Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (704. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
15.387
Cevap
160
Favori
1.632.286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 702703704705706
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tercihinizi Bosch'dan yana kullanın derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • leylice kullanıcısına yanıt
    Daha önceki makineniz neydi? Nasıl bir koku problemi yaşıyordunuz?
  • @hardcrss Şöyle ki yıkama biter bitmez çıkarmak zorundayım yoksa çiğsi bir koku oluyor. Sanki yeni yıkanmamış da suya basılmış beklemiş gibi. E beyazları paylaşmış arkadaşlar yukarda. Ben hiç öyle beyaz yıkadığını göremedim ki arada çamaşır sodası ve ağartıcı şeyler de kullanırım sırf beyazlatsın diye. Arçelik 6103 S modeli 12 yıl oldu. Şimdi hem makineyi değiştirip hem de kurutma makinesi almak düşüncesindeyim. Kurutma için forumda candy baya ilgi görmüş aklımda o var çok yüksek bir rakam veremem ama çamaşır makinesi için aklım karıştı. Elektrolüx en beğenilen makinelerden galiba. Bosch da en çok duyduğum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leylice -- 14 Haziran 2020; 15:24:27 >
    Sizinki en azından 15 yıllıkmış, benim 9 aylık Beko marka çamaşır makinası renkli çamaşırları çok kötü yıkıyor, sanki iki gün suda beklemiş gibi kokulu çıkıyor. Aynı sıcaklık, aynı program, aynı deterjanı kullanıp beyazları atınca sorun yok fakat renkli atınca koku yapıyor.

Ben de yok parasına satıp electrolüx almayı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

Sizinki en azından 15 yıllıkmış, benim 9 aylık Beko marka çamaşır makinası renkli çamaşırları çok kötü yıkıyor, sanki iki gün suda beklemiş gibi kokulu çıkıyor. Aynı sıcaklık, aynı program, aynı deterjanı kullanıp beyazları atınca sorun yok fakat renkli atınca koku yapıyor.

Ben de yok parasına satıp electrolüx almayı düşünüyorum.
    Sizinki de kötü olmuş senesi dolmadan. Aynen öyle beklemiş bir koku. Ne yumuşatıcılar ne çamaşır kokuları kullandım fayda etmedi. Ben de ya Bosch ya da elektrolüx arasındayım. Elektrolüx 3146 en beğenilen modelmiş sanırım forumda bir yerlerde öyle okudum. Temiz yıkasın yani amacı o zaten.

• Trendyolda da şu an böyle bir satış var. En çok ikisi yorum almış.

Electrolux çok daha iyi tercih olucaktır boscha göre artıları saymakla bitmez

• Vestel 9914 nasıldır? 3000 TL vermeye değer mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • needacar kullanıcısına yanıt
    kurutmalı diyorsan sakın alma bende var.Tankır tınkır.Hatta vestelin 7 kg üstü makinelerini almayın derim.
  • meeb kullanıcısına yanıt
    3000 TL fiyat çok uygun geldi. Çamaşır + uygun fiyatlı 7 kg lık bir kurutma alınacaktı; bu da yaklaşık 4000 TL tutuyordu. Üründe kampanya varmış normal fiyatı 3800.

Edit: 2999 TL/6 taksit ile alındı. Mahcup etmez inşallah.
    https://www.vestel.com.tr/vestel-kcm-9914-kurutmali-camasir-makinesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi needacar -- 29 Haziran 2020; 17:46:47 >
  • 2166ma alarak aranıza katıldım

• selamlar.

yakın zamanda n11de güzel bir indirim ile Bosch WGA142X0TR aldık. buzdolabını da bosch aldığımız için ikisi aynı anda kurulsun diye buzdolabının da gelmesini bekliyorum. makinanın dış görünüşü oldukça şık. umarım memnun kalırız. biraz kullanımdan sonra mutlaka editleyeceğim.
  • Merhabalar. Hotpoint ariston 107617 jd tk kurutmali çamaşır makinesi kullanıyoruz. Bir yıldan beri kullanıyoruz ama leke çıkarmıyor maalesef. Servis geldi götürdü, yazılım değiştirip getirdiler. On çeşit deterjan denedik ama hiç bir leke çıkmıyor. Benzer lekeyi eski bir regal marka makinede yıkadık ve çok temiz çıktı. Nedir bu makinenin sorunu sizce? Genel olarak bu yeni nesil makinelerde mi sorun var acaba? Suyu mu az kullanıyor bu makineler?

• Kopernik58 K kullanıcısına yanıt
    yeni nesil makinelerin hepsi enerji tasarrufu adına elektrik ve suyu az kullanıyor. + olarak deterjanlarda çevreye duyarlı olsun diye artık daha az kimyasal ile üretiliyor( insan sağlığı için birde tabi ki ) bu ikisi birleşince bu tarz sorunlar oluyor.

makineniz de ek su alma fonksiyonu varsa onu kullanmanızı öneririm. arçelik 8145 yıka kurut var bizde de. her yıkamada bu fonksiyonu aktif ediyoruz.
    bu özellik yoksa en azından ön yıkamayı seçebilirsiniz. en azından önden bir temizlik yapar alet
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kopernik58

Merhabalar. Hotpoint ariston 107617 jd tk kurutmali çamaşır makinesi kullanıyoruz. Bir yıldan beri kullanıyoruz ama leke çıkarmıyor maalesef. Servis geldi götürdü, yazılım değiştirip getirdiler. On çeşit deterjan denedik ama hiç bir leke çıkmıyor. Benzer lekeyi eski bir regal marka makinede yıkadık ve çok temiz çıktı. Nedir bu makinenin sorunu sizce? Genel olarak bu yeni nesil makinelerde mi sorun var acaba? Suyu mu az kullanıyor bu makineler?
    Yıkama yazılımından kaynaklı bir durum olabilir.
    Farklı marka makine almanızı öneririm.
    Zamanında garantisi devam eden ariston makinemi çöpe atmışlığım vardır.
    Bosch siemens lg samsung dışındaki markalar zayıf kalıyor.

Iyi forumlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hareketliperde kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim değerli görüşleriniz için.
    Makinede ön yıkama programı da yok maalesef. 20 derecede 100 farklı lekeyi çıkarır sloganı ile satılıyor işe yaramaz makinemiz. Bu sebeple ön yıkama koymamışlar.
    Bu yeni nesil makineler elektrik ve suyu az kullanma ayağına temizliği zerre önemsememe yolunu seçmişler anlaşılan. Kime sorsam aynı şeyi söylüyor.
    On farklı deterjan ile denedim. Üç buçuk saat yıkadı ama leke çıkmadı yine.

• melodramm kullanıcısına yanıt
    Bunu satabilirsem başka bir makine almayı düşünüyorum ama satmak mesele işte.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kopernik58

Bunu satabilirsem başka bir makine almayı düşünüyorum ama satmak mesele işte.
    Garantili makine diye letgo uzerinden gönderin gitsin.
    Garanti devam ettiği için cazip olacaktır.

Iyi forumlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba.

Siemens düşünen arkadaşlara fiyat ve model seçiminde yardımcı olabilirim.

Direkt whatsapp üzerinden ulaşabilirsiniz.

Saygılar.

Serdar Çetin
    05533976676
  • Bugün vestel yetkili servisi tarafından arandım. Hotpoint ariston 107617 jd tk kurutmali çamaşır makinesi ile ilgili tekrar konuştuk. Hiç bir lekenin hiç bir yıkamada tam olarak çıkmadığını tekraren söyledim. Manisa merkeze durumu iletmisler. Onlar da çamaşırları yıkamadan önce kosla gibi leke çıkarıcılarla lekeyi gidermemizi ve çamaşırı makineye öyle atmamızi söylemişler.
    Resmen dalga geçiyorlar, başka bir şey değil.
    Bir akrabamizda eski bir regal makine var. 5 kg 800 devir. Sıradan bir deterjan ile bu makine her lekeyi çıkarıyor.
    Ama bizim über teknolojik hotpoint ariston makinemiz üç saat yıkayıp hiç bir lekeyi çıkarmıyor. Nasıl iş anlamadım.
    Fikri olan var mı?

• 
Sayfa: önceki 702703704705706
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.