Şimdi Ara

EXPER EASYPAD (P10AN) PAYLAŞIM (PROGRAM, OYUN, ROM, ANLATIM... vb.)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
1
Favori
21.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Burada Easypad p10 ile ilgili program, oyun, rom, anlatımlar... gibi tableti geliştirmeye yönelik konular paylaşacağız.

Soru-Cevap Alanına Git >>>
    Eski Paylaşım Alanına Git >>>

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ToisAndro -- 8 Mayıs 2011; 16:04:32 >

• Android üzerinde Ubuntu 10.10 XFCE

Anlatımı burada mevcut. Android üzerinde Ubuntu 10.10 çalıştırma:

Anlatımı İndir veya Görüntüle!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Exper_Eryigit_Costum_Rom Versiyon 1.0 FULL Sürüm

APX yani .EXE olarak yüklemek isteyenler;

DOWNLOAD:

http://www.multiupload.com/G3YWGE1PK9

yada:

http://www.mirrorcreator.com/files/0XPGXHVT/Exper_Eryigit_Costum_ROM.zip_links

ADB Sistemiyle yada ClockworkMod recovery modda yüklemek isteyenler;

DOWNLOAD:

http://www.multiupload.com/8SNELOLR0N

yada:

http://www.mirrorcreator.com/files/0HFWWPTX/Exper_Easypad_Eryigit_Costum_Rom.zip_links

Flash Player 10.1 ve 10.2 GLES Optimizasyonu yapılmış playerlar ve USB MODE SWitcher indirmek için;

DOWNLOAD:

http://www.multiupload.com/A69DTTNGRT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wi-Fi Adhoc ağlara bağlanmak

Verilen "wpa_supplicant" dosyasını RootExplorer ile "system/bin" dizinine atın. Sonra üzerine basılı tutarak "Permissions" seçeneğini seçip aşağıdaki gibi ayarlayalım.

Paylaşımı açtığımız cihazdan şifre korumasını kaldıralım. Şifreli ağlara bağlantı sağlanamıyor.

Hepsi bu kadar.

wpa_supplicant İndir
    RootExplorer 2.14.2 İndir

Not: Bu sadece cep telefonu gibi ad-hoc wi-fi yayını yapan cihazların ağına bağlanmak içindir. Normal wireless modemlere bağlanmak için bir ayar yapmanıza gerek yoktur.

---------------------------------------------

2. Anlatım

a) Arkadaşlar eklentideki uzantısız dosyayı hackli sisteminizde RootExplorer 2.14.2 ile "system/bin" dizinine atın.

b) Ve üzerine basılı tutarak "Permission" kısmına gelip ilk sütundaki tüm izinleri, ikinci sütundaki birinci izini ve üçüncü sütundaki tüm izinleri açın. Diğerleri kapalı olsun.

c) Daha sonra hotspot yayını yapan cihazınızdan şifreyi kaldırın. Ve tabletinizden bağlanmayı deneyin. Bağlanmış hali:

Ad-Hoc: Kablosuz modem olmadığı halde kablosuz modemmiş gibi özel bir yazılımla wi-fi hotspot yayını yapan cihaz türüdür. Örneğin; cep telefonları, laptoplar...

wpa_supplicant İndir

Kraaz EasyPad Custom Rom

Benim Hazırladıgım bir ROM.APX mod ta ,Exper in resmi ROM u nasıl yukluyorsanız bu da oyle yukleniyor.

Default Mod : Slave

İlk Yuklemeden Sonra Kalan Bos Alan :280 MB

İcinde Market, Maps, Usb Switch, Clockwork Mod - eksik olan ne varsa experde, onları ekledim.

Artı bazı eklemeler yaptım, da onları anlatmak uzun iş.
    Modaco da ne varsa bunda da o var.Sonucta kernel onlardan.Modaco r8 kerneli ne destekliyorsa buda aynısını destekliyor.

Clockwork Mod nedir diye soran olursa.(Modaco romda olan recovery simgesi clockwork moda gecmek icin gerek ,ama clockwork modun kendisi yok modaco romda , ayrıca yuklenmesi gerek, bende ugrastırmamak icin milleti direk icine ekledim ,recovery simgesine tıklayınca ona gecilir).Kısacası :Backup almanıza update yuklemenize veya bu clockwork modla yuklenir denen seyleri yuklemenize yarar.

Usb Mode switch, USB Host ve Slave Mod arası gecmenize yarar.

Market - market işte , Maps ta Maps,

Ne calısıyor : Her sey.

Ne Calışmıyor :gormedim ,bilmiyorum ,duymadım

Ufak bir bug var.
    Bazen denk geliyor.Oda USB switch modta ortaya cıkıyor.Kontrol Etmek icin yaklasık 20 kere sıfırdan yukledim Romu, ancak 2 kere denk geldi.
    Wireless surucusu Usb Mod değistirince unload olup tekrar yuklenmiyor.Wireless hata veriyor.
    Biryerlerde hata var ,nerede oldugunu bulamadım.Dediğim gibi cok ender bir bug.
    Size de denk gelebilir.
    Cozumu basit.Romu ilk yuklediğinizde Wireles bir aga baglanın, Sonra USB mod değistirin.
    Ondan sonra da ortaya cıkmiyor.

Eh O kadar kusur Kadı kızında da olur.

Herkese basarılar.Butun Uygulamalarınız Kaybolacak ona gore yedeginiz alın.Demedi demeyin.
    İndirdiğiniz zip dosaysı dır.Zip dosyanın icinden .exe olarak romun kendi ,birde son uyumlu 10.2 flashı ekledim. Flashı ayrıca yuklemeniz gerekiyor.

Bu ROM sadece buradan bir de donanimhaberde yayınlanacak.
    Baska bir yerden de yayınlanmayacak.Baska bir yerden cekerken ona gore dikkat edin.

Ekleme :
    USB flash diskinizi gormek icin Host moda gecip,File managerden Cella - Mnt - usb klasorlerini takip edin,system_usb yazan sizin flash diskinizdir.

Yükleme Anlatımı

İndir>>>>>>

VegaComb 1.6 APX Setup

http://db.tt/hVUQcX3

HD Video oynatma sonuçları:

Video Özellikleri (1280x694 MKV):

General 
    Complete name : C:\Documents and Settings\Huseyin\Desktop\BDortN.2011.720p.BluRay.DTS.DUAL.x264 (1)-002.mkv
    Format : Matroska
    File size : 2.38 GiB
    Duration : 47mn 18s
    Overall bit rate : 7 211 Kbps
    Movie name : I Number Four ( DUAL - HDARSIVI.COM )
    Encoded date : UTC 2011-06-28 20:03:01
    Writing application : mkvmerge v4.7.0 ('Just Like You Imagined'), Apr 21 2011 01:13:14 üzerine kurulu
    Writing library : libebml v1.2.0 + libmatroska v1.1.0

Video
    ID : 1
    Format : AVC
    Format/Info : Advanced Video Codec
    Format profile : High@L4.1
    Format settings, CABAC : Yes
    Format settings, ReFrames : 9 frames
    Muxing mode : Container profile=Unknown@4.1
    Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
    Duration : 47mn 15s
    Bit rate : 6 684 Kbps
    Width : 1 280 pixels
    Height : 694 pixels
    Display aspect ratio : 16:9
    Frame rate : 23.976 fps
    Resolution : 24 bits
    Colorimetry : 4:2:0
    Scan type : Progressive
    Bits/(Pixel*Frame) : 0.314
    Stream size : 2.21 GiB (93%)
    Title : x264

Audio
    ID : 2
    Format : AC-3
    Format/Info : Audio Coding 3
    Codec ID : A_AC3
    Duration : 47mn 18s
    Bit rate mode : Constant
    Bit rate : 384 Kbps
    Channel(s) : 6 channels
    Channel positions : Front: L C R, Surround: L R, LFE
    Sampling rate : 48.0 KHz
    Video delay : 7ms
    Stream size : 130 MiB (5%)
    Title : hdarsivi.com
    Language : Turkish

Kullanılan Cihaz: EasyPad
    İşletim Sistemi: Android 3.0.1 (VegaComb 1.6)
    İşlemci: Tegra 2
    İşlemci Frekansı: 1,5 GHZ
    Kullanılan Programlar: RockPlayer 1.6.3, vPlayer 0.8.2, Vital Player 1.2.7, mVideo Player 2.8.2, Mobo Player 1.2 (MoboPlayer Codec for ARM V7_VFPV3 1.0), Summer Player 1.0.2, QQPlayer 1.0.169

Arkadaşlar video oynatmada en iyi sonucu QQPlayer ve Vital Player verdi. Diğerleri görüntüyü karman çorman etti. Mobo Player ise hiç açmadı.

Bu iki oynatıcı ise yaklaşık 15 FPS gibi bir görüntü akışı sunabildi. Aslında bunu test edebileceğim bir yazılım olsaydı tam fps değerini yazacaktım. Sadece RockPlayer da fps gösterme özelliği var ve orada gösterilen değere bakarak bu sonca ulaştım.

Tüm bunlara rağmen izlenebilir bir sonuç çıktı diyebilirim. Eğer Android 3'ün çift çekirdek destekli orjinal romu ve çift çekirdek destekli oynatıcı çıkarsa normal 1 Ghz hızda dahi kullanabiliriz. Eğer google dalvik java sanal makinasının yanında gerçek linux uygulamalarına da izin verseydi yazılımlardan daha iyi sonuç alabilirdik.

Ayrıca VegaComb hala Corvus kerneli kullanıyor. Ve bu nedenle çift çekirdek desteği gibi 3.0'a özel özellikler çalışmıyor. Anlayacağınız vegacomb aslında bize arayüzdan daha fazlasını sunamıyor.

Ek olarak P4 2.4Ghz / Geforge FX5500 256MB grafik kartı kullanan bilgisayarım video'yu oynatmada başarısız kaldı. En iyi sonucu Media Player Classic verdi. VLC 'de hem ses hem görüntü donuyor. Yalnız Media Player Classic'te de arada donmalar ve ses donmaları yaşandığından filmi izleyemedim. Ubuntu üzerinde VLC ile de denedim ve pek fark etmedi.

Hafıza kartı ise exper'in verdiği class4. Kartta sorun yok. Hafıza kartı üzerinden bilgisayarda aynı sonucu verdi. Hatta daha iyi sonuç verdi.

Vital Player 1.2.7 İndir

QQPlayer 1.0.169 İndir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ToisAndro -- 29 Haziran 2011; 15:41:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ToisAndro

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar Dungeon Hunter 2 nin çalışan apksi lazım oynayan var ise paylaşabilir mi apk dosyasını..Bu oyun tegra 2 için optimize edildimi acaba 1. si çalışıyor ama 2.si ni bir türlü bulamadım...Oynayan var ise paylaşırsa sevinirim....
  • quote:

Orijinalden alıntı: thorismund

Arkadaşlar Dungeon Hunter 2 nin çalışan apksi lazım oynayan var ise paylaşabilir mi apk dosyasını..Bu oyun tegra 2 için optimize edildimi acaba 1. si çalışıyor ama 2.si ni bir türlü bulamadım...Oynayan var ise paylaşırsa sevinirim....

Alıntıları Göster
    ToisAndro alıntı yaptığınız Exper_Eryigit_Costum_Rom Versiyon 1.0 FULL Sürüm kurudum grçekten epey güzel bir şey ancak romu kurduktan sonra usb bellekleri tanımamaya başladı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: khaos

ToisAndro alıntı yaptığınız Exper_Eryigit_Costum_Rom Versiyon 1.0 FULL Sürüm kurudum grçekten epey güzel bir şey ancak romu kurduktan sonra usb bellekleri tanımamaya başladı?

Alıntıları Göster
    Beyler,

bir güzel oyun da benden olsun. Görsellerini ekleyemedim kusura bakmayın. Markette ücretliler içinde bulabilirsiniz.

PINBALL HD.. Yine tegra için yapılmış oyunlardan. Özellikle 3 boyutlu gözlüğünüz varsa oyun içinde options'dan
    3 boyutlu görsellerden biri ile oynamak sanırım inanılmaz olur. Deneyemedim çünkü yok 3 boyutlu gözlük elimde.
    Deneyen olursa yorumlarını merak ediyorum.

Buyrun..

http://www.multiupload.com/VZ78ORN142

ya da

http://ul.to/9l60bc6j

• quote:

Usb mode programından host seçeneğini seçin.
  • quote:

quote:

Bende işe yaramadı .
  • quote:

Orijinalden alıntı: design.CagdaS

quote:

quote:

Bende işe yaramadı .

Malesef bendede işe yaramadı
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: design.CagdaS

quote:

quote:

Bende işe yaramadı .

Malesef bendede işe yaramadı

Alıntıları Göster
    Peki mnt/usb/system_usb dizinine root explorer programıyla baktınız mı? Dropbox arşivimde var.

• quote:

Peki mnt/usb/system_usb dizinine root explorer programıyla baktınız mı? Dropbox arşivimde var.

Alıntıları Göster
    ilginiz için teşekkürler mnt/usb/system_usb dizinine root explorer da da görünmüyor malesef
  • quote:

ilginiz için teşekkürler mnt/usb/system_usb dizinine root explorer da da görünmüyor malesef

@khaos baki arkadaş anlatmıştı bir kaç sayfa arkada.

quote:

Orijinalden alıntı: bakieryigit

@ serdarkalkan usb bellek'i tanıtmak ve içine girmek için şu yolu uyguluyoruz.

öncelikle;

Ayarlar--->> uygulamalar --> geliştirme ---> usb hata ayıklama (ADB) yazan yerin karşısına tik koyarak çıkıyoruz.

Sonra menüye gelerek programlarda altta USB MODE yazan yazıya tıklayarak Usb Host yazısına tıklıyoruz.

Makina kendine reset atacaktır , yeniden açıldıgında tablet pc;

Menüden ---> File Manager programına giriniz.

Burdan ;

sol üstte yazan Cella yazısına tıklayın ---> Mnt dosyasını bulup içine giriniz. burdan usb klasörünün içine giriniz ve ;

System_usb yazılı klasöre tekrrar tıklayıp içine giriyoruz işlem tamamdır. Usb belleginizdeki verilere ulaşabilirsiniz.

Yine usb kablodan bilgisayara baglanma istediginizde usb mode bölümünden "usb slave " yazısına tıklayıp tablete restart atın , bu sefer tablet pc kablolu şekilde kullanıma hazır hale gelecektir.

Bu arada birçok kişi özel mesajla soru sormuş yarın bakıp cevaplamaya çalışacagım , iyi geceler...

• quote:

Orijinalden alıntı: maceraturk

quote:

quote:

öncelikle;

Ayarlar--->> uygulamalar --> geliştirme ---> usb hata ayıklama (ADB) yazan yerin karşısına tik koyarak çıkıyoruz.

Sonra menüye gelerek programlarda altta USB MODE yazan yazıya tıklayarak Usb Host yazısına tıklıyoruz.

Burdan ;

sol üstte yazan Cella yazısına tıklayın ---> Mnt dosyasını bulup içine giriniz. burdan usb klasörünün içine giriniz ve ;

System_usb yazılı klasöre tekrrar tıklayıp içine giriyoruz işlem tamamdır. Usb belleginizdeki verilere ulaşabilirsiniz.

Yine usb kablodan bilgisayara baglanma istediginizde usb mode bölümünden "usb slave " yazısına tıklayıp tablete restart atın , bu sefer tablet pc kablolu şekilde kullanıma hazır hale gelecektir.

Bu arada birçok kişi özel mesajla soru sormuş yarın bakıp cevaplamaya çalışacagım , iyi geceler...

Bende bire bir aynen denileni uyguladım ama malesef taktığım hiç bir usb diski görmedi

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: maceraturk

quote:

quote:

öncelikle;

Burdan ;

Bende bire bir aynen denileni uyguladım ama malesef taktığım hiç bir usb diski görmedi

Alıntıları Göster
    export PATH=/data/local/bin:$PATH
    $ $cd sdcard/ubuntu
    $ sh ubuntu.sh
    WARNING: If you have more than 255 apps installed on the SDCard, then mounting the ubuntu.img will fail!

Apps on the SDCard associate with an encrypted loop device, and there are only 256 available to the system.

You have to go to Settings -> Manage Applications -> On SDCard, and move some apps back to phone storage in order to free up a loop device for ubuntu. Make sure you reboot the phone after doing this, then try again.

Please wait while booting ubuntu.img.. This can take some time...

Exiting chroot environment and sync'ing memory to storage..
    DO NOT EXIT until finished - doing so may corrupt the ubuntu.img!

$

Epey uğraşıp indirdim image dosyasını ama bu hatayla karşılaştım. Usb deki ubuntu dizinindeki imagei göstersemdeaynını diyor. Yarın daireye götüreceğim tableti orda indirmiştim, ordaki dosyayı doğrudan atacağım ancak sorun yüklü olan partlardaki dosyadan olabilirmi boşa uğraşmayalım sorunsuz ubuntuyu çekip çalıştıran varmıdır? Teşekkürler anlatım ve rehber için.

• quote:

Orijinalden alıntı: hidden

export PATH=/data/local/bin:$PATH
    $ $cd sdcard/ubuntu
    $ sh ubuntu.sh
    WARNING: If you have more than 255 apps installed on the SDCard, then mounting the ubuntu.img will fail!

Apps on the SDCard associate with an encrypted loop device, and there are only 256 available to the system.

You have to go to Settings -> Manage Applications -> On SDCard, and move some apps back to phone storage in order to free up a loop device for ubuntu. Make sure you reboot the phone after doing this, then try again.

Please wait while booting ubuntu.img.. This can take some time...

Exiting chroot environment and sync'ing memory to storage..
    DO NOT EXIT until finished - doing so may corrupt the ubuntu.img!

$

Epey uğraşıp indirdim image dosyasını ama bu hatayla karşılaştım. Usb deki ubuntu dizinindeki imagei göstersemdeaynını diyor. Yarın daireye götüreceğim tableti orda indirmiştim, ordaki dosyayı doğrudan atacağım ancak sorun yüklü olan partlardaki dosyadan olabilirmi boşa uğraşmayalım sorunsuz ubuntuyu çekip çalıştıran varmıdır? Teşekkürler anlatım ve rehber için.

Alıntıları Göster
    Sd kartta 5,5 gb boş yer var bu arada.

• quote:

Sd kartta 5,5 gb boş yer var bu arada.

Alıntıları Göster
    dokunmatik hassasiyeti arasında ipad ile fark olması yazılımsal mı? donanımsalmı?
  • quote:

dokunmatik hassasiyeti arasında ipad ile fark olması yazılımsal mı? donanımsalmı?

Alıntıları Göster
    arkadaşlar çıldıracağım..bilmediğim cok abuk birşey mi var? bir süru anrgy birds apk dosyası indirdim hiçbirini tablete kuramadım?? neyi yanlış yapıyorm? yardımcı olabilir misiniz???
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluesoul

arkadaşlar çıldıracağım..bilmediğim cok abuk birşey mi var? bir süru anrgy birds apk dosyası indirdim hiçbirini tablete kuramadım?? neyi yanlış yapıyorm? yardımcı olabilir misiniz???

Alıntıları Göster
    ... EDİT...

Gerçekten körüm yahu, nasıl göremedim, Komutlar arasında "SU" komutunu göremedim
    Önce su ile süper user olmak gerekiyormuş ondan sonra cd /sdcard/ubuntu dizinine
    girip sh ubuntu.sh demek gerekiyormuş. Özür diliyorum. Kimsenin kafası karışmasın.

Ubuntu çalıştırmak için

su
    cd /sdcard/ubuntu
    sh ubuntu.sh

ardından diğer işlemleri yapınca sorun kalmıyor. Tek şey kaldı bu linux ile internete girebiliyormuyuz acaba? Teşekkürler tekrar. Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hidden -- 11 Mayıs 2011; 11:23:27 >

• quote:

... EDİT...

Gerçekten körüm yahu, nasıl göremedim, Komutlar arasında "SU" komutunu göremedim
    Önce su ile süper user olmak gerekiyormuş ondan sonra cd /sdcard/ubuntu dizinine
    girip sh ubuntu.sh demek gerekiyormuş. Özür diliyorum. Kimsenin kafası karışmasın.

Ubuntu çalıştırmak için

su
    cd /sdcard/ubuntu
    sh ubuntu.sh

ardından diğer işlemleri yapınca sorun kalmıyor. Tek şey kaldı bu linux ile internete girebiliyormuyuz acaba? Teşekkürler tekrar. Saygılar.

Android in internet bağlantısını kullanıyor. Android ile kablosuz ağa bağlanıyorsun, ubuntu da firefox ile internete giriyorsun. Hepsi bu. Sanal makina olduğundan donanımı doğrudan kullanamıyor.
  • quote:

quote:

... EDİT...

Ubuntu çalıştırmak için

su
    cd /sdcard/ubuntu
    sh ubuntu.sh

Android in internet bağlantısını kullanıyor. Android ile kablosuz ağa bağlanıyorsun, ubuntu da firefox ile internete giriyorsun. Hepsi bu. Sanal makina olduğundan donanımı doğrudan kullanamıyor.

Alıntıları Göster
    Ubuntu dosyalarını indirdim. isim uzantıları 001 vb olduğu için yeniden adlandırıp ubuntu1.zip vb yaptım.
    Fakat 'tanımlanamayan arşiv sonu' ibaresi çıkıyor. İlk üç part dosya büyüklükleri aynı (510.976kb)
    Dosya isimlerini mi değiştirmemeliydim?..

• quote:

Orijinalden alıntı: cm_strider

Ubuntu dosyalarını indirdim. isim uzantıları 001 vb olduğu için yeniden adlandırıp ubuntu1.zip vb yaptım.
    Fakat 'tanımlanamayan arşiv sonu' ibaresi çıkıyor. İlk üç part dosya büyüklükleri aynı (510.976kb)
    Dosya isimlerini mi değiştirmemeliydim?..

uzantıları eskisi gibi kalsın. 001 olanı winzip veya 7zip ile aç ve hafıza kartına çıkart. Diğer partları otomatik kullanacaktır.

Rar dosyalarında .part1 ... şeklindeyken zip dosyalarında .001 ... şeklinde oluyor.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.