Şimdi Ara

Excel Hakkında Yardım Edermsiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba ben depomdaki malzemelerin stok durumunu takip edebilmek için bir excel tablosu oluşturacağım ancak excel in bana elimde kalan ürünlerim azaldığında uyarmasını istiyorum ayrıca son kullanma tarihinin yaklaştığında beni uyarmasını istiyorum bu uyarı ben tabloyu açtığımda sütunun tarih yaklaşınca kırmızı olması gibi olabilir yada ürünün renginin bir yada birden fazla tablo kutusunun kırmızı olması da olabilir böyle bir şey mevcut mu ? yapılabilir mi

eğer bu olmazsa bana böyle bütçeye uygun bir yazılım önerirmisiniz ?

benim istediğim sadece elimde 10 tane den al kalınca o beni uyarsın ürünün ismi kırmızı olsun
    ayrıca daha önemlisi son kullanım tarihi diyelim ki 10.10.2017 ise beni 10.07.2017 de uyarmasını istiyorum

yazılım önerilerinizi bekliyorum

Ancak excel de böylebir şey yapılabiliyorsa kendim yapmak istiyorum benim için daha iyi olacak >Şimdiden teşekkürler.

• Excelde koşullu biçimlendirme konusunu inceleyiniz. Dediklerinizin hepsi yapılabilir.
  • erdal73 kullanıcısına yanıt
    excel tablosunda 1.sayfada ürünlerin stokları ve kodları mevcuttur 2.sayfada ise günlük satışları bulunacak buna göre 2.ve sonraki günlerde yapılacak satışlar 1.sayfadaki stok listesinden nasıl düşer bununla ilgili formül bulamadım yardımcı olabilir misiniz lütfen biraz acil ve önemlidir.
  • NESLİ5725 N kullanıcısına yanıt
    Excelde stok takip ile ilgili direk bir formül yoktur. Siz oluşturduğunuz tablo ile kendinize bir yöntem seçersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NESLİ5725

excel tablosunda 1.sayfada ürünlerin stokları ve kodları mevcuttur 2.sayfada ise günlük satışları bulunacak buna göre 2.ve sonraki günlerde yapılacak satışlar 1.sayfadaki stok listesinden nasıl düşer bununla ilgili formül bulamadım yardımcı olabilir misiniz lütfen biraz acil ve önemlidir.

Etopla formülünü inceleyin. Bu formülle Başlangıç stoğunun yanına satışlardan ürün toplamını çekebilirsiniz.

Ekte basit şekilde Etopla formülü ile düzenleme yaptım :)

http://s3.dosya.tc/server12/e1npqf/Kitap1.xlsx.html

• merhaba aşağıda belirttiğim formülde her şey işliyor. fakat bir veriden birini yazmamam gerekse formül veriyi 0 olarak gösteriyor.

=ÇOKETOPLA(Sayfa1!$F:$F;Sayfa1!$A:$A;">="&Sayfa2!$A$8;Sayfa1!$A:$A;"<="&Sayfa2!$B$8;Sayfa1!$B:$B;Sayfa2!$C$8;Sayfa1!$C:$C;Sayfa2!$D$8;Sayfa1!$E:$E;Sayfa2!$E$8;Sayfa1!$N:$N;Sayfa2!$G$8;Sayfa1!$O:$O;Sayfa2!$H$8;Sayfa1!$M:$M;Sayfa2!$F$8)

yani a hücresine 1 yazdım b hücresine tarih yazdım c hücresine kırmızı yazdım diyelim.

a1 b1 tarihe göre ve kırmızı olanları toplar. fakat ben kırmızı yazmayıp genel olarak a 1 deki ve diğer eklediklerimin formülü toplamasını istiyorum.

yani formül girdiğim hücre formülde baz aldığım hücrede metin yazmıyorsa bu işlemi yine yapsın.
    formülde 6 hücreyi baz almışsam sadece 5 hücreyi doldursam yine toplasın. boş diye bahsettiğimin veri girişi metin. rakam değil. say ve toplam için önemli

umarım anlatabilmişimdir. :)
    Daha az göster

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.