Şimdi Ara

Evlenecek Kızı Nasıl Bulmayı Düşünüyorsunuz? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
2.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu gidişle ya bulamayacam! Ya da bizimkilerin uygun gördüğü bir kızla evlenicem
  • quote:

Orijinalden alıntı: daikataNa~

quote:

Orijinalden alıntı: Fırtınam..

O gibi durumlarda gelin adayını anne bulur genelde. Anne bulur ve siz buluşmaya başlarsınız kafana uyarsa ve anlaşırsanız evlenirsiniz zaten.

Köylerde hala görücü usulü evlenmeler devam ediyor. Oralarda pek şehirde olduğu gibi çıkıp gezemiyosun ve genelde damat adayı beğeniyor ailede gidip istiyor. Yada tam tersi anne beğeniyor gidiliyor damat beğenirse söz takılıyor eğer anlaşılırsa evleniliyor. Aslında bu çok tehlikeli bir adet bence yani çiftlerin kendisini en az 2 yıl tanıması lazım ama köylerde 6 ay yada 1 sene içinde bitmiş oluyor iş.

Hocam yarın dayımın kızı evleniyor. 4 ay önce istediler, 2 hafta önce nişan, yarın düğün. Bu arada dayım köyde yaşıyor. Oralarda öyle genelde, pek bi şansları kalmıyor malesef. Zaten köy yerlerinde herkes birbirini tanıyor.

Tanımasına herkes tanır. Ama önemli olan adayların belli bir süre biraraya gelip davranışlarını tespit etmek, huyunu suyunu öğrenmek,zayıf olduğu noktalar varmı nerelerde yanlış yapıyor bunların her iki çift tarafından bilinmesi lazım. Evlendikten sonra iş işten geçmiş oluyor , boşancak olsalar aile büyükleri karşı çıkıyor olan eğer varsa çocuğa oluyor yani.

Ben şuan 20 yaşındayım 30 yasında evlenirim diye düşünüyorum eğer ozaman kendi tanıştığım birisi yoksa ailemin tanıştıracağı birisi ile en az 1-2 sene görüşmeyi düşünüyorum hemen evlenmek olmaz. Gerçi bu durumu abartıp 10 yıldır görüşüpte biyere varamayanlarda var en ideali 1-2 senedir 2 senede çiftler birbirlerini iyice tanır.

• quote:

Orijinalden alıntı: iloveyouhagi

Evleneceğin kızı sen bulamazsın, o seni bulur. İnsan b.k çukuruna kendi rızası ile atlamaz, arkadan birisi itekler..

Yürübe
  • quote:

Evleneceğin kızı sen bulamazsın, o seni bulur. İnsan b.k çukuruna kendi rızası ile atlamaz, arkadan birisi itekler..

ayakta alkışlıyorum
    Bu arada konuyu açan arkadaşla durumumuz aynı ben fazla takmıyorum
  • Karakteri gulhan sen gibi olsun, kadin surekli guluyor, tv8 de sirf o kadin yuzunden tv de duruyor
    Fizigide alessandra ambriyosi gibi olsun

Evlenmke istediginde kendin bulamiyorsan annen bulur sana
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: daikataNa~

quote:

O gibi durumlarda gelin adayını anne bulur genelde. Anne bulur ve siz buluşmaya başlarsınız kafana uyarsa ve anlaşırsanız evlenirsiniz zaten.

Köylerde hala görücü usulü evlenmeler devam ediyor. Oralarda pek şehirde olduğu gibi çıkıp gezemiyosun ve genelde damat adayı beğeniyor ailede gidip istiyor. Yada tam tersi anne beğeniyor gidiliyor damat beğenirse söz takılıyor eğer anlaşılırsa evleniliyor. Aslında bu çok tehlikeli bir adet bence yani çiftlerin kendisini en az 2 yıl tanıması lazım ama köylerde 6 ay yada 1 sene içinde bitmiş oluyor iş.

Hocam yarın dayımın kızı evleniyor. 4 ay önce istediler, 2 hafta önce nişan, yarın düğün. Bu arada dayım köyde yaşıyor. Oralarda öyle genelde, pek bi şansları kalmıyor malesef. Zaten köy yerlerinde herkes birbirini tanıyor.

Tanımasına herkes tanır. Ama önemli olan adayların belli bir süre biraraya gelip davranışlarını tespit etmek, huyunu suyunu öğrenmek,zayıf olduğu noktalar varmı nerelerde yanlış yapıyor bunların her iki çift tarafından bilinmesi lazım. Evlendikten sonra iş işten geçmiş oluyor , boşancak olsalar aile büyükleri karşı çıkıyor olan eğer varsa çocuğa oluyor yani.

Ben şuan 20 yaşındayım 30 yasında evlenirim diye düşünüyorum eğer ozaman kendi tanıştığım birisi yoksa ailemin tanıştıracağı birisi ile en az 1-2 sene görüşmeyi düşünüyorum hemen evlenmek olmaz. Gerçi bu durumu abartıp 10 yıldır görüşüpte biyere varamayanlarda var en ideali 1-2 senedir 2 senede çiftler birbirlerini iyice tanır.

Kısmet işi hocam. Dediklerinize tamamen katılıyorum.. Bi tanıdığımız vardı 1.5 sene nişanlı kaldılar, ondan önce 3-4 ay görüştükleri vardı. Ortalama 2 seneden fazla beraberlerdi. Evlendikten 8 ay sonra ayrıldılar..

• bende çok garip bi şekilde buldum şuan ki 1 senelik sevgilimi,

benden hoşlanan kızın arkadaşıydı
  • quote:

Orijinalden alıntı: snopy.26

Arkadaşım evleneceğin kızı sen bulamazsın.O denk gelir.

Hem sen mühendismişsin.Sen okulunu bitir, işe gir bak kızlar illallah getittircek sana.

+1905

ayrıca sen paranı kazanmaya başlayıp ekonomik yönden güçlü olduğun zaman katalogdan seçer gibi kız seçersin emin ol
  • quote:

Doğru söze ne denir ki
  • 30 una kadar bekle. Yakma başını
  • Aynen o bizi bulur. En kötü iyi aile kızı bulurlar artık bizimkiler bana
  • quote:

Orijinalden alıntı: ycbztp

30 una kadar bekle. Yakma başını

Başı derken ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Utkuhan

quote:

Başı derken ?

İyi anlamda başını Şeytanlık yapma
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lokomatif Portakal

Biriyle yolda çarpışıp poşet düşürme falan tarzı olaylar olmasını bekleyecen artık yapacak bir şey yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: gtrskyline

quote:

Hem sen mühendismişsin.Sen okulunu bitir, işe gir bak kızlar illallah getittircek sana.

+1905

ayrıca sen paranı kazanmaya başlayıp ekonomik yönden güçlü olduğun zaman katalogdan seçer gibi kız seçersin emin ol

nedense pek inanasım gelmiyor beyler.Kendimizi avutmuyoruzdur umarım

• quote:

quote:

quote:

Başı derken ?

Yeni üyesin sanırım hoşgeldin şaka yaptım başı olayını gel kahve ısmarlıyayım

• quote:

quote:

quote:

quote:

Başı derken ?

Yeni üyesin sanırım hoşgeldin şaka yaptım başı olayını gel kahve ısmarlıyayım

Evet kanka yeniyim Kahve için tşk.

• mezar taşına ' çok çekti ' yazarlar artık..
  • quote:

Orijinalden alıntı: antuaRri

quote:

Orijinalden alıntı: gtrskyline

quote:

+1905

nedense pek inanasım gelmiyor beyler.Kendimizi avutmuyoruzdur umarım

daha işe bile girmene gerek yok cebinde paran olsun altında son model araban olsun götüremeyeceğin kız yok. üni.deyim ordan biliyorum adamın altında mercedes-audi adamda zerre tip yok ama kızı götürüyor.

yaş ilerlediği zaman bayan için evde kalma korkusu başlar. herkes ekonomisi güçlü biriyle evlenip hayat seviyesini yukarıda tutmak ister. sanırım ne dediğimi anladın buna kendini avutmak değil de şöyle diyorlar :

MONEY TALKS

• quote:

Orijinalden alıntı: l Mr. Lawyer l

quote:

Orijinalden alıntı: sah_inn_0

quote:

@fortınam sana cevap vereiym benim üniv bitti 27 yaşındayım tek bi askerlik var cidden iyi biri çıkarsa bende evlenmek isterim görücü usulunden yanayım ama görücü derken mesela annem bulur gider tanışırım kızla bi yerde otururum tabi ailelerden izinli olarak beğenirsek olur 2 yıl çok uzun be hocam ne kadar uzatırsan o kadar sorun çıkar bide bizim kızlar gerçek kimliğini evlendiğinde alıyor mesela kuzenim evlendi tanıştı 1 ay sonra evlendi sevgili olsak yürümezdi diyiyor bana ama şimdi mutlular

Benimde ailemin çevresi çok geniş değil bazı aileler var cidden spastik çocuklarına bile harbi bebek gibi hanımefendi kızlar buluyorlar zamanında alıyorlar bizede hep çürükler kalıyor şans olacak abi

Doğru söze ne denir ki?

+1

para parayı çekmıyor para kızı çekıyor
    yoksa kızların ne işi var , kadına alışverış ıcın lımıtsız kredı kartı olsun gorıl olsun ne farkeder

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.