Şimdi Ara

Ex Machina (2015) / Bilim-Kurgu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
3
Favori
3.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• İlginç bir filme benziyor..

Konusu:
    Henüz 24 yaşındaki Caleb, sadece Silikon Vadisi'nin değil dünyanın da en önemli teknoloji şirketinde yazılım uzmanı olarak çalışmaktadır. Şirketin gizemli CEO’su Nathan ise hem şirketten hem insanlardan uzakta, özel bir dağ evinde yaşamaktadır. Caleb, düzenlenen bir yarışmada, Nathan'ın dağ evinde 1 haftalık bir 'ödül' kazanır. Fakat içine çekileceği deneyden habersizdir. 'Ava' adında güzel bir robot kızın bedeninde, dünyanın ilk gerçek yapay zekası Caleb'i beklemektedir.... Yönetmenliğini ve senaristliğini Alex Garland'ın paylaştığı bilimkurgu filminin başrollerinde Oscar Isaac, Domhnall Gleeson ve Alicia Vikander yer alıyor.

• Listemde olan bir film.Merakla bekliyorum.
    yönetmenin ilk filmi.daha çok senaryolarıyla isim yapmış.28 gün sonra ve gün ışığı gibi filmleri yazmış.
    senaryo olarak umut veriyor ama yönetmenlik sorun işareti.
    gerçi imdb puanı filmin şu an için yüksek.yedibin üzerinden oy kullanılmış film için.
  • bu filmi kocaelide hangi sinemada oynadığını bir türlü bulamıyorum. türkiyeye getiren kuruluşa mail attım cevap yok hayla. arkadaşlar hangi filmin hangi sinemaya geleceğini yazan bir site yok mu?
  • Uzun süredir merak ettiğim bir film. İnternette izleyenlerin elim ayağım titredi, neye uğradığımı şaşırdım gibi yorumlarını okuyup duruyorum büyük ihtimalle Türkiyede gösterime girmeyecek gibi internete düşse de izlesek.
  • ex-machina yı görünce APPLESEED
    eva yı durunca WALL-E
    geldi aklıma :)
    filmi değil ama sonunu merak ettim. diğer insan benzeri robot filmlerinden ne farkı var acaba. A1 mesela.

bide hep aklımı kurcalayan konu; ev. yani filmdeki evde öyle.
    dagın ortasında, in yok cin yok. ya ne mantıkla yapılıyor acaba bu tip evler. pek çok örnekleri var bunların.
    heryerde görüyorum.
    ya ben gece korkudan uyuyamam herhalde orda :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2K

Uzun süredir merak ettiğim bir film. İnternette izleyenlerin elim ayağım titredi, neye uğradığımı şaşırdım gibi yorumlarını okuyup duruyorum büyük ihtimalle Türkiyede gösterime girmeyecek gibi internete düşse de izlesek.

10 nisanda türkiyede gösterime girecek diye duydum ama hangi sinemada oynar onu araştırıyorum bende.
  • arkadaşlar yarın filme gitmek istiyorum fakat filmin vizyona girdiğine dahir hiç bir kanıt bulamadım ne yapmalıyım?
  • Bende bekliyorum düşmesini yaa.. bekle bekle... severim böyle filmleri
  • Bu film ne zaman gösterime girecek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Source

Bu film ne zaman gösterime girecek?

Hala belli değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cane®

quote:

Orijinalden alıntı: Source

Bu film ne zaman gösterime girecek?

Hala belli değil.

İlginç
  • fragmanı boldu piyasa değil ama flim o değişik bişey olmuş ne varkı bukdar önemli bu flimde
  • puan 8 miş. indirelim bakalım
  • türkçe dublaji çıktı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlginç bir filme benziyor. Aldım listeme.
  • Az önce bitirdim filmi gerçekten izlenmesi gereken bir film çok beğendim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nemoberk

filmin sonunda ne oldu öyle ya yazık ettiler adama.

Şu yazdıklarınızı spoiler içine almak çok mu zor? Senin yazdıkların yüzünden filmi
    şimdi karakterin başına bir şey gelecek beklentisi
    ile izleyeceğim. Teşekkürler.
  • Jackson Pollock sahnesi harikaydı.
  • 7/10 diyebilirim film için. Çok fazla mantık hatası var. Fazla düşünmemek gerekiyor izlerken.

Edit;

Mantık hatası demeyelim. Bu kadar kaliteli bir robotu üretebilecek teknolojiye sahipken hala kartlı kilit sistemi kullanmak? yada robotlarını kaçmamaya yada yaratıcısına zarar vermeyecek şekilde proglamlamak daha iyi olmaz mıydı? Ayrıca robotların cinsellik tarafına ağırlık verilmesi de Nathan'ın kişisel zevkleri yüzünden diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rechno -- 17 Mayıs 2015; 8:04:18 >

• [verdiği mesaj: Kadının robotuna bile güvenilmez]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lobo19 -- 18 Mayıs 2015; 16:30:01 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.