Şimdi Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER (262. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
16.185
Cevap
394
Favori
926.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
398 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 260261262263264
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bilgi için sağ ol. konuda karşıt görüşlü bir bayan üyenin olması iyi olabilir. ama yorumlarında genele hitap edince erkekleri iyice aşağılamış oluyor. kişiliksiz insan kadınlardan da, erkeklerden de çıkıyor.
    bunu tek cinsiyete yakıştırmak etmek hata olur.
  • montevo kullanıcısına yanıt
    aşık olup evlenenlerin evlilikleri kısa ömürlü olabiliyor. eğer evliliğin temelinde karşılıklı saygı yerine sadece aşk var ise, o evliliğin uzun ömürlü olmasını beklemekte hata olur.
    aşk ve sevgi zamanla gelişen duygular. öncelikle olması gereken karşılık saygı ve fedakarlıktır.
    Allah mutluluğunuzu daim etsin, inşallah. kem gözlerden uzak,aynı yastıkta geçen bir ömür dilerim.
  • aminnnnnn
  • Cosmos Bebop kullanıcısına yanıt
  • oooo buralar karışmış :)

Biraz daha karışsın bende karıştırcam sonra
  • quote:

Orijinalden alıntı: Balmumsuz Kadın

İnsanların doğuştan gelen özelliklerini , ırklarını bu kadar çirkin bir dille aşağılaman senin 5 para bile etmediğinin göstergesi. Bunu onaylayan da 5 para bile etmez. Siz aşağılık insanlarsınız.

Yazmayacaktım sözde güya ama forumda çok sığ düşünen insanlar var.

Sen tüm erkekleri bir kefeye koyuyorsun.Genelleme yapıyorsun.Asla genelleme yapma.
    Asla,asla deme.En gıcık olduğum şey şu feminizm.Herkes eşittir diye bağırıyorsunuz sokaklarda sözde.Ama ne hikmetse hep kadınlar olarak daha üstte görüyorsunuz kendinizi.Hep lafta bu işler zaten,icraat sıfır.

Hem cobop bir yerde haklı.
    Tamam tip her şey değil.Dış güzellikten ziyade,iç güzellik daha ön planda tutulması lazım(bazıları der tabi ruhlar aleminde yaşamıyoruz diye).Kimse seçemiyor vücudunu,rengini,gözünün rengini,burnunu ve bunun gibi şeyler kimsenin tercihi değil.E madem öyle bu Türk kızlarındaki kezbanlık ne ?! Ulan İzmir gibi bir yerde adres sordum,acelemiz de vardı.Kız o kadar narşist ve egoist biri çıktı ki cevap vermeyip tırın tırın gitmeye başladı.Niye bu kadar egoistsiniz Türk kızları olarak ?
    Sanıyorsunuz ki,Dünya sizin etrafınızda dönüyor.Tabi arz,talep meselesi.O kadar abaza var ki,o kadar mesaj/beğeni yağmuru bize gelse bizde size aynı tavrı gösteririz büyük ihtimalle.Genellemeler ne kadar yanlış olsa da,Türk kızlarında egosu olmayan,bu tür şeyleri aşmış olan bir bağyan göremedim.Kendinizi bulunmaz hint kumaşı sanıyorsunuz,fakat durum öyle değil.Yurt dışı kız kaynıyor.Ve bazıları da Türk erkeklerine ne hikmetse hasta :)

• Napalım yani N kullanıcısına yanıt
    Bana genelleme yapma der kendisi yapar. Sen bana böyle bir iki örnek verirsin ben daha kötü ve önemli konularda bin örnek. Sonra ben de ''Niye böylesiniz Türk erkekleri olarak?'' diyince genelleme yapmış olurum , erkek düşmanı olurum.

Yazdığın saçma şey genellemeden ibaretken bana genelleme yapma deme lütfen. Genellemeler ne kadar yanlış olsa da Türk erkeği rezil, mide bulandırıcı. Oluyor mu böyle?

Evet bence de ne hikmetse :D Türk erkeğine hasta olan kadın hastadır

Allah aşkına git başımdan daha mantıklı biri varsa o gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-B492E9D5B -- 17 Ağustos 2016; 17:07:10 >
  • kendi halkımızı aşağılamanın kimseye bir faydası yok. imkanı olan, gider yurt dışına daha iyisini bulur. hepimizin annesi, kardeşi var.böyle genelleme yapmak kaba bir üslup kullanmak yakışık almaz.
    ülkemizde kaprisli,havalı burnu kaf dağında olana bayan var, yok değil. ama bunların sebebi de biz erkekleriz. gereğinden fazla verilen değer, ancak rezil eder.

sorunlu erkeklerde var, yok demek için kör olmak lazım. eşini döven, terk edilince gidip öldüren, aldatan, evini otel eşini hizmetçi gibi gören. ama bu demek değildir ki bütün erkekler böyle.

biri gitsin öbürü gelsin, bu konuyu arenaya çevirdiniz. :)
  • quote:

Bana genelleme yapma der kendisi yapar. Sen bana böyle bir iki örnek verirsin ben daha kötü ve önemli konularda bin örnek. Sonra ben de ''Niye böylesiniz Türk erkekleri olarak?'' diyince genelleme yapmış olurum , erkek düşmanı olurum.

Yazdığın saçma şey genellemeden ibaretken bana genelleme yapma deme lütfen. Genellemeler ne kadar yanlış olsa da Türk erkeği rezil, mide bulandırıcı. Oluyor mu böyle?

Evet bence de ne hikmetse :D Türk erkeğine hasta olan kadın hastadır

Allah aşkına git başımdan daha mantıklı biri varsa o gelsin.

Yazdıklarımı iyi oku.Duymak istediğini okuyorsun sadece.İşine geleni oku,geç.Cımbızla seç,odaklan bir noktaya.

Biraz realist olmanda fayda var.

Ben o paragrafta takside olduğum ve öğrenci olduğum için taksimetre fazla tuttuğu için kıza çok sinirlenmiştim.Öyle bir örnek verdik işte.

Benim asıl demek istediğim şuydu;

Türk kızları olarak çok güzel,aman aman bir şey değilsiniz.Hiçbir espriniz yok açıkçası.Buna rağmen nedir bu ego savaşınız dedim.Hadi güzel olsanız da yapsanız bu tarz şeyleri eyvallah diyecez de yok abi.Güzel olanlarınız da Türk değil zaten.Türk asıllı değil.Ordan,burdan göç alınca haliyle güzel genler ortaya çıkıyor. Okey ?

Neyse fazla söze de gerek yok aslında.Evde kalmış bir kıza pek yüklenmek istemem açıkcası.

Edit: Kafama takılan bir noktayı yazarak,değiştirdim sadece.Yanlış anlaşılma oluyor sonra.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Napalım yani -- 17 Ağustos 2016; 19:57:38 >

• Katılıyorum bu abiye , hepiniz gidin.

Ek: Bana illa ki dalaşacaksanız lütfen bunu özelden yapın , konuyu bulandırmayın.

Birine bir şey yazıyorum 10 tanesi karşılık veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-B492E9D5B -- 17 Ağustos 2016; 17:20:46 >
  • yabancı forumlarda herkes birbirine saygılı, bizim forumlarımızda herkes saldıracak kişi arıyor. medeniyetsiz olduğumuzun bir göstergesi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • saygı sınırları içerisinde fikir çatışmaları olabilir ama bazen saygıyı geç mahalle kavgasına dönüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Im European

yabancı forumlarda herkes birbirine saygılı, bizim forumlarımızda herkes saldıracak kişi arıyor. medeniyetsiz olduğumuzun bir göstergesi.

Egeye yerleşmek istiyorum diyen bir vatandaşa;

"Bıktık artık göç almaktan yeaaa"

Diyen birisi bunu diyor.İroni yapmak istedin galiba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Napalım yani

quote:

Orijinalden alıntı: Im European

yabancı forumlarda herkes birbirine saygılı, bizim forumlarımızda herkes saldıracak kişi arıyor. medeniyetsiz olduğumuzun bir göstergesi.

Egeye yerleşmek istiyorum diyen bir vatandaşa;

"Bıktık artık göç almaktan yeaaa"

Diyen birisi bunu diyor.İroni yapmak istedin galiba.

evet bazen küçük trollükler yapmak hoşuma gidiyor. egeli de değilim ayrıca

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuyu takip edemedim.
    Ufak bir tartışma var sanırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konunun ağzı burnu kırılıyor lütfen bazı kişilere prim vermeyelim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eşimle sevdiğim için kafalarımız uyuştuğu için evlendim. Sonsuza kadar yanımda olsun istedim.

2 senedir evliyim 1 oğlum var Allah bozmasın çom mutluyum iyiki evlenmişim. Evlilikte doğru kişi çok önemli. Eşim bana hayatta para muhabbeti yapmaz . Tüm gelirler giderle ihtiyaçlar bellidir beraber gelir gider ihtiyaç pilanlaması yaparız.

Kirada yaşıyoruz pek gekirimizde yok ama eşim hep şükreder hayatta isyan ettiğini yakındığını görmedim.

• quote:

Ne dersin bu adamlara, dedim;
    Yüreksizler, kafasızlar, soysuzlar, dedi.

Git kiminle ne yaparsan yap ama onu yaparken bu ülkedeki kadınlar böyle aşağılayamazsın. Sen gerçekten aptal bir herifsin. Ayrıca şerefsizsin. Seninle evlenecek kadının ben aklına sıçayım.

Bunlari yuzume karsi da soylemenizi isterdim , ama savcinin yaninda

• quote:

Orijinalden alıntı: seven_7343

Eşimle sevdiğim için kafalarımız uyuştuğu için evlendim. Sonsuza kadar yanımda olsun istedim.

2 senedir evliyim 1 oğlum var Allah bozmasın çom mutluyum iyiki evlenmişim. Evlilikte doğru kişi çok önemli. Eşim bana hayatta para muhabbeti yapmaz . Tüm gelirler giderle ihtiyaçlar bellidir beraber gelir gider ihtiyaç pilanlaması yaparız.

Kirada yaşıyoruz pek gekirimizde yok ama eşim hep şükreder hayatta isyan ettiğini yakındığını görmedim.

Ulan bir bizim karşımıza çıkmadı böyle biri

• Kişi ne ise karşında da onu görür yani insan insanın aynasıdır. Burada yakınanların hepsine tavsiyem kendinize çeki düzen verin önce sonrası doğal olarak mutlaka gerçekleşecektir. Herkes kendini kandırıyor oh ne âlâ memleket..

İnanan Müslümanlar içinse en güzel yöntem haliyle duadır. Duanın da kabulünün şartları vardır..

• 
Sayfa: önceki 260261262263264
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.