Şimdi Ara

Evinize Klima Montajına Geleceklerse Mutlaka Okuyunuz (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
188
Cevap
50
Favori
121.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Adalet mülkün temeli kullanıcısına yanıt
    Hocam aslında yazdıklarım kendi yazdıkları, ancak ben sizlere yazınca kızıyorlar. Olması gerektiği gibi yapsınlar da, ufak tefek eksikleri siz de mazur görürsünüz artık
  • Vakumu yapmadılar şimdi baymak gazı değiştirtiyor. ya kabul edin yada yapacak bir şey yok diyor. Hiç kurcalatmasam daha mı iyi ? Gerçi servis yola çıktı ama vakumun yapılmadığı sonradan gazın değiştiği konusunda tutanak tutturacağım bakalım yaparlarsa
  • crazyowl C kullanıcısına yanıt
    Biliyorum hep yazarız VAKUM ŞART diye lakin bu tarz durumlarda yapılacak en iyi uygulama hiç uğraşmayıp (Bu aşamadan sonra) servis formuna vakum yapılmadığını yazdırmak en makul çıkar yol gibi görünüyor. Olası bir sorunda en azından bu belge ile hukuki yollara gidilebilir.
  • Herkese merhabalar,

Klima soğutma modunda çalıştığında bakır boruda buzlanma oluyor. (Sanırım doğal bir durumdur.) Evde kombi boruları için zamanında almış olduğum yalıtım süngeri var. Açıkta kalan bu kısmı kapatmalı mıyım? Yoksa bu şekilde kullansak bir sıkıntı olur mu.

Yeni montaj yaptıracak arkadaşlar "Vakum" konusunda servisler malesef duyarsız olabiliyor. Montaj sırasında cihaz başında olup diretin

Evinize Klima Montajına Geleceklerse Mutlaka Okuyunuz

• ankay2 kullanıcısına yanıt
    Günaydın;
    Terleme teknik bir sorun değil lakin damlama can sıkabiliyor bazeb bu nedenle açıkta kalan yerleri elbette sarabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Günaydın;
    Terleme teknik bir sorun değil lakin damlama can sıkabiliyor bazeb bu nedenle açıkta kalan yerleri elbette sarabilirsiniz

Teşekkürler. Şimdi bilerek açık bırakılıyordur, sonra sarıp bozmayım dedim
  • Arkadaşlar hepinize merhaba, benim oturduğum bina 3 yaşında ve Klima için gerekli şeyler hepsi hazır..Ankastre Kurulum deniliyor sanırım...Yani Salonda Bakır Borusu bile hazır duvarda duruyor ( Müteahhit arkadaş bakmıştı kaliteli borular demişti..)

Klima Salona, Arada Mutfak var ve Balkonda da Dış ünite yeri..
    Dış ünite olarak Hatta Ayaklıkları bile duvara çakılmış şekilde borularda dahil tabi..

Klimanın Gideri de Mutfak Lavabosu altından bir boru var hazır bekliyor o da..

Buat hemen Klima takılacak yerin yanı başında hazır...Açmadım tabi Kapaklı duruyor öyle Klima hizasında..Nedir ne değildir bilmiyorum açıkcası..

Bizim Müteahhiti aradım Sadece kurulacak o kadar başka birşey yapmana gerek yok dedi tesisatla ilgili..Binada taktıranlarda var tabi..Yöneticiyi aradım, herşeyi hazır dedi Kurulum yapılacak o kadar dedi..(18.000 kullanıyormuş kendisi de)

30 Metrekare salon 18.000 Baymak Elegance Plus alıyorum 2017 yeni seri..İç üniteden çalışıyor, Müteahhit dikkat etmen gereken tek şey iç üniteden çalışması demişti..Tesisat ona göreymiş..

Salon ve dış ünite koyulan yerde mesafe var ama duvar içinden döşenmiş borular, biraz fazladan gaz doldurulmasını ( mesafeden dolayı )ve VAKUM yapılmasını istemem yeterlidir değil mi? Aklınıza başka bir şey gelir de yönlendirirseniz çok sevinirim..

• quote:

Orijinalden alıntı: cino__cool

vay anasını ya yeni ve lüks sayılabilecek bir yer o yüzden kesin servis elemanı salladı diye düşünmüştüm ama bu kadar basit şeyi bile düşünememiş adamlar. duvarı kırmak hiç istemiyorum o zaman geri vericem dıştan beslemeli bir şey alırım. peki bu dıştan beslemeli klimaların bir dezavantajı var mıdır diğerlerine göre?

ayrıca bu tarz klima kullanan arkadaşlardan öneriler bekliyorum.

teşekkürler @Ado ve @unreleased

Hocam benimde tesisatım kurulu ancak İçten beslemeli tesisatım..O yüzden Baymak 18.000 BTU içten beslemeli aldım kurulum bekleyeceğim..

Dıştan beslemeli alsam olmuyordu yani..
  • PrePress__ kullanıcısına yanıt
    hocam Vestel Plazma Inverter 9 A+++ WIFI

bu klimanızı hala kullanıyormusunuz bizde almak istiyoruzda vestteller dış üniteden çok ses yapyolar diyolar doğrumu bu modeldede varmı ? öyle sorun

ayrıca iç initede ses varmı sessizmi klima hocam renk olarakda beyaz modeli yok sanırım bu plazma wifi 3+++ şeklinde gold renkmi kahverengibimi belli değil

bana vhatsapdan resim atabirsmniz rica etsem sizinkide 3+++ mı seer değeri 9.1 mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Biliyorum hep yazarız VAKUM ŞART diye lakin bu tarz durumlarda yapılacak en iyi uygulama hiç uğraşmayıp (Bu aşamadan sonra) servis formuna vakum yapılmadığını yazdırmak en makul çıkar yol gibi görünüyor. Olası bir sorunda en azından bu belge ile hukuki yollara gidilebilir.
    Bizim ilçedeki baymak servisi geçen haziranda benim klimayı (18000) alelade monte etti. Vakumlama falan yapmadı. Söylememe rağmen üstelik. Neyse klima bi süre sonra uğultu çıkarmaya başladı, aynı deniz dalgası rüzgarı sesi gibi. Wooouuf Wooouuf gibi :) bu elemanı çağırdım gelmedi şikayet falan ettim 1 ay geçtikten sonra geldi. Baktı ses yok diyor. Yahu var diyorum değişti bu cihaz vs. Sonra baktı bu kirlenmiş temizlenmesi lazım falan dedi 80 100 de para istedi. Yaptırmadım.

15 20 metre kare yeri de adam akıllı soğutmuyor.

Bu konuda ne yapabilirim bilgisi olanlar cevaplayabilir mi? @Ado

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar selamlar;

Cumartesi günü BOSCH B1ZMI12725 kodlu 12.000 BTU'luk klimayı satın aldım. Salı günü kuruluma gelecekler umarım. Tüm konuyu okudum. Yarın sabah arayıp vakumlama yapıp yapmadıklarını soracağım, yapmıyorlarsa müşteri hizmetleri ile iletişime geçeceğim. Bir de aklımda şöyle bir soru işareti var. Binada balkon yok, fransız balkon var, 3. kat ve bina kaplamalı, mantolama üzerine dekor var yani. Montajı gerçekleştirmelerinde sıkıntı olur mu? Tecrübe eden var mı? BOSCH klima montaj kitlerinden bakır boru mu çıkıyor yoksa alüminyum mu? Bir de satın aldığım yerden duvardaki deliğin kötü görüntüsünü gizlemek için kapak var mı ellerinde diye servise sormasını istemiştim, yok demişler. Montaj kiti içerisinden çıkmıyor mu bunlar? Bir de klima montajından sonra boruyu gizlemek için klima için kablo kanalları var. Bu kanalları montaj sonrası takabilir miyiz? Yoksa montaj öncesi mi takılmalı? Enerji kablosunu kendim halledeceğim zaten.

İdeal klima montajında ısı/süre değerleri nasıl olmalı. Elimde fluke infrared termometre var bununla ölçüm gerçekleştirebilirim.

Az önce servisi arayıp sordum, borular bakırmış.

Standart olarak vakum yapıyor musunuz diye sorduğumda ise; "Beyfendi burası yetkili servis, demek vakum yapılıyor mu? Vakum yapılmayan klima düzgün çalışmaz..." şeklinde azarladı. Bakalım yarın göreceğiz yapılıyor mu yapılmıyor mu :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fox166 -- 7 Mayıs 2018; 8:45:26 >

• Merhabalar
    İzmirin tepe bölgesi rüzgar alan bir bölgede

Güney Batı Cephe. 2+1 açık mutfak Salon 25 m2. 3 den sonra her oda güneş alıyor ve camları açmayınca ciddi bir sıcak oluyor. Balkon sürmeli yanda çift cam pimapen var. Ev yeni yapıldı. Vestel olarak önerdiğiniz bir modeli var mı? Tesisat yapılırken nelere dikkat etmeliyim ve klimayı salonda çizdiğim yere takmak en uygunu mudur bir sıkıntı olur mu? 9000 lik inverter da yeterli midir yoksa Teşekkürler şimdiden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi woeyy -- 7 Haziran 2018; 17:0:45 >
  • Merhabalar formu okudum öncelikle değerli yorumlarınız için teşekkür ederim işin astarını çok güzel dile dökmüşsunuz. Oncelikle evimiz için klima takılacak MÜTEAHHit tarafından vestel marka 9000 inverter veya 12000btu olacakmış modelini öğrenemedim. Salona taktiracagim genellikle soğutma için kullanıp yazın da salonu isitsa yeter gözü ile bakıyoruz. Evin özelliklerini ve salonu atıyorum.

İzmirin tepe bölgesi rüzgar alan bir bölgede

Güney Batı Cephe. 2+1 açık mutfak SALON 25 m2. 3 den sonra her oda güneş alıyor ve camları açmayınca ciddi bir sıcak oluyor. Balkon sürmeli yanda çift cam pimapen var. Ev yeni yapıldı. VESTEL larak önerdiğiniz bir modeli var mı? Tesisat yapılırken nelere dikkat etmeliyim ve klimayı salonda çizdiğim yere takmak en uygunu mudur bir sıkıntı olur mu? Teşekkürler şimdiden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi woeyy -- 7 Haziran 2018; 17:19:4 >

• Tesadüf gördüm yazıyı, kardeşimin evine yarın montaja gelecekler. Bilgi için teşekkürler.

Bu arada ben tavan vantilatörü alacağım. Klimada var ama sağlık açısında daha iyi olduğunu öğrendim.
  • 9000 Btu vestel Natura inverter klima var aylık elektrik faturasına ne kadar etki eder acaba günlük 6-8 saat kullanım ile sadece soğuma için genelde ne kadar geldigini yazar mısınız

• Arkadaşlar, klima iç ünite duvar ile bitişikti ama dün baktım, arası kendiliğinden açılmış.. Neden böyle oldu, nasıl düzeltebilirim...

• woeyy W kullanıcısına yanıt
    Saatlik tüketiminin 1kW olduğunu hesap edersek, günlük 8 saatlik kullanım ile faturaya etkisi ortalama 100 lira olacaktır.
  • merhabalar, gerçekten yararlı bir başlık olmuş, emeği geçenlere teşekkür ederim. bende klima siparişi verdim şuan kargoda. baymak 12000 btu luk aldım ve haftaya da büyük ihtimal montajı olacak. evin içerisinde montaj noktalarına bakıyorum kendimce. küçük bir balkonum mecburen dış ünite oraya montajlanacak. bir duvara önlü arkalı iç ve dış ünite montaj yapılması durumunda (40 cm kalınlığında bir duvar) olumsuz ne gibi durumlar yaşanabilir. teknik açıdan sorun yaşar mıyım ? tecrübeli arkadaşların önerilerini bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: regnar16

merhabalar, gerçekten yararlı bir başlık olmuş, emeği geçenlere teşekkür ederim. bende klima siparişi verdim şuan kargoda. baymak 12000 btu luk aldım ve haftaya da büyük ihtimal montajı olacak. evin içerisinde montaj noktalarına bakıyorum kendimce. küçük bir balkonum mecburen dış ünite oraya montajlanacak. bir duvara önlü arkalı iç ve dış ünite montaj yapılması durumunda (40 cm kalınlığında bir duvar) olumsuz ne gibi durumlar yaşanabilir. teknik açıdan sorun yaşar mıyım ? tecrübeli arkadaşların önerilerini bekliyorum
    Iyı günler ne kadara nerden aldınız yazin basinda degilde simdi dahami uygun oluyor acaba

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • alemci83 A kullanıcısına yanıt
    gittigidyordan 9 taksitle aldım 2198 tl ye. worldcarddan 75 tl wp geldi yaklaşık olarak maliyet 2100 tl oldu. Geçen sene bu klima 1800-1900 tl bandındaydı. Bu sene yaz başlarında 2000 tl idi n11/hb/gg başarılı satıcılarda. Dolar artışından dolayı şuan klimalara zam gelmedi ama eli kulağındadır. Normalde n11 için 11/11 kampanyasını bekleycektim ancak zam gelme ihtimali nedeniyle bu ay aldım.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.