Şimdi Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER (266. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.114
Cevap
394
Favori
921.960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
395 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 264265266267268
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Pargalı1905

Bi ilişkim var artık aramızdaki tartışmalar beni o kadar yorduki kaybetmek istemiyorum ama emek vermekde istemiyorum .. yoruldum artık .. seviyorum ama sanki aşık değilim napcam bilmiyorum .. aramızdaki saygı yok oldu. araftayım..

Ne kadar suredir berabersiniz hocam?birde asik olan insan ben asigim der celiskiye dusmez sizinki sevgi yasadigim icin biliyorum . Bir iliskide saygi bittiyse anlayis bittiyse duzelmiyor hocam ustune birde evlenince daha kotu oluyor bu benim dusuncem tabi herkes farkli dusunebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: John Wick

quote:

Orijinalden alıntı: zorradam

Yine dolaşırken buraya geldim bir kaç şey eklemek istiyorum

Esim bir kaç yıl önce evlenirsen seninle rusyaya gelirim demişti ailemi geride bırakıp bende kabul ettim bu teklifi evlendik gittik ama uyum saglamadi kimse ingilizce bilmiyor ruscada da sıkıntı yaşıyordu dönmeyi teklif ettim krasnodari ne kadar sevdiğimi biliyordu kabul etmedi aylarca Hayır bir yere gitmiyoruz dedi bir gün işten geldim kapıyı calmadim baktım mutfakta laptopta biri ile konuşuyor geldiğimi fark etmemiş dinledim çok yakın bir arkadaşı var onunla konuşuyor skypede burada yapamiyorum ama buraga söyleyemiyorum falan dedi ağlıyordu direk evden çıktım kapıyı çaldım elini yüzünü yıkamış canını yediğim hosgeldin dedi sarıldı karima aşık oldum bir kez daha dedim sana bir suprizim var büyük bir şey beklemediği için neymis dedi dönüyoruz dedim anlam veremedi burdaki isler bitiyor falan fistan dedim buradan sıkıldım artık dedim gözlerindeki mutluluğu görmeniz lazimdi beyler sırf o an icin bile evlendigime değer kimseyi direkt etkilemek istemem ama gerçekten böyle bir bağ kurduğunuz kurabileceginiz biriyle evlenin

İşte bu şanslı abilerimizden biri, umarım hep böyle mutlu olursunuz abi

Teşekkürler darısı başınıza
    ben hanımı lise hazırlıkta rezerve ettim valla küçükten kapmak lazım malum forumun yas ortalaması 12 yazayimda millet liseden baksın bundan 20 yıl sonra uygun eş bulmak daha zor olacak devir değişti iyice

• quote:

Orijinalden alıntı: DarkKnightTR61

quote:

Bi ilişkim var artık aramızdaki tartışmalar beni o kadar yorduki kaybetmek istemiyorum ama emek vermekde istemiyorum .. yoruldum artık .. seviyorum ama sanki aşık değilim napcam bilmiyorum .. aramızdaki saygı yok oldu. araftayım..

Ne kadar suredir berabersiniz hocam?birde asik olan insan ben asigim der celiskiye dusmez sizinki sevgi yasadigim icin biliyorum . Bir iliskide saygi bittiyse anlayis bittiyse duzelmiyor hocam ustune birde evlenince daha kotu oluyor bu benim dusuncem tabi herkes farkli dusunebilir.

2 yıldır beraberiz birbirimizle kafa yapılarımız tam uymuyor ama sevgi aşk vs diye diye 2 sene tüm tartışma ve kavgalara dayandık ama sanki artık birşeyler değişti ve o hisler kayboldu gibi geliyor ve sanki artık alışkanlıktan başka birşey değil gibi geliyor.. Ne kadar kavga tartışma artarsa o kadar yıpranma ve saygı yok olması sonucu ortaya çıkıyor.
  • quote:

quote:

quote:

Esim bir kaç yıl önce evlenirsen seninle rusyaya gelirim demişti ailemi geride bırakıp bende kabul ettim bu teklifi evlendik gittik ama uyum saglamadi kimse ingilizce bilmiyor ruscada da sıkıntı yaşıyordu dönmeyi teklif ettim krasnodari ne kadar sevdiğimi biliyordu kabul etmedi aylarca Hayır bir yere gitmiyoruz dedi bir gün işten geldim kapıyı calmadim baktım mutfakta laptopta biri ile konuşuyor geldiğimi fark etmemiş dinledim çok yakın bir arkadaşı var onunla konuşuyor skypede burada yapamiyorum ama buraga söyleyemiyorum falan dedi ağlıyordu direk evden çıktım kapıyı çaldım elini yüzünü yıkamış canını yediğim hosgeldin dedi sarıldı karima aşık oldum bir kez daha dedim sana bir suprizim var büyük bir şey beklemediği için neymis dedi dönüyoruz dedim anlam veremedi burdaki isler bitiyor falan fistan dedim buradan sıkıldım artık dedim gözlerindeki mutluluğu görmeniz lazimdi beyler sırf o an icin bile evlendigime değer kimseyi direkt etkilemek istemem ama gerçekten böyle bir bağ kurduğunuz kurabileceginiz biriyle evlenin

ben hanımı lise hazırlıkta rezerve ettim valla küçükten kapmak lazım malum forumun yas ortalaması 12 yazayimda millet liseden baksın bundan 20 yıl sonra uygun eş bulmak daha zor olacak devir değişti iyice

• quote:

quote:

quote:

2 yıldır beraberiz birbirimizle kafa yapılarımız tam uymuyor ama sevgi aşk vs diye diye 2 sene tüm tartışma ve kavgalara dayandık ama sanki artık birşeyler değişti ve o hisler kayboldu gibi geliyor ve sanki artık alışkanlıktan başka birşey değil gibi geliyor.. Ne kadar kavga tartışma artarsa o kadar yıpranma ve saygı yok olması sonucu ortaya çıkıyor.

Ortalık kız dolu.
    Amaaan,boşversene.
    İnceldiği yerden kopsun. Bırak gitsin.
    Kız mı yok?
    Niye başını ağrıteyon?

• Napalım yani N kullanıcısına yanıt
    o kadar kolaymı hocam bu işler :))
  • quote:

quote:

quote:

Isiniz zor hocam kimseye akil vermek istemem ben 7 yillik iliski surdugum kisiyle evlendim simdiki aklim olsa bazi hatalari yapmazdim.

• @vukuatname
    Hocam ne güzel yazmışsın ya vallahi aynı düşüncedeyim tamamen, eline sağlık.
    Bir kız ile tanışıyorsun bütün hayatın onun üstüne kurulu oluyor, 12 senelik lise arkadaşım geçenlerde evlendi evleneli bir düğününde gördük daha ses soluk yok.
    Tabi cicim ayları geçince göreceğim ben onu. Günümüzde insanlar artık iyice tuhaflaşıyor bakalım daha neler göreceğiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: terapi_triyaki

@vukuatname
    Bir kız ile tanışıyorsun bütün hayatın onun üstüne kurulu oluyor, 12 senelik lise arkadaşım geçenlerde evlendi evleneli bir düğününde gördük daha ses soluk yok.
    Tabi cicim ayları geçince göreceğim ben onu. Günümüzde insanlar artık iyice tuhaflaşıyor bakalım daha neler göreceğiz.

evden kacmak için türlü bahaneler uydurcak arkadaşınız zamanı gelince hep aynı suratı görmekten bıkıcak
  • quote:

Orijinalden alıntı: dt1907

quote:

Orijinalden alıntı: terapi_triyaki

@vukuatname

evden kacmak için türlü bahaneler uydurcak arkadaşınız zamanı gelince hep aynı suratı görmekten bıkıcak

Valla doğru diyorsun hocam, arayacak adım gibi eminim zaten. Anlamadığım şey biz bekarız yanımıza gelirse çapkınlık yaparız diye düşünmeleri. Şu at gözlükleri her geçen gün daha da ileri seviyeye gidiyor, düşeceği yerde
  • quote:

o kadar kolaymı hocam bu işler :))

Değil tabi de demesi kolay oluyor, ondan dedim. Oturduğum yerden konuşması kolay.

• quote:

Orijinalden alıntı: general_42

quote:

quote:

quote:

Hocam haklısın da benim lisede rezerve ettiğim kız ben askerdeyken işi kafasında bitirdi. Döndükten birkaç ay içinde ayrıldık. Bide ben askerliğimi Güneydoğuda yaptım, riskli bir bölge birçok arkadaşım şehit oldu. Buna rağmen beni anlamadı, anlamak istemedi. Ben oradayken heralde şimdi evlendiği adamı bulmuş olmalı, kız benden ayrıldıktan 3 ay sonra evlendi zira. Seni beklerim aşkım diyordu. 2 ayda pes etti. Sizinki iyiymiş hocam, mutluluğunuzun daim olması ümidiyle

Evli bir abimizde aynı sıkıntıyı yaşadı orada. Adam kaçmış kaçmış, evlenmiş 2 de çocuğu var. Sonra çıkıp gelmiş askere. Adam ağlıyordu yeminle. Eşini çocuğunu özlüyordu, riskli bölge olduğu için öyle izin falanda alamıyordu anca konvoy olursa komutan izin veriyordu. Eşide telefonda sürekli adamı azarlıyordu. Adamın biri kadına mesaj atmış, bu salak kadında bunu askerdeki eşine yani benim arkadaşa söyledi. Adamın halini görmeniz lazımdı arkadaşlar, çıldırdı herif. Zor sakinleştirdik. Kaçmayı falan düşündü cidden. Nereye kaçacaksın? Heryer dağ.

Ben askerliği yapmadan evlenmeyin derim. Çok zorluk çekersiniz. Benim karım olmamasına rağmen ben bile zorlandım, sevgilim beni çıldırttı orada.

Cengiz hard ve bu herifin aynı olma olasılığı yok gibi gözüküyor Oliver.

Adam geçenlerde asker işleriyle ilgili bir konu almıştı Cengiz hard nickiyle.

Bu general ya sallıyor,troll ya da sen yanlış analiz yapmışsın.

• Iyi düşünün derim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Napalım yani N kullanıcısına yanıt
    Oliver haklı hocam, hatta iki üç sayfa geride bende aynısını yazmıştım cengiz hard mr pink general hepsi aynı kişiler, ve trolun asosyal palavracının onde gideni. Hayır yani isterse bin tane farklı profili olsun ama yazdıkları tamamen zırva saçmalık. ve disaridanda olsa konuyu surekli takip ediyorum ve forumun en faydalı konusunda bunun gibi gereksizleri gördükçe ayar oluyorum. Bu ve diğer profillerindeki mesajları ortada zaten, terbiyesizin teki, ve henüz iki sayfa once tum evli kadinlar aldatır gibisinden genelleme yapmış, zaten konuya yazan her dişi varlığa askıntıda oluyor, yeter yani artık. Inan bana git gör simdi yanına bir eli her daim şeyinde zaten, digeri klavyede, pc ekraninda ise bir sekmede forum ikincide zorno siteleri, digerindede faceden oradan buradan askıntı olduğu hatunların listesi açık. Tamam Arada bozuk saat misali doğru soyledigi elbette oluyor ama insanlar bunun saçmaliklarini dinlemek zorunda değil.

• quote:

quote:

quote:

Basit bir süre ayrı kalın 3 hafta 1 ay 1.5 ay eğer geri dönme özlemi çok yüksek olmazsa bitirirsiniz başka yolu yok. Bu kafa yapısı uyma ruh eşi vs saçmalıkları tamamen insanların mutsuzlugu için oynanan kürsel oyunlardan bazıları. Yok kardeşim kafa yapısı uyumu diye birşey senle herşeyi aynı seven kız olsa burda diyeceksin hereşyimiz aynı sıkıldım .Aynı olmasa farklı uymuyoz öyle bir insan yok yani sen kendine kardeş aramıyorsun eşin olcak. Farklı olursanız zevkli olur arada tartısma kavga olur buda tuz biber zaten yoksa her sevdiginizi büyük ölçüde aynı olsa monoton bir yaşamın olur. Bir zaman senin dedigin bir zaman eşinin dedigi olur zaman geçer gider. 100 yıldır birbirini bile görmeden evlenenler 50 60 senelik evliler bırakalım bu kafa uyma yalanlarını.

İnsanları bunlarla kandırıyorlar yok evlilik cinsellik içindir vs zırvaları ile doldurmuşlar tüm gençlik bu düşüncelerin peşinde. Evlilik evlenme x içindir diye birşey denemez herşeyin payı var bunda herkese göre bunlar göreceli olarak değişir. Cinsellik-cocuk sahibi olma-hayat arkadaşı olma- yanlız yaşamama-sevgi -aşk vsvs. Bir insanda cinsellik %50 geri kalan herşeyde %50dir başkasında cocuk sahibi olma %90 gerisi %10dur bu insandan insana değişir .

"seviyorum ama sanki aşık değilim "

Aşk dedigin şey ilk tanısmada çıkmada başlayan canım cicim ayları gibi birşey 50 sene aşık kalamazsın bunlarda televizyon uydurmaları. 50 sene sevgi duyarsın sevgili kalırsın ama aşık kalman kimine 6ay kimine 1 sene geçmez. Aşık kalman demen her hataısına yanlışına hiçbir triplere girmeden sinirlenmeden alttan alman hep iyi yandan bakman demen böyle bir yaşam insani birşey olmadıgına göre bunun sürekli sürmesi zaten mümkün degil. Yani sen doğru yoldasın eğer bu aşk bittikten sonraki sevgin kız arkadaşını bırakmak istemeyeceğin kadar yogun olursa zaten evlilik aşaması geliyor.Ama bizim insanmız aşık olup 1 sene içinde evleniyor ondan sonra o aşk kaybolunca bakıyorki sevgisi fazla degil sonra 5 yıllık evliyiz boşanıyoruz diye konu dışında başlık açıyorlar.

Burda çoğu şey yanlış anlatılıyor kimse kusura bakmasında 15 yaşındaki cocuk gelip akıl veriyor hayatında eline kız eli değmemiş :) yada adam 5 senelik ilişkim şöyle bitti vs diyor konusuyoruz anlat diyoruz 5 senelik ilişki dedigi şey 2 sene ayrılmış görüşmemişler 1 sene farklı şehirlerde olup görüşmemişler görüştükleri küs kalamadan 1 sene var yok buna 5 yıllık ilişki diyor ve akıl veriyor :)

Sana yazma nedenim şu benimde şuan 7.sene girdigim 19-20 li yaşlarda başlayan ve 6sene boyunce nerdeyse hergün gördügüm gerçek bir ilişki sahibiyim. Ve kız arkdaşımla Beyaz Siyah kadar farklıyız yedigimiz yemekler sevdigimiz filmler espiri anlayısımız (hoş onda yok pek :)) vs. Tum ilişkide ayrı ve küslükler 10 günü geçmemiştir yani sen demişsin ya " kafa yapılarımız tam uymuyor" diye onu ben burda heralde kimsenin yaşamayıcagı kadar uzun süre yaşayan ve halen yaşayan biriyim ama bu bir engel değil. Benim evlenmek istedigim eşim olmasını istedigim insan bu yani farklı olsan kafan uymasa nolcak ben eğleniyorum misal et ürünlerini agırlıklı yemiyor bende yedigim zaman zorla yediriyorum vs eglenceli oluyor kavga olmadan ilişki olmaz. Ve 2 yıl bunları anlaman için ısa bir süre ama sana tavsiyem ayrılın yada ara verin 1-2 ay bekle eğer cok görmek yada dönmek istemiyorsan bitirirsiniz tam tersi olursa zaten devam edersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: temürrmelik

Oliver haklı hocam, hatta iki üç sayfa geride bende aynısını yazmıştım cengiz hard mr pink general hepsi aynı kişiler, ve trolun asosyal palavracının onde gideni. Hayır yani isterse bin tane farklı profili olsun ama yazdıkları tamamen zırva saçmalık. ve disaridanda olsa konuyu surekli takip ediyorum ve forumun en faydalı konusunda bunun gibi gereksizleri gördükçe ayar oluyorum. Bu ve diğer profillerindeki mesajları ortada zaten, terbiyesizin teki, ve henüz iki sayfa once tum evli kadinlar aldatır gibisinden genelleme yapmış, zaten konuya yazan her dişi varlığa askıntıda oluyor, yeter yani artık. Inan bana git gör simdi yanına bir eli her daim şeyinde zaten, digeri klavyede, pc ekraninda ise bir sekmede forum ikincide zorno siteleri, digerindede faceden oradan buradan askıntı olduğu hatunların listesi açık. Tamam Arada bozuk saat misali doğru soyledigi elbette oluyor ama insanlar bunun saçmaliklarini dinlemek zorunda değil.

Aynen arada doğru şeyler söyleyebiliyor.

Bu arada general nickiyle sınırsız ban yemiş, kimbilir ne yaptı?

Ama etrafta çok görüyorum hocam böyle çok güzel cümleler kuruyor,kibar bir üslupla cevap veriyorlar.Tabi bunların hepsi lafta kalıyor, icraatları sıfır.Eyleme dökmüyorlar.Önemli olan laf değil, eylemdir.

Mesela forumda Kayra bir üye var.İmlası iyidir keza konuşması da çok iyidir. Ama gel gör ki bu adamın psikolojik sorunları var.Kafadan çatlak. Kendi diyor zaten. Forumdakiler çıplak organını gösterip,atıyormuş.

İnsanlara güvenilmiyor hocam. Dediğiniz gibi bozuk saat gibi arada güzel şeyler yazıyorlar o kadar. Zaten dediğim gibi anca yazıyorlar, eylem 0.

En korktuğum insan tipi bunlar. Güzel konuşurlar ama şizofrenik deli gibi yaşarlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: temürrmelik

evert dostum, kimisi burada dertlerini anlatıyor çare arıyor, kimiside faydalı olabilmek için tecrübelerini paylaşıyor, ama bu gereksizde fantezilerini anlatıp pohpohlanmak peşinde. mr pink cengiz hard general ve başka her ne haltsa gitsin ötede oynasın... dediğin gibi icraat yok sırf laf ebeliği...
    ve dostum inan ben şunu hep düşünen bir insanım, hani belki madden manen aklen bir sıkıntısı derdi vardır, Allah şifa versin, ki forumdada böylesi çok, adam gırgır şamata vakit geçiriyor, böylesi kabulum, sonuçta hepimiz insanız. ama pinkmidir generalmidir her ne haltsa insanı aptal yerine koymaya çalışan bu tiplerede dur demek lazım.
    bak yukarıda henüz 18 yaşındaki bir kardeşimiz bir soru sormuş, ve yaptığı ve yapmayı düşündüğü şeylerin büyük bir hata olduğunun farkında bile değil, ki yahu 18 yaşındasın sen daha neler göreceksin hayatında bu derece ileri gitmenin hiçbir mantığı yok ama yapmış işte hatayı ve bu hatayı dahada ileri götürme düşüncesinde. burda bize düşen bu kardeşimize doğruyu göstermeye çalışmaktır. fakat bu gereksiz tip yine sahneye çıkmış ve belki çocuğun hayatını mahvedecek zırvaları empoze ediyor. işin kötü yanı genç kardeşimizde onca güzel ve en önemlisi tecrübeli kişilerin yanıtlarının içinden en doğru yanıt olarak bununkini görüyor ve teşekkür ediyor. neden? çünkü bu general42 çocuğun duymak istediklerini söyledi, faydalı ve doğru olanı değil. benim ayar olduğum nokta bu işte.

Adamn laf ebeligi konusunda yuzde yuz haklisin.

Amaaa o konusmasa dahi soruyu soran kardesimiz sizin yazdiginiz dogru tavsiyeleri dikkate almayacakti degil mi?

Bahsettigin ayarsizlari da bi kenara itip sinirleri germemek lazim sonu gelmeyen tartismalar olusuyor daha sonra. Her ne icin olursa olsun sinir insana da zarar veriyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dün çocuk yapma felan konuşuyoruz.şuan ilaç kullandığı için haliyle çocuk yapamıyoruz.biraz ağır ilaçlar.hiç aklımda öyle bi düşünce yok ama bana "çocuğum olmazsa başkasıyla evlen" dedi.bi süre afalladım.bu düşüncesinden vazgeçirdim ama biraz burkuldum.
  • montevo kullanıcısına yanıt
    daha yeni evlendiniz, bu tür muhabbetlere niye giriyorsunuz. her şey nasip kısmet işi. inşallah Allah nasip eder, arzuladığınız zaman bir çocuğunuz olur.
    eşin çok fedakar konuşmuş ama şuanda bu tür konulara girmeniz doğru değil.
    çocuk evlilikte olumlu katkılar yapar, insana çok farklı duygular yaşatır. Rabbım dileyen,isteyen herkese hayırlı evlatlar nasip etsin.
    olumsuz tarafları vardır ama bence, olumlu tarafı daha fazla. bardağın dolu tarafına bakmak en doğru tercih olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: montevo

dün çocuk yapma felan konuşuyoruz.şuan ilaç kullandığı için haliyle çocuk yapamıyoruz.biraz ağır ilaçlar.hiç aklımda öyle bi düşünce yok ama bana "çocuğum olmazsa başkasıyla evlen" dedi.bi süre afalladım.bu düşüncesinden vazgeçirdim ama biraz burkuldum.

Hocam oncelikle gecmis olsun.aslinda esinizin demek istedigi "beni sakin birakma" bayanlarin cogu duygusalliktan boyle seyler soyleyebiliyor ama is ciddiye binince tersine donuyor durum caninizi sikmayin benim esimde ameliyat oldu ilk ayimizda kadinlar erkeklerden daha duygusaldir.siz yaninda olun yeter tekrar gecmis olsun..

• 
Sayfa: önceki 264265266267268
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.