Şimdi Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER (264. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.185
Cevap
394
Favori
926.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
398 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 262263264265266
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nayifhakan

quote:

Orijinalden alıntı: Napalım yani

quote:

Orijinalden alıntı: nayifhakan

Yaklaşık 15 yillik evliyim, 10 yasinda bir oğlum var.Bugüne kadar sabrettim ama sanirim artik dayanamayacagim.

Bu arada genc kardeslerime tavsiye, sakın evlenmeyin, bekar kalıp hayatınızı yasayin.

Di mi ?

Sokrates hoca diyor ki;

"Mutlaka evlenin.Karınız iyiyse mutlu olursunuz.Karınız kötüyse filozof olursunuz."

Denemeden bilemeyiz.Siz şuanki psikolojiyle böyle diyorsunuz.

Dene tabi ki kardesim.En kotu ihtimalle filozof olursun.

Efsane cevap cok haklisiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ravelli76

bayanları çoğunluğu paylaşmayı sevmez. her daim kumanda etmek, son sözü söylemek ister.
    ben pc oyunlarında çok düşkündüm. evliliğimizin ilk yıllarında çok tartışmışızdır. gerçi belki bende de kabahat vardır, bazen kendimden geçip 3-4 saat oyun oynadığım oluyordu.
    şimdi akıllı telefonlar çıktı, oradan oynuyorum gene şikayet ediyor. aynı odada otururken, ha tv de dizi izlemişsin (hiç bana göre değil, saçma sapan konular), ha telefonda oyun oynamışsın. bana göre arada fark yok. ama eşime göre çok fark varmış. neyse, artık bu tür ufak şeyler yüzünden tartışmıyorum. ama demek istediğim yanlız yapılan her şey eş tarafından eleştirilir. film izlemek dahil.

Bende iki senedir evliyim ilk yil bu sorunlari yasadim zamanla alistirdim cok tartistik benim arkadasim yok islerimden dolayi.kotu aliskanliklarim yok gece hayatim filan yok sadece teknoloji hobim var konsol,bilgisayar vs.bunlari guzelce anlata anlata alistirdim esimi evlenicek arkadaslar bunlari goz onune alsin buyuk sorunlar ile kaRsilasabilirler anlayis cok onemli....

• quote:

Orijinalden alıntı: DarkKnightTR61

quote:

bayanları çoğunluğu paylaşmayı sevmez. her daim kumanda etmek, son sözü söylemek ister.
    ben pc oyunlarında çok düşkündüm. evliliğimizin ilk yıllarında çok tartışmışızdır. gerçi belki bende de kabahat vardır, bazen kendimden geçip 3-4 saat oyun oynadığım oluyordu.
    şimdi akıllı telefonlar çıktı, oradan oynuyorum gene şikayet ediyor. aynı odada otururken, ha tv de dizi izlemişsin (hiç bana göre değil, saçma sapan konular), ha telefonda oyun oynamışsın. bana göre arada fark yok. ama eşime göre çok fark varmış. neyse, artık bu tür ufak şeyler yüzünden tartışmıyorum. ama demek istediğim yanlız yapılan her şey eş tarafından eleştirilir. film izlemek dahil.

Bende iki senedir evliyim ilk yil bu sorunlari yasadim zamanla alistirdim cok tartistik benim arkadasim yok islerimden dolayi.kotu aliskanliklarim yok gece hayatim filan yok sadece teknoloji hobim var konsol,bilgisayar vs.bunlari guzelce anlata anlata alistirdim esimi evlenicek arkadaslar bunlari goz onune alsin buyuk sorunlar ile kaRsilasabilirler anlayis cok onemli....

Ben 45 yaşındayım eşim 42 yaşında beraber Uncharted oynuyoruz bizden çocuklara sıra gelmiyor

• DarkKnightTR61 kullanıcısına yanıt
    ben alışmak kelimesinin doğru bir ifade olduğunu sanmıyorum. sadece ses çıkarmıyorlar, ama içlerinden kızmaya devam ediyorlar.
    benimde ev ve aile dışında bir ortamım yok. kahveyi evlenirken bıraktım.
    PC oyunlarına tutkunluğum var, tek eğlencem film izlemek ve oyun oynamak. PC iyice eskidiği için şuan fazla oyun oynamıyorum. çünkü bilgisayar kasılıyor.
    ortak bir şeyler yapıp, sohbet etmek istiyor. dizileri izleyince yorum yapıp, sohbet konusu buluyor. yıllardır aynı şeyleri duymaya alıştım, yeter ki abartıp,triplere girmesin.

bir çok kadın eşlerini evde tutamazken, bizim evde oturup oyun oynamamızdan rahatsız olan kadınlar var. dünya böyle garipliklerle dolu.
    herkes daha fazlasını istiyor. benim bir çok arkadaşım kahveden çıkmaz, her gün saatlerce kahvede takılırlar, onların eşlerine sorsan evde olsun yeter derler.
    ben kendimi hiç bir zaman dört dörtlük olarak görmedim, mutlaka eksiklerim, hatalarım vardır. olmaya da devam edecektir. bu zamanda dört dörtlük insan olduğunu da düşünmüyorum.
    ilk tanıştığımızda da eşime aynı cümleyi ifade ettim.

• KayhanKaan kullanıcısına yanıt
    ne güzel, eşinizin oyunlarda size eşiklik etmesi çok keyifli oluyordur.
  • Adam doğru söylüyor paran varsa istediğin kızı alırsın. Bu işlere bakmayan kız vardır ama çok az. Git üstün başın ucuz, sıradan giyin sana bakan oluyor mu gör. Bir de güzel giyin bakımlı tarz ol, paran olduğunu belli et o yüzüne bakmayan kızlar nasıl değişiyor gör bakalım.
    Ben bu işlere dikkat etmezdim yıllarca yüzümüze bakan olmadı. Biraz para pul sahibi olunca işler değişti. Bizim milletin kızları parasız adama insan muamelesi yapmaz. Yok sayılırsın.
    Bende para yokken sadece yabancılardan biraz ilgi gördüm onlar daha insan. Gerçekten evlenirsem yurtdışından bu işi halledeceğim. En azından insanlıkları güzel. Varsın yemek bilmesin şimdiki kızlarda doğru dürüst birşey yapamıyor zaten.
    Çevremde ne kadar film çeviren her türlü pisliği yapan kız varsa 20'li yaşlarının ortalarında tesettüre girdi çok temiz dindarız numarası çekiyorlar. Ben bu numarayı yemem geçmişini biliyorum ama tanımayan dindar, saf karakterli biri bu kızlara talip olsa adamın başını yakacaklar.

• quote:

ne güzel, eşinizin oyunlarda size eşiklik etmesi çok keyifli oluyordur.

Yenilince arıza çıkarmasa zevkli aslında
  • KayhanKaan kullanıcısına yanıt
    o kadar olacak artık.
    oyunlarda sana eşlik etmesi yeterli bence, arada sıra yenilirsin. sürekli yenersen tekrar oynamayabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Balmumsuz Kadın

Klasik kadın psikozundayım. Ayrıca evde kaldım , şişmanım , çirkinim. Oluyor?

Ben görüp görebileceğiniz en büyük Kezban'ım.

Kendi itiraf etmiş zaten.

• Mesajı yanlış yere yazdıysam özür dilerim ama evli kişiler bu konuda daha tecrübelidir diye düşündüm.18 yaşına bastım ve üniversiteye gidiyorum bu sene. Sevgilim ile aynı üniversiteyi kazandık. Yaklaşık 1 yıllık ilişkimiz var. Sevişme evreleri felan hepsini rahat bir şekilde karşılıklı olarak yapıyoruz ve zamanı gelince istiyoruz. Analiz ilişki durumu da yaşadık fakat acı hissettiği için devam etmeyi kestim. Aramızda sürekli vajinal ilişki konusu geçiyor. Yapmayı düşünüyoruz ama birkaç yardıma ihtiyacım var. Öğrendiklerim kadarıyla ön sevişme önemli. Peki ilişkiye girdikten sonra ne yapmalıyız? Kanama olabilir de olmayabilir de o yapısına bağlı biliyorum. Kanama olursa ne yapmalıyız? Devam etmek mi gerekiyor yoksa duşa girip temizlenmek ve daha sonra yapmak mı? Korumasız yapmayı düşünüyorum ya içeriye boşalırsam ne yapmalıyız? İş işten geçmiş mi olur yoksa herhangi bir yöntemle bu işten sıyrılabilir miyiz? Eklemek istediğiniz varsa yazarsanız sevinirim. Yaşımdan dolayı yargılayacak yada anal ilişki yaşadığımdan dolayı laf yapacak olan varsa soruyu hızlıca terk etsin. Kimseyle paylaşamadığımdan yardımınıza ihtiyacım var.

• quote:

ben alışmak kelimesinin doğru bir ifade olduğunu sanmıyorum. sadece ses çıkarmıyorlar, ama içlerinden kızmaya devam ediyorlar.
    benimde ev ve aile dışında bir ortamım yok. kahveyi evlenirken bıraktım.
    PC oyunlarına tutkunluğum var, tek eğlencem film izlemek ve oyun oynamak. PC iyice eskidiği için şuan fazla oyun oynamıyorum. çünkü bilgisayar kasılıyor.
    ortak bir şeyler yapıp, sohbet etmek istiyor. dizileri izleyince yorum yapıp, sohbet konusu buluyor. yıllardır aynı şeyleri duymaya alıştım, yeter ki abartıp,triplere girmesin.

bir çok kadın eşlerini evde tutamazken, bizim evde oturup oyun oynamamızdan rahatsız olan kadınlar var. dünya böyle garipliklerle dolu.
    herkes daha fazlasını istiyor. benim bir çok arkadaşım kahveden çıkmaz, her gün saatlerce kahvede takılırlar, onların eşlerine sorsan evde olsun yeter derler.
    ben kendimi hiç bir zaman dört dörtlük olarak görmedim, mutlaka eksiklerim, hatalarım vardır. olmaya da devam edecektir. bu zamanda dört dörtlük insan olduğunu da düşünmüyorum.
    ilk tanıştığımızda da eşime aynı cümleyi ifade ettim.

Abi şu lafın bizim ev arkadaşları içinde geçerli;

"ortak bir şeyler yapıp, sohbet etmek istiyor. dizileri izleyince yorum yapıp, sohbet konusu buluyor. "

Ben öğrenci evinde kalırken herkes telefon,laptopla uğraşıp duruyor.E haliyle evde ses olmuyor,vakit geçmiyor.Bende diyorum ki;

Bende direk arkadaşın elinden laptop u alıp,film açıyorum.Güzel ortam oluyor,okuldan eve geldikten sonra güzel vakit geçiyor.

Bu kızlı,erkekli aynı evin içinde yaşayan herkes için bir numaralı altın kuraldır bence.Küsleri bile yeri geliyor barıştırabiliyor.

• kanama dediğin bir kaç damla ilişkiye devam etmende sıkıntı yok. sana tavsiyem mutlaka korun. çünkü olabilecek bir hamilelik durumunda bunun sıkıntısını partnerin çekecek. sana hiç bir şey olmayacak ancak o bunu ömür boyu çekecek.
  • amin güzel dilekler
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorkemmgok1907

Mesajı yanlış yere yazdıysam özür dilerim ama evli kişiler bu konuda daha tecrübelidir diye düşündüm.18 yaşına bastım ve üniversiteye gidiyorum bu sene. Sevgilim ile aynı üniversiteyi kazandık. Yaklaşık 1 yıllık ilişkimiz var. Sevişme evreleri felan hepsini rahat bir şekilde karşılıklı olarak yapıyoruz ve zamanı gelince istiyoruz. Analiz ilişki durumu da yaşadık fakat acı hissettiği için devam etmeyi kestim. Aramızda sürekli vajinal ilişki konusu geçiyor. Yapmayı düşünüyoruz ama birkaç yardıma ihtiyacım var. Öğrendiklerim kadarıyla ön sevişme önemli. Peki ilişkiye girdikten sonra ne yapmalıyız? Kanama olabilir de olmayabilir de o yapısına bağlı biliyorum. Kanama olursa ne yapmalıyız? Devam etmek mi gerekiyor yoksa duşa girip temizlenmek ve daha sonra yapmak mı? Korumasız yapmayı düşünüyorum ya içeriye boşalırsam ne yapmalıyız? İş işten geçmiş mi olur yoksa herhangi bir yöntemle bu işten sıyrılabilir miyiz? Eklemek istediğiniz varsa yazarsanız sevinirim. Yaşımdan dolayı yargılayacak yada anal ilişki yaşadığımdan dolayı laf yapacak olan varsa soruyu hızlıca terk etsin. Kimseyle paylaşamadığımdan yardımınıza ihtiyacım var.

İşte yeni nesilin durumu sayın abiler.

Yaşıtlarımdan farklı olduğum için kendimi hep mutlu hissetmişimdir.

Oğlum buradaki abileri Haydar Dümen mi sandın ?

Yaşın kaç başın kaç senin,şu dediklerine bak.Hamile bırakacaksın kızı.18 yaşında dediği kelimelere bak Allah aşkına ya .Gülsem mi,üzülsem mi ? Bilemedim.

Fazla bms tarzında diziler izlemeyin oğlum,özenmeyin böyle şeylere.

• Napalım yani N kullanıcısına yanıt
    benim eşimin bu talebine itiraz etmiyorum. ama onun her izlediği diziyi ben izleyemem ki, bazı dizilerden tiksinmeye başladım. konuları çok saçma geliyor.
    keyifli bir program yada film olduğunda birlikte izliyoruz zaten.
    özellikle akıllı telefon ve tabletler sıcak aile sohbetlerini bitiriyor.
  • Anlamadığın bir nokta var sanırım. Tamam yaşım 18 olabilir ama karşılıklı bir istek bu. O benim ailemle ben onun ailesiyle tanıştım daha doğrusu aileler birbiriyle tanıştı. Annesi her hafta yemeğe çağırır orada kalmamı söyler 1 sene olmuş olabilir ama çocukluk yada ergenlik kafasıyla geçirmedik. Onun ve benim aile durumu yüzünden herşeyi daha ciddiye aldık. Babasını kaybetmiş biriyle beraberim. Ne bir erkek abisi var nede baba yerine koyacağı biri. Güvendiği tek erkek benim. Bunu kendisi de de getiriyor. Ailesi de bu durumun farkında ve bana olması gerekenden fazla değer veriyor. Biz bu durumda bu kadar güveniyorken denemek istedik. Eğer o gün geldiğinde kendini hazır hissederse girecez ilişkiye yoksa daha zamana bırakacaz. Sadece tavsiye almaya geldim. Laf söylemek yerine yardımcı olursanız sevinirim

• quote:

Anlamadığın bir nokta var sanırım. Tamam yaşım 18 olabilir ama karşılıklı bir istek bu. O benim ailemle ben onun ailesiyle tanıştım daha doğrusu aileler birbiriyle tanıştı. Annesi her hafta yemeğe çağırır orada kalmamı söyler 1 sene olmuş olabilir ama çocukluk yada ergenlik kafasıyla geçirmedik. Onun ve benim aile durumu yüzünden herşeyi daha ciddiye aldık. Babasını kaybetmiş biriyle beraberim. Ne bir erkek abisi var nede baba yerine koyacağı biri. Güvendiği tek erkek benim. Bunu kendisi de de getiriyor. Ailesi de bu durumun farkında ve bana olması gerekenden fazla değer veriyor. Biz bu durumda bu kadar güveniyorken denemek istedik. Eğer o gün geldiğinde kendini hazır hissederse girecez ilişkiye yoksa daha zamana bırakacaz. Sadece tavsiye almaya geldim. Laf söylemek yerine yardımcı olursanız sevinirim

Madem öyle,sana bir soru soracağım.

Kızın babası vefat etmiş.Sen öyle diyorsun.

Daha 18 yaşındasın,seneye üniversiteye gideceksin.Oradaki ortamı görünce kızdan sıkılmayasın ? Oldu da bir şey oldu.Artık sıkıldın kızdan.

Kız maneviyat boşluğunu belli ki seninle dolduruyor.Sana aşırı derecede bağlanmış olabilir.Senin onu bıraktığın halde intihar bile edebilir.Hastahenede böyle bir kız görmüştü,uyuşturucu kullanmaktan gözleri çok fena morlaşmıştı.Çok kötü durumdaydı.Onu bırakırsan 2.kez boşluğa düşecek ve belki de kendine zarar verecek.Onu bırakmayacağından emin misin ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Napalım yani

quote:

Anlamadığın bir nokta var sanırım. Tamam yaşım 18 olabilir ama karşılıklı bir istek bu. O benim ailemle ben onun ailesiyle tanıştım daha doğrusu aileler birbiriyle tanıştı. Annesi her hafta yemeğe çağırır orada kalmamı söyler 1 sene olmuş olabilir ama çocukluk yada ergenlik kafasıyla geçirmedik. Onun ve benim aile durumu yüzünden herşeyi daha ciddiye aldık. Babasını kaybetmiş biriyle beraberim. Ne bir erkek abisi var nede baba yerine koyacağı biri. Güvendiği tek erkek benim. Bunu kendisi de de getiriyor. Ailesi de bu durumun farkında ve bana olması gerekenden fazla değer veriyor. Biz bu durumda bu kadar güveniyorken denemek istedik. Eğer o gün geldiğinde kendini hazır hissederse girecez ilişkiye yoksa daha zamana bırakacaz. Sadece tavsiye almaya geldim. Laf söylemek yerine yardımcı olursanız sevinirim

Madem öyle,sana bir soru soracağım.

Kızın babası vefat etmiş.Sen öyle diyorsun.

Daha 18 yaşındasın,seneye üniversiteye gideceksin.Oradaki ortamı görünce kızdan sıkılmayasın ? Oldu da bir şey oldu.Artık sıkıldın kızdan.

Kız maneviyat boşluğunu belli ki seninle dolduruyor.Sana aşırı derecede bağlanmış olabilir.Senin onu bıraktığın halde intihar bile edebilir.Hastahenede böyle bir kız görmüştü,uyuşturucu kullanmaktan gözleri çok fena morlaşmıştı.Çok kötü durumdaydı.Onu bırakırsan 2.kez boşluğa düşecek ve belki de kendine zarar verecek.Onu bırakmayacağından emin misin ?

Ben kesinlikle eminim. İkimiz de birbirimize bağlıyız. İyi zamanda kötü zamanda hep yanımda oldu. Akrabam öldü koşa koşa yanıma geldi. O ben babamı özledim dedi babalar gününde mezarlığa götürdüm. Hiçbirşeyden sıkılmadım. Kavga ettiğimiz oldu ama hepsini atlattık. O konuda sıkıntı olacağını sanmıyorum.

• gorkemmgok1907

daha 18 yaşındasınız ve kendinizden bu kadar eminsiniz. yaşınız ilerledikçe hayata bakış açınız ve hayattan beklentileriniz değişecektir.
    inşallah dediğiniz gibi olur ve ikiniz bir arada bir ömür mutlu mesut yaşarsınız.
    yazdığınız konu burada ulu orta konuşulacak bir konu değil,bence. aranız ne kadar iyi olursa olsun, aileler tanışmış bile olsa ilişkinizin boyutunu bu kadar ileriye taşımamalısınız. evlendikten sonra yaşayacağınız ve o günü sabırsızlıkla beklemenizi sağlayacak özel anılarını olmalı.
    bazı insanlar ne de olsa evleneceğiz diye her şeyi yapıyorlar. sonra farklılık arayışına girip ayrılıyorlar.
  • quote:

gorkemmgok1907

daha 18 yaşındasınız ve kendinizden bu kadar eminsiniz. yaşınız ilerledikçe hayata bakış açınız ve hayattan beklentileriniz değişecektir.
    inşallah dediğiniz gibi olur ve ikiniz bir arada bir ömür mutlu mesut yaşarsınız.
    yazdığınız konu burada ulu orta konuşulacak bir konu değil,bence. aranız ne kadar iyi olursa olsun, aileler tanışmış bile olsa ilişkinizin boyutunu bu kadar ileriye taşımamalısınız. evlendikten sonra yaşayacağınız ve o günü sabırsızlıkla beklemenizi sağlayacak özel anılarını olmalı.
    bazı insanlar ne de olsa evleneceğiz diye her şeyi yapıyorlar. sonra farklılık arayışına girip ayrılıyorlar.

+1
    Ayriyetten ;

İlişki sonrası aranızda bir soğukluk olabilir.Bunu en iyi "The First Time" filimi gösteriyor.

Bunu cümlelerle her ne kadar tam anlatamasam da "The First Time" filmini izleyince anlayacaksın.Sizin yaşınıza da uygun hem.Kızla bile izleyebilirsin.

İlişkiye girmeden önce(kızda da sende de) ukte olarak kalıyor ve amaca ulaşana kadar sizi oyalıyor ve mutlu ediyor düşününce.Ama sonuca ulaşınca bu muymuş ya ? Ben daha fazla beklenti içerisindeydim.Bu muydu yani ? Diyeceksin.

Bunu istemeyerek yazıcam;

Hani mastürbasyon sonrası oluşan pişmanlık ve sıkıntı var ya.Aynen o hali yaşarsın,ilişki sonrası.Bir nevi aynı şey zaten.Neyse sen filmi izle,abiler belki ciddiye alıp yazar sana.

• 
Sayfa: önceki 262263264265266
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.