Şimdi Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER (267. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
16.185
Cevap
394
Favori
926.902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
398 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 265266267268269
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    saolun arkadaşlar.önceden de dediğim gibi ben içine kapanık birisiyidm ve duygusal ilişki üzerine filmler dışında bişey bilmem.filmelrde zaten ayarlanmış hikayelerdir her bişey olabilir.bazen kendime inanamıyorum.kimi zaman çok duygusal anlarımız oluyor.anlattığımda bunlardan birisiydi.kızlar gerçekten erkekleri üzmek istemiyor ancak işin ucunu kaçırıyorlar.nişanlıyken ilaç yüüznden çocuğumuz olmazsa evlatlık alırız diye anlaşmıştık.ancak işler ciddileştikçe ve duygusallaştıkça değişiyor.inşallah evlilik hayatımız ve hayatınız hayırlı geçer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: montevo

dün çocuk yapma felan konuşuyoruz.şuan ilaç kullandığı için haliyle çocuk yapamıyoruz.biraz ağır ilaçlar.hiç aklımda öyle bi düşünce yok ama bana "çocuğum olmazsa başkasıyla evlen" dedi.bi süre afalladım.bu düşüncesinden vazgeçirdim ama biraz burkuldum.

Akşam bir bahaneyle bu konuyu aç ve eşine dünya yıkılsa seni yine bırakmam gibisinden bir konuşma yap.
  • montevo kullanıcısına yanıt
    Başkan dur ne cocugu daha cok erken değilmi 1-2 sene evli kal o hayatı bi yaşa. Çocugum olmazsa beni bırak diyeceksen neden evlendin ozaman derler zaten evlenmeden önce yazmıstın ilaç vs işini. Bence ajitasyon gibi geldi bana birşey aldırcak olmasın sana
  • dediğin gibi konuşmayı bi kaç kere yaptımıştım.daha öncesinde ,evlendikten sonra beni bırakma diye sarılmıştı duygusal bi anımızda.o da benim gibi korkuyor galiba nazar değecek diye.komşular saolsun mahfettiler bizi.

@mert1905x ben 2 sene takılalım çocuğa öyle bakarız diyuordum.o da aynı düşüncede idi.yine de evlenince ister istemez çocuk mevzusu oluyor.ancak beklemeye kararlıyım.ayrıca ilaç azaltımı vb zaten bi okadar süre alacak.hal bu olunca şuan için çocuk yok bi kaza olmazsa bişey aldıracağını,e azından böyle yaparak aldıracağını sanmam.öyle bi yapıda değil.hayırlısı.
  • evlendikten sonra sürekli sorulan ilk soru, neden çocuk yapmıyorsunuz, sorun mu var. tedavi oldunuz mu.
    mahalle baskıları önce evlen, sonra çocuk yap, bir tane olunca ikince ne zaman. bu şekilde insanlar hayatlara müdahil olmaya bayılıyorlar.
    yakın akrabaları, samimi dostları anlarım, sorabilirler. ama kel alaka kişiler kalkıp da çocuğunuz olmuyor diye sorunca ben sinirleniyorum.
    evlenince hemen çocuk yapılır diye bir kural mı var, en 1-2 yıl geçmesi ve eşlerin birbirlerini iyice tanıyıp, güven duygularını sağlamlaştırması gerekir.
  • Kadının bunu niye dediği belli. ''Seni asla bırakmam'' lafını duymak istiyor sadece. Bırakmayacağına emin olmak istiyor. Bir şey aldıracakmış falan ne alaka ? Nasıl bir kadın algısı varsa birilerinin.
  • Bütün kadınların şu bir üstteki gibi olmadığına inanmak istiyorum. Her şeyin altından çıkıyor, her şeye yorum yapıyor. Boş boş muhabbetler geçen sene de böyleydi, bu senede görüyorum hala aynı allah yardım etsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ravelli76

evlendikten sonra sürekli sorulan ilk soru, neden çocuk yapmıyorsunuz, sorun mu var. tedavi oldunuz mu.
    mahalle baskıları önce evlen, sonra çocuk yap, bir tane olunca ikince ne zaman. bu şekilde insanlar hayatlara müdahil olmaya bayılıyorlar.
    yakın akrabaları, samimi dostları anlarım, sorabilirler. ama kel alaka kişiler kalkıp da çocuğunuz olmuyor diye sorunca ben sinirleniyorum.
    evlenince hemen çocuk yapılır diye bir kural mı var, en 1-2 yıl geçmesi ve eşlerin birbirlerini iyice tanıyıp, güven duygularını sağlamlaştırması gerekir.

Bende 2 seneyi doldurdum hocam banada soruyorlar ne zaman cocuk diye ailemi anlarimda dediginiz gibi kel alaka kisiler olmuyormu sorunmu var diyorlar bu yobaz cahil insanlardan kurtulamadik bu ulkede sanane kardesim git kendi kapinin onunu supur once sen kimse sormuyor isler nasil durumunuz nasil diye akil veren cok oluyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• yahu alıntılamayın arkadaşlar şu feministi. konuşur konuşur gider. konuyu kirletmekten başka bişi yapmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Olivier17 -- 22 Ağustos 2016; 20:01:24 >
  • Evlenecek kız Türk ise sıkıntı yabancı kızlar daha insancıl daha merhametli genellikle rus kızları

• quote:

Orijinalden alıntı: Balmumsuz Kadın

çok değil en fazla 1 yıl içinde koca koca diye arayışa geçip,birine kapağı atıcak. bu kadın 2.evliliğini yapacak,ama sen daha,sevgili bile bulamadın. nasıl bir tipsin de bakmıyorlar sana anlamış değilim.

• Olivier17 kullanıcısına yanıt
    Trollüyor bayan degil zaten hiçbir kadın böyle konuşmaz dalga geçiyor aklınca :)
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m-99 -- 2 Aralık 2017; 16:51:44 >
  • sen de bnm gibi evde kalmışsın belli :D
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m-99 -- 2 Aralık 2017; 16:52:3 >
  • yok be ben şimdi evlenmek istediğim kızı bulayım 2 yıla anca evlenirim ondan dedim. bence bi insan 25 inden itibaren evlenmeli..ama bu demek deil ki illa ki hemen evlen bunun 30-35 e kadar yolu var...
  • quote:

Orijinalden alıntı: m-99

Bekarlık, yuva kuramamak çok kötü bir şey. Yaşı ilerleyip de bekar kalan arkadaşlar beni iyi anlar. Kafa denginiz olan, anlaşabildiğiniz gönül birliği edebildiğiniz bir kadınla hayatınızı birleştirmek kadar keyifli bir şey yoktur. Ha hiç yaşamadığın bir şeyi nerden biliyorsun diyebilirsiniz. Şu halden daha iyi olduğuna eminim ha tabi Allah her şeyin hayırlısını nasip etsin öncelikle . Sevgiliniz olup da birkaç aylığına bile hoş sohbet anlaşabildiğiniz kadınlardan bu duyguyu hatırlarsınız .

Olmayınca da olmuyor işte doğru zamanda doğru yerde olamıyoruz belki de . Allah herkese huzur bulacağı yuvasını açmayı nasip etsin . Yalnızlık ,bekarlık kadar rezalet bir şey yok bana göre. Yediğim ekmek, içtiğim sudan bile keyif almıyorum artık çoğu zaman.

Evililik üzerine olmadı ama evlenememek üzerine biraz yazmak istedim bu aralar moralim fena bozuk. Saygılar .

Al benden de okadar. buna bi de ailenin oğlum yeter artık evlen diyip alttan alttan baskıyı vermesi, beklentiye girmesi de cabası.

• DarkKnightTR61 kullanıcısına yanıt
    aynı fikirdeyiz. kimse evlilikteki maddi manevi konuları sormaz, çocuk yoksa sorun vardır mantığı yerleşmiş.
    kimisi maddi sorunu olmadığı halde çocuk sorumluluğu almak istemediğinden yada eşi ile rahat rahat gezebilmek için çocuk istemiyor.
    iki birey arasındaki özel konular başkasını ilgilendirmez. birinci derece akrabaları belirli noktaya kadar ayrı tutabiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: montevo

dediğin gibi konuşmayı bi kaç kere yaptımıştım.daha öncesinde ,evlendikten sonra beni bırakma diye sarılmıştı duygusal bi anımızda.o da benim gibi korkuyor galiba nazar değecek diye.komşular saolsun mahfettiler bizi.

@mert1905x ben 2 sene takılalım çocuğa öyle bakarız diyuordum.o da aynı düşüncede idi.yine de evlenince ister istemez çocuk mevzusu oluyor.ancak beklemeye kararlıyım.ayrıca ilaç azaltımı vb zaten bi okadar süre alacak.hal bu olunca şuan için çocuk yok bi kaza olmazsa bişey aldıracağını,e azından böyle yaparak aldıracağını sanmam.öyle bi yapıda değil.hayırlısı.

Şapkasız dışarı çıkma

Keyfine bak bi kaç sene.

• 
Sayfa: önceki 265266267268269
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.