Şimdi Ara

f/p laptop taviseye bölümü yardımlaşalım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • öncelikle benim ihtiyacım 1000-1500 lira arası ( asla 1501 lira olamaz) f/p kanunları göz önüne alınarak oyun oynatabilecek diz üstü bilgisayar arıyorum. paragrafın sonunda linkini koyucağım casper marka bir notebook buldum. 1500 liraya kadar olabilecek en iyisi budur sanırım. indirime girecek olursa yumulucam, ama bir sorun var. yumulmalı mıyım emin olamıyorum. 3 gün içinde de acilen alabilirim, 2 ay bekletedebilirim. bu yüzden bana aciliye size nafile olucak ama forum ziyaretçilerimiz de yararlansın diye açıyorum. fakat 1500 liraya kadar gtx ekran bileşenli bir notebook ultrabook görürseniz ona da yumulabilirim özelliklerine bakarız. an there you go:http://www.vatanbilgisayar.com/casper-cn-vsm4210x-core-i5-4210m-26ghz-4gb-500gb-hdd-156-2gb-w81-notebook.html?srt=UP&ubn=#ozellikler

• bu konu burda kalsın bir duş alıyım geliyorum
  • hocam bu paraya alinabilecek bir bilgisayar yalnız bu fiyata gtx ekran kartı bulmanız imkansız baktığınız laptopta 840m ekran kartı var günümüz oyunları medium seviyede açabiliyor (bkz:gta 5) ama bi kaç seneye ne olur bilmem ekran kartı yetersiz kalabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende farkettim fakat malum bütçe sorunlarıyla karşı karşıya kalınca bu duruma düşüyoruz. bana en az 4 sene idare etmesi lazım fakat 4 sene sonranın oyunlarını oynatması lazım değil. gta 5 normal ayarlarda çalıştırması yeter mesela. 1-2 seneye lowa düşer yeni oyunlar için. ve her oyun canavar istemiyor onuda gös önünde bulundurursak alıyorum casperı. bir de casper ile alakalı yorum alabilir miyim. parçalar zaten dev markaların haliyle ama, casperın sorunları ne olur bu alacağım notebookda?
  • Sana bir dost tavsiyesi.. sakın casper'e bulaşma.. fiyatına kanıp bi leptop aldım.. yemin ederim. çin malı herşeyi ile.. 24 saat durduk yere fan çalışır mı?? çalışıyor. Özelliklere baksan uçak gibi. ama gel gelelim kullanıma.. 8 gb ram 4 gb gt640m ekran kartı var. bilgisayar zor çalışıyor. ve fan 24 saat çalışıyor. hoparlörler gitti. not:3 yıllık pc ve ilk günden beri böyle.. daha az özellikli pcler yüzde 300 daha iyi çalışıyor. yan yana arkadaşla oyun açtık.. benimki kasım kasım kasılıyordu. arkadaş az özellikli olmasına rağmen takır takır oynuyordu.. casper miii??? tövbe bir daha.. şimdi yeni leptop alıyorum. hp k200nt canavar leptop. kasa kaliteli. ısınma derdi yok. gtx850(yeni gtx850 yani geliştirilmiş) 16 gb ram. full hd led ekran. parmak izi okuyucu. beats audio sesi sistemi. aliminyum kasa. gtx850 ekran kartı. 8 gb ssd( ssd ler hddlerden çok ama çok daha hızlı çalışırlar. sistemi de bu 8gb lık ssd ye yüklemiş adamlar. leptop on numara olmuş. 1 tb da harddisk. 3300 e aldım. ilk leptop arızalı geldi. :) kargocular bozdu büyük ihtimal) yenisini bekliyorum. uzun lafın kısası casper alma da ne alırsan al.

• tam okumamışım yazını bu arada sorunlarına geleceksek?? klavyesi bile çin malı. berbat.. bozuk diye gönderdim servise.. insan dışı lar bana daha bozup geri gönderdiler.. yemin ediyorum böyle oldu. adamlara dedim bu pc özelliklerinin yüzde 20 hakkını vermiyor. ekran kartında veya bi yerinde sorun var dedim. sorun yok diye geri göndermişler...... Alma bana dua et.. Yada al her gün benim gibi söv... özelliklerinin yüzde 20 hakkını bile vermiyor vallahi. ayrıca bende 3 yıl önce diyordum ki. belki hatalarından ders almıştır. ne olacakki alayım dedim. aldım bin pişman her gün söv.. gördükçe bu çöpe 2200 verdiğime yanıyorum. alırsan emin ol benim gibi olursun. geçen inceledim yenilerini. eskilerden gram farkı yok kardeşim. saygılar. lenovo dell hp asus.. (şahsen toshiba hiç hoşuma gitmedi. hala da gitmez.. birde acer e bak. yeni acerlerde fena değil.
  • Yaklaşık on gün önce acer vn7 i5 li modeli aldım Işık sızması ve ekranda klasör ve arkaplan izlerinin kalmasından dolayı bir haftada üç kez değişen ürünü iade edip paramı aldım sizden ricam Işık sızmasın kaliteli kasası olan bir laptop marka ve kalite suan benım için ekran Kartı kadar önemli birdahaki günlerim pc sorunuyla geçsin istemiyorum 3000 ve4000 tl arası bir makine tavsiye edermisiniz bu doğrultuda ekran 17.3 olması Şart grafik okuyorum dijital çizim ve oyun Amaçlı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: makpiyal

Sana bir dost tavsiyesi.. sakın casper'e bulaşma.. fiyatına kanıp bi leptop aldım.. yemin ederim. çin malı herşeyi ile.. 24 saat durduk yere fan çalışır mı?? çalışıyor. Özelliklere baksan uçak gibi. ama gel gelelim kullanıma.. 8 gb ram 4 gb gt640m ekran kartı var. bilgisayar zor çalışıyor. ve fan 24 saat çalışıyor. hoparlörler gitti. not:3 yıllık pc ve ilk günden beri böyle.. daha az özellikli pcler yüzde 300 daha iyi çalışıyor. yan yana arkadaşla oyun açtık.. benimki kasım kasım kasılıyordu. arkadaş az özellikli olmasına rağmen takır takır oynuyordu.. casper miii??? tövbe bir daha.. şimdi yeni leptop alıyorum. hp k200nt canavar leptop. kasa kaliteli. ısınma derdi yok. gtx850(yeni gtx850 yani geliştirilmiş) 16 gb ram. full hd led ekran. parmak izi okuyucu. beats audio sesi sistemi. aliminyum kasa. gtx850 ekran kartı. 8 gb ssd( ssd ler hddlerden çok ama çok daha hızlı çalışırlar. sistemi de bu 8gb lık ssd ye yüklemiş adamlar. leptop on numara olmuş. 1 tb da harddisk. 3300 e aldım. ilk leptop arızalı geldi. :) kargocular bozdu büyük ihtimal) yenisini bekliyorum. uzun lafın kısası casper alma da ne alırsan al.

3800 gtx850 ye vermek saçma degilmi hocam

• Ben 3300 e aldim.. 2 haftada bir. Kliksa mobil uygulamada indirim oluyor hocam. 3800 mantiksiz ama 3300 değer bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tam1deli18

bende farkettim fakat malum bütçe sorunlarıyla karşı karşıya kalınca bu duruma düşüyoruz. bana en az 4 sene idare etmesi lazım fakat 4 sene sonranın oyunlarını oynatması lazım değil. gta 5 normal ayarlarda çalıştırması yeter mesela. 1-2 seneye lowa düşer yeni oyunlar için. ve her oyun canavar istemiyor onuda gös önünde bulundurursak alıyorum casperı. bir de casper ile alakalı yorum alabilir miyim. parçalar zaten dev markaların haliyle ama, casperın sorunları ne olur bu alacağım notebookda?

hocam arkadaşlar yorum atmış ama bende görüşlerimi söyleyim eğer bütçenize uygun aynı özelliklerde başka marka bir pc bulursanız onu alın derim yakın arkadaşım aldı casper marka laptop yaklaşık 1700 tl gibi de bir fiyat verdi.İçinde gt740m ekran kartı var gta 5 felan medium-high arası oynuyor ama benim gözlemime göre laptopun kasa kalitesi iyi değil.Kasası plastikten yapılmış şimdilik pek ısınma sorunu yok ama ilerde ne olacağı meçhul.Aldığınız bilgisayarın kasa kalitesine dikkat edin.Touchpad hiç ama hiç güzel değil bunu gözlemledim.Bir de menteşeler sağlam değil yani laptobu en ufak sallanmada menteşeler yatıyor ekran kayıyor.Yani benim gözlemlediğim model pekte iç açıcı değildi ama tabi her laptop aynı değil.Dediklerimi göz önünde bulundurarak bir seçim yapmanız daha mantıklı olur.İnşallah güzel bir seçim olur alacağınız pc kolay gelsin tekrardan :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi müzüksiyen -- 10 Ağustos 2015; 11:32:24 >

• internet araştırmam sonrasında tanıdığımızın elektronik tarzı bir bayisi var. büyük bir bilgisayar şirketinden ayrılıp küçük biryer açtı kendisi. gittim görüşünü aldım. casperla ilgili çok sorunlar varmış. kendileride bir zaman satmış, fakat şikayetler vesaire bırakmışlar casper satmayı. herneyse uzunca konuştuk. 1500 lira verebilceğimden bahsettim. hemen ortaklardanmıdır nedir aradı. bakıver dedi. 5 dksına kalmadan o saatte dolar kurunun 5 kuruş ucuz olmasına bağlı vb 1450 liraya hp marka bir notebook buldu. 1700den düşmüş 1450ye. dakikasına dakikasına hemen siparişi verdik. işlemci 4200u gibi bişeydi ama 5200u da olabilir hatırlamıyorum. gpu 820m tek slot 4 gb rami var. casperla nerdeyse aynı özellikler. sizin yorumlar ve bizimkinin karşı çıkmasıyla 50 lira ve en az 2 yıl kardayım. her ne kadar oyun konusunda güncel ve yoğun kalmasamda en azından bir kaç el world of tanks oynarım heralde. 2 sene önce şuanki emektarla 3-5 fpsle tier 6ya çıkmıştım neyse çok uzadı, iyi forumlar dilerim arkadaşlar

• onbaşı mı olmuşumdur nedir
  • Kardeşim 12 gblik versiyonu 2300 ama 4 sene seni rahatlıkla götürebilicek bir bilgisayar 4 gb versiyonları 2000 tl 500 tl daha biriktir bunu al derim
    https://www.pcdepo.com/asus-x550jx-xx099d-12gb-notebook

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.