Şimdi Ara

EVKUR mu? Aman Ha!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
11.179
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hugareva

quote:

Orijinalden alıntı: Brent

quote:

Hala oyalıyorlar, 6 ay oldu heralde. Artık savcılığa gidicez.

genel merkeze noterden protespo çekin baktınız ses seda yok savcılık dava öyle uğraşırsınız

Teşekkürler. Bizde öyle yapmayı düşünüyoruz.

bu konuda sizin yapacağınız en güzel şey ilçenizde bulunan tüketici hakem heyetine başvurmak..orda size bir dilekçe doldurmanız istenecek ve yol haritanız söylenecek..bu konularda başvurulacak ilk kurum tüketici hakem heyeti..

• quote:

Orijinalden alıntı: ceycey11

quote:

Bu bölümde mağazalar ile ilgili yorumlarda yapıldığını görünce yazmak istedim.

Evkurdan senetle buzdolabı aldık, borcunu ödedik ancak senetimizi istediğimizde bir kaç ay içinde geri verebiliriz dediler. Bizde hemen istediğimizi söyledik, ibraname alabildik ancak.
    Bu kurum bazı müşterilere senetinizi kaybettik dediği oluyormuş
    Bugün avukata danıştık, eğerki senetimiz 3. bir kişinin eline geçerse makbuz veya ibraname geçerliliğini kaybediyormuş.

Burdaki arkadaşlara bilgi amaçlı yazıyorum, kurumu karalamak gibi bir niyetim yok. Senetle alışveriş yapmadan iyice düşünün, böyle büyük kurumlar bile belirsiz davranıyorsa düşünün artık.

ama hocam peşini bırakmayın benzeri başımıza geldi x ürünü aldık sonra iade ettik (senetli satıştı) yakın bir dostumuzun aracılığı ile almıştık (böyle dost düşman başına) işte senetleri biz imha ettik sıkıntı yok vs dedi. Tamam dedik tam 7 yıl sonra eve ihtarname geldi insan kopyaları o yırtıldığı söylenen senetleri başkasına ciro etmiş o da ödeyin paramı yoksa icra işlemi başlatacağız dedi ödemedik ve dava açtık. Hakimin dediği neden borcunuzu ödemiyorsunuz oldu üzerine birde mahkeme masraflarıyla o parayı paşa paşa ödedik. Tabi bu eski olay ama benzeri başınıza gelmesin senet sepet işi sakat iş.

Kötü olmuş baya. Ben bugün aradım senetim hala genel merkezdeymiş. 500-600 TL ye kıyıp dava açmayı düşünüyorum.

• Vay çakallar
  • Az önce savcılığa şikayet dilekçesi verdim. Senetimi alamasam bile sonraki yıllarda başıma birşey geldiğinde şikayetim olduğundan bişey elde edemeyeceklermiş. Yani kendimi garanti altına aldım. Daha başka çakallıkları varmı görecez.
  • Biz de ticaretle uğraşıyoruz bu şekilde esnaflık şekli olamaz. Kaç müşteri geldi ise aynı şeyi dedi. Borcu bitse dahi senedini alamıyormuş. Her şey Güvendir bence. Alışverişlerinizde daha dikkatli olmanızı temenni ederim..
  • Arkadaşlar savcılığa başvurmanın ardından tebligat geldi ve seneti vermemesinin suç teşkil etmeyeceği, seneti kullandığına dair bir şey olmadığından "kovuşturmaya yer olmadığına" karar verilmiştir diye bişey yazmışlar.
    Avukat arkadaşa sordum şaşırdı karara, tekrar itiraz et bi üst mahkemeye taşıyalım diyor.

EVKUR a harcadığım zamana bakarmısınız?

TEKRARLIYORUM!

EVKUR mu? Aman Ha!!
  • Hala bu mağazadan senetimizi almak için uğraşıyoruz. Ben artık yıldığım için eşim kendince gidip kavga gürültü çıkartıyor. Müdüre felan baırıp çağırmış, adam 1 haftaya elinizde olacak demiş aradan 2 hafta geçti.

En alt kademeden en üstüne kadar bir düzen içerisinde oldukları çok açık, sizde bu dolandırıcı sistemin mağduru olmamak için EVKUR mağazası görünce kaçın!!

Yakında broşür bastırıp dağıtıcam evkurdan alışveriş yapmayın diye
  • Kazik bir firma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • EVKUR mu? Aman Ha!!
  • Evkur'dan Cep telefonu almayı düşünüyordum.. İyi ki buraya bakmışım.. Vazgeçtim. Gider operatörden alırım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2n2

Evkur'dan Cep telefonu almayı düşünüyordum.. İyi ki buraya bakmışım.. Vazgeçtim. Gider operatörden alırım...

Uzak durun, daha pahalıda olsa operatörden alın, kafanız rahat olsun. Ancak operatörden daha da ucuza alabilirsiniz, ev kur nerdeyse 1.5 kat fiyat artırıyor.
    Size mal satana kadar sizi kral gibi karşılıyorlar, malı aldıktan sonra taksit ödemek bile işkence haline geliyor, mutlaka mağazaya gidip ödeme yapmalısınız. Benim aldığım mağaza tam 8 katlıydı ve merdivenlerden çıkana kadar mahvoluyorduk. 8 katı çıkarken her katta boynunuza yapışan "ürün al! ürün al" diyen ev kur satıcılarıda cabası.
    Kabus gibiydi, biz kavga senet için kavga etmeye gidiyoruz adamlar bize mal satmaya çalışıyor, ne kadar sinir bozucu

1 yıldan fazla bir süre sonra, 10 dan fazla kavga - dövüş ve gürültü patırtı çıkarmamıza rağmen zor aldık senedi. Müdürle kafa göz dalmadığımız kalmıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hugareva -- 11 Mart 2015; 11:23:39 >

• İnsanlarda bu kadar kredi kartı varken hala senet taksit olayı aklıma yatmıyor, Üstelik adamlar en az fiyata %20 ekliyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinopkalesi

İnsanlarda bu kadar kredi kartı varken hala senet taksit olayı aklıma yatmıyor, Üstelik adamlar en az fiyata %20 ekliyorlar

Yuzde 20 nerde hocam? Tüm ürünlerde yüzde 100 fark var.

• Bir yere senet imzalıyorsanız arkasına şu alışveriş karşılıgı teminat senedidir diye mutlaka yazın. Aslında kkartı varken senede hiçççç bulaşmayın

• senedin arkasına yazarken tam ortasına en soldan en saga kadar yazın ki o kısmı kesemesinler makasla

• birçok şehirde mağaları var, demekki müşterileri de var
    bana göre sadece kredi kartı kullanmayanların tercih edeceği bir yer
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali222

senedin arkasına yazarken tam ortasına en soldan en saga kadar yazın ki o kısmı kesemesinler makasla

o kadar da değil ya, tamam fiyatları yüksek te senin dediğin dolandırılıkla itham etmek
    hem senet kesilince geçerli olur mu hiç duymadım öyle bir şey.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ali222

senedin arkasına yazarken tam ortasına en soldan en saga kadar yazın ki o kısmı kesemesinler makasla

o kadar da değil ya, tamam fiyatları yüksek te senin dediğin dolandırılıkla itham etmek
    hem senet kesilince geçerli olur mu hiç duymadım öyle bir şey.

Yasanmış onlarca ornek var. Eger senedın arkasına temınat senedi dıye yazmasanız nakit borç almış gibi çatır çatır ödediginiz parayı sizden tekrar alabilirler. Yazıyı koşesine yazdınız ve makasla o kısmı kesti yıne nakdi senet olarak tahsil eder icra ile. baska hile anlatıyım mi. Adam senin senettekı ımzanı taklit edip yeni senet yazar. Borcunu odeyınce taklit senedi verir. Yırtar atarsın bakmadan. Sonra gerçek senedi icraya koyar

• ali222 A kullanıcısına yanıt
    tamam illaki senetle ilgili dalavere var da
    evkur için bunları söylemek fazla geldi. onu diyorum
  • quote:

tamam illaki senetle ilgili dalavere var da
    evkur için bunları söylemek fazla geldi. onu diyorum

Ben evkuru kast etmedim. İlk mesajımda bir yere senet imzalarken diye belirttim. Burada evkura iadesi olan arkadaş senedi 7 yıl sonra mahkemeyle odedigini anlatmış. Okunadınız sanırım. edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali222 -- 12 Mart 2015; 14:29:46 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.