Şimdi Ara

EXPER EASYPAD (P10AN) PAYLAŞIM (PROGRAM, OYUN, ROM, ANLATIM... vb.) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
1
Favori
21.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: ToisAndro

quote:

Orijinalden alıntı: entropiyhl

modaco nun sitesinde dediğine göre bu rom kalır sanırım bir süreliğine. bir de sistemin hızı bu romla 1.5 ghz görünüyormuş onu marketten bir uygulama indirip SetCPU veya CPU Master gibi 1.2 ghz e saitlemenin cihazı daha stabil hale getireceği yazıyordu.
    sık sık takılmalar oluyor. ben usb mode switcher programında host moda geçemedim mesela ve usb diskleri de görmuyor şu an. arada da takılıyor sık sık.
    ama çok hoş göründüğü için inat ediyoru ve ".4 u denemek istiyorum. onu da yükledim ama nasıl yükleyeceğimi bilmiyorum
    şu resimdeki klasörler çıktı. birileri yardımcı olabilirse nasıl yükleyebileceğim konusunda v 1.4 un deneyimlerini de paylaşacağım.
    ama bu stabil çalışmayana romda bile internet muhteşemdi tek kelime ile.

Clockwork modda yükleyeceksin. Menüde recovery simgesi olacak. Onunla gireceksin bu moda. Ama advent tabanlı romların üzerinde çalışıyor sadece. Eski honeycomb'da çalışmıyormuş.

clockwork mode gerçekten de çok kolaymnış teşekkürler. easy pad sayesinde android dünyasını keşfettim ben de. güzel de keşfettim hani. sizlerin de desteğiyle tabiii.

• Orijinalden alıntı: bakieryigit

Exper EasyPad'e Google uygulamalarını (market dahil) yüklemek için yapılması gerekenler:

Önce z4root.1.3.0.apk'yu yükleyerek permanent root oluyoruz, bu islem esnasinda EasyPad kapanip açilacak.

sonra com.speedsoftware.rootexplorer-1.apk'yi yüklüyoruz,

Bu apk yüklendikten sonra Root Exporer programi ile diger APK'lar yüklenmeyecek sadece su dizine gönderilecek:
    DIKKAT : Google apk'larini kesinlikle install etmeyin (yüklemeyin) sadece asagidaki dizine kopyalayin!!! Yoksa installation esnasinda bu apk'lar baska dizine gider.
    /system/app

Sonra Root Exporer ile /system/app altina geliyoruz. Buraya yeni kopyaladigimiz apk'lardan mesela com.android.vending_2.2.6.apk 'nin üzerinde parmagimizla basip biraz bekleyelim. Bir menü çikacak. Permissions menüsüne basalim. Bir ekran çikacak (permissions.png). Burada diger çalisan uygulamalardakinin aynisini yapalim. O da söyle : User : read write, Group : read, Others : read diger seçili permissionlari iptal ediyoruz. Sadece böyle kalacak. Tüm Google uygulamalarini ayni yapmamiz gerekiyor. Örnek için AndroidPazari.apk'nin izinlerine ayni yöntemle bakabilirsiniz.

Restart atinca hepsi geliyor.

GoogleServicesFramework.apk Google altyapisi
    com.android.vending_2.2.6.apk : yeni Android Market
    com.google.android.apps.maps-1.apk Maps
    com.google.android.gm-1.apk gmail
    com.google.android.youtube-1.apk Youtube
    DrmProvider.apk -> Mp3 dinlemek için müzik telif sistemini yüklüyor
    MediaProvider.apk -> Müzik dosyalarini otomatik olarak tariyor ve müzikçalara ekliyor

ilgili programları burdan indirebilirsiniz:

http://gomobil.in/easypad.zip

Muharrem TAÇ'ın çalışması kendisi denemiş kullanmak isteyenler için bende buraya ekledim.

• Sayın ToisAndro,

bana Easypad p10an hediye geldi
    biraz sitede araştırma yaptım çok güzel anlatımlar yapmışsınız.Teşekkür ederim
    benim bir kaç sorum olacak mümkünse cevap verirseniz sevinirim

ben flas belleğimi bir türlü tanıtamadım takıyorum hiç bir şey olmuyor bunu nasıl tanıtırım

Exper_Eryigit_Costum_Rom Versiyon 1.0 FULL Sürüm bunu yüklersem sadece görünüm mü değişecek yoksa format atmış gibimi olacağız
    yüklemiş olduğum müzik video programlar gidermi

masa üstü menüleri nasıl değiştirebilirim ?

birde bu sizin yazılımı yükledikten sonra eski hale getirebiliyormuyuz

cihazın sürümü 2.2
    EC versiyon 1.9.0
    çekirdek sürümü 2.6.32.9_p10_v1.11_20110506_exp

ben cihazı sadece müzik-video-internet-chat amaçlı kullanmak istiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MM.M60 -- 4 Haziran 2011; 18:32:21 >

• Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği bu tabletten üyelerine hediye olarak dağıttı yaklaşık 1500 adet
    Yakında bu bölüm hareketlenir.
    hediyelerden 1 i de bana geldi bu konuda çok yabancıyım öncelikle nerden başlamalıyım hangi rom u tavsiye edersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MALİ MÜŞAVİR

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği bu tabletten üyelerine hediye olarak dağıttı yaklaşık 1500 adet
    hediyelerden 1 i de bana geldi bu konuda çok yabancıyım öncelikle nerden başlamalıyım hangi rom u tavsiye edersiniz.

bana da ordan geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: MALİ MÜŞAVİR

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği bu tabletten üyelerine hediye olarak dağıttı yaklaşık 1500 adet

baki hocanın romu var. şuanda en kullanışlı o. kendi üstündeki rom dan verim alamazsınız. eryiğit rom diye geçiyor..
  • banada tobb'dan geldi ve kaç gündür araştırıyorum yavaş yavaş çözmeye başladım sanırım. :)
  • Kardeşim acaba flash diski nasıl çalıştırabilirim usb host yaptım ama yinede flash'ın içini göstermiyor ayrıca KRAAZ arkadaşın rom u yüklü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihhan42 -- 14 Haziran 2011; 19:11:46 >
  • Buraya da yapıstırayım ,yeni alan acılmıs yeni gordum.

quote:

Orijinalden alıntı: Kraaz

Selamlar , Bazı hataları duzenleyerek yeni bir version hazırladım.

Aslında Bunu hazırlamayacaktım, ama aksam su TOBB romunu denedim, Deneyince Bizim Millet daha kaliteli bir sey hakediyor diye dusundum.

Duzenlediğim Rom larda amacım , Stabilite, Uzun pil omru ,herkesin ihtiyac duyacağı ve ne Experin romunda ne de TOBB romunda olmayan yuklemelere sahip olan bir ROM yapmak.

Kısacası Dunya uzerinde Android kullanıcıları ne kullaniyorsa , Turkiyede de Kullanılsın maksat , bizim basımız kel değil.

İcinde olanlar standart seyler Maps,Market,Clockwork mod vs vs.

Maps - Rotation Fixli 2 parmakla haritayı cevirebiliyorsunuz. Guncellenmemesi tavsiyedir :)

Bu ROM Gorunus olarak eskisi ile aynı.
    Değisiklikler icinde :)

Daha iyi hafıza yonetimi, Dokunmatik iyileştirme denemesi ve vesaire vesaire.

İlk ROM da ki File manageri sildim.Daha basit ve anlasılır olan iFile manageri geri ekledim.

Ayrıca Gallery3D 32 bit te ekledim icine.İlk yuklemeden sonra kalan bos alan 297 MB.

Kernel Modaco R8 - Hala bunu kullaniyorum,Stabil,çökmeyen ve turkiyede bir cok USB 3G dongleyi de destekler.

Default olarak SLAVE dir rom.USB bellek kullanmak isterseniz,USB Mode switcher le HOST a alırsınız.Sorunca Super User e izin verin.

Buradan indirebilirsiniz :

http://www.multiupload.com/ED9CXKZTJ6 - Kraaz Exper Custom ROM V2

APX te exe Olarak Exper Romu nasıl yukleniyorsa o sekilde yukleniyor.

ROM da Flash yok , İndirdiğiniz zipin icinde ROM un kendi exe 'si ve 3 tane APK dosyası bulacaksınız:

Bu Roma gore optimize edilmiş Flash ekledim onu kurun ve guncelleme yapmayın.

Ayrıca Zipin icinde cok begendiğim ve kullandıgım Hacker's keyboard var apk olarak , laptop kullanırmış gibi yazı yaziyorsunuz .Tavsiye ederim.

Bir de Boat Browser Mini var.Android uzerinde Gordugum ne iyi browserlerden biri.

Credit ve Tesekur : Modaco, Paul 'O Brien ve dunya uzerinde sayamadıgım kadar cok karsılık beklemeyen gonullu android geliştiricileri.

Bu arada This software AS IS .... vs vs Hikayesini biliyorsunuz.
    Herkes kendisinden sorumlu, bende rom calısıyor.

Bu arada ilginc bir sey daha var, Bizim Tabletlerin şarj aletleri sanırım baya parazit yapiyor, O yuzden tablet şarjda iken dokunmatik sapıtıyor.
    Şarj aletini aynı amper ve volt cıkısı olan daha kaliteli başka şarj aleti ile değistirince hem daha duzgun şarj yapiyor hem dokunmatik sapıtmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihhan42

Kardeşim acaba flash diski nasıl çalıştırabilirim usb host yaptım ama yinede flash'ın içini göstermiyor ayrıca KRAAZ arkadaşın rom u yüklü

Yeni Romu yukle , HOST moda gecince File Manager kendi otomatik gorecek USB leri, Tabi FAT 32 ile formatlanmıs olanları.
  • arkadaşlar easypad için programları doğrudan bilgisayara indirip usb ile tablete kurabileceğimiz bir site yokmu

video ve office programları özellikle yada forumda verildimi daha evel
  • Evet Arkadaşlar 1.7 beta versiyonu kurdum fakat 3g ile ilgili sıkıntı var modemi tanımıyor.Gerçekten mükemmel bir deneyim. xp den windows 7'ye geçmiş gibi :D görsellik olağan üstü.En kısa zamanda betadan kurtulması dileğiyle.
  • Rom arayışlarım sonucunda viewComb 3.2 build 5 kullanıyorum şuan ve paylaşmak istedim. vegaComb 3.2 build 7 ve 9'da kinin aksine markette problem yok.

viweComb 3.2 build 5 download

EXPER EASYPAD (P10AN) PAYLAŞIM (PROGRAM, OYUN, ROM, ANLATIM... vb.)

Daha fazla resim için buraya tıklayın.

• Easypadin tam olarak ram miktari nedir 3.2 yukledigimde 300mb oldu gibi yorumlar gordum bn simdi dikkat ettim 200 mb viewComb 3.2 ile
  • Arkadaşlar bana en güzelinden rom tavsiye eder misiniz? Ayrıca baki abinin romunda araba yarışı falan oynayamıyorum yardımcı olur musunuz şimdiden teşekkürler.
    Edit:Telefonu mu bağlayıp mobil internete girebilir miyim??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GreenLantern -- 13 Kasım 2011; 19:42:46 >
  • Valla arkadaşlar ben Vegacomb 3.2 ( Honeycomb) kullanılıyorum hızlı ve sorunsuz çalışıyor görsellik mükemmel sadece g-sensor geç yanıt veriyor ben kesinlikle tavsiye ederim.
    Yükleme biraz teferruatlı ama sonuç mükemmel
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.