Şimdi Ara

EXPER EASYPAD (P10AN) TABLET PC KULLANICILARI (157. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.353
Cevap
19
Favori
714.347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hım. Cevap için teşekkürler. Galiba exper alırım çünkü fazla kasmaya gerek yok zaten normal bi dizüstüm var. Peki bunların eksisi artısı ne ? Yani normal düzey bi netbook un açtığı tüm şeyleri açar mı ? Yani ne bileyim bir çok formatta video izelenebilir mi ? . Falan filan ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: FaRaKaN

Hım. Cevap için teşekkürler. Galiba exper alırım çünkü fazla kasmaya gerek yok zaten normal bi dizüstüm var. Peki bunların eksisi artısı ne ? Yani normal düzey bi netbook un açtığı tüm şeyleri açar mı ? Yani ne bileyim bir çok formatta video izelenebilir mi ? . Falan filan ?

Burası P10AN kullanıcılarına özel bir konu, lütfen almak istediğiniz cihaz hakkında farklı başlıklardan faydalanın. Easypad P10AN Cihazın özellikleri ilk başlıkta var, sorduğunuz benzer sorulardan birçok kişi daha önceki mesajlarda cevabını aldı, soru sormaktan çok okuma alışkanlığı edinilirse daha faydalı olacaktır

• İyi diyon hoş diyonda 50 sayfa var tek tek okuyayım mı ? Üstelik burada sizin kullanıcı olduğunuz için yardım istedim. Yoksa googleyede yazıp bulurdum. Amaç sizlerin görüşünü almak. Eksisi vardır çok sıkıntılı bir cihazdır yada mükemmel bi cihazdır ... Onu kullanıcılardan öğrenmek lazım. Yinede son mesajdı bu konu için kusura bakma...
  • bence oku cevap vermediler okudum sorularıma cevap buldum.......

ama teki haric klavyeli ktap gibi yada notbook gibi olan bilen kılıf diyim onadan bulan oldumu.....
  • clockwork image nasıl yüklenir bilen varsa ve yardım ederse memnun olurum
  • yada şöyle sorayım vegacomb 1.3 yükledim şimdi 1.4 e nasıl yükselteceğim biri yardımcı olabilirmi teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: süülo

yada şöyle sorayım vegacomb 1.3 yükledim şimdi 1.4 e nasıl yükselteceğim biri yardımcı olabilirmi teşekkürler

Cw modunda , sd karta at indirdiğin zip dosyasını sonra cw modda dosyayı seç yada update.zip olarak değiştir adını.
  • cevap için teşekkürler ama cw yi yükleyemedimki 1.3 e
  • Bu vegacomb a ben flash player işini çözemedim. Markete bakıyorum markette flash player yok, sonra flash player 10.3 ü apk olarak indirip yükledim. Sonuç olumsuz.

Ne yapmalıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bakieryigit
    Orjinal Romlarla tabiki benim duzenledigim yada benzeri custom romlarda calisan uygulamalar fazla olacaktir arka planda nedenlerine gelirsek ;

Sadece Google uygulamarini dusunmeniz bile yeterli olacaktir cunku orjinal romlarda bu uygulamalar yer almamaktadir nedir bunlar ?

En basiti google market , gmail , google maps , calender vb.. 7 tane google uygulamasi orjinal romlara gore extra olarak gelmektedir , bunun disinda canvas , titanium backup , root apk , superuser , root explorer gibi bu tabletlerde olmazsa olmaz uygulamalari da sisteme dolayisiyla entegre ediyoruz , orjinal romlarda kullanilamayan 3G modemlerin kullanimini saglamak icin extra phone apk dosyalarini da eklemek durumunda kaliyoruz tabiki orjinal romla bizim calismalarimiz arasinda fark olacaktir , ici bos bir tablet yazilimiyla Eryigit rom yada benzeri calismalari kiyaslama yapmaya calisiyorsaniz zaten size ne desem bos gelecektir :), herkes bu calismalari kurup kullanacak diye de bir zaruriyet yok zaten ama yanlis yonlendirme yaptiginiz icin cevap yazma zorunlulugu hissettim.yoksa isteyen herkes istedigi calismayi kullanmakta ,yuklemekte ozgur sonucta :)

Ek olarak , arka planda calisan uygulamalar icin konusursak eger google uygulamalari disinda , superuser apk'si , phone apkleri vss.. Calismaktadir ki bu yukarida da saydigim uygulamalarin olmadigi bir tablet benim icin coptur. Herkesin rom elestirisi yapmaya tabiki hakki var ki dusuncelerinede saygi duyuyorum sadece soylediginiz seylerin bir aciklamasi var bunlari soylemem gerekiyordu. Herkes istedigi romu kullanmakta ozgurdur biz burda bazi eksiklikler gorduk ve onlari gidermeye calistik ki benim calismam en iyisidir gibi bir dusuncemde olmadi diger kullanicilari yorumlari kurmak isteyen arkadaslar icin referans olacaktir.

Herkese iyi gunler diliyorum.

Yok lütfen yanliş algilanmasin, ben bu dediklerimin de sadece sizle alakasi oldugunu dusunmuyorum. Sunu diyebilirim ki en son romunuzda bahsettigim sorunlar ortadan kalkmis. Acilis esnasinda arka planda daha cok uygulama yine orjinal roma gore acik olsada kullanim esnasinda arka plandaki calisan uygulamanin artmadigini ve sismenin olmadigini farkettim. Eski romunuzda acik uygulamalari kapattiktan sonra suspend moddan sistem acildiginda bile taskmanager da ve calisan uygulamalarda bir dunya uygulama tekrar aciliyorken su anda ki en son romunuzda bu olay tamamen ortadan kalkmis. Artik suspend moddan acilinca calisan uygulama sayisi ve taskmanagerdeki uygulama sayisi sifir. Asil demek istedigim sorunda buydu. Yok elbetteki sizin romda olmazsa olmaz programlarin entegre olmasi norrmla hatta bu istedigimiz bir sey ki her birimiz isi gucu birakip bu aleti sizin gibi adam etmeyle ugrasmayalim.

Ben asla yanlis yonlendirmek istemiyorum, lutfen yanlis anlamayin. Romunuz gercekten bizim icin cok degerli ve essiz... Ben hissettigim sorun olabilecek seyleri dile getirmek istedim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Menow -- 22 Mayıs 2011; 23:19:15 >

• quote:

cevap için teşekkürler ama cw yi yükleyemedimki 1.3 e

1.3 te var ya cw. Uygulamalarda recovery programıyla giriyorsun cw moda.
  • 1.3 ü yüklediysen,
    ---http://tabletroms.com/forums/showthread.php?453-ROM-VegaComb-BETA-1.4-by-TeamNewCo-and-TeamVillain! adresinden 1.3 to 1.4 patch i indirip hiç dokunmadan zip haliyle sd cartına atıyosun
    --- cihazdan recovery uygulamasını bulup çalıştırıyorsunuz, çalışınca cihaz kendini kapatıp açacak. açtığı ekranda seçmek''power tuşu'' aşağı yukarı ''ses tuşları ve geri ''geri tuşu'nda işlevseldir... bu menüden install zip from sd card seçeneğini seçip sonra sd cartınızdaki zipli dosyanızı seçip sonrada yes seçeneğiyle 1.3 ün üzerine 1.4 ü patchliyosun işlem bittiğinde menuden reboot system now secip cihazın kendini açmasını bekliyosunuz... beta 1.4 karşınızda

eğer 1.3 yüklü değilse
    ---- bakieryigit rom veya üzerinde ClockworkMod recovery yüklü bir rom da iken
    ---- bu kez beta 1.4 sürümünün full versiyonunu indiriyorsunuz zip haliyle sd cartınıza atıyorsunuz
    ---- cihazdan recovery uygulamasını bulup çalıştırıyorsunuz, çalışınca cihaz kendini kapatıp açacak. açtığı ekranda seçmek''power tuşu'' aşağı yukarı ''ses tuşları ve geri ''geri tuşu'nda işlevseldir... öncelikle ''wipe data\factory reset'' secenegini seçip işlemin bitmesini bekliyorsunuz, sonra menüden ''install zip from sd card'' seçeneğini seçip sonra sd cartınızdaki zipli dosyanızı seçip sonrada yes seçeneğiyle işlemi tamamlıyorsunuz... bittiğinde menuden reboot system now secip cihazın kendini açmasını bekliyosunuz... yeni versiyon karşınızda...

Biraz ayrıntılı anlattım çok zor değil işlemin tamamı bu yazıyı okumanız kadar sürüyor zaten

quote:

yada şöyle sorayım vegacomb 1.3 yükledim şimdi 1.4 e nasıl yükselteceğim biri yardımcı olabilirmi teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: belltolls

Bu vegacomb a ben flash player işini çözemedim. Markete bakıyorum markette flash player yok, sonra flash player 10.3 ü apk olarak indirip yükledim. Sonuç olumsuz.

Ne yapmalıyım?

ben 1.3 kullanıyorum vegacom. filecroptan flashpalayer 10.2 yükledim sorun yok çalışıyor.
  • Bilgi için teşekkürler... 160 gerçekten abartı büyük oluyor, bana 140 hatta 130 bile büyük geldi örneğin 130da sağ alttan menüyü açtığımda alttaki ayarlar kısmı gözükmüyor yani ekranın dışında kalıyordu son olarak 126 da karar kıldım herşey yerli yerinde ama biraz daha büyük ve okunaklı... 6 birim fark yetti...
    quote:

Orijinalden alıntı: Kraaz

@ToisAndro
    Net goruntu elde etmek icin density yi yukselt,density 120 dir standart olarak.Daha yuksek cozunurluge sahip monitorlere gore oldugundan ayarlar, o yuzden oyle.Port sonucta.
    lcd density denen programi cek marketten ,140 veya 160 yap density yi.140 daha iyi sonuc veriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cekörüm

Bilgi için teşekkürler... 160 gerçekten abartı büyük oluyor, bana 140 hatta 130 bile büyük geldi örneğin 130da sağ alttan menüyü açtığımda alttaki ayarlar kısmı gözükmüyor yani ekranın dışında kalıyordu son olarak 126 da karar kıldım herşey yerli yerinde ama biraz daha büyük ve okunaklı... 6 birim fark yetti...
    quote:

@ToisAndro
    Net goruntu elde etmek icin density yi yukselt,density 120 dir standart olarak.Daha yuksek cozunurluge sahip monitorlere gore oldugundan ayarlar, o yuzden oyle.Port sonucta.
    lcd density denen programi cek marketten ,140 veya 160 yap density yi.140 daha iyi sonuc veriyor.

Bu arada baya ilginc bir sey var.Yeni cikti ortaya birileri bulmus .Lcd density ile density yi 180 yapip reboot ederseniz gingerbread ui gelioyr karsiniza.
    honeycomb ui ye donmek icin density yi gene eski degerlere dusurup reboot etmek gerek.

• Exper easypad alip almama konusunda cok kararsiz kaldim. Eski yazilari inceledim ama bir konuda net bilgi bulamadim. Benim icin 720p ve yerine gore 1080p lik mkv film oynatma performansi cok onemli.

Eski yazilarda film oynatirken kasiyor diyenler var ama nasil film ve hangi video oynatici belli degil. Mesela RockPlayer veya MoboPlayer ile 720p mkv film nasil oynuyor? Yardimci olabilecek arkadaslara simdiden tesekkurler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydc -- 23 Mayıs 2011; 11:00:52 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cekörüm

Bilgi için teşekkürler... 160 gerçekten abartı büyük oluyor, bana 140 hatta 130 bile büyük geldi örneğin 130da sağ alttan menüyü açtığımda alttaki ayarlar kısmı gözükmüyor yani ekranın dışında kalıyordu son olarak 126 da karar kıldım herşey yerli yerinde ama biraz daha büyük ve okunaklı... 6 birim fark yetti...
    quote:

@ToisAndro

Bu arada baya ilginc bir sey var.Yeni cikti ortaya birileri bulmus .Lcd density ile density yi 180 yapip reboot ederseniz gingerbread ui gelioyr karsiniza.
    honeycomb ui ye donmek icin density yi gene eski degerlere dusurup reboot etmek gerek.

çok teşekkür ederm. çok işime yaradı.

• quote:

Adam gibi reboot olmuyorki. Tableti her açtığımda density ayarlamam gerekiyor. Normal kapatma penceresinin gelmesi için ne yapmalıyım?

Bu arada bilgi için teşekkürler. Bende tam eski roma senin yayınladığın roma geçmiştim. VegaComb çok şişiyor. İlk yüklemede 320MB ike programlar yükleyince 2.2'den fazla ram harcıyor. Sürekli kullanımda 200'ü geçmiyor boş ram.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydc

Exper easypad alip almama konusunda cok kararsiz kaldim. Eski yazilari inceledim ama bir konuda net bilgi bulamadim. Benim icin 720p ve yerine gore 1080p lik mkv film oynatma performansi cok onemli.

Eski yazilarda film oynatirken kasiyor diyenler var ama nasil film ve hangi video oynatici belli degil. Mesela RockPlayer veya MoboPlayer ile 720p mkv film nasil oynuyor? Yardimci olabilecek arkadaslara simdiden tesekkurler.

Bu sorularına cevap bulman zor. Çünkü defalarca soruldu ve doğru dürüst bir cevap çıkmadı. (Çıkmış ve gözümden kaçmış olabilir.) Bizler pek film izlemeyen yada benim gibi sadece masaüstünde film seyredenlerdeniz. Easypad'in orjinal romunda 720 den düşük olanları donarak oynatıyordu. Sonraki güncellemelerinde düzeldi. Ama custom romlarla daha fazla performans alınıyor. Benim izlediklerim VCD kalitesindeydiler ve sorunsuz izliyordum. Kafenin arşivinden alırım, nadiren de indiririm. Ama 720p'yi monitörüm desteklemediği için (benim pc eski) özellikle bulup izlemedim hiç. Elimde olsaydı şimdi denerdim, sana bildirmek için.

Ama açıkça söylemeliyim ki Android'de şu anda sınırlı sayıda format oynatılıyor. AVI, MKV, MP4, WMV gibi popülerleri oynatıyor. Ama benim ders anlatım videolarımın bazılarını seçiyor. Tekrar dönüştürüp atmam gerekiyor. Uzantıları avi.

İnşallah diğer test eden arkadaşlar çıkar da bu sorulara ilaç olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ToisAndro -- 23 Mayıs 2011; 13:13:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aydc

Exper easypad alip almama konusunda cok kararsiz kaldim. Eski yazilari inceledim ama bir konuda net bilgi bulamadim. Benim icin 720p ve yerine gore 1080p lik mkv film oynatma performansi cok onemli.

Rock pplayerda full hd mkv dosyalri asla kasmiyor. Ama dandik mp4 dostalari dahi kasiyor. Muhtemelen codeck sorunu. Player degistirilipde denenebilir. Aletin performansinda bir supheniz olmasin. Alet canavar gibi.
  • 
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.