Şimdi Ara

Fairway ile Broadway farkı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
1
Favori
43.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • m-i-t cebindeki paraya göre araba al ayrıca FAIRWAYlerin bazılarında opsiyonel olarak klima var bana sorarsan 3500-5000 lira aralığında ya FLASH ya da FAIRWAY
  • broadwaylerin de bazı versiyonlarında klima vardır da bulmak mesele

http://www.sahibinden.com/_klimali_broadway_WQQaXQQ12344739WQQpXQQdisplayitem

sahibinden.com'da çok fazla klimalı broadway var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 29 Nisan 2009; 21:03:21 >
  • FAIRWAY ların ön farları içeriden ayarlanır ve bildiğim kadarıyla genelinde şanzıman problemi zamanla meydana gelir (şanzımanları birezilyada üretiliyormuş)Zamanında sırasıyla r9 - r9 brodway - Faırway sahibi olmuş biri olarak faırway ın brodway dan eksik hiç bir yanı yok Tek bir kusuru var Çok kaçar şimdi
  • quote:

Orjinalden alıntı: ototube

quote:

Orjinalden alıntı: hunter06

quote:

Orjinalden alıntı: ototube

quote:

Orjinalden alıntı: AppendiX

Bunlara ek olarak ; Fairwaylerin çıta rengi kırmızı, broadwaylerin gümüştür. (Kaldıysa tabi):D
    Fairwaylerde yolcu kapısının üstünde de lamba bulunur.

Beyler bilen varmı broadwaylerin deposu kaç litre.Ben 40 litre benzin aldım 3/4 ü doldu.

45 litre

45 mi?
    ama 40 litrede ancak 3/4ü doldu matematiksel olarak 45 olması mümkün değil.

tam olarak 47 litreymiş , ben 45 biliyordum

• quote:

Orijinalden alıntı: f_turgay

FAIRWAY ların ön farları içeriden ayarlanır ve bildiğim kadarıyla genelinde şanzıman problemi zamanla meydana gelir (şanzımanları birezilyada üretiliyormuş)Zamanında sırasıyla r9 - r9 brodway - Faırway sahibi olmuş biri olarak faırway ın brodway dan eksik hiç bir yanı yok Tek bir kusuru var Çok kaçar şimdi

motor ve şanzuman arjantin yapımıdır .bilginize..

17 yıllık fairway kullanıcısı .......
  • Bizim broadwayi tüpten benzine alınca araba fırlıyo resmen
  • Fairway karbüratörü öncesi bir fan vardı galiba ..o ne işe yarıyordu? hafızam beni yanıltmıyorsa bazı sorunlar çıkarıyordu.
  • Yazın fairway aracımı satmak zorunda kaldım.İnanın hidrolik direksiyonlu temiz bir tane bulsam gene alırım.
  • konu hortlayacak galiba ama
    +1 fairway
  • Broadway'in bende hastasıyım yemin ediyorum şimdiki 1.4 arabalar kalkışta broadway kadar seri değil.Tam 7 sene kullandık artık aileden biri gibi olmuştu.Hatta babam satarken duygulanmış az daha adama ben satmaktan vazgeçtim diyecekmiş.Aşırı temiz bir arabaydı.Motorunu daha yeni rektefiye yaptırmıştık ve motordaki kablolarını toplatmıştık.0 gibi olmuştu.(Bak şimdi anılarım depreşti)Kullanımı şahin'e doğan'a göre daha rahat ve kuş serisini çok rahat yer bu arabalar, ayrıca az da yakar.Fairway'de dayımda vardı.Yokuşlarda o zamanlar sadece bmw'ler ve renault 21'ler geçebiliyordu benzinli fairway'leri.Tabii o zamanlar lpg'ye ihtiyaç duymuyorduk.

• faırway lerde hiçbir zaman hidrolik direksiyon olmadı.hatta bütün renault 9 ve 11 serisinin hiçbirinde hidrolik direksiyon olmadı.sonradan takılıyorsa bilmiyorum?
  • benimde enştede vardı broadway tek sorunu debrıyaj cırcırının sureklı degısım ıstemesı ıdı oda ucuz bıseydı 20 tl gıbı
  • Fairwaylerin kapı direkleri ile tavanın birleşim noktalarından itibaren birbirlerine paralel uzanan çelik şeritler var , bildiğim kadarıyla Broadwaylerde bu yok .. 1996 yılında Samsun'dan Trabzon'a gelmek üzere 4 kişi o zamanlar babamın Fairwayi ile yolculuk yaparken yaklaşık 40 metrelik bir şarampole yuvarlandılar, lastik patlaması sonucu babam hissedememiş aracın kaydığını ve hafif hafif mıcıra .. oradan sol virajı alamayarak kontrolü kaybedip öndeki kamyona çarpmamak için kırdığı direksiyon sonucu sağdaki uçuruma yuvarlandı
    Aracı 1 hafta sonra görmüştüm, çok büyük boyutlu bir kibrit kutusunu andırıyordu , o araçtan arkada oturan babamın iş arkadaşlarından biri ağır yaralı halde uzun bir süre hastanede kalmak zorunda kaldı, arkadaki diğer yolcunun birkaç kemiği kırılmıştı, babam ve önde oturan arkadaşı emniyet kemeri ve şaşırtıcı derecede sağlam kasası sayesinde o araçtan sağ çıktılar.

Aracın bagajında bir bilgisayar kasası monitör ve klavye mouse taşıyorlarmış, 1500 parça olmuştu toplayıp çuvala koymuşlar..

Fairway deyince aklıma geldi yazayım dedim, konuyla çok alakalı olmadı gerçi

• quote:

Orijinalden alıntı: NeRoBiAnCo

Fairwaylerin kapı direkleri ile tavanın birleşim noktalarından itibaren birbirlerine paralel uzanan çelik şeritler var , bildiğim kadarıyla Broadwaylerde bu yok .. 1996 yılında Samsun'dan Trabzon'a gelmek üzere 4 kişi o zamanlar babamın Fairwayi ile yolculuk yaparken yaklaşık 40 metrelik bir şarampole yuvarlandılar, lastik patlaması sonucu babam hissedememiş aracın kaydığını ve hafif hafif mıcıra .. oradan sol virajı alamayarak kontrolü kaybedip öndeki kamyona çarpmamak için kırdığı direksiyon sonucu sağdaki uçuruma yuvarlandı
    Aracı 1 hafta sonra görmüştüm, çok büyük boyutlu bir kibrit kutusunu andırıyordu , o araçtan arkada oturan babamın iş arkadaşlarından biri ağır yaralı halde uzun bir süre hastanede kalmak zorunda kaldı, arkadaki diğer yolcunun birkaç kemiği kırılmıştı, babam ve önde oturan arkadaşı emniyet kemeri ve şaşırtıcı derecede sağlam kasası sayesinde o araçtan sağ çıktılar.

Aracın bagajında bir bilgisayar kasası monitör ve klavye mouse taşıyorlarmış, 1500 parça olmuştu toplayıp çuvala koymuşlar..

Fairway deyince aklıma geldi yazayım dedim, konuyla çok alakalı olmadı gerçi

Kardeş bu dediğin çok önemli bundan eminmisin?

• 1996 yılında 14 yaşındaydım, babamın ve amcalarımın anlattıklarından hatırladığım kadarı ile Fairwayin kasası ile Broadway ve Springin kasası arasında bahsettiğim çelik bar farkı var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi weatherman -- 23 Ekim 2009; 19:56:04 >
  • Arkadaşlar.Her ne kadar arabadan anlarım dersem yalan olur.Çünkü motor-kaporta-elektrik vs. ayrı ayrı uzmanlık alanıdır.Ben bir araba almak istiyorum bütçeme göre.Broadway mi Fairway mi diye araştırıyorum.Herkes birşeyler söylüyor.Alacağım Fairway 1600 motor ve tüplü.Kaportasında çürük yok.Boyası temiz.Alt takım sorunu yok.Baktığım arabaların çoğunda insanlar yalan konuşuyor.Kimse açık açık aracın problemini söylemiyor.Ne tutturursam kardır zihniyeti var.Ben kendi bütçeme ve bakabileceğim bir araç istiyorum.Sıfır araçlarda bile birçok problem yaşanıyor.Unutmayalım ki,hangi araç olursa olsun sürücünün kullanımına bağlıdır. Hızlı gitmek araca zarar vermez.Aracın hakkını verirsen,bakımını yaparsan,düzgün kullanırsan gerisini Allaha havale edersin.Allah kaza bela vermesin.Dikkat edin ki büyük kazaların çoğu araçlardan değil sürücü hatalarındandır.
    Önemli bir konu da aracı ne için aldığınıza bağlıdır.Ben aracı kullanmak için alıyorum.Yani alıp satmak için değil.Broadway çabuk satılıyor deniyor.Oysa bakıyorum pek te öyle değil.Fairway ucuz diyenler internete bir baksın.7,500 TL.isteyen var.
    Bunları neden yazdım derseniz 3 gündür beynim allak bullak oldu.Herkes birşey söylüyor.Ama Fairway kullanan arkadaşlara bakıyorum,hemen hepsi de memnunlar.
    Burada yorum yapan herkese teşekkürler,mutlu yıllar diliyorum.

• 1.5 yıl önce bende 97 model 1.4 rn 72 hp lik broadway vardı gerçekten yeni araba kulanacak kişiler için çok uygun ve sağlam bir araç ama inanın rampalarda araçtan inip yürüyesiniz geliyor kasa hafif olmasına rağmen motor gücü tork çok zayıf geliyor araca ama fairway öyl değil şu an babam da 93 model fairway var kesinlikle rampalarda broadway a göre daha iyi aynı zamanda iç mekan ve dış görünüşü bece broadwydan çok daha iyi jantlar da orjinali çelik jant galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ykaya1983 -- 26 Aralık 2009; 18:35:57 >
  • Amcamdada fairway var gerçekten deli alet, herşeyi iyi güzelde yine bir doğan kadar konforlu değil kesinlikle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vatoz00

hararetin yükselmesi ilgi çekici

• quote:

Orijinalden alıntı: orginal_kartal

Amcamdada fairway var gerçekten deli alet, herşeyi iyi güzelde yine bir doğan kadar konforlu değil kesinlikle.

Bu konuda istersen sabaha kadar tartışırım. Doğanın hızlandıkça yumuşayan direksiyonundanmı başlamamı istersin? 90 dan sonraki titreşiminimi? konu eski cevap yazmak istemedim ama kesinlikle diyorsan eğer orda bi hata var işte.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.