Şimdi Ara

Evli Erkekler Dertleşme Bölümü :(... (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
533
Cevap
25
Favori
87.083
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim tek dediğim şu idi. Hobin ne gezmek benim de oyun oynamak. Hobi nedir kafa dağıtmak için yapılan aktivite (Benim için öyle). Benim mental olarak tutarlı olmamı istiyorsan ve beni ben yapan unsurlardan biri olan olan oyunuma karışmayacaksın dedim. Sağ olsun oda bir şey demedi. Mesela bu ara DOOM oynuyorum.
  • Yaş 35, bekarım. Ruhum 20 lerinde. Evlensem şuan yarın çocuğun kurs parasını nerden bulacağımı falan düşünüyor olurdum. Şuan tek derdim wot blitz de rhm ile he mermi neden bazen çok düşük hasar verirken bazen 1000 damage verebiliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4 yıllık ilişkim var, 2 yılı evlilik ve 30 yaşındayım...Eşimle evlenmeden önce her şeyi konuştum, iyi kötü beklentimi beklentilerini konuştuk. Beraber vakit geçirmeyi ve birbirimizin vaktine saygı göstermeyi biliyoruz, bunu mecbur olduğumuzdan yada öylesine yapmıyoruz. Gerçekten birbirimize değer verdiğimiz için yapıyoruz.

Konsolum ve bilgisayarım var, sporda yapıyorum ekstra olarak düzenli halısaha maçlarına da gidiyorum. Eşimin hiç birine ses ettiğini bilmem...Ne eşimi ihmal ediyorum ne onunla bir sıkıntımız oluyor, çünkü eşim biliyor ki “ ben onu evcil hayvan gibi sahiplenmedim” o benim eşim...

Bazı insanlar evlenmek zorundaymış gibi evlendiği için, beklentileriyle yaşadıkları çok farklı olabiliyor. Karşınızdaki insanda haliyle dereyi geçene kadar “mış” gibi yapabiliyor. Öncelikle evlilik işi öyle fedakarlıkmış bilmem neymiş durumu değil, insan sevdiği kadınla vakit geçirince fedakarlık mı yapmış olur ? Aga yanlış anlamayında olaya öyle bakıyorsanız evlenmeyin...En fazla ananız babanız söylenir :)

Evlenip konsol oynayamayan, spor yapamayan kendine vakit ayıramayan insanda fedakarlık yapıyorum demesin, bu durumda bariz enayilik ya... her insanın kendine ayırması gereken zamanı olmalı, her şey eşinizle olmuyor. Bazı şeyler kafanızda netleşmeden evlenmeyin...

• O bilgisayarı satmazsan seninle evlenmem dedi. Sattık ne yapalım.sonradan alistira alıştıra PS4 aldik karşılıklı oyun oynuyoruz şimdi 😀

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yaş 38, 4 yıllık evliyim, xbox one x, ps4, nintendo switch ve oyun pc’si var. Ayrıca 3ds ve PS Vita da duruyor. Canım sıkıldıkça herhangi birini açıp oynarım hatta eşimle birlikte oynarız; witcher 3’ü beraber bitirdik mesela. Evlenmek için evlenmezseniz ve öncesinde kendinizi tanıyıp eşinizi de ona göre seçtiyseniz evlilik hayatı kesinlikle süper diyebilirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Barlas

Yazdıklarına katılıyorum ve sorun yaşayanları gerçekten anlayamıyorum. (:

Biz de evliliğimizin 10. yılındayız, ilk yıllarımızda Wii'de ve Xbox'da bir çok oyunu birlikte oynardık. Sevmediği oyunları da ben oynarken izlerdi ama tabii saatlerce, öyle başından kalkmamak üzere oynamazdım. Şu an evde oyun oynamıyor oluşumun tek sebebi 6 yaşındaki ufaklık; ona daha fazla vakit ayırmak için PC ve oyun konsollarını satmıştım doğduğu zaman. Şimdilerde, artık birlikte oynayabileceğimiz oyunlar da olacağı için tekrar eve sistem kurmaya niyetliyim.

Oyun dışında da, halı sahaya, arkadaşlarınla vakit geçirmeye gidememek nedir gerçekten hiç tatmadım. Karşılıklı anlayışla hiç kimse kendi hobi ve iletişim kanallarından mahrum kalmıyor. Çocukluk ve üniversiteden arkadaşlarımla buluşur, dışarı çıkar akşam demlenir, PS, bilardo kafelerde oyun oynar takılırız. Ben de ona sürekli arkadaşlarıyla buluşması, vakit geçirmesi için teşvikte bulunurum. Bunun aksinin olması ve bu konuda aksiyon alınmaması bence zaten acizliktir. Hayatınızı taviz vererek geçiremezsiniz (:
    Oh ne güzel mis gibi :) Valla inanır mısınız ben kendi başıma oyun oynayacağım zaman X oyunu aç da bende izleyeyim diyor. Film gibi oluyor eğleniyorum ben diyor

• ManyetikRenozans M kullanıcısına yanıt
    Tüm yazılacaklara özet oldu bence.

• Evlilikte her şey serbesttir lakin şunu unutmayın ki yaptıklarınız ps halısaha haftalık arkadaşla buluşma vb hareketler not edilir veeeee hiiiiç ummadığın anda karşına çıkar anlam bile veremezsin hatta olayı bile hatırlamazsın sonuç mu? Haklısın karıcım

• quote:

Orijinalden alıntı: jesterr

Evlilikte her şey serbesttir lakin şunu unutmayın ki yaptıklarınız ps halısaha haftalık arkadaşla buluşma vb hareketler not edilir veeeee hiiiiç ummadığın anda karşına çıkar anlam bile veremezsin hatta olayı bile hatırlamazsın sonuç mu? Haklısın karıcım
    hocam çok doğal anlatmışsınız koptum valla :)

• Sıkıntılı mevzular uzak durmak lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Prestige

Çözüm efsaneymiş yalnız

Alıntıları Göster
    hocam naber görüşmeyeli? sen evli miydin bu arada

• Çok şükür ben evliyim, 1,5 yaşına yaklaşan oğlumda var, gayette mutluyum. 10. yıldönümümüzü kutlayacağız yakında. Evliliğin başlarında beraber co-op oyunlar dahi oynardık. Beraber civilization, medivial total war, terraria, counter, her türden oyunlarda oynadık. Son bir kaç senedir çocuk, iş güç derken hiç vakit bulamadık. Altımda fıstık gibi pc var, en grafikli açtığım oyun lichess.com :D O da render alırken, iş güç arasında 5-10 dk takılmalık. Onun dışında zaman yetmiyor. Artık emekliliğe doğru bundan 30 sene sonrasında umuyorum eskisi gibi saatlerce oyun oynayabileceğim boş vakitleri.

Bence şayet siz gerçekten iyi niyetli olursanız, karşınızdakine kıymet verirseniz, ülkenin getirdiği dogmaları yıkıp, kadın şudur, evlilik budur diye sözde oturmuş sabitleri yıkar, adam gibi, arkadaş gibi, aynı hedeflere doğru yürüyen ama hedefleri de ortak faydalar doğrultusunda belirleyen bir çift olursanız, hiç sıkıntı yaşamaz mutlu olursunuz. Kavga, kavgayı, kötülük, kötülüğü doğurur. Arada kızlar şöyle, kızlar böyle diye konu açanlarda oluyor. Zamanında onca kızla çıktım, bana göre kızların büyük çoğunluğu gayet iyi, temiz. Ama etraflarındaki koşullar, onları git gide kötüleştirmek için ellerinden geleni yapıyor. Sürekli bir baskı, ailede baskı, çevrede baskı, çıktıkları çocuklardan baskı, eleştiri, bir ton yükümlülük. Kolay değil yani, çoğumuz 2 ay katlanamayız onca baskıya.

• quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

hocam naber görüşmeyeli? sen evli miydin bu arada

Alıntıları Göster
    İyidir hocam, ne evlenmesi okuyoruz
    Senden naber

• Abilerim herkese öncelikle merhaba, benim de bir gelin adayım var yaklaşık iki yıldan uzun süredir çıkıyoruz ve her şey güzel gidiyor. Ancak ailem ile tanıştırdım ve ailem yeterince beğenmedi bu yüzden fazla Umut vermeden aramıza mesafe koymamı söylüyorlar. Ancak ikimizde umut noktasında en üst seviyedeyiz ve sırf ailem istemiyor diye vazgeçmek güzel bir ilişkiyi noktalamak saçma geliyor. Lütfen yardımcı olabilir misiniz ne yapmalıyım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Prestige

İyidir hocam, ne evlenmesi okuyoruz
    Senden naber

Alıntıları Göster
    iyilik sağlık :) aynı, çalışıyoruz :)

• Burdaki çoğu kişi belki bana kızacak ama yine de yazacam. Eskiden hergün saatlerce wow oynayan biriydim. Bilirsiniz wowcuları. Hayat off wow on işte. Ama şimdi oturup 10 dakika bile oyun oynamak geçmiyor içimden. Belki anne babanız gibi konuşucam, dediklerimi beğenmiceksiniz ama büyüyün artık çocuk gibi oyun oynamayın. O olgunluğa ulaşamadıysanız da evlenmeyin. Evini yuvasını kurmak isteyen bir kızın da hayallerini yıkmayın. Evlenmek öyle canım sıkıldı hadi evleneyimle olmuyor. Tüm hayatın, yaşama amacın ailen olması lazım. Sorumluluk alman lazım. Gerekirse kendi zevklerinden fedakarlık yapman lazım. Bu lafım sadece bilgisayar oynayanlara değil. Kahveye gidene de aynı, zırt pırt arkadaşlarıyla takılana da aynı. Yeterince büyümediyseniz evlenmeyin. Oyunlarıyla mutlu olan hayatına öyle devam etsin. Neymiş oyunların mı ben mi diyen eşini boşamışmış, kusura bakma da böyle bir karaktersizlik hayatımda hiç görmemiştim. Yazık kıza. Umarım aynı şekilde sana da ilerde sevdiğin kız sana aslında bu kadar değersiz olduğunu gösterir.

• Floydian Pink kullanıcısına yanıt
    Neyini beğenmediler mesela? Sana gerçekten geçerli sebepler sunabiliyorlar mı? Cidden ailen kendi isteklerine uymadığı için istemiyorsa ailen ile konuşman lazım durumu. Evlilik 2 insan arasında oluyor unutmayın aileleri çok karıştırırsanız mevzuya işin içinden çıkamazsınız. Evlendikten sonra o evde 2 kişi yaşayacak sülale ile yaşamayacaksınız. Ayda 1 zar zor görüşebileceksiniz aileleriniz ile.
  • 3 sene onceye donmek icin neler vermezdim. Hayati sorgular oldum. Evlenmeden once esimin annemle arasi benden daha iyidi. Simdi gel gor ki 3 sene boyunca arabuluculuk rolu yapiyorum. Hayatin tadini cikarin oyle evlenin veya hic evlenmeyin bosver

• quote:

Orijinalden alıntı: Floydian Pink

Abilerim herkese öncelikle merhaba, benim de bir gelin adayım var yaklaşık iki yıldan uzun süredir çıkıyoruz ve her şey güzel gidiyor. Ancak ailem ile tanıştırdım ve ailem yeterince beğenmedi bu yüzden fazla Umut vermeden aramıza mesafe koymamı söylüyorlar. Ancak ikimizde umut noktasında en üst seviyedeyiz ve sırf ailem istemiyor diye vazgeçmek güzel bir ilişkiyi noktalamak saçma geliyor. Lütfen yardımcı olabilir misiniz ne yapmalıyım.
    Zamanında sevdiğim kızı ailem istemedi. ayrılmak zorunda kaldık...Sonra birisi daha çıktı karşıma zar zor ikna ettim nişanlandık... Sonra da kendi ailem ve kızın ailesi bir olup ayırdılar bizi...Annem kendi hayalindeki gelini istedi her zaman bizim dediğimizle evleneceksin dediler...Bu zitlasma yıllarca sürdü ve şuan 36 yaşındayım ve hâlen bekarım ve hâlâ kendi istedikleri gibi birisi ile evlendirmeye çalışıyorlar... Ben sevdiğim nişanlım ile ayrılırken hıçkıra hıçkıra ağladığını ölsem de unutmam... Seviyorsan ilerde pişman olmamak istiyorsan iyi düşün ve kendin karar ver...

• quote:

Orijinalden alıntı: Floydian Pink

Abilerim herkese öncelikle merhaba, benim de bir gelin adayım var yaklaşık iki yıldan uzun süredir çıkıyoruz ve her şey güzel gidiyor. Ancak ailem ile tanıştırdım ve ailem yeterince beğenmedi bu yüzden fazla Umut vermeden aramıza mesafe koymamı söylüyorlar. Ancak ikimizde umut noktasında en üst seviyedeyiz ve sırf ailem istemiyor diye vazgeçmek güzel bir ilişkiyi noktalamak saçma geliyor. Lütfen yardımcı olabilir misiniz ne yapmalıyım.
    Senin begendigini ailen neden begenmedi ki

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.