Şimdi Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER (107. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16.190
Cevap
393
Favori
927.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
398 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
41. Sırada  bugün en iyi #16
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: emreyuksel

Konuyu uzun zamandır okuyorum, bu akşam yama ihtiyacı hissettim. :)

Yaşım 29 çevremde evlen diye baskı yapanlarla dolu, sırf bu yüzden bayramda akrabalara gitmedim. Yakın zamana kadar kuzenime bu soruları soruyorlardı, sonunda evlendi kendisi. Şimdi de aynı akrabalar çocuk var mı? diye soruyorlar. :) Bu çevre baskısı sadece bende mi? var, cidden merak ediyorum.

Her kesimde var hocam maalesef.
  • emreyuksel E kullanıcısına yanıt
    çevre baskısı illaki var.sadece sende değil.insanımız çok bilinçliz bu konularda.suriyeden gelen sığınmacılara bak.kundakta bebekleri var.arkdaş 3 senedir savaş var.adamın derdine bak.hiç düşünmüyo bu çocuk ne olacak.birde standart bi türk aileisnde vardır ilk çocuk özellikel erkek ise el üsütnde tuutlur.ondan sonra gelen erkek kız fark etmez aşağıdır.yaşı ne olursa olsun.bende öyleyim.ve abim geldiği zaman kendimi işe yaramaz oalrak hissediyorum.öyle de davranıyorlar.hal bu iken evlenmek sadece evleneceğim kıza eziyetten başka bişey olmayacak.
  • Evlilik tamamen toplum baskısı, kadın erkek evlenince erkeklerin çoğu nasılsa iş bitti diyerek kadına ilgi göstermiyor, kadınlarsa erkeğe yemek yapma ve çocuk bakma derdini düşüyor, sonrası aynı çizgide devam ediyor ama evlilik olmadan birlikte yaşayanlarda durum öyle değil, erkek ve kadında sevgi ahrici bağlayıcı bir şey bulunmadığından dolayı taraflar karşıya daha çok ilgi gösteriyor, çekip gider korkusu yüzünden birliktelik monotonlaşmıyor,evlilik sadece bir nevi kadına zincir vurma, erkek için değişen pek bir şey yok aslında.
  • emreyuksel E kullanıcısına yanıt
    bu baskının ve beklentilerin sonu gelmez.evlenirsin,bir çocuk yaparsın bu sefer ikinci çocuk ne zaman demeye başlarlar. :)
    bu soruları ve baskıyı fazla kafaya takmayacaksın,kısmet,inşallah deyip geçeceksin.ben öyle yapıyorum.bekarken de böyle cevaplar veriyordum.
  • evlilikte zincir vuruluyor ise eğer bu hem erkek hem kadın için de geçerli olabilir.sadece kadına zincir vuruluyor,erkek için değişen bir şey yok demek yanlış bir düşünce.

bu tarife uyan erkek yok mu,elbette var.evli olduğu halde yaşantısına çeki düzen vermeyen,aile kavramını yaşatmayan erkekler var.bekarlıktan kalma kahve,alkol ve çapkınlık gibi evlilikte olmaması gereken alışkanlıklarına devam eden.ailesine zaman ayırmayan erkekler var.ama bu bütün erkekleri kapsamaz.eğer evlendiysen arkadaşlarından daha fazla zamanı ailene ayırman gerekir.
  • Yüz vermeyin şu kadınlara... biraz erkek gibi olun artık arkadaşlar...

Bu hataları bende yaptım evet...

ama bunların bu kadar yüz bulup her türlü karaktersiz tavranışlarının sebebi biziz.. başkası değil.!
  • Nafakalar ne alemde

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 26 yaşında dul bir kadınla birlikteyim.
    Yaşım 32.
    Hayatımdan o kadar insan geçmiş olmasına rağmen hiç bu kadar mutlu olmamıştım.

Bu kadının 6 yaşında bir oğlu var.
    Bu saatten sonra tüm planlarımı onlar için yapıyorum.

Dualarınızı esirgemeyin arkadaşlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Abba sever kullanıcısına yanıt
    eğer anlaşabiliyorsanız,ne mutlu size.çocuk da sizi kabullenmeli,ona kendinizi sevdirmelisiniz.
    Allah mutluluğunuzu daim etsin
  • bu da Ukraynalı gelin vak'ası.
    Türk damat şikayetçi olmuş,kurtulmak için dava açmış.

karımdan beni koruyun diyen erkek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr.isson76 -- 9 Ekim 2014; 12:02:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Abba sever

26 yaşında dul bir kadınla birlikteyim.
    Yaşım 32.

kendi mutluluğum kadar sevindim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ravelli76

eğer anlaşabiliyorsanız,ne mutlu size.çocuk da sizi kabullenmeli,ona kendinizi sevdirmelisiniz.
    Allah mutluluğunuzu daim etsin

Eksik olmayın çok teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tobin

quote:

Orijinalden alıntı: Abba sever

26 yaşında dul bir kadınla birlikteyim.
    Yaşım 32.

kendi mutluluğum kadar sevindim.

Siz daha fazlasını yaşarsınız umarım.
    Sağolun var olun.

• quote:

Orijinalden alıntı: emreyuksel

Konuyu uzun zamandır okuyorum, bu akşam yama ihtiyacı hissettim. :)

Yaşım 29 çevremde evlen diye baskı yapanlarla dolu, sırf bu yüzden bayramda akrabalara gitmedim. Yakın zamana kadar kuzenime bu soruları soruyorlardı, sonunda evlendi kendisi. Şimdi de aynı akrabalar çocuk var mı? diye soruyorlar. :) Bu çevre baskısı sadece bende mi? var, cidden merak ediyorum.

Aşağı yukarı 1.5 yıllık evli sayılırım. Akrabalar bir yana, eş dost, konu komşu vs tanıdık kim varsa ya bana ya anneme soruyorlar. Evlenmeden önce ne zaman evleneceksin, evlendikten sonra ne zaman çocuk geliyo ? Yahu size ne kardeşim size ne ? Hayatımı size göre mi yaşayacağım ben ya. Yok düşünmüyoruz şimdilik diyorum, olmuyor mu diyor bir de bazı densizler. Lan gerizekâlı çocuğu yapsam sen mi bakacaksın demek geliyor içimden. Bi bitmediler ya.

• öyle patavatsız insanlarda var.ben bir yıllık evliyken,adını bilmediğim ve ilk defa gördüğüm bir kadın eşime çocuğunuz olmuyor mu diye sormuş.bu ne rahatlık.samimi olmadığın,kan bağın olmayan birisine bu tarz bir soru sorulur mu?
    oğlu kabul etti mi sizi?
  • Wp'de numara engelleme var hocam. Ayarlara girin arama ve sms filtresi olarak geçiyor.

• Beyler bırakın çevreyi ailemi bile umursamıyorum.

Sevdiğim kadında aynı şekilde.
    3-5 kişi toplanıp nikaha gidicez ve bitti.

maalesef milletçe bu konularda yeterli gelişmeyi kaydedemedik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: montevo

oğlu kabul etti mi sizi?

Ufak ufak başladık hocam.

• 
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.