Şimdi Ara

Evlilik hakkında yanlıs mı düsünüyorum? (Evli abilerimi konuya beklerim)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yasım 21. Üniversite ögrencisiyim. Yaklasık olarak lise'nin basından beri erken yaşta evlenmeyi düşünüyordum. Sıcak bir yuva,1-2 tatlı çocuk,beni seven bir eş ve 1 köpek her zaman benim için mutlulugun resmi olmustur. Simdiki sevgilim üniversiteyi bitirdi,henüz onunla bu konuyu konusmadık erken oldugu için. Ama bana kalsa 1-2 yıl sonra nikah kıyar daha sonra da evlenirim.

Ailesinin zoruyla erken yaşta evlendirilmek istenen bir insan da degilim. Tam tersine aileme bu konuyu açsam kesinlikle kabul etmezler. Onlara göre askerlik,iş,ev,arabayı halledip,hayatımı düzene soktuktan sonra evlenmem gerekli. Ama ben onlar gibi düsünmüyorum. Erken yaşta evlenmek istiyorum.

Yorumlarınıza saygım var. Çoğunluk ''Bu yaslarda(23-26 arası) evlenilmez. Hayatını yaşa. Karı dırdırı çekilmez'' diyecek ama herkesin mutluluk anlayısı ve gelecekten beklentisi faklıdır.

• Tamam
  • 22 yaşındayım bende . Senin gibi evliliği düşünüyorduk kız arkadaşımla . Askerlik var benim gelince evlenicektik fakat 2 hafta önce ayrıldık .. Dönüşü olmayan bir ayrılık malesef . Benim kafadansın sende . Aile ortamını seviyorsun sanırım . Bence evlen . Bu yaşlarda hayatın düzene girerse senın için iyi olur. Ama askerlik çok önemli . Kimse eşini arkada bırakmak istemez
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gkn89

22 yaşındayım bende . Senin gibi evliliği düşünüyorduk kız arkadaşımla . Askerlik var benim gelince evlenicektik fakat 2 hafta önce ayrıldık .. Dönüşü olmayan bir ayrılık malesef . Benim kafadansın sende . Aile ortamını seviyorsun sanırım . Bence evlen . Bu yaşlarda hayatın düzene girerse senın için iyi olur. Ama askerlik çok önemli . Kimse eşini arkada bırakmak istemez

Aynen aile hayatı tam bana göre. Cumartesi günü eşim,ben ve kızım alışverise çıkmak istiyorum. Pazar günü onları kahvaltıya götürmek istiyorum. Eve geldigimde kapıyı açan üçlünün eşim,kızım ve golden cinsi bir köpek oldugunu görmek bile mutlu olmama yeter. Tam bir aile babası olmak istiyorum. Ve ne kadar genç yaşta evlenirsem o derece modern bir baba olurum diye düsünüyorum. Öyle barlarda takılan, iki .. düşürmek için her gece kendimi içkiye veren bir adam olmak istemiyorum. Dedigim gibi kendimi bildigimden beri bir aile hayatının hayalini kurarım.

Şimdiki kız arkadasımla evlenmek isterim tabiki ama ben daha ziyade aşka ve evlilige aşık bir adamım. Benim düşüncelerimi iyi anlarsın,aynı kafadayız. Üzüldüm senin duruma da.

• Evlenmek kolay mı?

Erkeksin. Evini düzeceksin, eşyası, cartı curtu. Ekonomik olarak rahata ereceksin ki evlenmeden önce evliliğinin ilk yıllarını özellikle birkaç sene çocuk düşünmüyorsan rahat geçireceksin... Bunların hiçbirisi baba parasıyla olacak şeyler değil...

Bu devirde evlenmek kızlara kolay...
  • quote:

Orijinalden alıntı: knotaqram34

quote:

22 yaşındayım bende . Senin gibi evliliği düşünüyorduk kız arkadaşımla . Askerlik var benim gelince evlenicektik fakat 2 hafta önce ayrıldık .. Dönüşü olmayan bir ayrılık malesef . Benim kafadansın sende . Aile ortamını seviyorsun sanırım . Bence evlen . Bu yaşlarda hayatın düzene girerse senın için iyi olur. Ama askerlik çok önemli . Kimse eşini arkada bırakmak istemez

Aynen aile hayatı tam bana göre. Cumartesi günü eşim,ben ve kızım alışverise çıkmak istiyorum. Pazar günü onları kahvaltıya götürmek istiyorum. Eve geldigimde kapıyı açan üçlünün eşim,kızım ve golden cinsi bir köpek oldugunu görmek bile mutlu olmama yeter. Tam bir aile babası olmak istiyorum. Ve ne kadar genç yaşta evlenirsem o derece modern bir baba olurum diye düsünüyorum. Öyle barlarda takılan, iki .. düşürmek için her gece kendimi içkiye veren bir adam olmak istemiyorum. Dedigim gibi kendimi bildigimden beri bir aile hayatının hayalini kurarım.

Şimdiki kız arkadasımla evlenmek isterim tabiki ama ben daha ziyade aşka ve evlilige aşık bir adamım. Benim düşüncelerimi iyi anlarsın,aynı kafadayız. Üzüldüm senin duruma da.

Bahçeli bir ev de istiyorsun değil mi? Durun durun bu manzara tanıdık! Klasik Amerikan aile filmlerinde gördüğümüz manzara! Hayal kurma Coni böyle bir hayat yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: knotaqram34

quote:

Evet tıpkı aynı kafadayız seninle . Benim durumum çok kötü oldu ama insan alışmak zorunda. Şu hayatta karım olmasını en çok istediğim insan artık yanımda olmıycak bunu bilmek kötü ama eldende birşey gelmiyor malesef . Sonuç olarak fikirlerini yadırgamıyorum aksine seni takdir ediyorum kardeşim ...

• kardeş evlenmek güzel de o sürece girince her şey şuan gözünde olduğu gibi toz pembe olmuyo. bi düğün yapmak türkiye şartlarında 30-40 Milyar...eşine iyi bi hayat vermek de senin boynunun borcu.. ama evlendikten sonra maddi olarak çok yıpranmamak için en az borçla evlenmeye bakmalı...o yüzden hesaplarını iyi yap,evlenmek için sadece istek ve hayaller yetmiyomuş...ben son 1 senede bunu öğrendim birader, olan sadece sana ve eşine oluyo...ama geceleri sevdiğine sarılıp uyumak gibisi yok....
  • quote:

Orijinalden alıntı: MadMax*

17 yaşndayım ben bile bu yaşta evlenmek istiyorum :D

sakin ol şampiyon
  • @XavionS

Ne alakası var amerikan aile hayatının. Bahçeli bir ev istiyorum demedim ve bahsettigim de her Türk ailesinde olan seyler. Ne yani hiçbir aile cumartesi günü migros gibi yerlerden alısveris yapmıyor mu ? Ya da pazar günü kahvaltıya gitmiyor mu ? Köpek beslemiyor mu ? Saçma sapan konusup konuyu dagıtma.

@Gkn89

Çok kötü bir durum seninkisi. Belki de barısırsınız.

Erken yasta evlilik istiyorum dedigim olay şöyle ; Üniversite bitiminde nikahlanmak istiyorum ki 23 yasında oluyorum. Daha sonra askerlik ve 1 yılda iş hayatını düzene oturtmak için vaktim olsa 25 yasında evlenebilecek potansiyelde oluyorum. Okulu bitirince arabam ve evim büyük ihtimalle hazır olacak. Ailem de yardım ederse dügün+evi dayayıp dösemek kalıyo geriye. Olmadı ufak bir borca gireriz kredi çekip.

Zaten ilişkinin baslarında hangi çift çok lüks yasıyor ki. Tanıdıklarımdan biliyorum. Önce kirada oturuyolar arabaları yok. Daha sonra araba alıyorlar,daha sonra ev alıyorlar,daha sonra yazlık alıyorlar,daha sonra ikinci bir araba alıyorlar falan filan. Aile ekonomisi yaptıktan sonra yıllar içinde gelisim sergilenir dogal olarak. Ben demiyorum ki direkt bahçeli bir evde oturayım,altımda mercedes olsun.

Ve evet manevi degeri,maddi degerinden daha üstün bana göre bu evliligin.

• dırdırsız eş? bahçeli müstakil bir ev? bunları bulsam (özellikle ilkini) çoktan evlenmiştim. allah gönlüne göre versin, umarım aradığını bulursun kardeşim.
  • Askerlik büyük bir sorun. Benim yaş 22 askere giderken kız arkadaşımdan ayrılmayı çok istedim beklemez diye düşündüm. Bunları göz önüne aldım ve allah ondan binlerce kez razı olsun beni bekledi. Gelince bende evlenmeyi çok düşündüm yaşım 22 kız arkadaşım 21 üniversiteyi bitirdi. Ama hayat şartları kardeşim. Daha 3-4 aydır çalışıyorum para biriktirmem lazım kendimi bu işte geliştirmem lazım. Zaten kız yüksek lisans yapıcak 3 yıl falan sürecek vs. Kısacası ortada birikim lazım pat diye olacak şeyler değil. Altını çiziyorum tekrar PARA PARA PARA... varsa sıkıntı yok
  • Böyle diyen çok evliler gördük, hepsi hüsran erken evlenmek istiyorsan para biriktirmeye başla şimdiden
  • Bi filmde duymuştum, birini seversen onu öldürürsün diyordu karakterlerden biri, bence o söz biriyle evlenirsen onu öldürürsün olmalı. Sevgi güzel şeydir, insanı hayata bağlama gibi kutsal bi gücü vardır ama hiç bi resmi kuruluşun veya inancın çatısı altına girmemeli. Eğer ki girerse, benim inandığım şeye göre, o zaman işte sevgiyi de öldürürsünüz, eşinizi de öldürürsünüz hatta kendinizi de öldürürsünüz. Ama bu demek değildir ki sevdiğiniz insanla birlikte yaşamayın, ben sadece böyle bi kuruluşun varlığından rahatsızım. İş resmiyete dökülünce olmaması gereken şeyler oluyor, evlenmeden önce hayalini bile kuramayacağınız kötü şeyler...

Evli değilim, Allah yazdıysa bozsun.

Yaşım 19, merak edenler için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stay Away From Me -- 18 Temmuz 2011; 0:47:54 >

• 29 yaşındayım 2 çocuğum var .5 yıldır evliyim çok mutluyum. ama sorarsan yinede en erken evlilik yaşı bence 28 olsa dah iyi olurdu diye düşünüyorum. çok iyide biliyorum ki sen yineden kim nederse desin dediğini yapacaksında 3-5 yıl sonra abi ne diyosun evlilik konusunda dediklerinde 30 undan önce evlenme diyeceksin .
  • Sevdiğin birini bulmuşsan yaşın o kadar önemi yok ama askerlik ,iş güç sahibi olmadan evlenmek bence biraz riske kaçıyor evliliktede risk olmamalı.
  • Bu devirde evlenilecek birini bulmak zor , bulduğuna eminsen basacaksın nikahı ama bir ömür dırdırını çekecek biriyle asla olmaz
  • 29 yasındayım bende ve 3 yasında bır oglum var..Kardesım bende 24 yasında evlendım aılem ısım dolayısıyla kesınlıkle karsıydı evlılıgıme param pulumda fazla yoktu 1 sene nısanlı kaldım aılemın hataları ve lafları yuzunde kız tarafı yuzugu attı bende 1 ay sonra nısanlımı kacırdım (hemde kırık alcıda bır ayakla ) gerıye donup baktıgımda yaptıgım tek bır hata varsa oda evlenır evlenmez cocuk yapmamak ve 2 sene beklemek olmuş .. haaaa bırde keske 20 yasında evlenseydım..

not:askerlıgımı yapmadım..

Kesınlıkle evlen ınsAllah aradıgın eştir karsındakı..
  • Yorumlar için çok tesekkürler. Sevgilimle henüz evlilik planları kurmuyoruz ama benim genel düşüncem bu yöndedir. Zaten yukarda yaptıgım bir hesaba göre de en erken 24-25 yasında evlenebiliyorum.

Sevgilim dırdırcı bir insan degil,o konuda rahatım

Evli ve mutlu abilerimi gördükçe daha da baglanıyorum bu evlilik işine. Çünkü ben çocuklugumdan beri evlilik ister dururdum, tam bir aile babası olacak yapıdayım galiba.

@Stay Away From Me

Burası Türkiye o dediğini yapmak biraz imkansız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nolimitt-

quote:

Orijinalden alıntı: MadMax*

17 yaşndayım ben bile bu yaşta evlenmek istiyorum :D

sakin ol şampiyon

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.