwood boss'undan önce - Before Curse-rotted Greatwood boss
  4:21 Blue Sentinels - Road of Sacrifices
  4:31 Rosaria's Fingers - Cathedral of the Deep
  6:14 Watchdogs of Farron - Road of Sacrifices
  7:03 Aldrich Faithful - Irithyll of the Boreal Valley
  8:26 Blades of the Darkmoon - Anor Londo  Way of Blue, High Wall of Lothric'de karşılaştğımız Emma vasıtası ile dahil oluyoruz. Blue Sentinals ile dost ve bu covenant'a dahil olan kişinin dünyasına her hangi bir düşman oyuncu girdiğinde Blue Sentinals'dan yardım geliyor.


  Warriors of Sunlight, başkasına yardıma gittiğimiz ve boss'u kestiğimiz takdirde Sunlight Medal kazanıyoruz. Bu madalya covenant'da rank atlamamızı sağlıyor. Girilen dünyada kişi turuncu renkte görünüyor. Madalyaları sunabileceğiniz yer ise Grand Archives bölümünde Dragonslayer Amour boss kapısının tam karşısında yer alıyor.

  Rank 1- 10 Sunlight Medals - Sacred Oath miracle
  Rank 2- 30 Sunlight Medals - Great Lightning Spear miracle


  Blue Sentinal, Way of Blue oyuncularını koruyor. Bu covenant'daki oyuncular mavi renkte gözüküyor.

  Rank 1- 10 Proof of Concord Kept - Darkmoon Ring
  Rank 2- 30 Proof of Concord Kept - Darkmoon Blade Miracle


  Blades of the Darkmoon, DS1'deki Book of the Guilty sisteminin aynısı; npc kesmek, coventant'dan çıkmak gibi günah işleyenleri öldürmeye çalışıyoruz. Rank atlamak için Proof of a Concord Kept biriktirmeniz gerekiyor.

  Rank 1- 10 Darkmoon Ring
  Rank 2- 30 Darkmoon Blade Miracle


  Rosaria's Fingers, Bu, karakterimizin stat ve görünümünü sıfırlamamızı sağlıyor ancak her NG için sadece beş hakkımız var.

  Rank 1- 10 Pale Tongues offered Obscuring Ring
  Rank 2- 30 Pale Tongues offered Man-Grub's Staff


  Mound-Makers, Başkasının dünyasına gidip oradaki host dahil herkes ile etkileşime geçebiliyorsunuz, hatta başkasının dünyasındayken white sign ve red eye orb dahi kullanılabiliyor. Ancak boss dövüşünce yardım edemiyorsunuz, dünyasına girdiğiniz kişi boss mekanına girince siz de kendi dünyanıza dönüyorsunuz. Bu oyuncular mor renkte gözükürler.

  Rank 1- 10 Vertebra Shackle - Bloodlust (Katana)
  Rank 2- 30 Vertebra Shackle - Warmth Pyromancy


  Watchdogs of Farron, Bu covenant'a dahil olmayanlar Farron bölgesine izinsiz girmişlerdir, siz de onları avlıyorsunuz.

  Rank 1- 10 Wolf's Blood Swordgrass - Old Wolf Curved Sword
  Rank 2- 30 Wolf's Blood Swordgrass - Wolf Knight's Greatshield ve Wolf Ring


  Aldrich Faithful, Bu covenant'a dahil olmayıp Anor Londo'ya girenleri avlıyoruz.

  Rank 1- 10 Human Dregs - Great Deep Soul Sorcery
  Rank 2- 30 Human Dregs - Archdeacon's Great Staff
  __________________________________________________________________________________________________


  -BOSS'LAR VE BOSS DÖVÜŞLERİ İÇİN ÇAĞIRABİLECEĞİNİZ NPC'LER

  Boss'lar öncesi NPC çağırabilmek için Ember kullanmış olmanız gerekiyor, aksi takdirde işaretleri göremezsiniz.

  1- Cemetery of Ash > Iudex Gundyr > bu boss için hiçbir npc'yi çağıramıyorsunuz.
  2- High Wall of Lothric > Vordt of the Boreal Valley > bu boss için Sword Master Saber ve Lion Knight Albert npc'lerini çağırabiliyorsunuz.
  3- Undead Settlement > Curse-Rotted Greatwood > bu boss için hiçbir npc'yi çağıramıyorsunuz.
  4- Road of Sacrifices > Crystal Sage > bu boss için Eygon of Carim'i çağırabiliyorsunuz.
  5- Cathedral of the Deep > Deacons of the Deep > bu boss için Anri of Astora, Horace ikilisi ya da Sirris of the Sunless Realms'i çağırabiliyorsunuz.
  6- Farron Keep > Abyss Watchers > bu boss için Sirris of the Sunless Realms, Londor Pale Shade ve Black Hand Gotthard npc'lerini çağırabiliyorsunuz.
  7- Catacombs of Carthus > High Lord Walnir > bu boss'da hiçbir npc'yi çağıramıyorsunuz.
  7.1- Smouldering Lake > Old Demon King > bu boss için Knight Slayer Tsorig ve Great Swamp Cuculus npc'lerini çağırabiliyorsunuz.
  8- Irithyll of the Boreal Valley > Pontiff Sulyvahn > bu boss için Anri of Astora, Black Hand Gotthard ve Londor Pale Shade npc'lerini çağırabiliyorsunuz.
  9- Anor Londo > Aldrich Devourer the Gods > bu boss için görevini yaptığınız takdirde Anri of Astora'yı çağırabiliyorsunuz.
  10.1- Archdragon Peak > Ancient Wyvern > bu boss için kimseyi çağıramıyorsunuz.
  10.1- Archdragon Peak > Nameless King > bu boss için Hawkwood'u çağırabiliyorsunuz.
  11- Profaned Capital > Yhorm the Giant > bu boss için görevlerini doğru bir şekilde yaparsanız Siegward of Catarina otomatik olarak dahil oluyor.
  12- High Wall of Lothric > Dancer of the Borael Valley > bu boss için Sword Master Saber'ı çağırabiliyorsunuz.
  13- Consumed King's Garden > Oceiros Consumed King > bu boss için Hawkwood'u çağırabiliyorsunuz.
  13.1- Untented Graves > Champion Gundyr > bu boss için Sword Master Saber'ı çağırabiliyorsunuz.
  14- Lothric Castle > Dragonslayer Armour > bu boss için Sirris of the Sunless Realms ve Eygon of Carim'i çağırabiliyorsunuz.
  15- Grand Archives > Lothric Younger Prince > bu boss için Sirris of the Sunless Realms'i çağırabiliyorsunuz.
  16- Kiln of the First Flame > Soul of Cinder > bu boss için Yuria of Londor ve Shade of Londor npc'lerini çağırabiliyorsunuz.


  _____________________________________________________________________________________________________


  -KARAKTER GELİŞİMİ, STAT VE ÖZELLİKLER
  Sınıflar
  Oyundaki sınıflar birbirinden çok farklı gözüküyor olsa da aslında temel olarak büyü kullananlar ve kullanmayanlar olarak ikiye ayırabiliriz.

  Yakın mesafe silah kullanan sınıflar arasında oynanışa etki eden tek fark kullanılan silah tipi; bunun dışında bir Knight ile Assassin arasında oynanış mekaniği anlamında Dark Souls ve Assassin's Creed gibi bir farklılık elbette yok. Tüm oynanış mekanikleri aynı; ancak kullanılan silah tipi ve giyilen zırhlar karakterin hareketlerine etki ettiği için bir Knight, Warrior sınıfı Assassin, Mercenary gibi sınıflardan daha ağır oluyor, hali ile sınıflar arası görüp görebileceğiniz en büyük fark da bu ağırlıktan ibaret.

  Büyücüler de ise iş biraz daha çeşitlilik içerisinde ilerliyor. Üç tip büyücü var, Sorcery, Pyromancy ve Cleric.

  Sorcery, soul büyüleri, crystal büyüler ve çeşitli dark büyüleri yapabiliyor
  Pyromancy, ateş büyüleri ve çeşitli dark büyüleri yapabiliyor
  Cleric, miracle (mucize) ve çeşitli dark büyüleri yapabiliyor

  Bu üçünün oynanış mekanikleri birbirinden oldukça farklı ve daha renkli bir oynanış sunuyor.

  Sınıf seçimi ve geliştirmenin güzel yanı ise bu büyüleri kullanmak için sadece bu sınıfı seçmek zorunda olmamanız, daha doğrusu bu durum tüm sınıflar için geçerli.

  Başlangıçta Knight seçip oyuna başladınız diyelim, oyun boyunca Knight karakterinin gereksinimleri üzerine ilerlemek zorunda değilsiniz. 60,70 lvl sonra Knight karakterini bir Pyro büyücüsüne dönüştürebilirsiniz ya da bir Sorcery açıp aynı şekilde onu Warrior, Thief vs. yapabilirsiniz. NG+'lara geçtiğinizde karakteriniz aynı anda hem Knight hem Pryo hem de Cleric olabilir. Bu tamamen sizin nasıl oynamak istediğinizle alakalı, o yüzden sınıf isimlerine çok yoğunlaşmayın. Karakterin gelişimi için önemli olan nasıl bir tip silah seçeceğiniz ve karakter de o silahı en iyi seviye kullanabilmek için ona göre gelişim gösteriyor ve zamanla tercihe bağlı olarak değişimler gösterebiliyor.

  Örneğin, Str'den yüksek bir bonus alan silahı iyi bir şekilde kullanabilmek için Str odaklı bir gelişme göstermelisiniz, bu da normal olarak karakterinizin Warrior tarzı bir sınıfa dönüşmesine yol açar. Ancak belirttiğim gibi Str odaklı gitmek için Warrior seçmek zorunda değilsiniz.


  Stat ve Özellikler


  _____________________________________________________________________________________________________  -SİLAHLARIMIZI NASIL VE NEYE GÖRE GELİŞTİRİYORUZ?


  Silahları Attribute Bonus üzerinden değerlendirip, karakterimizi de ona göre şekillendiriyoruz.

  Bonus, silahınızın ana hasarını artıran bir unsur. Her silah bir stat'dan bonus alır, eğer yüksek hasarlar vurmak istiyorsanız burada tercih etmeniz gereken yol S bonus alan silahları kullanmak ama tabii ki bu zorunlu bir durum değil. Kullanması keyifli ya da görünüşünü sevdiğiniz bir silah olabilir ve bonusu düşük olmasına rağmen kullanmayı tercih edebilirsiniz, tabii böyle bir durumda daha az hasar veriyor olursunuz.

  Silahınızın vurduğu hasarın yanında +50, +100 vs şeklinde ek rakamlar yazar, bu rakamlar bonus hasar rakamıdır.

  Basitçe şöyle sıralanabilir;

  S: Süper
  A: Çok iyi
  B: İyi
  C: Ortalama
  D: Kötü
  E: Çok kötü

  Stat'larda ise;

  Strength, ağır ve büyük silahlar kullanmak isteyenlerin odaklanması gereken stat
  Dexterity, hafif ve hızlı silahları kullanmak isteyenlerin odaklanması gereken stat
  Int ve Faith, ağır ve hafif silahlar kullanılabiliyor ayrıca da büyü kullanmak isteyenlerin odaklanması gereken stat

  DS3'de önce ki oyunlara göre farklı bir sistem de yaratılmış durumda;

  Eskiden kullandığınız gem'ler stat üzerinde etkili olmazdı, ancak artık her gem farklı stat'dan bonus alıyor. Bu şartlarda da Dexterity için seçtiğiniz bir silah taktığınız bir gem'den ötürü Faith silahı olabilir.

  Örneğin;

  Uchigatana iyi bir Dex. silahıdır ve Sharp gem ile beraber Dex'den B bonus alır. Ancak Lightning gem takarsanız silah Faith silahı olur ve Dex bonusu C'ye düşer, Faith ise A'ya yükselir.

  Aşağıdaki Gem açıklamalarında hangi gem'in nerede ve nasıl kullanılabileceğini görebilirsiniz.
  Silahları geliştirmek için kullanacağınız taşların kullanım yerleri de şu şekilde;

  Silahları geliştirme olayı takılan geme göre farklılık göstermez.

  Bazı özel silahlar var, Fume Ultra Greatsword, Bloodlust, Black Knight Greatsword, Black Knight Greataxe, Irithyll Straight Sword gibi; bunları 1'den 4'e kadar Twinkling Titanite ile geliştiriyoruz.

  Boss soul'larından elde edlen silahları ise 1'den 4'e kadar Titanite Scale ile geliştiriyoruz.

  Diğer geliştirilebilir tüm eşyalar Titanite Shard, Large Titanite Shard ve Titanite Chunk ile gerçekleşiyor.

  Özel silahları +5, diğer silahları +10 yapmak için de Titanite Slab gerekli.

  Titanite Slab oyun içerisinde toplam 8 adet var, onları bulabileceğiniz yerler.  Boss soul'larından aldığımız ve diğer özel silahları geliştirmek için gerekli olan Twinkling Titanite ve Titanite Scale farmı yapabileceğiniz yer;
  ______________________________________________________________________________________________________  Oyundaki silahların bonus, gem ve kritik değerlerini belirten bir liste hazırladım. Listede S,A,B bonusu alan silahlar mevcut; ancak bazı C bonus silahları dışında genel olarak C,D,E bonuslarına sahip olan silahlar eklemedim. Kimi silahların değerlerine internet üzerinden ulaşmak da mümkün değil, hali ile birçoğunu tek tek test etmem gerekti gem ve bonus değerlerini görebilmek adına.

  DAGGER

  Dagger türü silahlar yüksek kritik değerlerine sahip oldukları için riposte ve backstab atarken en yüksek hasarlara ulaşmanızı sağlıyor.

  Parrying Dagger

  Kritik vuruş 110

  Str build için Heavy gem +10 > B
  Dex build için Sharp Gem +10 > S
  Int build için Crystal Gem +10 > A
  Int build için Simple Gem +10 > A
  Faith build için Lightning Gem +10 > A

  Dagger

  Kritik vuruş 130

  Str build için Heavy Gem +10 > B
  Dex build için Sharp Gem +10 > S
  Int build için Crystal Gem +10 > A
  Int build için Simpe Gem +10 > A
  Faith build için Lightning Gem +10 > A
  Faith build için Blessed Gem +10 > A

  Mail Breaker

  Kritik vuruş 130

  Dex build için Sharp Gem +10 > C
  Int build için Crystal Gem +10 > C
  Faith build için Lightning Gem +10 > C

  Brigand Twindaggers

  Kritik vuruş 110

  Int build için Crystal +10 > A
  Faith build için Lightning +10 > A

  Rotten Ghru Dagger

  Kritik vuruş 100

  Str+Dex build için Refined +10 > B
  Dex build için Sharp +10 > A
  Int build için Crystal ya da Sipmle +10 > A
  Faith build için Lightning +10 > A
  Int+Faith build için Chaos ya da Dark +10 > B

  STRAIGHT SWORD

  Straight türü silahlar Str, Dex, Int ve Faith build'leri için kullanılabilir silahlar içermesine rağmen ana stat olarak Int ve Faith'i söyleyebiliriz.

  Str ve Dex'den en fazla A bonus alan silahlar görürsünüz burada; ancak Int ve Faith'den S alan çok sayıda silah mevcut.

  Dark Sword

  Kritik vuruş 100

  Str build için Heayv +10 > A
  Dex build için Refined +10 > B
  Int build için Crystal +10 > S
  Faith build için Lightning +10 > S

  Lothric Knight Sword

  Kritik vuruş 110

  Str build için Heavy +10 > A
  Dex build için Refined +10 > B
  Int build için Crystal +10 > S
  Faith build için Lightning +10 > S

  Shortsword

  Kritik vuruş 110

  Str build için Heavy +10 > A
  Dex build için Sharp +10 > B
  Int build için Crystal +10 > S
  Faith build için Lightning +10 > S

  Barbed Straight Sword

  Kritik vuruş 100

  Str build için Heavy +10 > B
  Int build için Crystal veya Simple +10 > A
  Faith build için Lightning +10 > A

  Longsword

  Kritik vuruş 100

  Str build için Heavy +10 > A
  Int build için Crystal ya da Simple +10 > A
  Faith build için Lightning ya da Blessed +10 > A

  Broadsword

  Kritik vuruş 100

  Str build için Heavy +10 > A
  Int build için Crystal ya da Simple +10 > A
  Faith build için Lightning ya da Blessed +10 > A

  Gotthard Twinswords

  Kritik vuruş 100

  Str build için Heavy +10 > A
  Int build için Simple +10 > A
  Faith build için Lightning +10 > A

  CURVED SWORD

  Dex odaklı silah türlerini barındıyor.

  Painting Guardian's Curved Sword

  Kritik 100 ve oyundaki en hafif silahlardan biri

  Str build için Heavy +10 > A
  Dex build için Sharp +10 > S
  Int build için Crystal +10 > S
  Faith build için Lightning +10 > S

  Scmitar

  Kritik vuruş 100

  Str build için Heavy +10 > B
  Dex build için Sharp +10 > S
  Int build Crystal ya da Simple +10 > A
  Faith build için Lightning ya da Blessed +10 > A

  Crescent Moon Sword

  Kritik vuruş 100

  Dex build +5 > A

  Rotten Ghru Curved Sword

  Kritik vuruş 100

  Dex build için Sharp +10 > A
  Int build için Crystal ya da Simple +10 > A
  Faith build için Lightning +10 > A

  Shotel

  Kritik vuruş 100

  Dex build için Sharp +10 > A
  Int build için Crystal ya da Simple +10 > A
  Faith build için Lightning +10 > A

  Sellsword Twinblades

  Kritik vuruş 100

  Str build için Heavy +10 > B
  Dex build için Sharp +10 > A
  Int build için Crystal +10 > A
  Faith build için Lightning +10 > A

  Cathus Curved Sword

  Int build için Crystal +10 > A
  Faith build için Lightning +10 > A

  KATANA

  Dex, Int ve Faith stat'larına uygun silahlar mevcut.

  Chaos Blade

  Kritik vuruş 100 ve her vuruşunuzda karakterinizin sağlığı da azalır. Dex build'de en yüksek hasar vuran katana.

  Dex build +5 > S

  Bloodlust

  Kritik vuruş 100 ve silahın özelliği ise kendi sağlığınızın bir kısmından feragat ettiğinizde fazladan kısa süreliğine %30'luk ek bir saldırı gücü kazanıyorsunuz

  Dex build +5 > A

  Onikiri&Ubadachi

  Kritik vuruş 100 ve silah çift el saldırı yapma imkanı sunuyor, bu da vurduğunuz hasar miktarının artmasını sağlıyor

  Str build için Heavy +10 > A
  Dex build için Sharp +10 > B
  Int build için Crystal +10 > S
  Faith build için Lightning +10 > S

  Uchigatana

  Dex build için Sharp +10 > B
  Int build için Crystal +10 > A
  Faith build için Lightning +10 > A

  Washing Pole

  Kritik vuruş 100 ve dex build'de Chaos Blade'den sonra en yüksek fiziksel hasarı vuran silah

  Dex build için Sharp +10 > B
  Int build için Crystal +10 > A
  Faith build için Lightning +10 > A

  THRUSTING SWORD

  Dex için de kullanılabilir silahlar mevcut olsa da Int ve Faith için daha ideal silahlar sunuyor.

  Rapier

  Kritik vuruş 110 ve çok hafif bir silah

  Dex build için Sharp +10 > A
  Int build için Crystal +10 > A
  Faith build için Lightning +10 > A

  Crystal Sage's Rapier

  Kritik vuruş 100

  Int build +5 > A

  Estoc

  Kritik vuruş 100

  Str build için Heavy +10 > B
  Dex build için Sharp +10 > B
  Int build için Crystal +10 > A
  Faith build için Lightning +10 > A

  SPEAR

  Dex, Int ve Faith stat'ları için silahlar yer alıyor.

  Winged Spear

  Kritik vuruş 100

  Str build için Heavy +10 > A
  Dex build için Sharp +10 > A
  Int build için Crystal +10 > S
  Faith build için Lightning +10 > S
  Int+Faith build için Chaos ya da Dark +10 > A

  Rotten Ghru Spear

  Kritik vuruş 100

  Str build için Heavy +10 > B
  Dex build için Sharp +10 > B
  Int build için Crystal ya da Simple +10 > A
  Faith build için Lightning ya da Blessed +10 > A

  Partizan

  Kritik vuruş 100

  Str build için Heavy +10 > B
  Dex build için Sharp +10 > B
  Int build için Crystal +10 > A
  Faith build için Lightning +10 > A

  Dragonslayer Spear

  Kritik vuruş 100

  Dex build +5 > B

  Golden Ritual Spear

  Kritik vuruş 100

  Faith build +5 > A

  Drang Twinspears

  Kritik vuruş 100

  Str build için Heavy +10 > B
  Dex build için Sharp +10 > B
  Int build için Crystal +10 > A
  Faith build için Lightning ya da Blessed +10 > A

  REAPERS

  Dex, Int ve Faith stat'ları için ideal silahlar mevcut.

  Pontiff Knight Great Scythe

  Kritik vuruş 100

  Dex build +5 > S

  Great Corvian Scythe

  Kritik vuruş 100

  Str build için Heavy +10 > A
  Dex build için Sharp +10 > A
  Int build için Crystal ya da Simple +10 > S
  Faith build için Lightning +10 > S

  Great Scythe

  Kritik vuruş 100

  Str build için Heavy +10 > B
  Dex build için Sharp +10 > A
  Int build için Crystal +10 > A
  Faith build için Lightning ya da Blessed +10 > A

  GREATSWORDS

  Tüm statlar için ortalama değerler veren silahlar yer alıyor.

  Bastard sword

  Kritik vuruş 100

  Str build için Heavy +10 > B
  Int build için Crystal ya da Simple +10 > A
  Faith build için Lightning +10 > A

  Claymore

  Kritik vuruş 100

  Str build için Heavy +10 > B
  Dex build için Sharp +10 > B
  Int build için Crystal +10 > A
  Faith build için Lightning +10 > A

  Executioner's Greatsword

  Kritik vuruş 100

  Str build +10 > B

  Drakeblood Greatsword

  Kritik vuruş 100

  Str build için Heavy +10 > B
  Int build için Crystal +10 > B
  Faith build için Lightning +10 > B

  CURVED GREATSWORD

  Tüm statlar için yüksek değerler veren silahlar yer alıyor.

  Murakumo

  Kritik vuruş 100

  Str build için Heavy +10 > A
  Dex build için Sharp +10 > A
  Str+Dex build için Refined +10 > B
  Int build için Crystal +10 > S
  Faith build için Lightning +10 > S

  Carthus Curved Greatsword

  Kritik vuruş 100

  Str build için Heavy +10 > A
  Dex build için Sharp +10 > A
  Int build için Crystal +10 > S
  Faith build için Lightning +10 > S

  Exile Greatsword

  Kritik vuruş 100

  Str build için Heavy +10 > A
  Dex build için Sharp +10 > A
  Str+Dex build için Refined +10 > B
  Int build için Crystal +10 > A
  Faith build için Lightning +10 > A

  Old Wolf Curved Sword

  Dex build +5 > B

  ULTRA GREATSWORD

  Str, Int ve Faith stat'ları için ideal silahları barındırıyor. Kısmen Dex için de sunulan birkaç silah mevcut.

  Astora Greatsword

  Kritik vuruş 100

  Str build için Heavy +10 > A
  Dex build için Sharp +10 > B
  Str+Dex build için Refined +10 > B
  Int build için Crystal +10 > S
  Faith build için Lightning +10 > S

  Fume Ultra Greatsword

  Kritik vuruş 100

  Str build +5 > S

  Zweihander

  Kritik vuruş 100

  Str build için Heavy +10 > A
  Dex build için Sharp +10 > B
  Int build için Crystal ya da Simple +10 > A
  Faith build için Lightning ya da Blessed +10 > A

  Farron Greatsword

  Kritik vuruş 100

  Dex build +5 > A

  Black Knight Greatsword

  Kritik vuruş 100

  Str build +5 > B

  Cathedral Knight Greatsword

  Kritik vuruş 100

  Str build için Heavy +10 > A
  Dex build için Sharp +10 > A
  Str+Dex build için Refined +10 > C (C olmasına rağmen çok yüksek bir hasara ulaşıyor)
  Int build için Crystal ya da Simple +10 > A
  Faith build için Lightning +10 > A

  Lothric Knight Greatsword

  Kritik vuruş 100

  Str build için Heavy +10 > B
  Dex build için Sharp +10 > B
  Int build için Crystal ya da Simple +10 > A
  Faith build için Lightning +10 > A
  Int+Faith build için Dark ya da Chaos +10 > B

  AXES

  Str, Int ve Faith stat'larına uygun silahlar yer alıyor.

  Butcher Knife

  Kritik vuruş 100

  Str build +10 > S

  Battle Axe

  Kritik vuruş 100, ayrıca Thrall Axe silahı da bununla aynı değerlere sahip

  Str build için Heavy +10 > B
  Int build için Crystal +10 > A
  Faith build için Lightning +10 > A

  Hand Axe

  Kritik vuruş 100

  Str build için Heavy +10 > B
  Str+Dex build için Refined +10 > B
  Int build için Crystal ya da Simple +10 > A
  Faith build için Lightning +10 > A

  Brigand Axe

  Kritik vuruş 100

  Str build için Heavy +10 > B
  Int build için Crystal ya da Simple +10 > A
  Faith build için Lightning +10 > A

  Winged Knight Twinaxes

  Kritik vuruş 100

  Str build için Heavy +10 > B
  Int build için Crystal ya da Simple +10 > A
  Faith build için Lightning +10 > A

  Man Serpent Hatchet

  Kritik vuruş 100

  Str build için Heavy +10 > B
  Int build için Crystal +10 > A
  Faith build için Lightning +10 > A

  GREATAXES

  Str için ideal, ayrıca Int ve Faith için de ortalama değerler veren silahlar var.

  Yhorm's Great Machete

  Kritik vuruş 100

  Str build +5 > A

  Demon's Great Axe

  Kritik vuruş 100

  Str build +5 > B

  Great Machete

  Str build için Heavy +10 > B
  Int build için Simple +10 > B
  Faith build için Lightning +10 > B

  HAMMERS

  Tüm stat'lar için yüksek ve ortalama değerler sunan silahlar yer alıyor.

  Mace

  Kritik vuruş 100

  Str build için Heavy +10 > A
  Str+Dex build için Refined +10 > B
  Int build için Crystal+10 > A
  Faith build için Lightning +10 > A

  Club

  Kritik vuruş 100

  Str build için Heavy +10 > A
  Dex build için Sharp +10 > A
  Int build için Crystal +10 > A
  Faith build için Lightning +10 > A

  Reinforced Club

  Kritik vuruş 100

  Str build için Heavy +10 > A
  Dex build için Sharp +10 > A
  Int build için Crystal +10 > A
  Faith build için Lightning +10 > A

  Drang Hammers

  Kritik vuruş 100

  Str build için Heavy +10 > A
  Dex build için Sharp +10 > B
  Str+Dex build için Refined +10 > B
  Int build için Crystal +10 > A
  Faith build için Lightning +10 > A

  Heysel Pick

  Kritik vuruş 100

  Int build +5 > B

  Blacksmith Hammer

  Kritik vuruş 100

  Str build için Heavy +10 > A
  Dex build için Sharp +10 > B
  Int build için Crystal +10 > B
  Faith build için Lightning +10 > B

  Morning Star

  Kritik vuruş 100

  Str build için Heavy +10 > B
  Dex build için Sharp +10 > B
  Int build için Crystal +10 > B
  Faith build için Lightning +10 > B

  GREAT HAMMERS

  Str, Int ve Faith için silahlar yer alıyor.

  Great Club

  Kritik vuruş 100

  Str build için Heavy +10 > A
  Dex build için Sharp +10 > A
  Int build için Crystal +10 > A
  Faith build için Blessed +10 > B

  Large Club

  Kritik vuruş 100

  Str build için Heavy +10 > A

  Pickaxe

  Kritik vuruş 100

  Str build için Heavy +10 > A
  Dex build için Sharp +10 > B
  Int build için Crystal +10 > B

  Spiked Mace

  Kritik vuruş 100

  Str build için Heavy +10 > A
  Dex build için Sharp +10 > B
  Int build için Crystal ya da Simple +10 > B
  Faith build için Lightning +10 > B

  Smough's Great Hammer

  Kritik vuruş 100

  Str build +5 > B

  Dragon Tooth

  Kritik vuruş 100

  Str build +5 > B

  Morne's Great Hammer

  Kritik vuruş 100

  Str build +5 > B

  Vordt's Great Hammer

  Kritik vuruş 100

  Str build +5 > B


  FIST & CLAWS

  Tüm statlar için yüksek değerler sunuyor.

  Claw

  Kritik vuruş 110

  Str build için Heavy +10 > B
  Dex build için Sharp +10 > A
  Int build için Crystal +10 > A
  Faith build için Lightning +10 > A

  Caestus

  Kritik vuruş 100

  Str build için Heavy +10 > A
  Dex build için Sharp +10 > B
  Int build için Crystal ya da Simple +10 > A
  Faith build için Lightning +10 > A

  STAVES (SORCERY)

  Court Sorcerer's Staff

  Spell buff 60'dan başlıyor

  Int build +10 > S

  Izalith Staff

  Spell buff 130'dan başlıyor. Court Sorcerer's Staff gibi Int'den S bonus almıyor ama Spell buff oranı daha yüksek olduğu için daha yüksek hasar veriyor.

  Int build +10 > A

  TALISMAN (MIRACLE)

  Saint's Talisman

  Spell buff 100'den başlıyor (Faith 60+ / geliştirme +10'da spell buff 246 oluyor ve Yorshka's Chime ile beraber oyundaki en iyi büyü silahı)

  Faith build +10 > S

  Sunless Talisman

  Spell buff 60'dan başlıyor

  Faith build +5 > A ve Int > A

  Archdeacon's Great Staff

  Spell buff 100'den başlıyor, staff olmasına rağmen miracle büyüleri için kullanılıyor

  Faith build +5 > S

  CHIME (HEM MIRACLE HEM DE SORCERY)

  Yorshka's Chime

  Spell buff 60'dan başlıyor (Faith 60+ / geliştirme +10'da Spell buff 247 oluyor)

  Faith build +10 > S

  Cleric's Sacred Chime

  Spell buff 135'den başlıyor (HP buff veriyor)

  Faith build +10 > S

  Caitha's Chime

  Spell buff 20'den başlıyor

  Faith + Int build > A  _____________________________________________________________________________________________________  -KULLANILABİLİR EŞYALAR

  Açıklaması ve bulundukları yerler;

  Estus Shard ve Undead Bone Shard
  Oyundaki Estus Shard'ların bulunduğu yerler
  Oyundaki Undead Bone Shard'ların bulunduğu yerler
  _____________________________________________________________________________________________________


  -KEY ITEMS


  Pyromancy Tome eşyaları
  Divine Tome eşyaları
  Scroll eşyaları
  _____________________________________________________________________________________________________


  -ASHES EŞYALAR

  _____________________________________________________________________________________________________


  -OYUNDAKİ YÜZÜKLER

  Oyundaki tüm yüzüklerin açıklamaları, ek olarak bulundukları yerleri de yazdım bilgi olsun diye ama yerlerini youtube'da ilgili videolarda daha rahat bulabilirsiniz.


  ______________________________________________________________________________________________________


  -PVP VE COOP SİSTEMİ


  Ufak değişiklikler olsa da klasik Dark Souls online sistemi yine mevcut.

  Eğer Network ayarlarından şifre koyarsanız arkadaşlarınızla birbirinizi sorunsuz bir şekilde bulup, beraber oynayabilirsiniz. Fakat şifre koyulmadığı takdirde hem karakter seviyesi hem de silah seviyesi devreye giriyor.

  -Warrior of Sunlight, Mound-Makers ya da her hangi bir covenant'a girmeden Phantom olan oyun sahibi ile -/+20 lvl
  -Blades of the Darkmoon ve Blue Sentinels'da Phantom olan oyun sahibi ile -10 / +30 lvl
  -Watchdogs of Farron ve Aldrich Faithful'da Phantom olan oyun sahibi ile -10 / +40
  -Warriors of Sunlight ya da covenant'a girmeden Dark Spirit olarak gidildiğinde oyun sahibi ile -10 / +30
  -Mound-Makers'da Dark Spirit olarak girildiğinde oyun sahibi ile -10 / +35 lvl fark ediyor.


  Silah aralığı ise şu şekilde;
  Online eşyaların açıklaması da şöyle;

  _________________________________________________________________________________________________________
  < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >  _____________________________
  Yaşa Mustafa Kemal Paşa
  Fenerbahçe
  Playstation/PC
 • Bu duruma iki açıdan yaklaşmak lazım,

  1-Seriye ilk defa Dark Souls III ile başlayacaklar,
  2-Serinin "veteranları".

  Seriye ilk defa Dark Souls III ile başlayacaklar için özellikle oyunun yarısından sonra zorluk ciddi anlamda artıyor. Oyunun yarısından sonraki bosslar'da normal moblarda ciddi bir "agresiflik" söz konusu. Oyunun ikinci yarısı seriye ilk kez bu oyunla başlayanlar için bana göre fazla "acımasız". Hele de karakter gelişimi düzgün yapılmamışsa.

  Serinn veteranları için oyunun ilk yarısı parkta yürümek kadar basit gelebilir. İkinci yarısında da zorluk biraz daha, bir tutam saç yoldurmaya doğru gidiyor. Özellikle opsiyonel boss'lardan bir tanesi ciddi anlamda beni çok zorladı. Dark Souls II'deki Fume Knight bile daha sevimli gelmeye başladı gözüme :)

  Oyun çok çok iyi olmuş bana göre. Seriye yakışan bir son yapmışlar.

  Bu vesile ile oyuna yeni arkadaşlara nacizane tavsiyem;

  1-Knight ile başlayın.
  2-Hediye olarak "soverignless souls" u alın. +2000 soul veriyor. Başlangıç için bence çok iyi. Life ring cezbedebilir ama "soverignless souls"un getirisi daha fazla.
  3-Aldığınız level'ları 20 puan olana kadar Vigor'a verin. HP pool'unuzun yüksek olması çok büyük avantaj. Daha sonra STR bazlı gidecekseniz STR'yi 20 ye çekin. bu arada 1-2 puan stamina bar'ı arttırabilirsiniz.Daha sonra vigor'u 25, str 25 ve stamina arttırma yoluna gidebilirsiniz. Ama önceliğiniz HP'nizi arttırmak olsun.
  4-Knigh'ın başlangıç silahı Longsword oldukça iyi, ama farklı bir şey arıyorsanız oyunun ilk bölgesinde bulunan Mimic Chest'in içindeki Deep Battle Axe'i kullanabilirsiniz.
  5-Oyunun erken evrelerinde bulunan 2 adet "estus flask shard" ı hemen edinin. 6 adet estus flask'la 2.boss'a girin.


  Son olarak, Rehber yolda geliyor :)

  Saygılar&Sevgiler
  Demon Prince, Demon from Below, Demon in Pain... Bu boss'u öldürmenin kolay yolu, videosu :)

  Burada Lloyd Sword Ring kullandım, tam sağlıkta %10 extra hasar vermemizi sağlıyor. Ardından Sacred Oath, o da her durumda 60 saniyeliğine %10 ekstra hasar sağlıyor. Onun dışında Power Within ve Bountiful Light... Power Within %20 ekstra hasar vermemizi sağlarken sağlığımızın %30'unu düşürür yavaş yavaş, ancak Vigorum 16 olduğu için Bountiful Light büyüsü (Yani sağlığımızı saniyede 10 puan arttıran büyü) sayesinde sürekli %100 sağlıkta kalmamızı sağlıyoruz. Böylece hem Power Within hem de Lloyd Sword Ring'i kullanabiliyoruz.

  Yani; %10 x %10 x %20 = toplamda %45 daha fazla hasar veriyoruz. Ayrıca Black Knight Greatsword'un kendi özelliği: demonlara %20 daha fazla hasar vermek. R1'e bastığınızda yani Hafif Saldırıya 3 defa bastığınızda eğer doğru yerde durursanız demonlara 4 defa hasar veren combo yapmış oluyorsunuz, kılıç geri teptiği için.

  İşte videosu, umarım birilerine yardımcı olur:

  Ben oyundayken herifin biri bağlandı düşman olarak bana bişeler anlatmaya çalıştı anlamadım yere item attı sonra kendini öldürdü gitti 50k değerinde souls atmış adam onları kullanarak 5 lvl birden atladım adam benle vs istedi galiba sonra halime acıdı heralde :)
  Şu an seviye 310 dayım ve full pvp oynuyorum.Artık hikaye modundaki düşmanlar zevk vermiyor.Karakterim str+dex+faith karışımı.pvpde kendi uyguladığım bazı taktikleri yazmak istiyorum.  1-Elinizde iki çeşit silah bulundurun.bunlardan biri hızlı diğeride ağır bir silah olsun.ben dark sword ve dragonslayer greataxe iklisini kullanıyorum.Bunu yapmaktaki amaç karşı tarafı şaşırtmak ve hataya zorlamaktır.Mesela parry uzmanı bir oyuncuya karşı dark sword kullanmak intahar olur.bunun yerine dragonslayer greataxe kullanmak mantıklı olucaktır. Paryy saldırılar yüzükle desteklendiğinde ölümcül olur.Bunu pek çok kez acı bir şekilde yaşadım.
  2-Eğer yukarıda söylediğim gibi 2 silah ile oynayacaksanız silahları bufflamak yerine infuse etmek en doğru tercih olur.Çünkü dövüş sırasında sürekli silah değiştirmek zorunda kalacaksınız ve silahı değiştirdiğiniz anda bufladığınız özellik gidicek(ateş şimşek zehir..vs.).ayrıca dövüş sırasında silahı tekrar buflamak için fırsatınız olmaz ve yapmaya kalkarsanız muhtemelen ölürsünüz.
  3-karakterinizi str+faith şeklinde oluşturmak size pek çok avantaj sağlar.ds3 de büyüler pek kullanışlı değil ama bazı faith büyüleri pvpde çok işe yarıyor.
  4-stamina dengesini iyi ayarlayın.fazladan yapıcağınız boş bir hamle sonunuz olur.
  5-silahınız çok hantal bir silah olmasın.mesela lothric knight greatsword pvp için idaal bir silah değil.Çünkü hamle yaptığınızda karakterin toparlanması çok uzun sürüyor.Karşı tarafta da dark sword tarzı hızlı bir silah varsa bittiniz demektir.
  Şimdilik aklıma gelenler bunlar.Fırsat buldukça yeni şeyler yazmaya çalışırım.
  Dün Ringed City'de red eye orb açtığım nda maksimum 10 saniye içinde invade ettim. Bazen açamadan beni invade ettiler.Yargı dağıttık biraz :)

  Herkes dark,lightning takılırken gözden kaçan bir şeyden bahsedeyim.

  Frostbite, Vordt's great hammer PvP de 2-3 vuruşta frostbite i yapıştırıyor. Hasar veriyor , stamina regen düşüyor , estus dan can kazanma düşüyor , hareketler yavaşlıyor.Şangırt sesi eşliğinde ekranında !FROSTBİTTEN! yazan rakip afallıyor.Weapon art'ı poise artışı. Rakiple trade e girebiliyorsunuz çok rahat.


  Yalnız bazen bağlantı sorunu mu,hileci mi bilmiyorum. Vuruyorum vuruyorum ses geliyor frostbite şangırtısı geliyor adamdan hp eksilmiyor. 20 metre ötemde kılıç sallıyor ben uzaktan vuruluyorum o kılıçla.

  Bu arada PVE bazında karın ağrısı olan çoğu düşman/boss ta frostbite a aşırı hassas. Lothric,silver ve black knightlar tek vuruşta frostbite.

  Twin princes,dragonslayer armour , pontiff suhlyvan , her iki gundyr (karın ağrısı olan champion tabii ki) , oceiros , abyss watchers , crystal sage sizi hikaye gereği invade eden holy knight (namı diğer parry king) hodrick gibi zorlu NPC ler frostbite a karşı gayet hassas ve bayağı hp kaybediyorlar.
 • Yarbay
  7973 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  Bloodborne daha yeni cikti, dlc bile yil sonunda gelecek deniyor. Ben pek ihtimal vermiyorum duyurulacagina, ayrica Sony Demon's Souls'dan sonra elindeki cevherin farkina varamamisti, hazir from software tekrar PS'ye ozel oyun yapmisken firsati degerlendirip gelecek oyunlari da ozel olarak yaptirir umarim.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
  Yaşa Mustafa Kemal Paşa
  Fenerbahçe
  Playstation/PC
 • Yarbay
  10168 Mesaj
  Ds3 özel olursa kan çıkar .  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  13189 Mesaj
  Demon's souls 2 olsaydı daha iyiydi  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  431 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: snakefatih

  Demon's souls 2 olsaydı daha iyiydi
  merlinin kazanında gördüm yemin ediyorum elim ayağım titredi eğer yarın duyurulursa e3 de yer yerindne oynar, bu sefer gerçekten zor ve 2. oyununda 2 katı büyüklükte bir oyun bekliyorum ve ortalama boss zorluğu fume knight gibi olmalı, eğer böyle olursa gerçekten tadından yenmez zaten gözümde oynadığım en iyi ilk 3 oyuna rahat girer dark souls 2
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  3023 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: eric cartman6167

  merlinin kazanında gördüm yemin ediyorum elim ayağım titredi eğer yarın duyurulursa e3 de yer yerindne oynar, bu sefer gerçekten zor ve 2. oyununda 2 katı büyüklükte bir oyun bekliyorum ve ortalama boss zorluğu fume knight gibi olmalı, eğer böyle olursa gerçekten tadından yenmez zaten gözümde oynadığım en iyi ilk 3 oyuna rahat girer dark souls 2

  Alıntıları Göster
  Gelirse umarım mekanikleri Bloodborne'a benzer.
  |
  |
  _____________________________
  Gamertag: CHARLOTTETR1

  PSN: BenjoFranklin
 • Yarbay
  4017 Mesaj
  Reserved  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
  Ti Shqipëri më jep nder më jep emrin shqipëtar
  XBL GT: marazfrk
  PSN: marazfrg
 • Yarbay
  5275 Mesaj
  Umarım gerçekten E3'te duyurusu yapılır...  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • BSC Editörü
  18205 Mesaj
  İşte buuuu  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  5 Not
  Oyun mekanikleri umarim demons souls a benzer bu sefer.  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
  PS1- PS2- PS3- PS4 --> PS5 soon
 • Kurmay Yarbay
  20360 Mesaj


  Details:  - To release on PlayStation 4, Xbox One in 2016

  - PC release is "negotiable."

  - 1-4 players

  - Sacrifice ritual allows you to enter other people's games

  - Bosses can "heat up," changing their form

  - Swordfighting arts add special moves that can be equipped and changed  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Kurmay Yarbay
  20360 Mesaj
  Dark Souls 3 adına ilk görseller geldi. Hayırli olsun arkadaşlar.


  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SiPAHi_ -- 6 Haziran 2015; 0:54:55 >
  _____________________________
 • Yarbay
  10168 Mesaj
  Aha kesin duyurucaklar.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  3565 Mesaj

  Oynanış kısımları da videoda var Abi,kesin geliyor diyebiliriz artık.
  SiPAHi_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Kurmay Yarbay
  20360 Mesaj
  E3 de goreceğiz büyük ihtimal hayırlısı.


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  7973 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  quote:

  Orijinalden alıntı: SiPAHi_

  E3 de goreceğiz büyük ihtimal hayırlısı.  Yahu çok sürpriz oldu bu, arkasındaki ekip kim çok merak ettim. 2016 yazmışlar ama hangi dönem çıkıyor acaba, çok mutlu oldum.
  |
  |
  _____________________________
  Yaşa Mustafa Kemal Paşa
  Fenerbahçe
  Playstation/PC
 • Yarbay
  7973 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  quote:

  Orijinalden alıntı: emretor23  Oynanış kısımları da videoda var Abi,kesin geliyor diyebiliriz artık.  Videodaki oynanış görüntüleri DS1-2'den.  ________________  İlginç bilgiler var.  1-4 coop

  10 sınıf

  15 yeni boss

  45 yeni düşman

  100 yeni silah

  50 yeni armor

  200 büyü

  12 farklı bölge

  Sacrifice Ceremonies diye yeni bir sistem gelmiş, bu bölgelerde başka oyuncuların dünyasına girip çıkabiliyor, onları işaretleyebiliyor aynı şekilde başkaları da sizi işaretleyebiliyormuş. Oyuncuların kellesine ödül konabiliyormuş. PvP işini biraz daha renklendirmişler anlaşılan.

  Bu Sacrifice bölgelerinde bonfire yaratabiliyor ve NPC çağırabiliyormuşuz.

  Boss savaşları için "Heat Up" varmış, yani boss'lar kızarak, daha da güçlü bir hale dönüşebileceklermiş. Bu, Sacrifice bölgeleri ile alakalı bir durum, Demon's Souls'daki World Tendency benzeri bir sistem varmış. Sanıyorum Sacrifice bölgelerinde bonfire açıp, açmamak oyunun zorluğuna etki edecek.

  Sword Fighting Arts diye başka bir sistem daha eklenmiş. Bu sistem sayesinde bazı özel yetenekleri karakterimize ekleyebilecekmişiz.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melkor23 -- 6 Haziran 2015; 2:29:57 >
  _____________________________
  Yaşa Mustafa Kemal Paşa
  Fenerbahçe
  Playstation/PC
 • Yarbay
  3565 Mesaj

  Abi videonun başlangıç kısımlarındaki yerler yeni gibi geldi doğrudur dediğin
  melkor23 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Yarbay
  5642 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: emretor23

  Abi videonun başlangıç kısımlarındaki yerler yeni gibi geldi doğrudur dediğin
  Hayırlı olsun, darısı Demon's souls'un başına.
  |
  |
  _____________________________
 • Kurmay Yarbay
  20360 Mesaj  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Sohbet
Canlı Tv izle
Radyo Dinle
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,859
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.