Şimdi Ara

Fahrenheit 451 hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu kitapla ilgili hem çok olumlu hem de olumsuz yorumlar var. Nedir ne değildir özellikle okuyanlardan bilgi alabilir miyim ?

• Ben de almayı düşünüyordum ama her yerde görüyorum ve piyasa kitapları gibi olmasından korkuyorum. 1951 basımı olması ise içimi rahatlatıyor. Muhtemelen 1984 benzeri ama okunmaya değer olduğunu düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • çevirisi hakkında kötü yorumlar var.

• Yeni çevirisi çıktı okumadım ama dost körpe çevirmiş kötü olduğunu düşünmüyorum
  • 2 hafta önce bitirdim. Kısa bir kitap bir günde bitti. Çevirisi rahatsız etmedi. 1984 e benzediği yerler var ama ana odakları farklı. 1984 daha geniş açıdan bakarken olaylara fahrenheit ta daha özelden bakıyor. 1984 a-b-c-d-e olarak beş olayı detaya girmeden anlattığını düşünürsek fahrenheit a olayını detaylı olarak anlatmış. Kitabı okurken diğer geri kalan olaylar 1984 te vardı diyeceğiniz yerler olacak. Kitabın devamı var mı bilmiyorum ama sanki biraz daha devam etseymiş daha güzel sonu olabilirdi. Sezon finali yapmış dizi gibi bitti benim için.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kitabın ön sözünü felan değiştirmişler ekşide detaylı olarak fahrenheit başlığında anlatıyorlar. detaylı incelemedim bie bak istersen.

• Teşekkürler.
  • Eski baskısını okumuştum (kapağında kibrit çöplerinden 451 yazıyor) ve her zaman çevirisinde sıkıntı olduğunu düşündüm. Bazıları ne kadar rahatsız olmasalar da hata olduğu bariz ortada, cümleler sanki açıklamak için gereksizce uzatılmış. Bazen kimden ne amaçla ve niçin bahsediyor karıştırırdım. Yeni baskısının yorumlarını incelenmelisiniz, kayıprıhtım incelemişti hatırladığım kadarıyla.

• Eski baskısı net bir şekilde hatalı ve kötü çevrilmişti bu yüzden kitaptan da bir şey anlamadım fakat yeniden çevrilmiş yeni çevirisi nasıldır bilmiyorum.

• Ben okudum Ithaki Yayınları'nın yayımlamak için çok uğraştığı bir kitaptı. çeviri de yer yer sıkıntılar var ama gayet güzel bir distopya
  • 1984 tarzı gibi nitelendirmek yerine bu kitap türlerine Distopik kitap demek daha mantıklı bence. Çevirisi rahatsız etmez eğer bu Distopik türe giriş yaptıysanız ve sevdiyseniz okumanız gereken bir kitaptır.
  • Yeni aldım ben de bu kitabı oldukça ucuz bir fiyata. Bakalım okuduktan sonra yorumumu güncellerim unutmazsam.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.