Şimdi Ara

EXPER EASYPAD (P10AN) TABLET PC KULLANICILARI (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.353
Cevap
19
Favori
714.347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kraaz ve diğer arkadaslar cok tesekkur ederım paylasımlarınız ıcın.

Kraaz arkadasım dedıklerını aynen yaptım sorunsuz calıstı hepsı.advent rom'un uzerne market uygulamasını kurdum calıstı bılgınıze,exper ıcın verdıgın market uygulamasını advent uzerınden yaptım yanı.
    sımdı bir de gereklı ve tam uyumlu çalısan guzel oyun ve uygulamalrı da paylasırsan senın edındıklerınden tam super olur.:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: necdetdoni

advent romunu kurduktan sonra usb stickleri görmemeye başladı ama pc ye usb den bağladığım zaman sd karta ulaşabiliyorum..exper romunda ise usb stickleri görüyordu ama pc den sd karta bağlanamıyordu...bir yolu yöntemi varmı yoksa rom uyuşmazlığımı...teşekkürler

Rom usymazlıgı değil.Rom kernel ayarlarından
    Simdi Android te soyle bir olay var.USB ler host veya USB slave diye duzenlenir kernelden.USB Slave (kole,hizmetci)- USB den guc ve veri alan. USB Host (Sahip , Ev Sahibi ) - USB den guc ve veri veren. En basit acıklaması bu sekilde olacak sanırım.
    Androidin bu versionları Telefonlar icin gelisitirildiklerinden.Kernelde USB Slave diye ayarlanır ,yani USB den guc alacak sarj olacak Sd karta bilgi atacan yani bilgisayarın USB sinden beslenecek.USB HOST ise USB den guc verecek , USB sticki gucle besleyecek ve veri alacak verecek.
    Experin ROM da USB HOST olarak duzenlenmiş ondan USB stickleri leri gorur , ama bilgisayara takınca gormez.Advent Romunda ise Slave Olarak Duzenlendiğinde Bilgisayarda gorunur, USB stickleri gormez.Umarım bir sekilde cozum bulurlar.
    Bu HOST olayı bile sonradan eklendi Androide, cunku baslangıcı telefon diye gelistirildi.Honeycombta bu iş duzelecek , Honeycomb ozellikle Tabletlere geliştiriliyor
    Şimdilik ise cozumu su sekilde:
    Custom romlarda USB switcher diye uygulamalar var.Uygulama da 2 adet aynı kernel var.Ama biri HOST diğeri Slave olarak duzenlenmiş.
    Uygulamaya tıklayınca Reboot yapıp kernel değistiriyor, ona gore sende o anda ne gerekiyorsa onu takiyorsun.
    Gerci bu dediğim olay su anda benim bildiğim ancak Modaco nun romlarında var. ve Japonun birinin Romunda var.
    Gerci artık herkes aynı seyi yapmaya baslamıstır.
    Kısa Acıklaması bu :) Kısa dedikte O bile Roman gibi bir sey olmus.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kraaz -- 16 Şubat 2011; 4:36:04 >

• Sanırım cihazı ilk teknik servisle tanıştıran ben oldum. Rom yukleyemedim.Servise goturdum.Servisdede halledemediler 2 gundur. Ordaki exper servisi arkadaşla beraber denedik yine olmadı. Hatta bilgisayara sıfır sistem kurup oyle denedik yine olmadı. Cihaz apx moda geciyor rom yuklemeye başlıyor ancak tam ortalaraında hiç bir işlem yapmadan oylece kalıyor dos ekranında hatta 327680/914500 gibi bi yerde takılıp kalıyor bin dosyası yuklenirken. Defalarca denedik sonuç aynı. Artık yarın bakıcam neyaptılar diyede. Ben hiç bir anlam veremedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi girayhan1 -- 16 Şubat 2011; 7:04:07 >
  • Arkadaşlar merhaba,

Öncelikle şimdiye kadar bu cihaz hakkında foruma katkısı olan kullanıcı arkadaşlara teşekkür etmek istiyorum. Bende dün akşam çekmeköy 3M migros'dan easy pad sahibi oldum. Almak isteyenler burada dün akşam bir tane daha vardı onu gidip alabilirler.

Cihaz bulundurduğu özellikler itibari ile uygun bir fiyata sahip, bu fiyata bunun benzerlerini yurt dışından getirmek mümkündü ancak cihazın türkiye içinde garantili olması bana cazip geldi.

Cihazı henüz performansını test edemedim. Ancak donanım özellikleri oproblemsiz çalışıyor diyebilirim.

Cihazı cep telefonum üzerinden (Nokia 5800) internete bağlamayı denedim. Bunu gerçekleştirmek için joikuspot adında cep telefonu üzerinde çalışan ve cep telefonunu access point cihazına çeviren bir yazılım mevcut onu kullandım. Cihaz cep telefonumun oluşturduğu ağı görmesine rağmen bir türlü bağlanamadı. Bu tür bağlantı oluşturmayı deneyen ve başaran arkadaşlarımız varmı, veya gönüllü olarak denemek isteyen, yardımlarına ihtiyacım var.

Kılıf hakkında da önerilerinizi bekliyorum,

İyi forumlar

• quote:

Orijinalden alıntı: girayhan1

Sanırım cihazı ilk teknik servisle tanıştıran ben oldum. Rom yukleyemedim.Servise goturdum.Servisdede halledemediler 2 gundur. Ordaki exper servisi arkadaşla beraber denedik yine olmadı. Hatta bilgisayara sıfır sistem kurup oyle denedik yine olmadı. Cihaz apx moda geciyor rom yuklemeye başlıyor ancak tam ortalaraında hiç bir işlem yapmadan oylece kalıyor dos ekranında hatta 327680/914500 gibi bi yerde takılıp kalıyor bin dosyası yuklenirken. Defalarca denedik sonuç aynı. Artık yarın bakıcam neyaptılar diyede. Ben hiç bir anlam veremedim.

Alet bozuk.. Özellikle ROM kısmı bozuk... ROM da anakartına lehimli olduğundan anakartı değişecek.. Sanırım Exper de yedek parça yok... Ortalama 1 ay bekleyeceksiniz yada size özel ürün değişim, yapılabilir...

Flash atmada riskler vardır .. Önemli olan recovery mode download mode gibi modlar var mı yokmu o önemli... Özellikle download mode.. Bricked veya half bricked diye tabir edilen durumlarda bile Download mode aktiflenebiliyorsa tablete gönül raahtlığı ile flash (ROM güncelleme) atılabilir...

Bazı firmalar yanlış flash atılmasıyla servie gelen cihazlardaki arıza genelde anakart parça değişimini garanti dışı olarak tüketiciye yansıtıyorlar.. Bu durum Samsung Galaxy S kullanıcılarında bolca olmuştur... Aman dikkat...

Sonuçta ROM da arızanız var bu kullanıcı hatası değil.. Teknik servis ya yeni ürün için işlemler yuapmalı ya da para iadesi için işlemler.. Size tavsiyem yedek parçası getirilmeyen bir ürünün garantili olarak satılması ve yedek parçanın ithalı için ortalama en az 3 hafta bekletileceksiniz.. Bu da kabul edilebilir değil...

Daha öncede hep söyledim yeedek parçaları geldi mi diye.. İŞte tüketici mağduru bir gelişme.. Yoksa 1-2 günde sorun çözülmesi gerekirdi.. ŞAnslı iseniz yeni ürün verirler... YOksa 3 hafta yedk parça ithalarını bekleyeceksiniz...

Geçmiş olsun.

• quote:

advent romunu kurduktan sonra usb stickleri görmemeye başladı ama pc ye usb den bağladığım zaman sd karta ulaşabiliyorum..exper romunda ise usb stickleri görüyordu ama pc den sd karta bağlanamıyordu...bir yolu yöntemi varmı yoksa rom uyuşmazlığımı...teşekkürler

Bu demek oluyorki advent sitesindeki aynı kodlu aynı görünümlü tabletin iç donanımı farklı olduğu anlaşılıyor.. Aynı olsaydı zaten bu tip sorunar çıkmazdı... Bence orjinalini yükleyin... Aynı sorun devam ediyorsa donanımsal bir arıza vardır ... Servise gidilmeli ... Kısa sürede netleştirin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: xfacts

quote:

Bu demek oluyorki advent sitesindeki aynı kodlu aynı görünümlü tabletin iç donanımı farklı olduğu anlaşılıyor.. Aynı olsaydı zaten bu tip sorunar çıkmazdı... Bence orjinalini yükleyin... Aynı sorun devam ediyorsa donanımsal bir arıza vardır ... Servise gidilmeli ... Kısa sürede netleştirin...

Alakası yok, insanları yanlış yönlendirmeyin. Yukarıda USB host desteğiyle bilgi var, okuyup anlarsanız böyle hatalar yapmazsınız.

Hadi ben de cihazı almadım ama en azından ilgileniyorum ve alma niyetliyim, insanlara genel bilgilerim ve yurtdışı sitelerden okuduklarımla yardımcı olmaya çalışıyorum. Siz niye cihaza özel açılmış bu konuda bu tip mesajlarla vakit harcıyorsunuz onu çözebilmiş değiliz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi runic -- 16 Şubat 2011; 9:34:13 >

• Birazdan Vatan dan usb kablo almaya gideceğim.Ne diyorsunuz Exper'in romunu mu Advent'in romunu mu yükleyeyim?Hakikaten Advent daha hızlı.daha stabil mi?

EditBende Advent vega ile easy pad in farkı cihazlar olduğunu düşünmüyorum.Hatta Viewsonic ve Japonya'da çıkan ürün de aynılar bence.Farklılık sadece romlardan kaynaklanıyor.Bence bu ürünün farklı isimler altında değişik ülkelerde çıkması iyi bir şey.Daha fazla firma desteği,daha fazla kullanıcı ve daha fazla geliştirme olanağı demektir bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Blof -- 16 Şubat 2011; 9:38:54 >
  • @xfacts, şöyle bir geçmiş mesajlarınıza baktım da maşallah yaptığınız son 44 yorumun tamamı EasyPad hakkında. İnsanlar elbette sahip olmadıkları bir ürün hakkında fikirlerini de belirtebilirler ancak bütün gün aynı ürün hakkında hem de böylesi kötüleyici yorumlarda bulununca biraz garip kaçıyor maalesef. EasyPad sahibi olmadığınız halde bunca söz söyleyince söylediklerinizin çoğu da yanlış çıkıyor haliyle. Örneğin EasyPad'in ilk haberlerinden beri neler söylememişsiniz ki, yok EP'nin sensörü yokmuş, yok Advent Vega'dan farklı bir donanım kullanıyor. Size önerim önce cihazı bir elinize alın birkaç saat kullanın, sonra olumlu/olumsuz yönleri hakkında söz söyleyin.

Bir başka haksız olduğunuz nokta tabletlerde önceliğin ekran olduğu konusudur zira tabletlerde veya herhangi bir başka cihazda herkesin öncelikleri kendisine göre değişir, hiçbir cihazda öncelik şudur diye kesin bir tanımlama yapılamaz. Örneğin ben EasyPad'i değerlendirirken önceliğim fiyatıydı. 599TL gibi bir fiyata bu özelliklerde bir tablet bulabilir miyim diye araştırdım ve bulamadığım için tercihim EP'den yana oldu. Ne zamandır ekran ekran diye yorumlarınız var ancak ben şunu sorayım size, EP'nin ekranı temel işlevini hem de layıkıyla yerine getiriyor mu? Video izleniyor mu, e-kitap okunambiliyormu, son derece gelişmiş sayfalarda surf yapılabiliyor mu? Bu sorulara yanıt evet ise (ki ben çok rahat evet diyorum) o zaman o ekranla ilgili ortada bir sorun göremiyorum. Yoksa sabaha kadar yüzlerce modelin ekranıyla karşılaştırılabilir ancak bu fiyata yurtiçinde garantili alınabilecek bir ürünle karşılaştırıldığında inanmıyorum ki daha iyisi olsun piyasada. Ha keşke ekran 10" yerine 7" olsaymış, benim için çok daha iyi olurdu. Ancak verdiğim herkuruşu hak ediyor şu anda benim için.

• Arkadaşlar Merhaba

Bu cihazı alalı neredeyse 1 hafta olacak ve şu an 4ncü cihazın rom update'i yapıyorum. Bu cihazı başta kendime olmak üzere 3 arkadaşıma daha aldık. Ve hiç biri bu konularda bilgi sahibi veya uzman kişiler değil. Ben aldıktan sonra incelediler ve hemen kendileri de almak istediler. Ve ben bu süre zarfında cihazın tüm özelliklerinden son derece memnun kaldım keza arkadaşlarımda.

Yalnız ben şuna anlam veremiyorum;

- Neden insanlar üzerilerine vazife olmadığı halde başkalarının inceleyerek ve beğenerek aldığı cihazları kötülemeye çalışırlar???
    - İnsanlar satın aldıkları ürünü beğenmezse 15 gün içerisinde iade edebilirler bu en doğal hakları, ama bu kararı verirken cihazı kullanmadan yorum yapan bir şahsın yorumlarını değil kendi izlenimleri ile kara verirler.
    - Forumda son bir haftadır inanılmaz bir durum yaşanıyor bir kaç tane sevgili arkadaşımız cihazı almadan kullanmadan yada eğer zahmet ettiyse Migrosta yaptıkları kısacık inceleme sonrasında, " yok bu cihaz çok kötü, yok şurası bozuk, yok bunun yazılım desteği olmaz, yok markete giremezsiniz yok Exper kötü bir firmadır, vs." şeklinde inanılmaz yorumlar yapıyorlar.
    - Tamam İnsanlar fikirlerini paylaşabilmeli ve özgürce ifade edebilmeli. Buna kimse karışamaz ve karışmamalı.
    - Ancak insanlar yorum yaptıklarını zannederek benim özgürlüğümü sınırlayamazlar. Ben kullanmakta olduğum cihaz hakkında diğer kullanan arkadaşlarımın deneyimlerini ve yeni keşfettikleri özelliklerden haberdar olmak için düzenli olarak forumu izliyorum(izlemeye çalışıyorum). Ne zaman Bu ürünle alakalı bir konu başlığına girmeye çalışsam yukarıdaki özelliklere sahip arkadaşların rahatsız edici yorumlarından forumdan bir şey anlayamıyorum. Bu konu artık rahatsız edici seviyeyi aştı. (yönetiminde ilgilenmesini rica ediyorum)
    - Çok basit bir örnek vermek gerekirse; bir arabayı beğenerek aldınız ve kullanmaya başladınız. Her gün işyerinizin otoparkına girerken bir park görevlisi "iyi günler abi bu araba çok dandik" diye saçma sapan bir yorum yaparsa nasıl hissedersiniz? Sizce arabanın çok iyi olduğunu mu anlatmaya çalışırsınız yoksa o söyledi diye arabayı satarmısınız yoksa onu muhatap almaz yolunuza devam mı edersiniz? Peki buna kaç kere dayanabilirsiniz (44 kere yetermi?)

Bence bunlara hiç gerek yok.

Ben Benzer platformlar üzerinde sistem tasarlayan birisiyim. Hatta geçtiğimiz yaz Tegra 2 development kiti siparişi verdik ama sadece US ve Canada ülkelerine gönderim yapabildikleri ve sadece High volume (200,000 +) satış yaptıkları için vazgeçtik. Şimdi sormak isterim ben acaba bu arkadaşlardan daha mı az bilgiye sahibim yoksa bu arkadaşlar ellerindeki (eğer varsa) ürünlerin eksikliklerinin kendi üzerinde oluşturduğu psikolojik baskıyı bu şekilde incitici yorumlar yaparak mı savuşturmaya çalışıyorlar.

Ben bu cihazı kullanan bir kaç arkadaşımdan Pm aldım ve elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım, aynı şekilde bende bir kaç kez yardım istedim ve sağ olsunlar onlarda aynı şekilde yardım ettiler. Ve ben bundan inanılmaz derecede mutluluk duydum. Lütfen bu paylaşımlara saygı duyalım. Bu başlıklardan faydalanamıyorsanız faydalananları rahat bırakın.

Sevgilerle

• quote:

Orijinalden alıntı: Pıncır

Cihaz kurulduktan sonra fabrika ayalarına geri dönmek için;

Ayarlar --> Software tool --> Erase all content and settings --> Ekrana "Warning" mesajı gelecek --> Ok

seçeneğini seçmeniz gerekiyor, cihaz tekrardan açılıyor ve kurulumu yeniden yapabiliyorsunuz.

Dikkat!!! Bu işlem tüm ayarlarınızın sıfırlanmasına ve harici kurduğunuz programların silinmesine sebep oluyor. Cihazı ilk aldığınız duruma getiriyor.

Bu mesajımı fabrika ayarlarına dönüş bilgisi olarak değiştirdim.

Birkaç arkadaş bu 3D ekrana veya normal ekrana nasıl geçebilirim diye sormuş;

2D ve 3D arayüz ekranlarına geçiş için açma kapama tuşuna (power tuşu) iki defa bastığınızda seçim ekranı çıkıyor.

Bunlardan istediğinizi seçip arayüzü değiştirebilirsiniz. En kolay işlem bu

Ek bilgi:

Power tuşuna iki defa bastığınızda seçenek gelmiyor ise launcher'i default olarak seçmiş olabilirsiniz.
    Ayarlar--> Uygulamalar -- > Uygulamaları Yönet --> Tümü --> Launcher'i seçin
    sağ alt köşede "Varsayılanları temizle" seçeneğine dokunun.

Böylece launcher default olmaktan çıkar ve power tuşuna 2 defa basarak veya ekranda (sol üst köşedeki) home (ev) tuşuna basarak 2D ve 3D arayüzleri değiştirebileceksiniz. Arayüz değişiminde yüklediğiniz programlarda herhangi bir değişim olmaz.

pıncır tesekkürler kasıtlı alıntı yaptım yeni alan arkadaşlarda da ben gibi bulamayıp problem yaşayan olduysa diye

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: runic

quote:

quote:

Alakası yok, insanları yanlış yönlendirmeyin. Yukarıda USB host desteğiyle bilgi var, okuyup anlarsanız böyle hatalar yapmazsınız.

Hadi ben de cihazı almadım ama en azından ilgileniyorum ve alma niyetliyim, insanlara genel bilgilerim ve yurtdışı sitelerden okuduklarımla yardımcı olmaya çalışıyorum. Siz niye cihaza özel açılmış bu konuda bu tip mesajlarla vakit harcıyorsunuz onu çözebilmiş değiliz

Ben olasiliklari yazdim. Size ne oluyor!?... Orjinali yuklesin sorun da gitmisse e o zaman tek secenek kaliyor o da advent Rom u Exper EasyPad ile donanimsal fark oldugu akla gelir..

EasPad sahibi olmadigimi ifade etmeme ragmen sanki yalandan Exper sahibiymisim gibi elestirmenizi anlayamadim! Biz demekle birilerin sozculugune mi soyundunuz...

Burasi forum belli basli kurallar ile tecrubeler paylasiliyor. Onunuze geleni fanatik pazarlamaci vs. demediginiz kaldi.. Gerci baskalari dedi... Sonucta ben de tuketiciyim. Tabletler konusunda Android konusunda epey tecrubeliyim. Hata Rom guncelleme farkli isletim sistemlerin nerdeyse tamaminda epey tecrubeliyim. Bu tecrubelerimi paylastim. Rahaysiz olmayin. Ortada tavsiye var.

Ben olasılıkları yazdım diyorsunuz, önceki mesajınızdaki kurduğunuz kesin ifadeler yukarıda zaten, tekrarlamaya gerek yok, tamamen yanlış. "Yalandan sahibiymişim gibi eleştirmenizi" diyerek iki çok açık cümleyi daha önce de yaptığınız gibi tersinden anlamışsınız, karıştırıp insanları suçlamışsınız. Biz demekle sürekli yersiz eleştiri ve yanlış bilgi verme çabalarınızdan sıkılmış bu sayfadaki insanları ifade ediyorum, zaten kendileri de cevap veriyorlar. Kimsenin sözcüsü olmaya ihtiyacım yok, hedef saptıracak, olayı kişiselleştirecek gereksiz imalar yapmayın.

Tecrübeli misiniz bilemeyiz ama bu konuda söyledikleriniz genelde yanlış oluyor. Düzeltmesek insanları yanlış yönlendirecek, hep de bu cihazın aleyhinde yanlış varsayımlardan oluşuyor. Rahatsız olacağım bir şey yok benim, zaten bu işlerden anlıyorum ve pek çok kaynaktan teyit etmeden okuduklarıma hemen inanmıyorum. Ama burayı okuyan herkes o kadar ilgili ve bilgili olmak zorunda değil, amacımız onları yanlış yönlendirmemeniz. Söyleyeceğinizi söylediniz, bundan sonra özellikle emin olmadığınız konularda yanlış yorumlarınızı kesin bilgiymiş gibi sunmaya kalkmayın, insanlar yapıcı bilgiler paylaşmak isterken aynı eleştirilerinizi defalarca dile getirmeyin. Ekranla ilgili düşüncelerinizi ifade etmenize de bir şey demiyoruz ama cihazla ilgisi olan olmayan neredeyse bütün forum ahalisi öğrendi artık, defalarca tekrara gerek yok. Zaten ekran kalitesi gözleri gören herkesin cihazı eline aldıktan sonra 30 saniye içinde kendi fikirlerini oluşturabileceği basit bir konu, uzatmanın hiç gereği yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi runic -- 16 Şubat 2011; 12:59:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: girayhan1

Sanırım cihazı ilk teknik servisle tanıştıran ben oldum. Rom yukleyemedim.Servise goturdum.Servisdede halledemediler 2 gundur. Ordaki exper servisi arkadaşla beraber denedik yine olmadı. Hatta bilgisayara sıfır sistem kurup oyle denedik yine olmadı. Cihaz apx moda geciyor rom yuklemeye başlıyor ancak tam ortalaraında hiç bir işlem yapmadan oylece kalıyor dos ekranında hatta 327680/914500 gibi bi yerde takılıp kalıyor bin dosyası yuklenirken. Defalarca denedik sonuç aynı. Artık yarın bakıcam neyaptılar diyede. Ben hiç bir anlam veremedim.

Farklı bir Romla denediniz mi? Denemedi iseniz Advent Romu ile denermisiniz,Sorun sanki nvflasherin partition u okumamasında gibi.
  • xfacts bilip bilmeden sallamış bende exper kullanıyorum ekranı tamam kötü ama çokta kötü değil benim kötü anlayışım ipad ile karşılaştırma yapmam ek olarak bu cihaz ipaddan daha hızlı ve işlevsel
  • @xfacts

Sizi 2 defa şikayet ettim (az evvel 3 oldu), halen burada tartışma çıkarma gayretindesiniz.

Burası kullanıcıların bilgi paylaşım alanı, kendinize başka bir konu açıp istediğiniz cihazın kıyaslamalarını yapabilirsiniz.

Bu konuya bilgi paylaşımı yapan tüm arkadaşlar, tartışma çıkaran veya konuyu saptırmaya çalışan üyeleri lütfen şikayet ediniz.
  • Şu anda advent romu kurmuş bulunuyorum.
    Artılar:
    1.Belki biraz daha hızlı ve dokunmatiği artmış gibi geldi bana.
    2.Android marketi de kurdum.Onda da sorun yok.
    3.Facebook,twitter,youtube kısayolları alt çubuğa eklenmiş.
    Eksiler:
    1.Ancak 3d launcher gitti.
    2.Sitesinde flash player yüklü deniliyordu.O da tam verimli değil.Yeniden flash player yükledim.
    3.Üstteki bilgi çubuğu da daha kalınlaşmış geldi bana.Alanı daraltmış.
  • @Mr.Blof, yeni kurduğunuz flash player hangi sürüm? Exper'in sitesindeki mi yoksa burada paylaşılmış olan Tegra 2 destekli özel sürüm mü?
  • Exper'in ki değil @Kraaz'ın paylaştığını yükledim.Sorun yok.

http://www.fileserve.com/file/V9P6Y4a

quote:

Orijinalden alıntı: Father Torque

@Mr.Blof, yeni kurduğunuz flash player hangi sürüm? Exper'in sitesindeki mi yoksa burada paylaşılmış olan Tegra 2 destekli özel sürüm mü?
  • Takvim Sorununa çözüm bulan var mı arkadaşlar ? Buraya nasıl bir E-Mail hesabı tanıtılacak? Ne G-Mail , ne Yahoo , ne de Hotmail hesaplarımı tanıtamadım. Lütfen yardım ! ! !
  • Hem EASY PAD hem de IPAD kullanan birisi olarak son izlenimlerim;

Exper'in sitesinden son ROM güncellemesini yaptıktan sonra biraz daha stabil ve hızlı hale geldiğini belirtebilirim.

3D launcher arayüzü çok kullanışsız geldi bana. 2D ile çok daha başarılı ve stabil buldum.

4 GB Kingston USB Stick ve 500 GB'lık WD harici Hard disk üzerinden yaptığım DivX film denemeleri gayet başarılı oldu. Divx'leri akıcı biçimde altyazılarıyla birlikte izleyebiliyorsunuz.
    Kulaklık sesi'de oldukça iyi.

Ekran kalitesi ve yazılımsal stabilite dışında ipad ile aralarında ciddi bir fark yok.
    Tabletler için özel yazılmış Android 3.0 sürümü ve zamanla sayısı artacak uyumlu program desteğiyle bu cihaz çok güzel bir tablet haline gelecektir.

Şu haliyle bile bu cihazın hız bakımından ipad'den 1 adım önde olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Emin olun daha hızlı tepki ve cevap veriyor. Özellikle web sörfü esnasında.

Dokunmatik ekran şaşırtıcı derecede hassas ve doğru tepkiler veriyor. Tabi ki tablet kullanmanın da kendine göre bir taktiği var. Uzun tırnaklarla tablet kullanmadığınızı varsayıyorum.
    Eliniz alışınca ekran klavyesinden gayet hızlı biçimde chat yapabilirsiniz. Ekran klavyesinin kullanımı ipad'den farksız diyebilirim.

Tablet hakkındaki araştırma ve çözümleme çalışmalarınızı merakla takip ediyorum.
    Teknik anlamda katılım gösteremesem de tecrübelerimi paylaşarak kullanım kaynaklı oluşan fikirlerimi paylaşacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavipatik -- 16 Şubat 2011; 14:29:54 >

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.