Şimdi Ara

Büyük İskender Yunan mı Makedon mu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
24
Cevap
0
Favori
6.830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki

Büyük İskender Yunan mı Makedon mu ?

(En Son Oy Tarihi: 26.2.2023)
Giriş
  • Arkadaşlar iki ülke de bu adamı paylaşamıyor. Birisi Yunandır diğeri Makedondur diyor. Sizce Yunan mı Makedon mu ?

• Bursalı

boşunamı Bursa'nın iskenderi meşhur
  • quote:

Orijinalden alıntı: drejtc

Bursalı

boşunamı Bursa'nın iskenderi meşhur
    makedon ankete gerek yok
  • Makedon ama Yunanlar başkalarının tarihini çalmayı sevdiğinden kendilerindeymiş gibi davranıyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gönderiliyor...

makedon ankete gerek yok

bazı kaynaklarda annesinin yunan olduğu söyleniyor. doğru mudur ?
  • Mahkeme karari ile Yunan kabul edildi diye biliyorum.
  • yozgat
  • ADANA
  • Makedon kökenli ama Yunanlıların desteği olmasa bu kadar büyük bir imparatorluk kuramayacağı da gerçek. O yüzden Yunanlılar sahip olmaya çalışıyor ama yemezler
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fızban -- 6 Ocak 2021; 15:52:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Twanche

Makedon kökenli ama Yunanlıların desteği olmasa bu kadar büyük bir imparatorluk kuramayacağı da gerçek. O yüzden Yunanlılar sahip olmaya çalışıyor ama yemezler

hocam iskender ilk yunanlara saldırmış. Ne gibi bir desteği oldu ki yunanların ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: klay thompson

quote:

Makedon kökenli ama Yunanlıların desteği olmasa bu kadar büyük bir imparatorluk kuramayacağı da gerçek. O yüzden Yunanlılar sahip olmaya çalışıyor ama yemezler

hocam iskender ilk yunanlara saldırmış. Ne gibi bir desteği oldu ki yunanların ?

Alıntıları Göster
    Büyük İskender Makedondur doğru ama gerçek Makedonlar Yunandır. Bugünkü Makedonlar Güney Slavıdır.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Makedonya_(antik_krall%C4%B1k)

edit: Pardon günümüz makedonları; eski yugoslavya makedonya cumhuriyetliler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leif Erikson -- 12 Ekim 2014; 22:47:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Son Pegasus

Makedon ama Yunanlar başkalarının tarihini çalmayı sevdiğinden kendilerindeymiş gibi davranıyorlar

lol

bugün yaşayan makedonlar slav, büyük iskender dönemi makedonlar yunandır.
  • quote:

quote:

Benim bildiğim kadarıyla Persler sayi olarak bizimkilerden 4 kat kadar daha fazla.Yunanlıların askeri açıdan desteğini alıyor ve persleri o sekilde yıkabiliyor ama ben de olaya tam hakim değilim hocam sadece nerde ne okuduysam Makedon kökenli olduğunu duyuyorum taraflı Yunan yazılarından bahsetmiyorum onlar her şeyi sahiplendikleri gibi onu da sahiplenmeye çalışıyor

• quote:

quote:

makedon ankete gerek yok

hocam makedon ama bugünkü makedonya değil biraz aşağısı harita değişik malum

tarihciler eski tarihcilerde olsa bazı konularda taraf tutabılıyolar adam yunan tarihci ise 100. yıldada yaşasa 2014dede yaşasa kendi milletine çalışıyor.

detaylı araştırmam yok onu belirteyim ama %100 eminim.

ayrıca yunanlılarda bu olay ırkla alakalı olsa gerek adamlar kahveden baklavaya bakır dan yoğurda dönere kadar alayını çalmış geçen gittim bi döner yicem işte adam diyo abi bende türküm dedim ne oldu nie yunan döneri yazıyosun abi türk yazınca almıyolar diyo

• quote:

quote:

quote:

makedon ankete gerek yok

hocam makedon ama bugünkü makedonya değil biraz aşağısı harita değişik malum

tarihciler eski tarihcilerde olsa bazı konularda taraf tutabılıyolar adam yunan tarihci ise 100. yıldada yaşasa 2014dede yaşasa kendi milletine çalışıyor.

detaylı araştırmam yok onu belirteyim ama %100 eminim.

ayrıca yunanlılarda bu olay ırkla alakalı olsa gerek adamlar kahveden baklavaya bakır dan yoğurda dönere kadar alayını çalmış geçen gittim bi döner yicem işte adam diyo abi bende türküm dedim ne oldu nie yunan döneri yazıyosun abi türk yazınca almıyolar diyo

Alıntıları Göster
    Makedon ama o zamanki Makedonların bugünkü Makedonlar ile alakası yok, bugünkü Makedonlar Bulgar kökenlidir. Zamanında Bulgarların güçlü ve büyük bir birlik olmamasını isteyenler tarafından Bulgarlar ikiye ayrılıp sınır düzenlemeleriyle bir kısmı Makedon adına büründürülmüştür.

• iskender bursalıdır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dhfade

iskender bursalıdır...
    bugünün makedonları, aslında makedon değil

antik makedonlarda yunanlarla ortak gibi bir şey olduğuna göre yunan sayılır herhal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rajeesh -- 13 Ekim 2014; 0:42:29 >
  • Makedon ama tam olarak günümüz Makedonyası'nda yaşayan Slav Makedonlardan değil, biraz daha Yunan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: runx89

Makedon ama o zamanki Makedonların bugünkü Makedonlar ile alakası yok, bugünkü Makedonlar Bulgar kökenlidir. Zamanında Bulgarların güçlü ve büyük bir birlik olmamasını isteyenler tarafından Bulgarlar ikiye ayrılıp sınır düzenlemeleriyle bir kısmı Makedon adına büründürülmüştür.

Dedikleriniz çok mantıklı özellikle makedonya ülkesi de yunan ve bulgarlar tarafından paylaşılamiyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.