Şimdi Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER (568. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
16.185
Cevap
394
Favori
926.901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
398 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 566567568569570
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ManyetikRenozans

Bende aynı görüşteyim evleneceği kadını kendimiz bulup,tanımak eğer olursa ilerlemek daha sağlıklı görücü usulünde evlilikler dha uzun sürüyor derler onun sebebi görücü usulunun sağlıklı bi seçim olması değil,aile baskısından dolayı kimse boşanamıyor mutsuz mutsuz takılıyor.

Kendin buldugun zaman her konuyu rahatca konuşuyorsun,görücü usulunde belli kısaslar var kız iyi yemsk yapıyor namuslu vb.. ama sadece bu iki şey mutlu etmeye yetmiyor.

Alıntıları Göster
    İkisinde de garanti yok aşk evliliği dediğin evliliklerin bile ömrü max 2-3 yıl sonra iş birbirlerine katlanabilme sınırına bağlı görücü usülünde evet aile öğretisi ve geleneği varsa doğulularda gelinlikle çıkar kefenle dönersin ritüeli var hala yani bu ve boşanmanın hoş karşılanmadığı yerde zoraki evlilik sürdürülmesi diye birşey var ama iyi birşey değil illa mutsuzluk davranışlara yansır aşk evliliği saçma birşey flörtten başka birşey değil anlık merak tanıyınca karşıdakini o merak gidiyor sonra karşında kurtulunması gereken sorun çıkıyor birde bazı hanımlar ben bunu kendi istediğim şekle çeviririm diyor sonra eleman masada kalıyor yani kafada canlanan gerçekte olmuyor sonra ver elini kavga gürültü

Gnümüzde evlilikte bir iş ortaklığı be kadınında iş ortamındaki sayısı varlığı arttığından hayatın paylaşılması sorumluluk bağlamında ortak paydada olmalı ve aynı meslek Erbablarının ilişki kurması durumlarının birbirini anlaşılmadı adına daha iyi olur doktor doktor öğretmen öğretmen gibi örnek olarak yani en uygun maddi manevi günümüzde bu birlikler yürür evlilik sonuçta senin ve onun birbirine katlanmakta hayata tutunma ve hayatı paylaşmana bağlı olarak ilerler Yoksa iş monotonluğa ve ekşi suratlı bir ilişki karmaşasına döner maddi ve manevi herşey önemli evlilikte.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sokrates 1983

Hocam sende bir dolar konusunda bir buradasın maaşallah

Bu ülkede evlenmek zor doğru düzgün insan bulmak zor bulursun bu sefer de isteklere masraflara yetişmek zor kısaca zor da zor

Alıntıları Göster
    Benim sevgilim varda ben gelenek ve o saçma şeyleri çekmeyi sevmiyorum o baskı çekilmiyor belli bir düzen doğrultulmuş oku askere git evlen evlendin çocuk yap sonra çocuklara çalış onları okut büyüt evlendir mortingen ama burada şu var tamam hayatım döngüsü bu ama etraftakilerin hepsi senin evliliğinde söz hakkına sahip sanki hemen evlensin çocuğuda yapsın hayatını yaşamasın diyor tanışma hayatı paylaşmasın devamlı bir borca sokma meyili var hızlı biçimde e çocuk doğunca çocuğa çalışacaksın herşeyin zamanı var ama hıphızlı bir bunalıma sürüklüyor herkes evliliklerin çarpıklığı bu yüzden

Ha evliliği kötülüyoruz niye sapkın baskın gerici gelenekler ve herkesin sizin ilişkinize burnunuzu sokması yüzünden Türkiye'de durum bu şunu yap bunu yap derler oraya buraya çekerler sıkıntı oldu mu dımdızlak ortada kalırsın pembe dizi saçma sapan programlar izleyerek fantezilerini dolduruşlarını hep birileri arkasından yapıyorlar dedikodu yok mu dedikodu o buna şunu dedi şu bına onu dedi saçma sapan şeyler yüzünden kavga Ülkede durum. Berbat sığlık ya kaymak tabakadan dibe kadar var ummadığınız an saçma sapan dertleriniz çıkabilir yaşamaya lanette edebilirsiniz.Anlık pişmanlıklarda yıkım getiriyor.Ülkede dene test et evlen gibi bir durumda söz konusu değil e ne oluyor gerek erkek gerek kadın hasarlı çıkıyor durumdan

Evlilik iyi birşeydir ama karşı tarafından anlayışla karşılanabildiğinde gerek maddi gerek manevi herşeyin kapsandığı bir ortaklık Avrupadan öte Türkiye'de örfi ve ailevi durumların binbir türlü saçmalığı var nereden tutsan elinde kalıyor yalanmış duyulmuş öyle çok şey varken bekara karı boşamak kolay diyorlar doğrudur.Her adımda bir yola giriyordun ona alışıyorsun sonra o yoldan çıkmak düzenini bozuyor erkeğin hayatı böyle yani evlenip boşanma durumunda olanların tekrar evlenmesi o düzene alışmalarından kaynaklı geriye adım atılma gibi bir durum oluyor yoksa erkeğin yapısı bu.Alıştığı düzen ne ise kademe kademe o noktada gider birde toplumsal durum gereği bekarlık hoş karşılanmıyor illa yine yine bir birliktelik zorunluğu kılınıyor epey olurda 60 üstü yaşlarda değilseniz

Ha evliliğin öneminde zaten yaşlılık için sonuçta yaşlanınca seni anlayan zamanı paylaşacağın birini bulmak zor nesiller birbirini anlamaz sen dedeni nineni anlamazsın onlar seni zaman devir geçer sen gençken onlar sen yaşlandığında aynı konuma sen gelirsin onlar seni anlamaz tabi bunu genel alıyorum yoksa 60-70 yaşında milyonerde var onlar bağımsız zaten durumdan ben halk tabanında bakıyorum.

Evlilik Türkiye'de çocuk için yapılır ha şuan çocuk düşünmüyorsan gereksiz devletten belediye aracılığı ile ilişki kurmak için aldığın onay sonuçta asıl onay kalplerde olur sonuçta herşey gibi denemeden etmeden şans tanımdan evlilik olmaz.Türkiyede çoğu şey saçma çoğu kişi sahte maske takıyor işini sevmeyen ama yaşamak için yapmak zorunda olan çok olduğu gibi mutsuz evliliği sürdürende çok mutlu evlilik taş patlasa %20 dir %40 kıt kanaat azı deyip geçinme zorluğu çeken ana kırılacak gibi yaşayan bir küskün bir barışık olanlar diğer %40 ise şiddet baskı geçirmememe ayrılık aşamasında olanlar durum bundan ibaret.Dedim ya iyi evlilik yıl değil.Yüzdeye vurduğumda yazdığım gibi 10 çiftten 2 si ancak mutlu geçinip gider.

• Hocam yaş 22 ben de seninle aynı fikirdeyim ama beni sevenlere bakıyorum hep 5-6/10 kızlar. İlgi var ama böyle kızlardan ilgi var.
    İnsanın bir standartı olması gerek. Ben yanımda birini gezdireceksem kalitesiz insan olmamalı.

Sizde benim gibi düşünüyormuşsunuz ki o bayanı reddetmişsiniz. Sizin yanınıza yakışacak olsaydı reddetmezdiniz. Geri dönme olayını unutun bence.
    Bu işler kısmet ne zaman ne olacağı belli olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi try1241 -- 8 Haziran 2019; 1:34:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kesinlikle katılıyorum plazada çalışırken kınası olan arkadaşına "kına mı o ne be köylümüsün " diyen kız şirkette kadınları kendi kınasına çağırıyordu en son evlenirken. Yurtdışında okumuş etmiş opera dans bale müzik gibi uğraşları olan sözde modern insanlar hala kız isteme merasimleriyle kınayla onla bunla uğraşıyor. Görünüm giyim kuşam yaşam tarzının isveçli bir kızdan farkı yok ama kafa hala Yozgat lı
  • quote:

Orijinalden alıntı: M3lank0lik

İkisinde de garanti yok aşk evliliği dediğin evliliklerin bile ömrü max 2-3 yıl sonra iş birbirlerine katlanabilme sınırına bağlı görücü usülünde evet aile öğretisi ve geleneği varsa doğulularda gelinlikle çıkar kefenle dönersin ritüeli var hala yani bu ve boşanmanın hoş karşılanmadığı yerde zoraki evlilik sürdürülmesi diye birşey var ama iyi birşey değil illa mutsuzluk davranışlara yansır aşk evliliği saçma birşey flörtten başka birşey değil anlık merak tanıyınca karşıdakini o merak gidiyor sonra karşında kurtulunması gereken sorun çıkıyor birde bazı hanımlar ben bunu kendi istediğim şekle çeviririm diyor sonra eleman masada kalıyor yani kafada canlanan gerçekte olmuyor sonra ver elini kavga gürültü

Gnümüzde evlilikte bir iş ortaklığı be kadınında iş ortamındaki sayısı varlığı arttığından hayatın paylaşılması sorumluluk bağlamında ortak paydada olmalı ve aynı meslek Erbablarının ilişki kurması durumlarının birbirini anlaşılmadı adına daha iyi olur doktor doktor öğretmen öğretmen gibi örnek olarak yani en uygun maddi manevi günümüzde bu birlikler yürür evlilik sonuçta senin ve onun birbirine katlanmakta hayata tutunma ve hayatı paylaşmana bağlı olarak ilerler Yoksa iş monotonluğa ve ekşi suratlı bir ilişki karmaşasına döner maddi ve manevi herşey önemli evlilikte.

Alıntıları Göster
    Yazmayayim, yazmayayim dedim de, baba Sen neden bu kadar boş yapıyorsun!!! Konunun içine ettiniz, tebrikler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birgarip2019 -- 8 Haziran 2019; 20:8:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: birgarip2019

Yazmayayim, yazmayayim dedim de, baba Sen neden bu kadar boş yapıyorsun!!! Konunun içine ettiniz, tebrikler.

Alıntıları Göster
    Blok
  • Kassady kullanıcısına yanıt

• quote:

Orijinalden alıntı: ONY86

bak elemanın biri kız arkadaşı ile anlaşıyor ve düğün vb yapıp parayı çöpe atacağımıza kendimize harcarız diyorlar.iki ailede çocukları azarlıyor sonuç gene düğün.dediğin matematik kuralı gibi bişey değil maalesef
    bizim iş yerinden arkadaş da düğün istememişti evlenirken, ben kocamı seviyorum evleneyim yeter düğün önemli değil kafasındaydı, ama annesi düğün yapmadan imkansız kızımı vermem demiş, anneyi tatmin etmek için gene düğün yapıldı :) arkadaş da alımlı bir kız idi yani düğün istemedi diye çirkinmiş de alel acele birine kapak atmaya çalışıyormuş gibi düşünen olabilir ama alâkası yok aslında, belki de işyerindeki en alımlı kız idi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 8 Haziran 2019; 22:12:52 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

bizim iş yerinden arkadaş da düğün istememişti evlenirken, ben kocamı seviyorum evleneyim yeter düğün önemli değil kafasındaydı, ama annesi düğün yapmadan imkansız kızımı vermem demiş, anneyi tatmin etmek için gene düğün yapıldı :) arkadaş da alımlı bir kız idi yani düğün istemedi diye çirkinmiş de alel acele birine kapak atmaya çalışıyormuş gibi düşünen olabilir ama alâkası yok aslında, belki de işyerindeki en alımlı kız idi.

Alıntıları Göster
    Alımlılık kişiye göre değişir sonuçta.Güzellik çekicilik derecesi kişiye göre değişir.Sonuçta kalp bu akada konar .... bilemezsin önemli olan ilişkiyi sürdürebilme becerisi.

• 01001101 kullanıcısına yanıt
    evlenmeden olmaz lafını duymuşsunuzdur.tv de bi seyirci nikahı yapmışlar,o anki sıkışık durumdan dolayı düğün geç yapılmış, ve düğün olmadan olmaz demiş kadın.güldür güldür de idi sanırım
  • quote:

evlenmeden olmaz lafını duymuşsunuzdur.tv de bi seyirci nikahı yapmışlar,o anki sıkışık durumdan dolayı düğün geç yapılmış, ve düğün olmadan olmaz demiş kadın.güldür güldür de idi sanırım

• quote:

ABD'de bize henüz ulaşmamış başka tabular da var. mesela anaokulunu bitiren çocuğa çok görkemli bir mezuniyet partisi düzenliyor ailesi. dikkat, ana okulu diyorum. kreş yani işte. mezuniyet partisinin sadece planlaması bile bir buçuk ay önceden başlıyor. etkinlikte yok yok. özel dans takımı bile tutuluyor.

planlama aşamasının ilk başında neler yapılacağını tek tek yazarken adamın (evin babası) gözü korkuyor ve karısına: "bunu karşılayamayız paramız yok bu kadar" diyo, kadın da sinirlenip kızarak cevap veriyor: "yahu bu hayatta bir kere oluyor, ne yapıp edeceğiz ama bu parti olacak! yoksa çocuğunuzun yüzüne nasıl bakarız!"

yani bu aptal aptal anaokulu mezuniyet partisi etkinliklerine: "bu kadarına da gerek var mı yahu" diyen babayı: "odun, düşüncesiz odun insan, çocuğunun hayatında sadece bir kez yaşayacağı partiyi düşünmeyen odun baba" ilan ediyorlar. böylece hiçkimse bu saçmalıklara karşı çıkmamaya başlıyor.

bunları ben uydurmuyorum, ABD'de TV de yayınlanıyor bu muhabbet. aynen izlediğimi aktardım. tabu böyle yaratılıyor.

mesela bizim saçma sapan düğün adetlerinden bazılarını yapmak istemeyen kişilere: "hayatta bir kez oluyor bu!" derler ya, acaba bunu diyen kişiler çocuklarına görkemli bir anaokulu mezuniyet partisi düzenliyorlar mı? görkemli derken böyle 40bin TL masraf yapılan partiden bahsediyorum. evin iç ve dış cephesi tamamen süslemelerle kaplanacak. özel dans takımı ve yemeği saymıyorum bile. özel süslemeli araçlarla konvoy yapılacak, normal araçlarla değil. bunlar yapılan şeyler, ben uydurmuyorum. peki bizim: "hayatta bir kez oluyor!"cu tayfa bunları neden yapmıyor kendi çocuğuna? cevap: bu bize henüz yedirilmedi, yedirildiği gün bunları da çekeceksiniz. ülkemiz kültürel ve ekonomik olarak bu kıvama geldiğinde bu da bize yedirilecek.

tabii ki mezuniyetin kutlanmasına ya da düğüne karşı değilim. tam tersine, mekan ayrılığı ya da iş/güç ayrılığı nedeniyle sık görüşülemeyen ya da uzun zamandır görmemiş olduğum kişileri görme fırsatı sağladığı için düğünlere katılmaya özen gösteririm. benim eleştirdim bu düğün kavramının bizde yozlaştırılmış olması. evlilik düğünü demek, sevinçli günde dostlarla eğlenmek demektir. aslında amacı budur. dostlarla bir araya gelelim, mutluluğumuzu paylaşalım, eğlenelim, hem de uzun zamandır görmemiş olduğumuz dostlarımızı görelim. peki bizde nasıl oluyor? bizde olay yarı ticarî yarı ritüel ayinine dönmüş. kimse eğlenmiyor. evlenen çift kendi düğününü korkarak bekliyor. "bi geçse de rahatlasak" diyorlar. takı takmak istemeyen adam düğüne gelmiyor. gelen de eğlenmiyor, ritüelleri yapıp gidiyor. ben çocukluk arkadaşımın düğününe gittim, adamı 10 senedir görmemişim başka şehirde yaşamakta olduğu için, ama düğününe gittim, adamla oturup sohbet edemedim yahu! şimdi o yapılacak, şimdi şu yapılacak, o, bu, şu... adet adet adet.. yahu damat oturup davetlilerle bir sohbet edemedi! böyle saçma buluşma mı olur? eleştirsen: "hayatta bir kez oluyo, her şey kuralına uygun olmalı, sen bizi ellere rezil mi edecen" derler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 9 Haziran 2019; 10:11:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

ABD'de bize henüz ulaşmamış başka tabular da var. mesela anaokulunu bitiren çocuğa çok görkemli bir mezuniyet partisi düzenliyor ailesi. dikkat, ana okulu diyorum. kreş yani işte. mezuniyet partisinin sadece planlaması bile bir buçuk ay önceden başlıyor. etkinlikte yok yok. özel dans takımı bile tutuluyor.

planlama aşamasının ilk başında neler yapılacağını tek tek yazarken adamın (evin babası) gözü korkuyor ve karısına: "bunu karşılayamayız paramız yok bu kadar" diyo, kadın da sinirlenip kızarak cevap veriyor: "yahu bu hayatta bir kere oluyor, ne yapıp edeceğiz ama bu parti olacak! yoksa çocuğunuzun yüzüne nasıl bakarız!"

yani bu aptal aptal anaokulu mezuniyet partisi etkinliklerine: "bu kadarına da gerek var mı yahu" diyen babayı: "odun, düşüncesiz odun insan, çocuğunun hayatında sadece bir kez yaşayacağı partiyi düşünmeyen odun baba" ilan ediyorlar. böylece hiçkimse bu saçmalıklara karşı çıkmamaya başlıyor.

bunları ben uydurmuyorum, ABD'de TV de yayınlanıyor bu muhabbet. aynen izlediğimi aktardım. tabu böyle yaratılıyor.

mesela bizim saçma sapan düğün adetlerinden bazılarını yapmak istemeyen kişilere: "hayatta bir kez oluyor bu!" derler ya, acaba bunu diyen kişiler çocuklarına görkemli bir anaokulu mezuniyet partisi düzenliyorlar mı? görkemli derken böyle 40bin TL masraf yapılan partiden bahsediyorum. evin iç ve dış cephesi tamamen süslemelerle kaplanacak. özel dans takımı ve yemeği saymıyorum bile. özel süslemeli araçlarla konvoy yapılacak, normal araçlarla değil. bunlar yapılan şeyler, ben uydurmuyorum. peki bizim: "hayatta bir kez oluyor!"cu tayfa bunları neden yapmıyor kendi çocuğuna? cevap: bu bize henüz yedirilmedi, yedirildiği gün bunları da çekeceksiniz. ülkemiz kültürel ve ekonomik olarak bu kıvama geldiğinde bu da bize yedirilecek.

tabii ki mezuniyetin kutlanmasına ya da düğüne karşı değilim. tam tersine, mekan ayrılığı ya da iş/güç ayrılığı nedeniyle sık görüşülemeyen ya da uzun zamandır görmemiş olduğum kişileri görme fırsatı sağladığı için düğünlere katılmaya özen gösteririm. benim eleştirdim bu düğün kavramının bizde yozlaştırılmış olması. evlilik düğünü demek, sevinçli günde dostlarla eğlenmek demektir. aslında amacı budur. dostlarla bir araya gelelim, mutluluğumuzu paylaşalım, eğlenelim, hem de uzun zamandır görmemiş olduğumuz dostlarımızı görelim. peki bizde nasıl oluyor? bizde olay yarı ticarî yarı ritüel ayinine dönmüş. kimse eğlenmiyor. evlenen çift kendi düğününü korkarak bekliyor. "bi geçse de rahatlasak" diyorlar. takı takmak istemeyen adam düğüne gelmiyor. gelen de eğlenmiyor, ritüelleri yapıp gidiyor. ben çocukluk arkadaşımın düğününe gittim, adamı 10 senedir görmemişim başka şehirde yaşamakta olduğu için, ama düğününe gittim, adamla oturup sohbet edemedim yahu! şimdi o yapılacak, şimdi şu yapılacak, o, bu, şu... adet adet adet.. yahu damat oturup davetlilerle bir sohbet edemedi! böyle saçma buluşma mı olur? eleştirsen: "hayatta bir kez oluyo, her şey kuralına uygun olmalı, sen bizi ellere rezil mi edecen" derler.

Alıntıları Göster
    Anaokulu ortaokul lise 1 kere okunur üniversite sayısız kere hatta evlilik gibi ABD'ye gittim Ha ABD'de (work and travel)süper değil ama insana sundukları açısından bakarsak ve kendi yaşantımıza bakarsak ne kadar aciz olduğumuzu görüyoruz bunu ilk gördüğümde dedimki biz aslında hiç yaşamıyoruz yaşamamışız kendi elit tabanımızın bile kopyalamakta çalıştığı şey bunların seviyesine ulaşmıyor şuan ise tam özenti olduk o baby showerlar felan hepsi özentilik bunlarda mesela instagramla çoğaldı bunlar bizim geleceğimiz değil hep geride kalmayım bağnaz olmayım çabası banal ve komik şeyler ha üniversite pek ala önemsiz diyeceğim ama ABD'de de üniversite 1 kere okunuyor niye çünkü paralı çöpü kesim karşılayamıyor iş hayatına girince bile borçla boğuşuyor bunlardaki kutlama geleneği normal ama bize bakarsak bizde sayısız üniversite okuyabilirsin çoğu beleş istediğin kadar evlen yani bunları kutlamanın bir anlamı Yok ana anaokulu ortaokul lise 1 kere okunur ABD dede eğitim 1 kere yapılır kutlanır orada da bu gelenek bizdeki bu kapitalist dünyada batıya özentilikten başka birşey değil tüketim toplumuyuz herşeyi tüketiyoruz artan teknoloji ulaşılan imkanlar insanların birbiri ile iletişimi çok kolay ve sonuçta hep birbirimizi gözetler olduk ve güvensizlik arttı ve evlilik aile kurumuda tüketildi o saçma sapan 10-12 yıl tvde dolanan evlilik programlarında köstek oldu.Şuanki durumu tüm gelişmelerin özeti tam özenti tüketici herşeyin en iyisine layığım diyen bencil bir toplum yaratıldı ve kayıp nesiller

• Bi bikmadiniz arkadaş!!!
    Konunun içine ettiniz!!!!
    İki üç kişi el ele vermiş, trolluk yapıyor.
    Kendilerini ovutmayi böyle yapıyorlar.
    Yok neymiş evliler bir gün boşanacak, yok neymiş kadınlar ahlaksız, kadınlar böyle söyle. Açık açık yazın, biz bir halti beceremiyoruz kendimizi tatmin ediyoruz diyin.
    Şundan da çok eminim ki,cici kuslara böyle yardiranlarin belki hiç, belki bir, belki iki kez kız arkadaşı olmuştur.
    Şundan da çok eminim ki, karşılarına çıkan kötü cici kuşların 10 katı benim de karşıma çıktı, hiç bir zaman söyleler böyleler demedim.
    Kendinize uygun bir konu açın orada oynayın.
    Bir diğer dikkatimi çeken konu, görücü usulü oldu. Bak onda da ret yiyen, tinlanmayanlar görücü usulü saçma yea, görücü ne yae diyor. Tam bir komedi.
    Görücüye bende karşıyım ama görucu de sizi tanistirirlar, telefon vsvs veriler. Burayi geçtikten sonra buluşursun, gezersin. Tanırsın. Bir günde evlenmekte senin elinde, iyice taniyip evlenmekte.
    Askere gittim geldim. Askere giderken 3 arkadaş 3 muz de evliydik, kışlada 450 adam vardi, bölük komutanı evli kaç kişi el kaldırsın diyince yarisindan fazlası el kaldırdı.
    Aramızda 1 aylık evli, 7-8 yıllık evli olanda vardı. Hepimiz mutluyuz. Ufak tefek sikintisi olanlar vardı. Bunlar olur.
    Eşim havalimanina bıraktığında aglamisti, beraber gittiğimiz diğer arkadaşların da ağlamış. Sizi sevenin olmasi, sizin sevdiğiniz biri olması güzel bişey.
    Benim kayın valide de siktinti vardı. Askere gitmeme bir ay kala arayıp sordu. Askerdeyken Kendi ailemden daha çok aradilar. Hatta duygulandigim bir olay olmuştu, ben hatunun arabayı satmistim, yeni arabada tam istediğimizi bulamayınca araba kiralıyorduk, kayinpeder boşuna para verme benim arabayı kullansaniza, askerden gelince araba alalim size, oglumla kızıma düğün hediyesi olsin demişti. Askere gitmeden bir gün önce kaynana aradı, sen neden böyle yapıyorsun, sen bizim oğlumuzsun, biz bir aileyiz, bir birimizi desteklemek, yardımcı olmamiz lazım, bizim araba boşta onu alin, vsvs laflar söylemişti.
    Ama şunu gördüm ki ailenin varlığı önemliymis. Askere gitmeden önce nasıl olacak, nasıl kalir, endiselerim vardı, askerden önce yakın markajlar gelince mutlu oldum.
    Birde askere evlenmeden gitmek lazımmış. Zor oluyor. Ozluyorsunuz falan. Telefon da konuşurken aglamisti bir kaç kez.
    Evlilik güzel.
    Eşiniz, arkadasinizsa o çok daha ayrı güzel.

Artık şu, boş muhabbetleri bıraksaniz yada gidin kendinize bir konu açın cici kuşları orada gömün kendinizi orada tatmin edin. Burada yapmayın. Sıktinz, baydiniz artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: birgarip2019

Bi bikmadiniz arkadaş!!!
    Konunun içine ettiniz!!!!
    İki üç kişi el ele vermiş, trolluk yapıyor.
    Kendilerini ovutmayi böyle yapıyorlar.
    Yok neymiş evliler bir gün boşanacak, yok neymiş kadınlar ahlaksız, kadınlar böyle söyle. Açık açık yazın, biz bir halti beceremiyoruz kendimizi tatmin ediyoruz diyin.
    Şundan da çok eminim ki,cici kuslara böyle yardiranlarin belki hiç, belki bir, belki iki kez kız arkadaşı olmuştur.
    Şundan da çok eminim ki, karşılarına çıkan kötü cici kuşların 10 katı benim de karşıma çıktı, hiç bir zaman söyleler böyleler demedim.
    Kendinize uygun bir konu açın orada oynayın.
    Bir diğer dikkatimi çeken konu, görücü usulü oldu. Bak onda da ret yiyen, tinlanmayanlar görücü usulü saçma yea, görücü ne yae diyor. Tam bir komedi.
    Görücüye bende karşıyım ama görucu de sizi tanistirirlar, telefon vsvs veriler. Burayi geçtikten sonra buluşursun, gezersin. Tanırsın. Bir günde evlenmekte senin elinde, iyice taniyip evlenmekte.
    Askere gittim geldim. Askere giderken 3 arkadaş 3 muz de evliydik, kışlada 450 adam vardi, bölük komutanı evli kaç kişi el kaldırsın diyince yarisindan fazlası el kaldırdı.
    Aramızda 1 aylık evli, 7-8 yıllık evli olanda vardı. Hepimiz mutluyuz. Ufak tefek sikintisi olanlar vardı. Bunlar olur.
    Eşim havalimanina bıraktığında aglamisti, beraber gittiğimiz diğer arkadaşların da ağlamış. Sizi sevenin olmasi, sizin sevdiğiniz biri olması güzel bişey.
    Benim kayın valide de siktinti vardı. Askere gitmeme bir ay kala arayıp sordu. Askerdeyken Kendi ailemden daha çok aradilar. Hatta duygulandigim bir olay olmuştu, ben hatunun arabayı satmistim, yeni arabada tam istediğimizi bulamayınca araba kiralıyorduk, kayinpeder boşuna para verme benim arabayı kullansaniza, askerden gelince araba alalim size, oglumla kızıma düğün hediyesi olsin demişti. Askere gitmeden bir gün önce kaynana aradı, sen neden böyle yapıyorsun, sen bizim oğlumuzsun, biz bir aileyiz, bir birimizi desteklemek, yardımcı olmamiz lazım, bizim araba boşta onu alin, vsvs laflar söylemişti.
    Ama şunu gördüm ki ailenin varlığı önemliymis. Askere gitmeden önce nasıl olacak, nasıl kalir, endiselerim vardı, askerden önce yakın markajlar gelince mutlu oldum.
    Birde askere evlenmeden gitmek lazımmış. Zor oluyor. Ozluyorsunuz falan. Telefon da konuşurken aglamisti bir kaç kez.
    Evlilik güzel.
    Eşiniz, arkadasinizsa o çok daha ayrı güzel.

Artık şu, boş muhabbetleri bıraksaniz yada gidin kendinize bir konu açın cici kuşları orada gömün kendinizi orada tatmin edin. Burada yapmayın. Sıktinz, baydiniz artık.
    Dediklerinize katılıyorum ama evlilik güzel olabilir ama inanın bekarlık daha güzel var mı şu dünyada hür olmak gibisi :))

• ManyetikRenozans M kullanıcısına yanıt
    ayda bir gelip sizin yorumları okuyup gidiyorum acaba birini buldu evlendi mi diye gittikçe daha umutsuz olmuşsunuz...Artık evlenmesekde olur moduna girmişsiniz hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sokrates 1983

Dediklerinize katılıyorum ama evlilik güzel olabilir ama inanın bekarlık daha güzel var mı şu dünyada hür olmak gibisi :))

Alıntıları Göster
    Karşınızda kişiye göre değişir. Ben bekarlığa hiç aramiyorum. Bekarken ne yapiyorsam, şimdi eşimle beraber yapıyorum.

• Ben ona buna pislik atmıyorum.Türk kızlarının çoğunluğunun duruma göre tepkileri sonuçta her milletten kız gördüm ama egosu tavan türk kızı gibisi yok.Ellerinde de sınırlanamaz haklar var ilerde kapakladılar mı ne yapar bilinmez.Kızları kadınları yüceltmeye gelmez heleki bu coğrafyadakileri sonuçta hepsi çıkarını düşünen varlıklardır.Bugün aşkla dolduğun adına şiirler yazdığın kişi ile 5 veya 10 sene sonra kanlı bıçaklı olabilirsin.Bu coğrafyada normal kızların kölesi gibi olmaya çalışan gibi değil insanın kendine saygısı olur biraz sen o kadar yüceltirsen yeri gelir tepene girer tabi herşey zamanla.Başta her zaman güzel gider ilişki.Biz burada genelleme yapıyoruz varlıklı maddi ve manevi güçlü bir aileye sahipsindir onu bunu ırgalamaz değişen süreç duruma bağlı kimsenin bu hayatta garantisi yok.Kimler kimler ayrılıyor örnek gösterilen.Ben kimseyi yüceltmem kimseyide aşırı yermem.Bir haksızlık olduğunda da kadın olsun erkek olsun karşı çıkarım.Halkın en çok yendiği ülke Türkiye sonuçta.Kadınlarda kendilerine verilen hakkı çok iyi suistimal edebiliyor.5 yıl sonraki sen 10 yıl sonraki sen 15 ve 20 yıl sonraki sen aynı olmayacaksın.Görüşün tutumun birbirine bakış açın aynı olmayacak.Bunu şimdi gelip söyleme süre geçince görürsün kendin.

• cicikuşlar kafanızı gagalar dikkat edin.
  • Evli olup mutlu olanları rabbim dahada mutlu etsin şimdiki mesajımı kimse yanlış anlamasın.

Evli olan bazı arkadaşlar mutluluğun da verdiği etkiyle bazen çok saçmalıyorlar çünkü mutluluk empati yapmalarına engel oluyor bu şeye benziyor benim karnım doydu açşar ölsün der gibi.Önce şunu söylüyeyim düşmez kalkmaz bir Allahtır.Üniverstedeyken bi sevgilim vardı sağlık okuyordu ve çok mutluyduk evlilik düşünüyorduk evlenmek istemeyen adamları anlamazdım,evlilik bana o kadar kutsal güzel gelirdiki halen de öyle geliyor ama eskisi gibi heycan vermiyor,sonra birden bu kız ailem beni akrabamla evlendirecek dedi gitti ee ne anladım ben.

Boşanırsın tekrar evlenirsin,yalnız kalırsın evlenirsin,kadınsız kalırsın evlenirsin evet evlilik güzel aile kurmak güzel toplumda sürü psikolojisi var zaten herkes evlendi benimde evlenmem lazım gibi bi baskı var.

Nafaka konusu çok açılıyor deniyor yahu konunun amacı bu 10 yıldır karısına nafaka ödeyen bi adamın evliliği övmesinimi bekliyorsunuz yani gelip oh be 10 yıldır karıma nafaka ödüyorum çok şükür mutluyum evlilik harikamı desin o adam :) Bu gözler neler gördü deli gibi birbirini seven 11 yıl evli
    Kalan ve bi anda boşanan kanlı bıçaklı olan ne çiftler gördü bu gözler.

Ne kadar överseniz övün tek bi gerçek var şu an evliyim mutluyum diyen çoluklu çocuklu adamların %80 i çocuğu için boşanmıyor ailelerinden korktuğu için boşanamıyor,benim çevremde akrabalarımda da evli olup çok mutlu olan insanlar var hep derim allah daim etsin.

Küçük bi mutluluk bulmanız başka insanları küçümsemeniz anlamına gelmez milyarda bir denk gelebilecek bi kız size denk gelmiş olabilir gidin şükredin ama başka insanları küçümsemeyin öyle bi an gelirki dalga geçtiğiniz adamdan dahada yalnız kalırsınız.

Ben mutlu bi insanım kendi çevremde ama insanlar o kadar de motive ediyorki bu forumda bile adam bana diyiyor çokmu umutsuzsun yada birini bulamadınmı öyle güzel bi saldırı taktiği ben otomatikmen ulan herkes evleniyor ben evlenemedim mutsuz olmam lazım o psikolojiye bürünmeni istiyorlar.

Çok mutluyum evlilik harika diyen bi adamla tartışmaya girmeyin içmeye gidin bi kaç saat içinde hüngür hüngür ağladığını gözlerinizle göreceksiniZ.

• 
Sayfa: önceki 566567568569570
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.