Şimdi Ara

Evlere Ücretsiz Sıcak Su Getirmenin Yolu![Videolar Eklendi][Free Hot-Water][Çok özel dosyasıyla!]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
1
Favori
3.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sizlere yüzyılın projesini açıklamak istiyorum.Birçok ülkenin istihbarat birimleri bu projenin peşinde.Bana bir şey olursa diye bu projeyi burada paylaşma gereği duydum.Bu çok özel projenin dh-konudışı ve milletim adına yararlı olması dileğiyle sizlerle paylaşıyorum.

Projenin Adı

Free Hot-Water(Ücretsiz Sıcak Su)

Projenin Amacı

Bu proje ile her eve ücretsiz sıcak su girmesi hedeflenmiştir.

Projenin Yararları

5 dakikada çay!
    Artık çay yapmak için su kaynatmanıza gerek yok.Çaydanlığı alın, çayınızı atın, çeşmeden sıcak suyu doldurun ve 5 dakika demlenmesini bekleyin.

Öğrenciler!
    En ucuz ev yemeğiniz makarnadan bile tasarruf edeceksiniz.Suyun kaynaması çok mu uzun sürüyor?Artık sürmeyecek.

Ev hanımları!
    Tasarruf yapmak için bulaşıkları soğuk suda mı yıkıyorsunuz?Artık bunu yapmak zorunda değilsiniz.

Peki ya ısınma?
    Şebekeden gelen suyla ısınmak ister miydiniz?Evet dediğinizi duyar gibiyim.Şebekeden gelen suyu kalorifer sistemine dağıtarak ısınmayıda ücretsiz hale getirebilirsiniz.

Yüksek doğalgaz faturalarından sıkıldınız mı?
    Bu proje sayesinde doğalgaz faturanızdan yaklaşık %70 oranında tasarruf edeceksiniz.

Proje Hakkında

Bilindiği gibi yer yüzünden yerin içine doğru inildikçe her 33 metrede 1 C sıcaklık artmaktadır.Buna göre suyun kaynama sıcaklığı olan 100 C'yi elde edebilmek için 100x33=3300Mt yani 3.3Km derinliğe inmeliyiz.Özel sondaj makineleri kullanarak bu derinliğe inebiliriz.Bu derinlikte suyun özel kazanda kaynatılması sağlanıp tekrar şebeke hattına çıkarılması gerekmektedir.Şimdi diyebilirsiniz ki 33 metre inildikçe 1 C artıyor,o zaman her 33 metre çıkarken de 1 C azalacak.Bunun için özel yalıtımlı borular kullanılması gerekiyor.Aşağıdaki resimde de görüldüğü üzere bir ilkokullu arkadaşımızın çalışması olan yalıtımlı su borusu projesiyle bu sorunu çözebiliriz.

Evlere Ücretsiz Sıcak Su Getirmenin Yolu![Videolar Eklendi][Free Hot-Water][Çok özel dosyasıyla!]

Yalıtımlı Su Borusu projesi hakkında detaylı bilgi için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.
    http://www.arge27.com/proje.asp?ID=82&title=%C7%DDFT%20KATLI%20SU%20BORUSU

Proje Taslağı
    Projenin 3D taslağı yakında hazırlanacaktır.Geçici olarak Microsoft Paint programı ile uzman arkadaşlarca hazırlanmıştır.

Edit 1: Bu Almanlar benden önce davranmış.Ama olsun bu projenin yapılabilirliğini ispatlamakta yeter.Dalga geçen,ciddiye almayanlara ve Jeoloji mühendisi öğrencisi arkadaşa selamlar..

Edit 2 : Videolar eklenmiştir.

Video
    Alman mühendisler tarafından yayınlanan kısa bir animasyon

Bu da kısa tanıtım ve model evimiz

Bir başka animasyon

Boruların döşenmesi ve kazıyla ilgili

Bu işi yapan bir şirketten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi piranhax -- 3 Şubat 2012; 1:40:03 >

• he
  • Dünya'da en uzun açılabilmiş sondaj derinliği 1.5 km falan olması gerekliydi Rusya'da civarındaydı sanırım. Zor biraz.
  •  Evlere Ücretsiz Sıcak Su Getirmenin Yolu![Videolar Eklendi][Free Hot-Water][Çok özel dosyasıyla!]
  • bu kadarcık enerji için o kadar derine inmek ha sondaj makineleri ile o akdar derine inmek için ancak ya maden ya altın ayda petrol olması lazım yoksa kurtarmaz kardeşş
  • Soğuk su lazım olursa veya ılık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • biz seni arayacaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: BulletForMyValentine

Dünya'da en uzun açılabilmiş sondaj derinliği 1.5 km falan olması gerekliydi Rusya'da civarındaydı sanırım. Zor biraz.

petrol aramalarında 3km'ye kadar açılabiliyor.
    Kaynak :http://www.haber5.com/petrol-icin-karadenizde-3-kmlik-delik-haberi-70752.aw
  • Güzel proje bence tebrik ederim. Veletler gelip abuk sabuk resimler koymasın lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: Castiel_

bu kadarcık enerji için o kadar derine inmek ha sondaj makineleri ile o akdar derine inmek için ancak ya maden ya altın ayda petrol olması lazım yoksa kurtarmaz kardeşş

bu projeyle doğalgazdan tasarruf edilecek zaten.doğalgaz kullanımı evlerde %60-70 oranında azalacak.yani bir maden bulmuş kadar olacağız
  • Seneler önce bir dergide bu sistem hakkında makale türü yazı olumuştum.Hatta uygulamaları v.s de vardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İnanamayRum~

Soğuk su lazım olursa veya ılık

yine soğuk suda verilecek evlere.ikisi birden açılınca ılık suyu elde edebilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: piranhax

quote:

bu kadarcık enerji için o kadar derine inmek ha sondaj makineleri ile o akdar derine inmek için ancak ya maden ya altın ayda petrol olması lazım yoksa kurtarmaz kardeşş

bu projeyle doğalgazdan tasarruf edilecek zaten.doğalgaz kullanımı evlerde %60-70 oranında azalacak.yani bir maden bulmuş kadar olacağız

o kadar derine inince ne kadar su ısıtmayı planlıyorsun söylediğin rakamı karşılayabilecek genişlikde delik açabilicek alet varmı dünyada en basit olarak sen şehrin bi ucundna bi ucuna sıcak su taşımak için gereken yalıtımlı boruyu tahmin et hadi onu boşver ne kadar su ısıtacaksın ki şevkini kırmak istemem ama çok saçma

• kafan güzel kardeş , birde kazan kuracaz diyor , istanbulun anlık su tüketimini karşılayacak kazan sistemini nasıl kuracaksin . Daha yeraltı baraj sistemlerimiz bile yok ..
  • Hemen telifi alıyorum sağol kardeşim seni unutmayacağım
  • quote:

Merhaba arkadaşlar!
    Sizlere yüzyılın projesini açıklamak istiyorum.Birçok ülkenin istihbarat birimleri bu projenin peşinde.Bana bir şey olursa diye bu projeyi burada paylaşma gereği duydum.Bu çok özel projenin dh-konudışı ve milletim adına yararlı olması dileğiyle sizlerle paylaşıyorum.

Projenin Adı

Free Hot-Water(Ücretsiz Sıcak Su)

Projenin Amacı

Bu proje ile her eve ücretsiz sıcak su girmesi hedeflenmiştir.

Projenin Yararları

5 dakikada çay!
    Artık çay yapmak için su kaynatmanıza gerek yok.Çaydanlığı alın, çayınızı atın, çeşmeden sıcak suyu doldurun ve 5 dakika demlenmesini bekleyin.

Öğrenciler!
    En ucuz ev yemeğiniz makarnadan bile tasarruf edeceksiniz.Suyun kaynaması çok mu uzun sürüyor?Artık sürmeyecek.

Ev hanımları!
    Tasarruf yapmak için bulaşıkları soğuk suda mı yıkıyorsunuz?Artık bunu yapmak zorunda değilsiniz.

Peki ya ısınma?
    Şebekeden gelen suyla ısınmak ister miydiniz?Evet dediğinizi duyar gibiyim.Şebekeden gelen suyu kalorifer sistemine dağıtarak ısınmayıda ücretsiz hale getirebilirsiniz.

Yüksek doğalgaz faturalarından sıkıldınız mı?
    Bu proje sayesinde doğalgaz faturanızdan yaklaşık %70 oranında tasarruf edeceksiniz.

Proje Hakkında

Bilindiği gibi yer yüzünden yerin içine doğru inildikçe her 33 metrede 1 C sıcaklık artmaktadır.Buna göre suyun kaynama sıcaklığı olan 100 C'yi elde edebilmek için 100x33=3300Mt yani 3.3Km derinliğe inmeliyiz.Özel sondaj makineleri kullanarak bu derinliğe inebiliriz.Bu derinlikte suyun özel kazanda kaynatılması sağlanıp tekrar şebeke hattına çıkarılması gerekmektedir.Şimdi diyebilirsiniz ki 33 metre inildikçe 1 C artıyor,o zaman her 33 metre çıkarken de 1 C azalacak.Bunun için özel yalıtımlı borular kullanılması gerekiyor.Aşağıdaki resimde de görüldüğü üzere bir ilkokullu arkadaşımızın çalışması olan yalıtımlı su borusu projesiyle bu sorunu çözebiliriz.

Yalıtımlı Su Borusu projesi hakkında detaylı bilgi için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.
    http://www.arge27.com/proje.asp?ID=82&title=%C7%DDFT%20KATLI%20SU%20BORUSU

Proje Taslağı
    Projenin 3D taslağı yakında hazırlanacaktır.Geçici olarak Microsoft Paint programı ile uzman arkadaşlarca hazırlanmıştır.

Microsoft Paint programı ile uzman arkadaşlarca

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muco -- 12 Aralık 2011; 0:06:02 >

• quote:

quote:

quote:

o kadar derine inince ne kadar su ısıtmayı planlıyorsun söylediğin rakamı karşılayabilecek genişlikde delik açabilicek alet varmı dünyada en basit olarak sen şehrin bi ucundna bi ucuna sıcak su taşımak için gereken yalıtımlı boruyu tahmin et hadi onu boşver ne kadar su ısıtacaksın ki şevkini kırmak istemem ama çok saçma

bu projeyle ilk görünüşte yüksek maliyeti var gibi görülebilir.fakat uzun vadede düşünüldüğünde ve de ileride yeraltı kaynaklarının azalacağı düşünülürse bu maliyet devede kulak boyutunda kalır.ayrıca su aşağı indikçe ısınacağı için(her 33 metrede 1C artarak)önemli olan suyun tekrar yukarıya sıcak bir şekilde ulaşmasıdır.yani su aktıkça ısınacaktır.

• aystanlık yapmıyayaım dedım ama

o derınlıkte suyu yukarı neyle basacan . o pompaya harcanacak enerjı nerden gelecek
  • ahahaha kedi çok kıyak olmuş
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.