Şimdi Ara

Evlendim, pandemiden dolayı düğün yapmadık, gelin tüm masraflarıma bakalım:) (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
405
Cevap
18
Favori
40.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
528 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • boyle olmasi daha iyi..kalan parala ev esyalari vs alinir...dugunle esyalarla toplam masraf 150 bini geciyo..hayata 10-0 geriden baslayanlar oluyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim nişamlımda altın düğün istemiyor hatta eşyaları bile en uygunundan alalım diyor.Böyle kızlar nadir kaldı sanırım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ne kadar anlayışlı bir eş. Üzme o kızı aga

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok mantıklı olmuş , ben de geçen sene evlendim . 2 farklı şehirde düğün yaptım . İnsanları eğlendirmek için bir sürü para harcandı sonuç elde birşey yok sadece düğün yapmış olduk . O parayla o zamanlar yurtdışında farklı ülkelerde 2 ay boyunca tatil yapılırdı

• Tebrikler. Mutluluklar dilerim. Dış çekim, gelinlik ve kuaför fahiş fiyat ama yapacak bir şey de yok maalesef. O kadar olur diyeceğiz. Organizasyoncu ne işe yaradı, onu anlamadım.

Evlenirken tüm eşyaları hemen alan, hatta ev alan eşlerin evlilikleri pek uzun soluklu olmuyor. Çünkü 20 bin TL'ye aldıkları koltuğun hiçbir anlamı, anısı olmuyor. Ama 400 TL'ye alınmış bir çekyatın anısı oluyor ve eşleri birbirine bağlıyor. Evlilik de basit nedenlerle sonlanmıyor.

Hayat uzun. Her şey yavaş yavaş yapılmalı. Bu sayede beraber zaman geçirmek de mümkün oluyor.

Umarım şu lanet düğün, para saçma, evlendiği için kendini özel hissetme, her şeyin en iyisi ve en pahalısına sahip olma gibi sevdalardan bir an önce kurtulur millet. Her şeyi geçtim, şu düğünler cehennemi yaşamaktan başka bir şey değil. Düğün sahibi de misafir de nefret ediyor ama illa yapılıyor. Takı uğruna böyle bir işkenceyi yaşamak anlamsız.

• Organizasyoncu masa süs arka plan gibi şeyler getirdi hocam isteme ve söz nişan hepsi bir oldu o yüzden, inanın bana gelinlik bulabildiğim en güzeli ve en uygunuydu yani 1.500 tl ye de vardı ama çok kötüydü, saç çok pahalı ama yapılan işlemleri gördüm baya bi emek vardı o yüzden içime sindi, zaten kiracıyım ve doğuda memurum taşınma olayı var fazlasıyla o yüzden öyle bir ev dizmeye karar verdik, allah eşimden razı olsun.

• kubilay61 kullanıcısına yanıt
    Hocam hemen evlen, çok nadir kaldılar :) hayırlısıyla tamamlarsın inşallah:)

• Rimesia R kullanıcısına yanıt
    Eğer eşim öyle biri olmasaydı bende arabamı satıp yapacaktım, düğünden sonrada altınları satıp düşük model araba alacaktım iş birazda eşlerde bitiyor, sizede hayırlı uğurlu olsun 🙏

• Siz işin sırrını çözmüşsünüz helal olsun.birlikteliğiniz daim olsun

• Konu sahibi için bir dakikalık saygı duruşu

Press F to pay respects

• Sonöysmbükücü S kullanıcısına yanıt
    Kısmetse martta nişsan temmuzda da düğün var hocam

• Şimdi bunu kız arkadaşıma okutmaya gidiyorum hocam. Az örnek alsın aklı başına gelsin. Mutluluklar hocam.

• hocam inanmazsın ama bundan daha az maliyetle evleneni gördü bu gözler tabii 150-200 bin TL leride ... (Kız tarafının ve gelinin görüşlerine göre değişir yani KISMET)

• Bir an düğün yaptınız boşuna masraf yaptınız diye çok korktum. Yanlış okumuşum. En iyisini yapmışsınız gerçekten

• helal olsun size ... mutluluğunuz daim olsun en akıllıca evlilik olmuş..

• mutluluğunuz daim olsun :)

• Keşke 400 liraya gelinlik kiralayıp 4400 liraya tektaş alsaydınız. Zira birini ömür boyu kullanırken, birisini sadece bir gün giyeceksiniz. Gerekirse günlük kıyafetlerle gideriz deyip o kadar parayı gelinliğe ve damatlığa bağlamanız mantıksız olmuş. Allah mesut etsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 31 Ekim 2020; 16:5:52 >
  • Arkadaşı bence boş yere sorgulamayı bırakın bu şartlarda kabul edecek kız çok az kim bulsa böyle kızı anında nikahı yapar çok ayrıntıya girme kardeşim nazar değer.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zerathull

Keşke 400 liraya gelinlik kiralayıp 4400 liraya tektaş alsaydınız. Zira birini ömür boyu kullanırken, birisini sadece bir gün giyeceksiniz. Gerekirse günlük kıyafetlerle gideriz deyip o kadar parayı gelinliğe ve damatlığa bağlamanız mantıksız olmuş. Allah mesut etsin.

Çok da fark etmeyecek aslında

Belçikalıların zulmüyle elde edilmiş komik bir taşa para verince de bir şey olmuyor. Zaten satmaya çalışınca yüzde kırkına alıyorlar. (Zaten satmıyorlar hanımlar)

Çok haklısın da bir yandan da boşverilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 31 Ekim 2020; 16:7:3 >
  • cemsinan kullanıcısına yanıt

Hocam zaten bu takılar satılmak için alınmıyor ki. Hatıra/Aile yadigarı ne derseniz adına, biz evlendiğimizde eşimin ailesinin taktığı altınların yarısı ile ihtiyaçlarımız karşıladık, yarısı ile eşime ailesinden hatıra olacak Forevermark bir yüzük aldık. İleride de kızımıza vereceğiz inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 31 Ekim 2020; 16:9:54 >
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.