Şimdi Ara

EVKUR mu? Aman Ha!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
11.179
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu bölümde mağazalar ile ilgili yorumlarda yapıldığını görünce yazmak istedim.

Evkurdan senetle buzdolabı aldık, borcunu ödedik ancak senetimizi istediğimizde bir kaç ay içinde geri verebiliriz dediler. Bizde hemen istediğimizi söyledik, ibraname alabildik ancak.
    Bu kurum bazı müşterilere senetinizi kaybettik dediği oluyormuş
    Bugün avukata danıştık, eğerki senetimiz 3. bir kişinin eline geçerse makbuz veya ibraname geçerliliğini kaybediyormuş.

Burdaki arkadaşlara bilgi amaçlı yazıyorum, kurumu karalamak gibi bir niyetim yok. Senetle alışveriş yapmadan iyice düşünün, böyle büyük kurumlar bile belirsiz davranıyorsa düşünün artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hugareva -- 24 Ekim 2013; 16:33:03 >

• ev-kur ismi ile tezat bir firma.

ürün dışarıda 10tl ise orada taksitle +20 liraya satılmakta. insanlara cazip gelen taksit fiyatları. 6 aymeden aynı ürünü oradan aldığınız fiyatın yarı fiyatına alabiliyorsunuz .
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusufziya

ev-kur ismi ile tezat bir firma.

ürün dışarıda 10tl ise orada taksitle +20 liraya satılmakta. insanlara cazip gelen taksit fiyatları. 6 aymeden aynı ürünü oradan aldığınız fiyatın yarı fiyatına alabiliyorsunuz .
    Pahalı olsada yinede kriterleri var ama
    Örnek dedeme senet yapmamışlar
    gerekçe olarakta yüzüne yaşlısınız demişler çok moralini bozmuşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maseratti

Bolver iyikide almamış, sonra yaşlı adamcağız senet peşinde koşacaktı. Belkide dolandırabilmek için yeteli zamana sahip olmadıklarını düşünmüşlerdir. Bu daha mantıklı
  • quote:

Orijinalden alıntı: hugareva

quote:

Orijinalden alıntı: maseratti

Bolver iyikide almamış, sonra yaşlı adamcağız senet peşinde koşacaktı. Belkide dolandırabilmek için yeteli zamana sahip olmadıklarını düşünmüşlerdir. Bu daha mantıklı

Alıntıları Göster
    3 aydan fazla oldu hala senetimizin peşindeyiz. Seneti alırsak kapısının önünden bile geçmicez. Kaç kere mağazalarına gittik, sinir stres sahibi olduk.

Siz siz olun EVKUR dan ve SENETLİ ALIŞVERİŞTEN uzak durun.

• quote:

3 aydan fazla oldu hala senetimizin peşindeyiz. Seneti alırsak kapısının önünden bile geçmicez. Kaç kere mağazalarına gittik, sinir stres sahibi olduk.

Seneti kaybetmiş olabilirler.
    Çünkü aşırı senet var.Sağolsun bizim insanımız sürekli alıyor Evkurdan.

Şunu yapın bence.

Şu tarih itibari ile şu şahsın firmamıza herhangi bir borcu bulunmamakta olup şu tutardaki seneti ödenmiş fakat senet bulunamadığından iade verilememiştir gibi bir yazı isteyin kendinizi garantiye alın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: By_C@BB@R

quote:

Seneti kaybetmiş olabilirler.
    Çünkü aşırı senet var.Sağolsun bizim insanımız sürekli alıyor Evkurdan.

Şunu yapın bence.

Şu tarih itibari ile şu şahsın firmamıza herhangi bir borcu bulunmamakta olup şu tutardaki seneti ödenmiş fakat senet bulunamadığından iade verilememiştir gibi bir yazı isteyin kendinizi garantiye alın.

Alıntıları Göster
    koskoca evkur bunun hesabını mı yapacak. ibraname almışşsınız işte. abi altı üstü bir buzdolabı yahu daire değil insaf...

• quote:

Orijinalden alıntı: alprens

koskoca evkur bunun hesabını mı yapacak. ibraname almışşsınız işte. abi altı üstü bir buzdolabı yahu daire değil insaf...

İşte bu vatandaşımızın bazı önemli şeyleri ne kadar önemsiz gördüğünü gösteriyor. Biz oraya gittik dedikki " hakkınızda o kadar şikayet var ki hatta bi şehirde mağazanız toplu dolandırıcılık yapmış" görevli "olurmu öyle şey ya, biz koskoca evkuruz" dedi ve ardından sinirle gelen bi müşteri " 6 aydır senetimi alamadım 40 milyar zarara uğrattınız aynı parayı tekrar aldınız, verin artık şu senedimi" dediğinde bizde acı bir gülümseme oldu tabi.

İşte o internette söylenen şikayetlerden birinin canlı örneği karşımızdaydı.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alprens

İşte bu vatandaşımızın bazı önemli şeyleri ne kadar önemsiz gördüğünü gösteriyor. Biz oraya gittik dedikki " hakkınızda o kadar şikayet var ki hatta bi şehirde mağazanız toplu dolandırıcılık yapmış" görevli "olurmu öyle şey ya, biz koskoca evkuruz" dedi ve ardından sinirle gelen bi müşteri " 6 aydır senetimi alamadım 40 milyar zarara uğrattınız aynı parayı tekrar aldınız, verin artık şu senedimi" dediğinde bizde acı bir gülümseme oldu tabi.

İşte o internette söylenen şikayetlerden birinin canlı örneği karşımızdaydı.

Alıntıları Göster
    İnsanımız nedense senet olunca daha bir hoşlarına gidiyor. kredi kartı olunca korkuyorlar.

Bence de tam tersi. Senede güvenmem, kredi kartına güvenirim.

Bu arada Türkiye de önünden geçilmemesi gereken dükkanların başında Evkur gelmektedir.

• Otuz yasinda adamdan anne babasiyla oturduguna dair belge istemislerdi yada ona benzer absurd bisey garibime gitmisti cok fatura kesen kiza adam kac yasinda adam ne alakasi var sacma bisey bu dedim merkezden boyle istiyorlar dedi. Zaten kil oldugum bi firma onu gorunce iyice kil olmustum. Hic alisverisim olmadi olmaz da
  • quote:

Orijinalden alıntı: miyankizu

Otuz yasinda adamdan anne babasiyla oturduguna dair belge istemislerdi yada ona benzer absurd bisey garibime gitmisti cok fatura kesen kiza adam kac yasinda adam ne alakasi var sacma bisey bu dedim merkezden boyle istiyorlar dedi. Zaten kil oldugum bi firma onu gorunce iyice kil olmustum. Hic alisverisim olmadi olmaz da
    Genelde bu tip kurumlar , kredi kartı limiti düşük olanlar ve de kredi konusunda mimli olanlar için varlar...
    Yoksa beyaz eşya almak için, büyük mağazalar varken (teknosa,darty elextroworld gibi ) neden ordan alsın ki ??
    Zamanında LED TV alacaktım 4000 liraya ordaki fiyatı 8000 liraydı :) düşünün artık...
    Acil alınacak bir şey yoksa bence hiç bulaşmayın....
  • quote:

Orijinalden alıntı: doruk75

Genelde bu tip kurumlar , kredi kartı limiti düşük olanlar ve de kredi konusunda mimli olanlar için varlar...
    Yoksa beyaz eşya almak için, büyük mağazalar varken (teknosa,darty elextroworld gibi ) neden ordan alsın ki ??
    Zamanında LED TV alacaktım 4000 liraya ordaki fiyatı 8000 liraydı :) düşünün artık...

Alıntıları Göster
    evkur evınıze ıncır agacı diker

• quote:

Haklısınız sırf kredi kartı kullanmadığım ve almaya niyetim olmadığı için almıştım evkurdan eşyayı. Ancak ondan sonra tanıdıkdan almaya karar verdik ve mobilyaları eşimin kredi kartıyla aldık. 4000 limit üzerine 8000 limit daha verdi banka alışveriş yapabilmemiz için . Geriye kalan eşyalarımızı kredi kartıyla aldık :)

Böyle düşük limiti olan ancak ödemesini düzenli yapan arkadaşlarda alışveriş için kredi limitlerini yükseltebilirler. Burdan bilgilendirmek istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hugareva -- 25 Nisan 2013; 17:45:37 >

• quote:

quote:

Haklısınız sırf kredi kartı kullanmadığım ve almaya niyetim olmadığı için almıştım evkurdan eşyayı. Ancak ondan sonra tanıdıkdan almaya karar verdik ve mobilyaları eşimin kredi kartıyla aldık. 4000 limit üzerine 8000 limit daha verdi banka alışveriş yapabilmemiz için . Geriye kalan eşyalarımızı kredi kartıyla aldık :)

Böyle düşük limiti olan ancak ödemesini düzenli yapan arkadaşlarda alışveriş için kredi limitlerini yükseltebilirler. Burdan bilgilendirmek istedim.

Alıntıları Göster
    evkur evinizi yıkar

• quote:

Orijinalden alıntı: -OD-

evkur evinizi yıkar

Alıntıları Göster
    Hala oyalıyorlar, 6 ay oldu heralde. Artık savcılığa gidicez.
  • quote:

genel merkeze noterden protespo çekin baktınız ses seda yok savcılık dava öyle uğraşırsınız
  • Evkur dan zaten alışveriş yapılmaz.
    Ev-kur evinizi kurar cebinizi boşaltır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brent

quote:

genel merkeze noterden protespo çekin baktınız ses seda yok savcılık dava öyle uğraşırsınız

Teşekkürler. Bizde öyle yapmayı düşünüyoruz.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Brent

quote:

Teşekkürler. Bizde öyle yapmayı düşünüyoruz.

Alıntıları Göster
    bu yaşananlara bakınca kredi kartına taksit epey avantajlı....

• quote:

Bu bölümde mağazalar ile ilgili yorumlarda yapıldığını görünce yazmak istedim.

Evkurdan senetle buzdolabı aldık, borcunu ödedik ancak senetimizi istediğimizde bir kaç ay içinde geri verebiliriz dediler. Bizde hemen istediğimizi söyledik, ibraname alabildik ancak.
    Bu kurum bazı müşterilere senetinizi kaybettik dediği oluyormuş
    Bugün avukata danıştık, eğerki senetimiz 3. bir kişinin eline geçerse makbuz veya ibraname geçerliliğini kaybediyormuş.

Burdaki arkadaşlara bilgi amaçlı yazıyorum, kurumu karalamak gibi bir niyetim yok. Senetle alışveriş yapmadan iyice düşünün, böyle büyük kurumlar bile belirsiz davranıyorsa düşünün artık.

ama hocam peşini bırakmayın benzeri başımıza geldi x ürünü aldık sonra iade ettik (senetli satıştı) yakın bir dostumuzun aracılığı ile almıştık (böyle dost düşman başına) işte senetleri biz imha ettik sıkıntı yok vs dedi. Tamam dedik tam 7 yıl sonra eve ihtarname geldi insan kopyaları o yırtıldığı söylenen senetleri başkasına ciro etmiş o da ödeyin paramı yoksa icra işlemi başlatacağız dedi ödemedik ve dava açtık. Hakimin dediği neden borcunuzu ödemiyorsunuz oldu üzerine birde mahkeme masraflarıyla o parayı paşa paşa ödedik. Tabi bu eski olay ama benzeri başınıza gelmesin senet sepet işi sakat iş.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.