Şimdi Ara

Ex Machina (2015) / Bilim-Kurgu (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
3
Favori
3.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fragmanı izleyince çok merak uyandırmıştı fakat filmde yer yer sıkılmadım değil.

Filmin sonuna doğru aynada kendini kesince "tamamdır, adamın robot olduğunu yapay zekasını test etmek için oraya çağrıldığını yapay zekanın , yapay zekaya nasıl tepki vereceğini düşündüm fakat film çok ama çok basit bir şekilde bitti. Keşke düşündüğüm gibi bitseydi kesinlikle sonunda "yok artık" dedirten filmlerden olsaydı.

• O ne sondu öyle. Yazık oldu Caleb'a. Yukarıda da dendiği gibi kadının robotuna bile güven olmaz.
  • 4 Kişiyle güzel bir film çekilebileceğine güzel bir örnek. Bizimkiler cidden bakıp da örnek alsınlar. Ayrıca, lobo19 ün dediği gibi kadınlara güven olmaz.
  • Ben beğenemedim açıkçası. Bir Person of Interest izleyicisi olarak çıtalar yüksek sanırım bende
  • Arkadaşlar burada kadın mevzusu önemli değil.

Sakallı adam robota yüklediği işlevleri nasıl kullanabiliyor olgusuydu. Ömründe kız yüzü görmemiş, facebook tan çıkmayan genç çocuğu kandırmak için nasıl bir yol izleyeceğiydi. Salakta zaten robot olmasını bildiği halde sazan gibi kandı her şeye. Robot odadan çıkmak için bütün işlevlerini mükemmel kullandı birde üzerine sahibini öldürdü. Sakallı adam çok iyi bir iş çıkartmış. Ergen dostumuzsa sonunda layığını buldu.

Ara sıra sıkıcı olmasına karşın çok iyi bir filmdi.
  • yorumları okuduğum kadarıyla film pek anlaşılmamış.filmde bahsedilen turning test ile bir yazı link
  • Bu filmi The Machine filmine birtek ben mi benzettim? Cidden merak ediyorum?
  • lobo19 kullanıcısına yanıt
    bu çok fena spoiler oldu hocam. sil o mesajı.
  • Çok daha fazla potansiyeli olan bir filmdi, şahsen daha fazlasını beklerdim. Ama yine de güzel farklı bir film olmuş. İzlenir.
  • şöyle ucu açık filmlerden hiç hoşlanmıyorumgüzel bir filmdi. baştan sona sıkıntıyla izledim. filmin kötülüğünden değil o havayı çok güzel vermişler şimdi pcden yazarken bile robotumsu dünyadan iğreniyorum.Başarılı.
    kartlı sisteme bende takıldım.o teknolojik ortamda çok dandik kalmış.fakat sahibini öldürmesi normal karşılanacak bir durum.çünkü adam sistemi test ediyor ve sistem bağımsız olmalı.programsız saf akıl gibisinden.
  • Seradonin kullanıcısına yanıt

aynen benziyorlar ama the machine deki şerefsiz değildi böyle. Çok güzel sözleri vardı. The Machine benim için bu film den bi tık daha önde.

• Sonu gerçekten yetersizdi bence ben hala daha nolcak diye beklerken bi baktım film bitti Ava'nın çocuğu satıp gitmesi ayrı bi mevzu zaten
  • Yer yer sıksada, güzel diyalogları olan bir film.
  • Açıkcası ben böyle bir son beklemiyordum. :D

Karakterle aynı tiplemeye sahibin galiba.

İmdb'de 8.0 ile oylanmış benden bir 8.5 puan akar bu film için.

Ayrıyeten süresi boyunca hiç sıkmayan, tam odaklı izlediğim bir film oldu. Keyifli vakit geçirdim. Hemde ders niteliğindeydi açıkcası. Robotlar geliştimi o zekayı yakalayamayız.
  • Bilim kurgu severim , şuan indiriyorum . Filmi biraz önce gördüm puanıda iyi sabırsızlıkla inmesini bekliyorum
  • 10/6 Diyaloglarda kaliteli olmasa hic çekilmezdi

Sürprizbozan

Ben daha çok ava ve caleb arasında cinsel birsey olmasini bekledim ama olmadi..

• 6,5/10 Sonu cidden olmamış daha iyi bir son yapılabilirdi. Genel olarak film fena değildi izlenir yine

• Fena degildi. Sonunu tahmin etmek cok kolaydi filmin

• Filmin çekildiği mekanlar, doğa, manzara bir harika. Yönetmeni sırf bu yüzden tebrik etmek lazım. Çok güzel yansıtmış mekanı biz izleyicilere. İzlerken bi durdurup uzunca bir manzarayı seyr etdiğim kısımlar oldu.

Filme gelirsek hiç sıkılmadan izledim. Konu zaten ilgi çekici bir mevzu. Nathanın arama robotları ile ilgili diyalogları çok güzeldi.
    Kızın yüzünü neden ilhamlanıp tasarladığını söylediği sahne süperdi. Adamın yapay zekaya aşık olması bir başka ilginç konu. Aşkın aslında ne olduğunu sorgulatan bir filmdi bana göre

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.