Şimdi Ara

EXPER EASYPAD (P10AN) TABLET PC KULLANICILARI (156. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.354
Cevap
19
Favori
714.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 154155156157158
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar vegacomb 1.4 tam olmuş kilitlenme yok browser canavar ekran kaydırmada takılma yok denemek isteyenlere duyrulur
  • quote:

Orijinalden alıntı: drxx

arkadaşlar vegacomb 1.4 tam olmuş kilitlenme yok browser canavar ekran kaydırmada takılma yok denemek isteyenlere duyrulur

valla ben de kurdum ama stabil degil daha, akici degl menuler arasi gecisler browseri bir tek olumlu not aldi benden, bazen yazi yazarken yazmaya devam ediyorum ama ayni anda tepki vermiyor tablet 2_3 sn sonra birden tepki veriyor hepsine arka planda kasan bisi var mi onu da bilmiyorum ama sanirim eski romumun restoresini tekrar kurcam....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thorismund -- 21 Mayıs 2011; 17:43:43 >
  • arkadaşlar bu ay bu cihazda alacağım kesin gibi aynı fiyatlara daha iyi bir cihaz cıkmaz ise...

konunun ilk 10 sayfasına kadar okudum birde sonlardan bir kaç sayfa okudum bir dünya rom var stabil çalışanlarda var anlamadığım harici disk klavye mause takıla biliniyor mu...

bu sorunun cevabına dayanarak konunun ilk başlarında yabancı bir site bir aksesuar vardı tanda gibi bir tarafına tablet konuluyot öteki kızmı klavye netbook gibi oluyor cihaz o şekilde bir aksesuar ala bilen yada bulan oldumu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bakieryigit

Fırsat bulursam Eryigit Rom içinde bir güncelleme yapabilirim. Herkese iyi forumlar...

Sayın hocam, naçizane bir öneride bulunmak isterim. Romunuzun ismini "Bakirom" yapsanız nasıl olur? Yabanci formlarda falan da daha akılda kalıcı olabilir. Hem okuması da daha kolay. Tabii tercih sizin, sadece bir öneri
  • Bu arada bir soru da sorayım:

a4 techden bir tane ince usb klavye aldım. Taktım çalıştı ama ingilizce. Klavye Türkçe olmasına rağmen seçeneği olan 3. parti klavye uygulamaları da dahil hiçbirinde Türkçe çalışmadı. Sistem dilini de Türkçe yaptım (normalde İngilizce'de seçili) ama fayda etmedi. Sebebi ne olabilir?
  • Hocam ben Exper'in ve Advent Vega nın orjinal romlarına android market 2.6 yı kuruyorum ancak çalışmıyor. Calismiyor derken acilmiyor bile. Uygulama indirememekten bahsetmiyorum. Bunun sebebi nedir acaba? Çalışanının apk dosyasını bulma şansımız varmıdır. Yada bu romlar Android Market'î yasaklıyorlarmı?

ANdroid marketin sitesinden bir uygulamayı yüklemeye başlıyoruz ancak yükleme gerçekleşmiyor. Hani bir uyarıda almıyorum ama indirmeye başlamadan öylece kalıyor sistem.

Cevap için teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Menow -- 22 Mayıs 2011; 0:23:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ToisAndro

Asıl ben teşekkür ederim hocam. Sizin ve Kraaz'ın paylaşımlarıyla öğrendim ve ekstradan akıl ettiklerimle bilgimi geliştirdim. Tabiki bir iki arkadaş daha var ama aklıma gelmedi adları. Bazı arkadaşlar yardım ederken bazı arkadaşlar da öğrendiklerini kendine saklıyor. Keşke paylaşım yapan çoğalsa. En kısa sürede geri dönmen çok iyi olur bizim için.

Kraaz'da kısa süre dedi ama halen ses yok. Burdan duyurulur kendisine.

Buralardayim sadece biraz mesgulum,ama bu newbe5 corvvus honeycomb portunda bizim de , cok ufak ta olsa emegimiz var canim :).
    boslamadik anlayacagin.irc kanalina girmeniz yeter gelistiriciler cozum ararlar orda. Bu port tam otursun acik renk bir honeycomb theme cikarmayi dusunuyorum.

Bu arada port sadece Toshibadan degil. Asus transformerden bir cok sey var.

saglicakla kalin.

• Arkadaşlar, ben baki romdan ne yazikki vazgectim. Sebep derseniz
    1-Baki romda usb flaslari gormuyor
    2-Baki romda herhangi bir uygulama calistirdiginizda task managei acip baktigimda durmadan bir dunya uygulwmanin acildigini farkettim. Orjinal romlarda bu listete nerdeyse hic bir uygulama olmuyor ve makina hic sismiyor.
    Baki rom gercekten orjinal romlara gore cok cabuk sismekte. Tabi bu baki beyin sebep oldugu bir durum olmayabilir zira modaco romunun sikintisi olabilir. Yani modaco rom elestrisi olarak anlayabilirsiniz.

Kesinlikle orjinal romlarda oyunlarin tepki suresi cok daha iyi. Su anda advent vega orjinal romunu kullaniyorum. Tek derdim android market calismiyor. Ancak buldugum 1-2 site ucretli uygulamalari bile indirmeme izin veriyor. En guncel uygulama ve oyunlar surekli yayinlaniyor. Acikcasi sunduklari marketten cok daha iyi ancak marketteki gibi 2 dokunusla oyunu yukleyemiyorsunuz da 5 dokunusla indiriyorsunuz. Bunun bir dier avantaji apk dosyakarini saklayabilmeniz.

Baki arkadasimiz bu erken sisme olayina bir goz atabilir ve cozum uretebilir ise usb yede ayni sekilde gercekten cok faydali bir duzeltme yapmis olurlar. Yanlis anlasilmasin baki beye emekleri icin zaten minnettariz. Sadece yaptigim yapici bir elesriri ve fikirden ibaret.

• quote:

Orijinalden alıntı: Menow

Hocam ben Exper'in ve Advent Vega nın orjinal romlarına android market 2.6 yı kuruyorum ancak çalışmıyor. Calismiyor derken acilmiyor bile. Uygulama indirememekten bahsetmiyorum. Bunun sebebi nedir acaba? Çalışanının apk dosyasını bulma şansımız varmıdır. Yada bu romlar Android Market'î yasaklıyorlarmı?

ANdroid marketin sitesinden bir uygulamayı yüklemeye başlıyoruz ancak yükleme gerçekleşmiyor. Hani bir uyarıda almıyorum ama indirmeye başlamadan öylece kalıyor sistem.

Cevap için teşekkürler...

Önceki sayfalarda exper orjinal roma market entegre etmeyi anlatmışlardı. Bayağı eski bir konu. Başlara yakın bir sayfada olmalı. Doğrudan yükleyince çalışmıyor market.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kraaz

quote:

Orijinalden alıntı: ToisAndro

Asıl ben teşekkür ederim hocam. Sizin ve Kraaz'ın paylaşımlarıyla öğrendim ve ekstradan akıl ettiklerimle bilgimi geliştirdim. Tabiki bir iki arkadaş daha var ama aklıma gelmedi adları. Bazı arkadaşlar yardım ederken bazı arkadaşlar da öğrendiklerini kendine saklıyor. Keşke paylaşım yapan çoğalsa. En kısa sürede geri dönmen çok iyi olur bizim için.

Kraaz'da kısa süre dedi ama halen ses yok. Burdan duyurulur kendisine.

Buralardayim sadece biraz mesgulum,ama bu newbe5 corvvus honeycomb portunda bizim de , cok ufak ta olsa emegimiz var canim :).
    boslamadik anlayacagin.irc kanalina girmeniz yeter gelistiriciler cozum ararlar orda. Bu port tam otursun acik renk bir honeycomb theme cikarmayi dusunuyorum.

Bu arada port sadece Toshibadan degil. Asus transformerden bir cok sey var.

saglicakla kalin.

Buralarda olduğuna sevindim. Honeycomba faydanızın dokunması güzel bir şey. Aslında bu romda asıl çalışılması gereken 2.2 gibi net bir görüntü sunması olmalı. Eğer dediğiniz açık renk tema bu işi görecekse süper olur.

Sen de sağlıcakla kal. ;)

• Ben yeni sürümü yükledim Android 3 1.4 ancak usb lerimi görmüyor tablet, önceden usb switch diye program vardı onla hallediyordum ama şimdi marketten arattırdığımda böyle bi program çıkmıyor. Yardımcı olursanız sevinirim
  • quote:

Arkadaşlar, ben baki romdan ne yazikki vazgectim. Sebep derseniz
    1-Baki romda usb flaslari gormuyor
    2-Baki romda herhangi bir uygulama calistirdiginizda task managei acip baktigimda durmadan bir dunya uygulwmanin acildigini farkettim. Orjinal romlarda bu listete nerdeyse hic bir uygulama olmuyor ve makina hic sismiyor.
    Baki rom gercekten orjinal romlara gore cok cabuk sismekte. Tabi bu baki beyin sebep oldugu bir durum olmayabilir zira modaco romunun sikintisi olabilir. Yani modaco rom elestrisi olarak anlayabilirsiniz.

Kesinlikle orjinal romlarda oyunlarin tepki suresi cok daha iyi. Su anda advent vega orjinal romunu kullaniyorum. Tek derdim android market calismiyor. Ancak buldugum 1-2 site ucretli uygulamalari bile indirmeme izin veriyor. En guncel uygulama ve oyunlar surekli yayinlaniyor. Acikcasi sunduklari marketten cok daha iyi ancak marketteki gibi 2 dokunusla oyunu yukleyemiyorsunuz da 5 dokunusla indiriyorsunuz. Bunun bir dier avantaji apk dosyakarini saklayabilmeniz.

Baki arkadasimiz bu erken sisme olayina bir goz atabilir ve cozum uretebilir ise usb yede ayni sekilde gercekten cok faydali bir duzeltme yapmis olurlar. Yanlis anlasilmasin baki beye emekleri icin zaten minnettariz. Sadece yaptigim yapici bir elesriri ve fikirden ibaret.

@menow usb bellek'i tanıtmak ve içine girmek için şu yolu uyguluyoruz.

öncelikle;

Ayarlar--->> uygulamalar --> geliştirme ---> usb hata ayıklama (ADB) yazan yerin karşısına tik koyarak çıkıyoruz.

Sonra menüye gelerek programlarda altta USB MODE yazan yazıya tıklayarak Usb Host yazısına tıklıyoruz.

Makina kendine reset atacaktır , yeniden açıldıgında tablet pc;

Menüden ---> File Manager programına giriniz.

Burdan ;

sol üstte yazan Cella yazısına tıklayın ---> Mnt dosyasını bulup içine giriniz. burdan usb klasörünün içine giriniz ve ;

System_usb yazılı klasöre tekrrar tıklayıp içine giriyoruz işlem tamamdır. Usb belleginizdeki verilere ulaşabilirsiniz.

Yine usb kablodan bilgisayara baglanma istediginizde usb mode bölümünden "usb slave " yazısına tıklayıp tablete restart atın , bu sefer tablet pc kablolu şekilde kullanıma hazır hale gelecektir.

üstte açıkladıgım yöntemle Eryigit Rom'da flash belleki gösteremiyor ve içine giremiyorsanız ya elinizdeki flash bellekte sorun vardır ya Fat32 olarak format atılmamıştır , Ntsf gösteremezsiniz sisteme çünkü yada romu kurarken bir yerde hata yapmışsınızdır. Tavsiyem sıfırdan APX olarak kurulum yapmanız yönündedir.

Bu task manager olayına gelirsekte bu açık uygulamalar hiçbir şekilde sistemi şişirmez sisteme entegre edilirken cache problemi yaratmıyacak şekilde ayarlanmıştır yani sizin normal apk kurmanızdan farklı olarak kernel sistem cache düzenlemesi yapıldıgından orda o programları açık görmeniz sadece isim olarak program adlarını görmenize neden olur herhangi bir yan etkisi yoktur.

Romu kurduktan sonra izlenmesi gereken yolları da daha önce anlatmıştım tekrar onlara girmeye gerek yok :) , tüm bunları yapıp da sorun yazıyorsanız Rom kurulunda bir yerde hata olması gerekir , bugün baktıgımda 1400'e yakın kişi tarafından Eryiğit Rom çalışmasının indirildiği görülüyor.

@Kraaz bu arada hoş geldin. Türkiye'ye dönüş ne zaman ?

• Exper_Eryigit_Costum_Rom Versiyon 1.0 FULL Sürüm

EXPER EASYPAD (P10AN) TABLET PC KULLANICILARI

Boot Açılış Ekranı:

İçinde ne var mesela roma Titanium backup pro son sürüm Türkçe entegre edilmiş durumdadır.

Kernelde degişiklikler yapılar rom sisteme daha uyumlu hale getirilmiştir.

Yepyeni Yeşil başlangıç boot ekranı ile açılmaktadır.

Menüler photoshopla düzenlenmiş yepyeni bir tema ortaya çıkarılmıştır. Ana menü komple degişmiştir.

Duvar kagıtları yenilenmiş yüksek çözünürlükte 20 yeni resim tablete uygun şekilde entegre edilmiştir.

Yine iconlar yeşil tonlara çevrilmiştir.

Browser da hız ayarı yapılmış , daha hızlı sörf imkanı saglanmıştır.

Audiomanager pro son sürüm entegre edilmiştir.

Button savior programı bütün özelliklerini kullanabileceginiz şekilde full sürüm entegre edilmiştir.

Link2SD son sürüm entegre edilmiştir.

Türkçe Klavye entegre edilmiştir.

Klavye ayarlarında seçerek kullanabilirsiniz.

Sniffer ve Canvas programları entegre edilmiştir. Kullanıcı dostu kesin olması gerekn programlardır.

Root kullanımı için Root explorer son çıkan full sürüm entegre edilmiştir.

Dokunmatik ayarı için özel program yazılmış ve ince ayar yapılmıştır. Şimdiye kadar kullanmadıgınız kadar hassas bir tablet pc'ye kavuşacaksınız.

Google Market vb.. standart gelmektedir zaten.

Tuş Kilidi boyutu büyültülüp çok daha rahat kilitleme ve açma işlemi yapılması saglanmıştır. Tabletler için olması gereken tuş kiliti boyutları düzenlenmiştir

Parmagınızla çok rahat kilidi açacak ve takılma yaşamayacaksınız.

Wifi'nin daha iyi çekmesi için ince ayar yapılmıştır.

Diger özellikleri yarın ana konuyu açtıgımda yazacagım , merak edenlere ufak bilgiler vermek istedim.

Açma -Kapama kilitlerinin yeni boyutu ve görünümü altta resimlerde gösterilmiştir.
    Tuş kiliti boyutu olması gereken Tablet pc ebatlarına getirilmiştir. Tuş kilidi kullanımı artık daha çok kolaylaştı.

Resimler:

Slave ve host mode mevcut tabiki :)

yanlız usb host mode uygulamasını silinebilir yaptıgım için yani ilerde daha üst sürümü çıktıgında degiştirebilsin diye sistem içine entegre etmeden yükletiyorum. Fabrika ayarlarına alındıgında tabletten siliyor ama sonradan kurulum çok rahat yapılıyor. sd kartta saklamanız için apk dosyasını verecegim ne zaman fabrika ayarı yaparsanız. sd karttan dosyaya tıklayıp yükleyeceksiniz.

Bu arada bugün yaptıgım düzenlemer içinde şunlar mevcut:

sisteme;

ClockworkMod 2.5.1.8 son sürüm entegre edildi. sistem recovery konuma alınıp yedek yükleme , reboot , bellek ve data silme gibi işlemler kolayca yapılabilecek. Yine farklı romları bu bölümden yükleme yapabileceksiniz.

örnek resim nasıl birşey oldugunu bilmeyenler için :

Yine Bataryanın düzgün göstermesi için batarya kalibrasyon programı entegre edildi. bir defa tableti % 100 şarj ediyorsunuz ve kalibre tuşuna basıyorsunuz , program bataryanın % kaç kaldıgını bu şekilde daha gerçekçi gösteriyor.

Recovery reboot yardımcı programı düzenlendi ve eklendi.

Nvidia SDK'lar kullanılarak optimizasyon ve performans artışı saglandı.

USB Mode switch eklendi. Slave yada host kullanımını saglar.

Adobe Flash yüklemedim flash player 10.1 ve 10.2 son çıkan sürümler ek olarak sunulan dosyaya eklendi kendiniz sd karta atarak hangisinin performansından memnun kalırsanız kullanmaya başlayabilirsiniz.

SDK Platform certs sistemine göre rom imzalandı.

Resmi Tegra Developer Kiti olan Spare part programı sisteme entegre edildi.

Buna benzer yapılan yine birçok düzenleme mevcuttur. Şimdilik bunları bilseniz yeterli diye düşünüyorum.

APX yani .EXE olarak yüklemek isteyenler;

DOWNLOAD:

http://www.multiupload.com/G3YWGE1PK9

yada:

http://www.mirrorcreator.com/files/0XPGXHVT/Exper_Eryigit_Costum_ROM.zip_links

ADB Sistemiyle yada ClockworkMod recovery modda yüklemek isteyenler;

DOWNLOAD:

http://www.multiupload.com/8SNELOLR0N

yada:

http://www.mirrorcreator.com/files/0HFWWPTX/Exper_Easypad_Eryigit_Costum_Rom.zip_links

Flash Player 10.1 ve 10.2 GLES Optimizasyonu yapılmış playerlar ve USB MODE SWitcher indirmek için;

DOWNLOAD:

http://www.multiupload.com/A69DTTNGRT

Fabrika ayarlarına dönerseniz ve usb mode silinirse üstte paylaştıgım linkten indirin ve sd kartınıza yükleyin daha apk dosyasından kurulumu yaparak tablet pc ye restart atınız.

Usb mode tekrar aktif olacaktır. İlk kurulumda direk kurulu gelmektedir. Size kalan silinirse bile sadece apk dosyasını yüklemektir.

Konuyu kendim bile bulmakta zorlandıgım için üste taşıyorum arkadaşlar , ana başlık açamadıgımdan aralarda kaynadı gitti.

• quote:

Bu task manager olayına gelirsekte bu açık uygulamalar hiçbir şekilde sistemi şişirmez sisteme entegre edilirken cache problemi yaratmıyacak şekilde ayarlanmıştır yani sizin normal apk kurmanızdan farklı olarak kernel sistem cache düzenlemesi yapıldıgından orda o programları açık görmeniz sadece isim olarak program adlarını görmenize neden olur herhangi bir yan etkisi yoktur.

Baki bey orjinal ROM'da tarayıcı v.s. açmış ve her türlü programla uğraşmış ve oyunu oynamış olduktan sonra "Çalışan Uygulamalar" kısmını açtığımda en fazla 2 uygulama görürken sizin romda direk açılışta 7 çalışan uygulama bulunmakta. Ve kaynakların daha fazla tüketildiği grafiklerde gözükmekte.

ELbette ki bütün kaynakları tüketmiyor. Sadece orjinal romdan daha fazla tükettiğini söylemek istedim. Birde standart olarak çalışan uygulama sayısının fazla olması sistemin tepki süresini kısaltmakta. Oyunlarda özellikle bunu hissediyorum. Orjinal romlarda tegra için yapılmış oyunların tepki süresi çok daha iyi...

Birde şu su götürnez bir gerçek Baki Bey;
    Exper veya Advent in orjinal romlarında bir çok işlem yaptıktan sonra bile makine kasılmazken Sizin romda kasılmalar başlıyor. Ben buna şişmek diyorum. Bu sanırım Modaco nun entegrasyonlarından kaynaklanıyor. Olay sadece task managerde uygulama sayısının fazla olmasından değil, kendi yaşadığım pratik tecrübeden dolayı söylüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Menow -- 22 Mayıs 2011; 14:03:35 >

• quote:

quote:

Baki bey orjinal ROM'da tarayıcı v.s. açmış ve her türlü programla uğraşmış ve oyunu oynamış olduktan sonra "Çalışan Uygulamalar" kısmını açtığımda en fazla 2 uygulama görürken sizin romda direk açılışta 7 çalışan uygulama bulunmakta. Ve kaynakların daha fazla tüketildiği grafiklerde gözükmekte.

ELbette ki bütün kaynakları tüketmiyor. Sadece orjinal romdan daha fazla tükettiğini söylemek istedim. Birde standart olarak çalışan uygulama sayısının fazla olması sistemin tepki süresini kısaltmakta. Oyunlarda özellikle bunu hissediyorum. Orjinal romlarda tegra için yapılmış oyunların tepki süresi çok daha iyi...

Birde şu su götürnez bir gerçek Baki Bey;
    Exper veya Advent in orjinal romlarında bir çok işlem yaptıktan sonra bile makine kasılmazken Sizin romda kasılmalar başlıyor. Ben buna şişmek diyorum. Bu sanırım Modaco nun entegrasyonlarından kaynaklanıyor. Olay sadece task managerde uygulama sayısının fazla olmasından değil, kendi yaşadığım pratik tecrübeden dolayı söylüyorum.

Orjinal Romlarla tabiki benim duzenledigim yada benzeri custom romlarda calisan uygulamalar fazla olacaktir arka planda nedenlerine gelirsek ;

Sadece Google uygulamarini dusunmeniz bile yeterli olacaktir cunku orjinal romlarda bu uygulamalar yer almamaktadir nedir bunlar ?

En basiti google market , gmail , google maps , calender vb.. 7 tane google uygulamasi orjinal romlara gore extra olarak gelmektedir , bunun disinda canvas , titanium backup , root apk , superuser , root explorer gibi bu tabletlerde olmazsa olmaz uygulamalari da sisteme dolayisiyla entegre ediyoruz , orjinal romlarda kullanilamayan 3G modemlerin kullanimini saglamak icin extra phone apk dosyalarini da eklemek durumunda kaliyoruz tabiki orjinal romla bizim calismalarimiz arasinda fark olacaktir , ici bos bir tablet yazilimiyla Eryigit rom yada benzeri calismalari kiyaslama yapmaya calisiyorsaniz zaten size ne desem bos gelecektir :), herkes bu calismalari kurup kullanacak diye de bir zaruriyet yok zaten ama yanlis yonlendirme yaptiginiz icin cevap yazma zorunlulugu hissettim.yoksa isteyen herkes istedigi calismayi kullanmakta ,yuklemekte ozgur sonucta :)

Ek olarak , arka planda calisan uygulamalar icin konusursak eger google uygulamalari disinda , superuser apk'si , phone apkleri vss.. Calismaktadir ki bu yukarida da saydigim uygulamalarin olmadigi bir tablet benim icin coptur. Herkesin rom elestirisi yapmaya tabiki hakki var ki dusuncelerinede saygi duyuyorum sadece soylediginiz seylerin bir aciklamasi var bunlari soylemem gerekiyordu. Herkes istedigi romu kullanmakta ozgurdur biz burda bazi eksiklikler gorduk ve onlari gidermeye calistik ki benim calismam en iyisidir gibi bir dusuncemde olmadi diger kullanicilari yorumlari kurmak isteyen arkadaslar icin referans olacaktir.

Herkese iyi gunler diliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: kemalcam

Ben yeni sürümü yükledim Android 3 1.4 ancak usb lerimi görmüyor tablet, önceden usb switch diye program vardı onla hallediyordum ama şimdi marketten arattırdığımda böyle bi program çıkmıyor. Yardımcı olursanız sevinirim

USB Host moda geçmek için tableti açmak için power'a bastığınızda ekran ışığı gelir gelmez tablet açılana kadara geri tuşuna basılı tutacaksın. Yalnız bunu her host moda geçmek istediğinde yapmalısın. Devamlı aynı modda durmuyor yani.

YA DA

Alıntı: Pıncır

Android 3 1.4 versiyonda usb disk veya harici modem (vın, vodem vs) tanıtabilmek (host mode) için şunu yapmalısınız;

1-Cihazı kapatın.
    2-USB aygıtı takın (flash disk, usb disk, vınn, modem vs.).
    3-Cihazın açma tuşuna basın.
    4-Ekranda ilk ışık parlaması olduktan hemen sonra sağ üst köşedeki geri tuşuna 10-15 saniye basılı tutun (usb disk ışığı veya modemin ışı yanıp sönmeye başlayacak).
    5-Sonra geri tuşundan parmağınızı çekiniz. Cihaz açıldığında usb bellek veya modeminizi görecek.
    6-Bu şekilde açma işleminden sonra açık kaldığı sürece usb disk, modem takıp çıkarabilirsiniz, otomatik olarak görecektir.

Alıntı;
    http://tabletroms.com/forums/showthread.php?453-ROM-VegaComb-BETA-1.4-by-TeamNewCo-and-TeamVillain!&p=5332&viewfull=1#post5332

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ToisAndro -- 22 Mayıs 2011; 16:28:17 >

• @ToisAndro
    Net goruntu elde etmek icin density yi yukselt,density 120 dir standart olarak.Daha yuksek cozunurluge sahip monitorlere gore oldugundan ayarlar, o yuzden oyle.Port sonucta.
    lcd density denen programi cek marketten ,140 veya 160 yap density yi.140 daha iyi sonuc veriyor.
  • Baki beyin romu kullaniyorum ve yeni aldigim trkcell modemle 3g ayarlarini yapmayi basardim. Bide sms kullaniminida yapip tabletten hem sms gonderiyorum hem aliyorum. Mukemmel oldu cihaz. Ama bence androidin bu surumu kendini tamamladi ve bu rom uzerine guncelleme gereksiz. Bu androidin son versiyonu icin baki beyden yeni rom beklentilerimiz var ki daha beta surumunde honey. Bazi arkadalarin yag gibi kayiyor, cihaz kimlik degistrdi gibi yorumlari agzimi sulandirsa da su anda romdan cok memnun oldugumdan bu rahati ve imkanlarimi birakmak istemiyorum ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kraaz

@ToisAndro
    Net goruntu elde etmek icin density yi yukselt,density 120 dir standart olarak.Daha yuksek cozunurluge sahip monitorlere gore oldugundan ayarlar, o yuzden oyle.Port sonucta.
    lcd density denen programi cek marketten ,140 veya 160 yap density yi.140 daha iyi sonuc veriyor.

Süper o zaman. Hemen Vegacomb'a geçip deneyeyim. Sonucu yazarım. Sağolasın.

Bu arada Dropbox arşivimi güncelledim arkadaşlar. Dolphin 5'i kesin deneyin. Süper olmuş. Yapılan güncellemeler:

Adobe Flash Player 10.3
    Dolphin Tarayıcı HD 5.0.0 beta 2
    Google Earth 2.0.1
    Google Maps 5.4.0
    Opera Mini 6.0 (Yeni eklendi)
    Photoshop Express 1.3.1
    QuickPic 1.1.5
    RealCalc 1.6.2
    SD Speed Increase 1.4.5 (Yeni eklendi, SD kartınızın cache boyutunu artırarak daha hızlı listelenmesini sağlar.)
    Skyfire 4.0.3
    Smart Taskbar 1.1.2
    TasKiller 3.4.9 Free
    TV Yayın Akışı 1.0
    Namaz Hocası 1.0
    CamScanner 1.1.2
    Cool Reader 3.0.45-15
    Film İzle 1.0

EKLEME: LCD Dencity programı gerçekten işe yarıyor. Honeycombdaki çözünürlük sorununu bir nebze olsun çözdü. Ayrıca isteyenler için arşivime ekleyeceğim. Birde arşivimdeki set cpu programıyla hiç bir ek dosya gerekmeden işlemci hızınızı 1.4Ghz e yükseltebilir veya düşürebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ToisAndro -- 22 Mayıs 2011; 19:40:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aelin339

Baki beyin romu kullaniyorum ve yeni aldigim trkcell modemle 3g ayarlarini yapmayi basardim. Bide sms kullaniminida yapip tabletten hem sms gonderiyorum hem aliyorum. Mukemmel oldu cihaz. Ama bence androidin bu surumu kendini tamamladi ve bu rom uzerine guncelleme gereksiz. Bu androidin son versiyonu icin baki beyden yeni rom beklentilerimiz var ki daha beta surumunde honey. Bazi arkadalarin yag gibi kayiyor, cihaz kimlik degistrdi gibi yorumlari agzimi sulandirsa da su anda romdan cok memnun oldugumdan bu rahati ve imkanlarimi birakmak istemiyorum ;)

Önceki sayfalarda OneClick Restorer 'la ilgili bir anlatım yapmıştım. Cihazın imajını alıp vegacomb'u denedikten sonra o imajı geri yükleyerek kaldığın yerden rahatına bakabilirsin. ;)
  • 
Sayfa: önceki 154155156157158
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.