Şimdi Ara

Evinize Klima Montajına Geleceklerse Mutlaka Okuyunuz (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (3 Mobil) - 3 Masaüstü3 Mobil
5 sn
188
Cevap
50
Favori
121.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aaaah ah, arka planda o monyajcı çocuklara neler demişlerdir tahmin ediyorum ben.

Hep bu kapitalist düzen yüzünden, aman bayi efendi hazretlerinin satışı iptal olmasın da ne olursa olsun, ister servis yalan söylesin ister montajcı çocuğun yüzü kızarsın umurlarında olmaz. yeter ki satışları iptal olmasın.

Allah ıslah eylesin
  • Bende bugün baymak klima aldım bayram sonrası bakalım beni ne maceralar bekleyecek
    Şu yazıları okuduktan sonra keşke 50 liraya vantilatör alsaydım diyorum ama geçti artık

İyi bir elektrikçi olduğumu düşünüyorum, o yüzden detaylara hep önem veririm, bir tane boru yada elektrik kablosu görünmemesi lazım evin içinde, elektrik hattını balkondaki buat üstünden alıp temiz bir sigorta kutusuna sabitleyip balkonda tutacağım, ev çok eski o yüzden tüm kirliliği balkona yığıp kanallarla maskeleyip düzelteceğim inşallah.
  • SerdarS. kullanıcısına yanıt
    Millet boğucu sıcaklarda vantilatörle 35-40 derece havayı rüzgarlamaya uğraşırken siz buz gibi evinizde oturunca bu düşüncenizde haksız olduğunuzu anlayacaksınız hocam.

32.1 derece ve %32 nem ile halen klima çalıştırmadım bu arada.
  • @Ado

Adem hocam PM attım. PM kutunuza bakarsanız sevinirim
  • Felice Forte F kullanıcısına yanıt
  • ado hocam seninle ufak bir röportaj yapmak istiyorum ya, facebook hesabın falan varsa özelden iletir misin biraz sohbet edelim seninle :D
  • Öncelikle açmış olduğunuz konu için teşekkür ederim.
    Benim sormak istediğim.

5-Elektrik tesisatlarında iç ünite 5 metre, Dış ünite 5 metre olacak şekilde sorumluluk Yetkili Servise aittir. Elbette yine kurumsal uygulamalara göre değişiklik göstermekle birlikte bu mesafelerin dışındaki tesisatlar, panodan klimanın takılacağı noktaya hat çekilmesi vs tüketici sorumluluğundadır.

16- Klimanızın kalıcı elektrik bağlantısı EHLİYETLİ BİR ELEKTRİKÇİ tarafından yapılmak zorundadır. Kurumlara ve kurumların yetkili servislerinin dahi kendi arasındaki uygulama farklılıklarına göre bölgesel anlamda değişiklik gösteren bir konudur. Yasa gereği KESİNLİKLE servisin bağlaması yasaktır, ancak gelecek olan elektrikçi maliyeti kim tarafından karşılanacaktır o ayrı bir muamma dır. Şu anki koşullarda servisler ''Ben Bağlamam'' diyerek işin içinden çıkmaktadır bu nedenle mutlaka satın alın aşamasında bu maddeyi önce netleştiriniz.

Bu konudaki elektirik işi ile ilgili bir resmi belge döküman bulamadım yani klima taktıracak olan bir kişiye bunu nasip ispat ederiz yada klima satan bayii bunu bize satarken nasıl belge halinde sunmalı cavap için şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi calipsoant -- 6 Temmuz 2017; 13:26:41 >

• calipsoant C kullanıcısına yanıt
    Hocam 2014 dü yanılmıyorsam meclisten geçen yeni elektrik yönetmeliğini adres gösteriyorlardı, yani tam kanun maddesi şu an aklımda değil, yoğunluğum biter bitmez bunu bulur konuya eklerim mutlaka.

Hatta hatırında veya bilgisinde olan var ise ekleyebilir çok mutlu olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Hocam 2014 dü yanılmıyorsam meclisten geçen yeni elektrik yönetmeliğini adres gösteriyorlardı, yani tam kanun maddesi şu an aklımda değil, yoğunluğum biter bitmez bunu bulur konuya eklerim mutlaka.

Hatta hatırında veya bilgisinde olan var ise ekleyebilir çok mutlu olurum.

İlginiz için teşekkür ederim müsait olunca mutlaka belgeleri ve linkini paylaşırsanız çok güzel olur saygılar.
  • Ado, size bir mail göndermiştim dün, müsaitseniz bi bakmanızı rica edecektim.
  • Verifier123 V kullanıcısına yanıt
    Tarafıma ulaşmış bir mail bulunmamaktadır.
  • Profilinizdeki "Kullanıcıya e-posta gönder" kısmını kullanarak göndermiştim, gitmemiş demek ki. Rica etsem birkaç dakikalığına özel mesaj bloklamasını kaldırır mısınız?
  • Verifier123 V kullanıcısına yanıt
    Kontrol edermisiniz lütfen, mesaj yollayabiliyor olmanız lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nerminator

ado hocam seninle ufak bir röportaj yapmak istiyorum ya, facebook hesabın falan varsa özelden iletir misin biraz sohbet edelim seninle :D

Hocam ilginize teşekkür ederim lakin röportaj işleri ile Tarık kardeşim ilgileniyor, o organize eder görüşürüz tabi ki.

Tarık, ilgilenirmisin kardeşim.
  • Peki Allah aşkına hangi servis şu vakumlama işini sorunsuz yapıyor ?
    Lütfen yardımcı olur musunuz?
  • İstanbul Kadıköy Nautilus'un içindeki Samsung ile konuştum. Yok efendim öyle komple boru olmazmış. Sonra o kutudan çıkan 4,5 metreyi ne yapacaklarmış. 20m boru gerekse zaten nasıl taşınırmış. Hiç bir servis öyle bir şey yapmazmış.

Ha bir de elektrik tamamen tüketicinin sorumluluğundaymış, öyle buhattan falan çekemezlermiş. Bizim elektrikçi çağırıp kofra falan ayarlamamız gerekirmiş.

Keşfe gelmezlermiş, gelirlerse 40TL-60TL mi ne ücreti varmış.

Her Samsungcu böylemidir bilmiyorum ama Nautilus'taki Samsung'cudan klima alırsanız bunlar aklınızda olsun. Öyle foruma falan bahmayacan falan dedi. Herkesi keriz sanıyorlar herhalde. Foruma bakmayıp o ne diyorsa ona inanıp güvenecekmişiz.

Edit: Şimdi Samsung Canlı Desteğe bağlandım, onlarda aynı şekilde klimanın kurulacağı alana kadar elektrikçi çağırmalısınız diyor. İçinden 2,5 - 3m boru çıkar diyor. Keşif ücretlidir diyor.

Demek ki Samsung böyle klimada. Aklınızda bulunsun. Gerçi belki Türkiye bölge sorumlusunun işleridir bunlar. Belki Koreli amcaların haberi yoktur Türkiye'deki şikayetlerden. Korece bilenler varsa, bu rezaletleri direk büyük babaya haber versinler :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spider_hip -- 11 Temmuz 2017; 9:37:11 >

• Spider_hip kullanıcısına yanıt
    Hocam, Samsung klima servisleri ankastre montajı yapmaz, yapamaz. Macera arayıp, kendinizi yıpratmayın boşuna.

Ankastre hazır tesisata montaj yapılacaksa marka tercihiniz ME, MHI, Daikin ve Daikin'ın yan markaları olsun. Arçelik ve Vestel de büyük ihtimal yapar ama siz yine de önden keşif isteyip, servisle görüşerek işinizi garantiye alın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ado

quote:

Orijinalden alıntı: Nerminator

ado hocam seninle ufak bir röportaj yapmak istiyorum ya, facebook hesabın falan varsa özelden iletir misin biraz sohbet edelim seninle :D

Hocam ilginize teşekkür ederim lakin röportaj işleri ile Tarık kardeşim ilgileniyor, o organize eder görüşürüz tabi ki.

Tarık, ilgilenirmisin kardeşim.

Merhabalar efendim,malum yaz dönemi Adem Bey baya yoğun kendilerine biz bile ulaşmakta zorluk çekiyoruz.Röportaj sorularını tarafımıza iletirseniz cevaplayıp göndeririz.Saygılarımızla

• Hocam bimdeki klimayı almış bizimkiler, iç ve dış ünite arası 1.5 metre imiş, sorun mu bu uzaklık?
  • Fatih kullanıcısına yanıt
    Hocam dün iki tane bu klimalardan taktım içindeki 4 metre kit ile, birisi arkalı önlü, diğeri de üstlü altlı montaj yapıldı her iksii de mesafe oldukça yakındı ve üfleme/emiş/ortam değerleri oldukça iyiydi.

Mesafe yakın olsun sorun değil, ancak boru mesafesi 3 metreden aşağıda olmasın
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.