Şimdi Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER (570. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: fenerdenemekli
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 4 Misafir - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16.111
Cevap
394
Favori
921.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
395 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 568569570571572
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Avukatim hocam. Mesaji okumadim ama mantik hatalari olmasi normal. Avukatlar dilekcelerine yazdiklari her seyi dogru bularak yazmiyor genelde. Ya tutarsa mantigiyla yaziyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 12 Haziran 2019; 22:41:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • birgarip2019 kullanıcısına yanıt
    Kadinlara cici kuş demeyi biraksaniz artik. Cok itici geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zerathull

Avukatim hocam. Mesaji okumadim ama mantik hatalari olmasi normal. Avukatlar dilekcelerine yazdiklari her seyi dogru bularak yazmiyor genelde. Ya tutarsa mantigiyla yaziyorlar.
    Avukatın beyan dilekçesindeki şu kısım sonradan dikkatimi çekti:
    Taraflar arasındaki geçimsizliğin en önemli sebebi davalı müvekkilimin Müslüman olduktan sonra değişen hayat tarzına saygı gösterilmemesi, hatta bu yaşam tarzına baskı ile muamele edilmesi olmuştur. Davacı dosyaya sunduğu iddialar ile öç almak ve haklı çıkmak çabası ile hareket etmektedir. İddia ettiği hususların tamamı gerçek dışıdır. Taraflar arasındaki geçimsizliği davacının kusurlu davranışlarından kaynaklandığı yargılama sırasında ortaya çıkacaktır. Davalı müvekkilin müslüman olup hayat tarzının buna göre değişmesinden sonra davacı davalı müvekkile gerek psikolojik gerekse de duygusal her türlü şiddeti uygulamıştır. Örneğin başını kapatması nedeniyle davacı tarafından "güzel olmadığı, köylü gibi göründüğü, kafasız ve aptal olduğu, gözünde değerinin kalmadığı, ülkenin bu hale gelmesinde senin gibi yaşayanların neden olduğu" gibi sözler mutad olarak söylenmeye başlanmıştır. Müvekkilin alkol almamasına, oruç tutmasına ve giyim şekline de tepki göstermiştir. Davacı evlilik birliği içerisinde tatil planlarında dahi müvekkilin inanç ve düşüncelerine saygı duymamıştır. Ramazan aylarında gidilen tatillerde müvekkilin en büyük eğlencesi çocuklarına bakmak olmuştur. Oysaki davacı taraf; havuzun ve güneşin tadını çıkarıp gece otel barında tanıştığı kadınları müvekkile anlatırken fazlasıyla eğlenmiştir. Aynı zamanda cinsel şiddet uygulamaktan da geri durmamıştır.

Davacının davalı müvekkili nasıl baskı altına almak istediğini ve hayatına müdahale ettiğini göstermesi açısından davacının, davalı müvekkile 31.01.2019 tarihinde gönderdiği E-Posta sadece ufak bir örnektir. Davacı bu E-Posta da davalı müvekkilden aşağıdaki taleplerde bulunmuştur.

1-Kadın eşi’ nin bilgisi ve onayı olmadan her hangi bir toplantı veya organizasyona katılamaz.

2-Kadın eşi’ nin bilgisi ve onayı olmadan komşu ziyaretine gidemez.

3-Kadın eşi’ nin bilgisi ve onayı olmadan dini tarikat benzeri faaliyetlere katılamaz.

4-Kadın eşi’ nin bilgisi ve onayı olmadan her hangi bir kursa kayıt olup devam edemez.

5-Kadın eşi’ nin bilgisi ve onayı olmadan uzun süreli seyahatlere çıkamaz.

6-Kadın eşi ’ ne inanç konusunda baskı yapamaz.

7-Kadın eşi’ nin eş olarak kendisinden karşılamasını beklediği ihtiyaçlarını en kısa sürede ve uygun ortamda gidermek zorundadır.

8-Kadın eşi ’ nin onaylamadığı kişilerle arkadaşlık yapamaz ve görüşemez.

Hem benim için inanç baskısı yapıyor demiş ama hemen ardından delil olarak yazdığı ve benim hazırladığım barışma protokolündeki 6. Maddeyi ibraz ederek bir nevi kendini yalanlamış. Bu maddeyi kim okusa “Koca eşinden inanç konusunda baskı görüyor ki bunu barış şartı olarak yazmış” der.

• Carl_Sagan C kullanıcısına yanıt
    Hocam siz kendinize baskı yapıldığını düşünmüşsünüz, o da kendisine demek ki. Bunlar sizin yazdığınız şeyler, yani sizin iddialarınız sonuçta. Eşinize baskı yaptığınız da onların iddiası. Avukat kendisini yalanlamamış yani. Bu arada ilk defa böyle bir talep listesi görüyorum.

Yani sizin 3. maddenizde onları haklı gösterir gibi olmuş biraz aslen. Bence burada ikinizde birbirinize baskı yapmışsınız gibi gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 13 Haziran 2019; 0:12:0 >
  • Zerathull kullanıcısına yanıt
    3. Madde ile ilgili Yargıtay içtihati var:
    Kocasının rızası olmadan gece tarikat toplantılarına giden kadını Yargıtay kusurlu buldu.

• Zerathull kullanıcısına yanıt
    Avukatlar ya tutarsa mantığı ile yazıyor. Dürüstlüğünüze saygı duydum

• quote:

Orijinalden alıntı: BluePassenger

Avukatlar ya tutarsa mantığı ile yazıyor. Dürüstlüğünüze saygı duydum
    Ben avukatın bu dilekçeyi yeni aldığı bir dosya ile ilgilendiğini göstermek için davalının beyanlarını kaleme alarak yazdığını düşünüyorum. Çünkü bu beyanların davalının daha önce bana söylediği sözler olduğunun farkındayım.
    Avukat aldığı parayı hak etmek için sanırım duruşmada kendini gösterir.
  • her gün kıyametleri kopararak kavga etmek suretiyle beynimizi öpen yan komşu whatsapp profiline düğündeki öpüşme fotoğraflarını koyup fotoğrafın altına da pembe renkli kalp ile "10. yıl" yazmış. büyük aşkların büyük kavgalarla başladığını duymuştum da kavganın bu kadar uzun sürdüğünü bilmiyodum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

her gün kıyametleri kopararak kavga etmek suretiyle beynimizi öpen yan komşu whatsapp profiline düğündeki öpüşme fotoğraflarını koyup fotoğrafın altına da pembe renkli kalp ile "10. yıl" yazmış. büyük aşkların büyük kavgalarla başladığını duymuştum da kavganın bu kadar uzun sürdüğünü bilmiyodum.
    Kocam o severde döverde diye bir anlayışın olduğu yerde müstehak.Çoğu kişi dedim ya maske takıyor içerde farklı dışarda farklı normaldir el ne der değil mi sonra anadan babadan gelen böyle birşey var biz buna öğrenilmiş çaresizlik toplum baskısı diyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 13 Haziran 2019; 19:45:16 >
  • Carl_Sagan C kullanıcısına yanıt
    "eşi' nin" diye yazilmaz ki. Avukat mi yazmis bu şekilde? Çok yerde geçince ekstra dikkat çekiyor. "eşinin" diye yazılır.

• Türk kızı bitik abi tek yaptıkları sömürgecilik tiksindim Türk kızından

• fredydexter kullanıcısına yanıt
    Evet çünkü Türk erkekleri bulunmaz hint kumaşı.
  • wesile kullanıcısına yanıt
    Hoşgeldin Meriç bey nasılsınız

• fredydexter kullanıcısına yanıt
    Hoşbulduk Ahu Hanım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali222

"eşi' nin" diye yazilmaz ki. Avukat mi yazmis bu şekilde? Çok yerde geçince ekstra dikkat çekiyor. "eşinin" diye yazılır.
    Oralarda şahıs isimleri yazıyor.
  • Bi kız var çok güzel, anladığım kadarıyla herkesle samimi biri. Bana ilgilisi olup olmadığını çaktırmadan nasıl anlarım?
  • Bugün icra memuru ile görüştüm, tanıklık yapacağına dair söz verdi.
    Bu memurun tanıklığı benim açımdan önemli ve mahkemeye de ismini ibraz etmiştim.

Olay şu:
    2017 yılında kadın şahsın Türkiye' ye dönme şartlarından biri de cuma namazlarına gitmemdi.
    Camiye gittiğim halde inanmazdı "Fotoğrafını gönder" derdi.
    İcra memuru arkadaş da ricamı kırmadı hoca hutbedeyken camide fotoğraflarımı çekti.

Kadın şahsın inanç konusunda asıl bana baskı yaptığına dair tanıklık yapacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: engineer037

Bi kız var çok güzel, anladığım kadarıyla herkesle samimi biri. Bana ilgilisi olup olmadığını çaktırmadan nasıl anlarım?
    Herkes gibi olmayarak. Kızın mesajlarına geç cevap vererek. Sana ilgisi varsa sürekli o yazacaktır. Görüşmek isteyecektir. Ancak sana ilgisi yoksa ona geç yazdığında sallamaz seni.

İlgisini nasıl çekerim diyorsan özelden mesaj at kızın bilgilerini detaylı. Yardımcı olmaya çalışalım. Bu konuyu çöp etmeyelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Carl_Sagan

Bugün icra memuru ile görüştüm, tanıklık yapacağına dair söz verdi.
    Bu memurun tanıklığı benim açımdan önemli ve mahkemeye de ismini ibraz etmiştim.

Olay şu:
    2017 yılında kadın şahsın Türkiye' ye dönme şartlarından biri de cuma namazlarına gitmemdi.
    Camiye gittiğim halde inanmazdı "Fotoğrafını gönder" derdi.
    İcra memuru arkadaş da ricamı kırmadı hoca hutbedeyken camide fotoğraflarımı çekti.

Kadın şahsın inanç konusunda asıl bana baskı yaptığına dair tanıklık yapacak.
    Siz daha niye bosanamadiniz ki?!

• quote:

Orijinalden alıntı: birgarip2019

Siz daha niye bosanamadiniz ki?!

Alıntıları Göster
    Anlaşmalı boşanma kararı çıktığı gün şahıs çocukları ve annesini kaçtığı dairede bıraktığı halde evime gelip benimle cinsel münasebet kurdu. Karar henüz kesinleşmemişti.
    Neden böyle davrandığını sorduğumda "Boşanana kadar helalimsin" dedi ama bu durumdan şüphe ettim.
    Aradan bir hafta geçti şahıs yine haftasonu benimle cinsel münasebet kurmak için geldi. Bu defa annem şahsın eve geldiğini görünce sordu bana. Ben de birşey anlamadığımı şahsın bana söylediklerini ona aktardım.
    Annem "Bu bir tuzak olabilir dikkatli davran" dedi. Ben de bunun üzerine "Anne sen evine gitme burada kal" dedim ve şahıs başka odada ben başka odada uyuduk. Ama buna rağmen şahıs bozulmadı bir tepki vermedi.
    Baktım bu şahıs boşandığı halde düzenli olarak benimle cinsel birliktelik kuruyor bir bahane ile kavga çıkardım ve şahsı kovdum.
    Bu davranışımdan sonra şahıs bana boşanma kararını kesinleştirmem için dilekçe vermem hususunda baskı yaptı. Sürekli mesajlar attı.
    Ben de nihayetinde kesinleştirilmesi için onunla beraber dilekçe verdim.

Ancak kesinleşme için bu ısrarı benim daha da kuşkulanmama neden oldu. Durumu tanıdık bir mahkeme müdürünü en başından anlattım.
    Müdür bana: "Tarikatları bana anlatma, ne iğrenç olduklarını neler yapabildiklerini ben burada gördüm. Sen daha gerekçeli kararı tebliğ almadığından halen kararı istinaf edebilirsin. Bana anlattıklarını dilekçe haline getir ve sonuç kısmını beraber düzenleriz" dedi.
    Dediği gibi yaptım ve anlaşmalı boşanma kararını istinaf ettim.

Bu arada tanıştığım başka bir hukukçu bana "Şahıs kesinleştirmen için ısrar ediyor çünkü nüfusta boşanmış yazarsa çocuklarını istediği gibi istediği yere kaçırır, derhal tedbir kararı iste" dedi.
    Ben de davanın görüldüğü mahkemeye dilekçe ile başvurdum "Şahıs ve çocuklarım yabancı ülke pasaportu taşımaktadır bu durumda şahıs çocuklarımı her an yurtdışına kaçırabilir" dedim.
    Mahkeme ertesi gün çocuklar için yurtdışı tedbir kararı aldı ve pasaport şubeye bildirdi.

Ancak bu şahsın ne benim kararı istinaf ettiğimden nede bu yurtdışı yasağından haberi olmadı çünkü adresi değişmişti ben hiçbir şekilde irtibatta değildim.
    İşte şahsın benim kararı istinaf ettiğimi bilmediği 2 haftalık zaman zarfında herkesin "Bir detektif tutup takip ettirirsen çok delil elde edersin çünkü o şu an kendini boşanmış zannediyor" demesine rağmen bu şahıs delilleri kapımın önüne getirip adeta ifşa etti.
    Çocuğu alma bahanesi ile müşterilerine ait son model Audi A6 ile kapıma geldi. Çocukların annelerini başka erkeklerle uygunsuz bir şekilde gördüklerine dair beyanları.
    Bunları istinaf mahkemesine ibraz edince mahkeme beni haklı gördü ve yerel mahkemenin kararını davanın çekişmeli hale gelmedi için bozdu.

Yani dava şu an yeniden ve çekişmeli olarak görülüyor.
  • 
Sayfa: önceki 568569570571572
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.