Şimdi Ara

Exa bilgisayar ile yaşadığım sıkıntılar.. Nedir şu HD4850'lerden çektiğim..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet artık sıktı gerçekten, sizlerede olayları aktarayım ki belki birinin karar vermesine yardımcı olur..

Bilgisayarımı yaklaşık 1 yıl önce ilk sipariş ettiğimde ekran kartı olarak sapphire 512mb hd4850 modelini istemiştim ancak ertesi gün aranıp bu ekran kartının ellerinde olmadığını ve başka bir ekran kertı seçmemi söylediler bende havale falan yapıp HIS 1GB HD4850 iCooler IV modelini aldım. (ne hikmetse internet sitelerinde var gözüken ürün yok.) Bi süre sonra ekran kartında yeşil piksel hatası oluştu hatta o zamanlar açtığım konu:http://forum.donanimhaber.com/m_34615867/mpage_1/f_/key_TheSarp//tm.htm#34621093 . Uzun süreli oyun oynamalarda ekran kartının üstündeki belleklerin bozulmasından dolayı yeşil yeşil karaler görünüp kayboluyordu. Bu sorunla garantiye gönderdim ancak ekran kartını 5 dakika anca test ettikleri için sağlam bu diye geri yolladılar, ayrıca ekran kartını tam kutu içeriği ile gönderdim ancak başka bir kartonun içinde sadece kartın kendisi gelebildi.. Daha sonra uğraşmak istemedim bi süre öylece kullandım ancak 2 hafta kadar önce ekran kartı daha fazla dayanamadı, bende "sonunda" diyip tekrar gönderdim garantiye, değişimim onaylandı ancak gelen kart şaka gibiydi, Msi'ın kırpılmış kısacık PCB'li ek güç girişi bile bulunmayan 4850 modeli.. Kartın resimleri aşşağıda...

3. resimde ek güç girişi olmadığını göstermeye çalıştım.. Poşetinide hiç açmadım, aynen geri göndericem. İşin ilginç kısmı MSI'ın sitesinde bu modeli bulamadım.. 4850 listesi:http://www.msi.com/index.php?func=prodpage1&maincat_no=130#/getContent.php?cat_no=593&show_type=product

Yorumlar sizin..

• 4850 bu kadar küçükmüydü başka kart olabilir düzgün kutu yerine elerinde olan bir ktuya sadece ekran kartını basan insanlardan beklerim
  • Size 4670 göndermiş olmasınlar :)
  • 4670 e de çok benziyo haaa..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi usual_suspect -- 13 Aralık 2010; 23:36:10 >
  • herzaman kırpılmışlar yerine sağlam olsun bir model altı olsun derim yada biraz farkını verin hocam üst modele geçiş
  • EXA bilgisayar ile daha önce bir sorun yaşamıştım. Bana HIS HD4870 kart yolladılar ancak bir çalışanı kartı kullanmış ve hatta kartı eymiş falan. Bende bu siteye koydum gene ekran kartını. Çok kızmıştım.

Exa kadıköy mağza müdürü ise direk kapıma bir kurye yolladı ve ekran kartımı 5 saat içinde evimin kapısında değiştirdi.. Ayrıca yarattıkları kötü intibadan dolayıda 50 TL lik bir hediye kuponu hediye etti. Bunu yapan çalışanını işten çıkarttı...

Bu denli sinirlenmeme rağmen Exa'nın durum karşısındaki tutumu oldukça hoşuma gitmişti.

1 sene sonra arkadaşıma HD4670 kart aldım. Kart arada açılıyordu arada açılmıyordu. Kartı yolladım. Kartta sorun yok diye geri geldi gene yolladım. Tekrar sorun yok diye bana geri yollayacaklarını öğrenince kart daha bana yollanmadan kartı bir daha teknik servisine yollattırdım. Ve sonrasında kartın üstündeki bir direncik kopuk olduğunu ve kullanıcı hatası olduğu söylendi. Yani kart garanti dışı...

Exa'nın genel müdür yardımcısını aradım ve durumu uygun bir dille güzelce izah ettim. Kendisi ertesi gün yeni sıfır HD4670'i kapıma gönderdi...

Demek istediğim ne yazıkki prosedürler ve bazı şartlar bizleri gerçekten zor duruma sokuyor. Ancak Exa firması genelde müşterisiyle ilgili bir firma. Hemde ben bu kadar sorun yaşamama rağmen bunu söylüyorum. Zaten parçaları kendi teknik servsilerinde denemeyip genelde ithalatçısına yolluyorlar ve ithalatçılar sorun çıkartıyorlarsa çıkartıyor.

Elemanların bazı durumlarda yetkisi dahilinde olmadığı için bizlere sıkıntı yaratabiliyorlar. Ve belki EXA nında Teknil Servis çalışanları çok iyi değildir onu bilemem ama genel anlamda müdürleri ve müşteri ilişkileri oldukça iyidir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Menow -- 14 Aralık 2010; 0:02:35 >

• Böyle 4850 mi olur? 28nm ile mi üretmişler? Bu küçüklük nedir? Bu kartın neresiyle overclock yapılabilir? Bence geri yollayın. Eğer tedarik edemiyorlarsa bi zahmet 5850 yollasınlar.
  • ekran kartları ile haşır neşirim ama böyle 4850 ilk kez gördüm o kutunun içine konan başka bir 4650 yada 4670olmasın dikkat edin...
    exa çamlıca merkezi arayın TEL: +90 216 524 99 99 yada mail atın e-mail:bilgi@eksa.com.tr
  • exa gonderdiginiz urune bakmıyor direk olarak servisine gonderiyor servisten gelen urunu size gonderiyor. sureklı exa ıle alıs veris yapıyorum benım sansımada arıza yapan vga lardan sureklı ust modellerı geldı hatta gecen 8600gt yerıne 9800gt geldi ama bu exa nın sayesınde degılde zotac sayasınde yanı bu durumda satıcının bı etkısı yor
  • Fan büyüklüğünde kart. Düştüğünüz duruma üzüldüm ancak kartı görünce çok güldüm. Böcek gibi kart yahu..

Geçmiş olsun...
  • Bende bir 4850 var aha bu kadar ;

edit:koyduğun fotolara bakarsak msi nin 4850ye hiç benzemiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayati54 -- 14 Aralık 2010; 5:13:54 >

• Kartın PCB'sinin arkasında yapışık olan etikettede 4850 yazıyor.. Bu gün arıycam zaten firmayı, sizleride haberdar ederim.
  • teknik olarak 4850 den çekmemişsin exa'dan çekmişsin.
    kartta bir sorun olabilir normaldir ama senin muhatap olduğun firma dandik diye karta laf atmaya gerek yok değilmi
    sorununa gelince; kesinlikle kartı iade et. garanti kapsamında değişimi yapılan ürüne denk veya daha iyi bir ürün önermek zorundalar.
    kırpılmış versiyonlar denklik bakımından standart versiyonlara göre daha alt seviyededir ve senin ürünü iade etmek hakkın vardır.
  • heralde sanırsam bu ati milletten habersiz 4580 diye bi model üretmiş. 4850 yi traşlamış kesmiş biçmiş bu hale koymuş.

velakin ben bu kartın aynısından satanı bi ikinciel sitesinde görmüştüm şaşırmıştım güç girişi yok diye. demek doğruymuş bu yav.
  • Hani ellerinde yokta başka yerden tedarik ettiler desem oda değil çünkü stoklarında var, ürünü yollamadan önce telefonla görüşün, hatta istanbuldaysanız direkt gidip görüşmeniz daha etkili olur. Exa şirketinden yaklaşık 10'dan fazla alışverişim oldu, ürün memnuniyetsizliği yada arıza gibi durumlarda hep iyi muamele gördüm, hatta direkt muhattab olabileceğiniz bir yetkili olunca onlar daha çok ilgileniyorlar, teknik servis elemanları pek ilgilenmiyorlar ve genelde ufak bir deneme ardından direkt ithalatcı firmaya gönderiyorlar kartı. Kartınızın bu şekilde geldiğini ispat etmeniz umarım sorun olmaz, üstteki arkadaşlarında dediği gibi böyle bir 4850 modeli daha görülmedi.
  • bu ne ya erken dogan 4850 mi ?! bende hayatimda boyle 4850 hic gormedim, 4850 degil, yarim 4850 olmus resmen

karti takip, ne oldugunu ogrenmeye calistiniz mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mhamadko -- 14 Aralık 2010; 9:17:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mhamadko
    bu ne ya erken dogan 4850 mi ?! bende hayatimda boyle 4850 hic gormedim, 4850 degil, yarim 4850 olmus resmen

karti takip, ne oldugunu ogrenmeye calistiniz mi?

Hayır poşetini açmadım, geri yollamak için.
  • 16) Sitemizde firmalar ile ilgili yaşadığınız sorunlar, problemler hiç bir nedenle forum sayfalarında dile getirilemez. Sitemiz bu tür şikayetlerin bulunacağı, hakkın aranacağı bir kurum değildir. Lütfen ilgili kurumlara başvurunuz. Bu tür mesajlar silinebilir, kitlenebilir uyarıyı göz ardı eden üye uzaklaştırılabilir.

Lütfen ısrarcı olmayın arkadaşlar...Kural çok açık, uymak zorundayız.

http://forum.donanimhaber.com/registration.asp
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.