Şimdi Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER (260. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: Timsah-16
1 Kayıtlı Üye ve 4 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
16.186
Cevap
394
Favori
926.803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
398 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 258259260261262
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Balmumsuz Kadın

Kadın hem çalışıp hem ev işiyle , çocukla ilgileniyor , erkek ise sadece çalışıyor ve yayılıyor.

Bu sözler üzerine tartışılacak bir şey yok. Dikkat edersen hakaret ettiğin kısımları değil, özellikle cinsiyet ayrımından yola çıkarak yaptığın iş bölümünden yola çıktım.

Sen bunu zaten bilinçaltında kabul etmişsin, sadece dilinle inkar ettiğini kabul ettirmeye uğraşıyorsun.

Başka sözüm yok hakim hanım.

• KayhanKaan kullanıcısına yanıt
    evlenmeden önce bir belge imzalayıp, yıllar boyu o belgeye sadık kalabilmek çok güzel. belgenizde eşinizin belirlemiş olduğu bir madde var mı?
    metni siz hazırladıysanız böyle bir madde yoktur her halde.
  • Erkekler hariç çünkü onların mükemmeli yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-B492E9D5B -- 16 Ağustos 2016; 16:35:51 >
  • danGerfuLL kullanıcısına yanıt
    Yalan mı ? Şimdi gelip ''yok bizim evde öyle değil , bizim çevremizde öyle değil'' dersiniz ki zaten bunu derken bile öyle olmamasından şikayet ediyorsunuz. Hepiniz hizmetçi istiyorsunuz. İyi günler.
  • quote:

Yalan mı ? Şimdi gelip ''yok bizim evde öyle değil , bizim çevremizde öyle değil'' dersiniz ki zaten bunu derken bile öyle olmamasından şikayet ediyorsunuz. Hepiniz hizmetçi istiyorsunuz. İyi günler.

Benim kimseden bir şikayetim yok. Beklentim de yok. Hizmetçi falan aradığım da yok.

Bu şekilde ağzına geleni düşünmeden söyleyen kadınlardan hiç haz etmem; ancak nefret etmişliğim de yok bunu da belirteyim.

Kadınlar kendileriyle ilgilenmekten karşısındaki kişiyi tanımak bile istemiyorlar sana ben ne anlatayım da sen beni dinleyesin.

• quote:

Peki , bu kurallara uymazsa ne olur ?

Her şey karşılıklı.
    Gözümün içine baka baka kıvıran bir insan her şeyden önce saygımı kaybeder.
  • danGerfuLL kullanıcısına yanıt
    Ben de ikiyüzlü erkeklerden ya da sadece erkeklerden. İkiyüzlü olmadan erkek olunmuyor ya hani. Sen bana anlattığın kadar hemcinslerine de anlat. Sadece bana tepki gösteriliyor burda
  • quote:

Orijinalden alıntı: ravelli76

evlenmeden önce bir belge imzalayıp, yıllar boyu o belgeye sadık kalabilmek çok güzel. belgenizde eşinizin belirlemiş olduğu bir madde var mı?
    metni siz hazırladıysanız böyle bir madde yoktur her halde.

Oda bana dar tişört giydirmiyor hocamyazılı değil ama eyvAllah dedim kabul ettim.
  • Umarım sen de eşinle ne problemin varsa çözersin de orda burda mızmızlanmazsın :) Mutluluklar.
  • quote:

Ben de ikiyüzlü erkeklerden ya da sadece erkeklerden. İkiyüzlü olmadan erkek olunmuyor ya hani. Sen bana anlattığın kadar hemcinslerine de anlat. Sadece bana tepki gösteriliyor burda

Adam gibi birini bulursan bırak kahvaltı hazırlamayı ayaklarını bile keyifle yıkarsın yeterki karşına değecek biri çıksın.
    Bence sen çevreni biraz değiştir.
  • quote:

Ben ikiyüzlülerin tümünden(cinsiyet ayrımı olmaksızın) haz etmiyorum.

Ben anlatmıyorum kimse de dinlemiyor kafam rahat. Herkesin bildiği kendine.

Normal sana tepki gösterilmesi; çünkü çok hızlı ve sert çıkışların var.

Halbuki bir kadının en büyük yeteneği zarifliğidir. Hiçbir kuvvet(başta kaba kuvvet olmak üzere) o zarifliği yok edemez, etmek de istemez.

Ayaklarını yıkayamayacak durumdaysa ve yıkanması gerekiyorsa yıkarım , o da gerektiğinde bana yapar. Yani verdiğim değerin karşılığını bulabiliyorsam kahvaltı da hazırlarım , ayak da yıkarım. Sorun bunların tek bir tarafından görevi olarak görülmesiydi.

Artık ne çıkarsa bahtıma. Belki de bir uzaylı...
  • quote:

Ayaklarını yıkayamayacak durumdaysa ve yıkanması gerekiyorsa yıkarım , o da gerektiğinde bana yapar. Yani verdiğim değerin karşılığını bulabiliyorsam kahvaltı da hazırlarım , ayak da yıkarım. Sorun bunların tek bir tarafından görevi olarak görülmesiydi.

Artık ne çıkarsa bahtıma. Belki de bir uzaylı...

İnşallah gönlüne göre birini bulursun.
  • Haklısın. Ne diyebilirim ki ? Sen biliyorsundur ne yapman gerektiğini.

Bencil insanlara hiç yer vermemek lazım.
    karşılıklı fedakarlık yapmanız güzel. tek taraflı olunca sorunlar büyür.
    gerçi Tshirt olayını anlamadım ama.
    siz anlaştıktan sonra kimseye laf düşmez. mutluluğunuz daim olur,inşallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ravelli76

karşılıklı fedakarlık yapmanız güzel. tek taraflı olunca sorunlar büyür.
    gerçi Tshirt olayını anlamadım ama.
    siz anlaştıktan sonra kimseye laf düşmez. mutluluğunuz daim olur,inşallah.

Son yıllarda biraz vücut yaptım bunun üzerine dar tişört giymeye başladım hatunda kıskançlık yaptı
    Cümlemizin mutluluğu daim olur inşallah.
    tahmin etmiştim. özellikle iyi vücudu olan erkekler dar tshirt giydiğinde ilk odağı oluyorlar.
  • quote:

Umarım sen de eşinle ne problemin varsa çözersin de orda burda mızmızlanmazsın :) Mutluluklar.

ya sen kadınlar kulubü forumuna giderken yolunu mu kaybettin ne oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blue_Knight -- 16 Ağustos 2016; 19:52:20 >
  • Bayılıyorum buradaki tartışmalar yahu

• Abi bırakın Allah aşkına. bizimkiler 26-27 senelik evli. 2side bankacı ve aynı şubede 10 sene calıstılar. İşten gelince yemeği annem hazırlardı babamda sobalı zamanda sobayı yakardı yada tv karşısına geçerdi annemin hiç gel yardım et dedigini duymadım ne alaka yani saçma sapan özgürlük adı altında aile yapısınıda bozmaya başladılar işte. Ev hanımı olacak sabah kalkıp kahvaltı bile hazırlamayacak yok ya neyin eşitliği.

Son yıllarda insanlara sen bireysen kadın şöyle güclü olmalı böyle asi olmalı vs safsataları ile aile yapısını bozdular boşanmanın artması vs hepsi bunların sonucu evlilikte kadının görevi ve yeri vardır erkegin görevi ve yeri vardır hiçbir zaman kadın erkek eşit değildir olamazda. Bu ne dinimizde var ne insan doğasında. Kadın hastadır ekstra birşey vardır tamam çalısıyorda olsa gelince yemeğini yapacak herşeyi hazırlayacak aptal saptal Türk dizilerini izleyecegine onlara kafa yormasında sakınca yok. Erkekde sofra vs yardımcı olur ama yok yemek yapmıcak ev temizlemicek yok ikimiz eşitiz onları geçin.Benim babam yeri gelir evi temizler tek kaldımı ev pırıl pırıl olur hatta tititzdir ben tam tersi aşırı dağınık ve üşengecim.

Evi ben topluıcaksam yemegi dogru dürüst yapamıcaksa cocukla ben ilgilenceksem niye evleneyim bi mantıgı yok ozaman bekar evinde yaşa kız arkadasın evi temizletirsin zaten Kimse kusura bakmasıdna herkes yerini bilecek kadın kadınlıgını yapacak erkek erkeligini.Çalısıyormuş ev hanımıymış hiç fark etmez şuan benim ailemde kuzenlerim hepsi evli hepsinin eşleri var ögretmeni var bankacısı var kimyageri var hepsi işinden cıkıp gelince evinin yemegini hazırlıyor cocuguna bakıyor aklınıza böyle şeyler sokmayın öyle bir dünya yok :) İzmirde yaşıyorum yani hakkarinin köyünde değil tüm cevrem üniversite mezunu insanlar birçogu evli hiçbirinde erkek yemek yapmıyor vs. Kadın yemek yapar erkek cocukla oynar o ara onu oyalar vs yani .

Erkek arada süpriz yapar, hafta sonu kahvaltı vs yapar kadın yorgunsa bazen dışardan söylenir dişarda yenir vs bunlar olur ama normal gündelik hayatta herşey belli nasıl olacagı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert1905x -- 16 Ağustos 2016; 21:08:02 >

• 
Sayfa: önceki 258259260261262
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.