Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (702. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (3 Mobil) - 4 Masaüstü3 Mobil
5 sn
15.378
Cevap
159
Favori
1.630.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 700701702703704
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: xyz35

I dos özelliği ilerde sıkıntı yaratabilir diye Siemens WG41A1X0TR siparişi geçtim.ileri zamanlarda deneyimlerimi burada paylaşırım
    Idos sorun yaratmaz.
    Bizim diger makinede sorunsuz kullanıyorduk.
    Söyle düşünelim makine çamaşırı tartıyor ancak biz buna göre dozajlama yapmıyoruz çoğu zaman tam doz deterjan koyuyoruz.
    Sonra makine durulama suyunda köpük algılayıp ilave durulama yapıp duruyor vs vs.
    Idos candir.

Iyi forumlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir arkadaş durmadan yazıyordu leke çıkarma faslı deterjana bağlıdır diye bunun kanıtı olarak da iki resim paylaşacağım; Renkliler Eco 60 programında ön yıkamalı ve hassas durulama seçili olarak yıkanmış beyazların görüntülerini göstereceğim:
    İlk resim ariel febreze ile yıkanan beyazlar,
    Sonraki resim ise domol ile yıkanan beyazlar,

Bana göre domol açık ara farkla önde:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jealousshine05 -- 23 Mayıs 2020; 23:54:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jealousshine05

Bir arkadaş durmadan yazıyordu leke çıkarma faslı deterjana bağlıdır diye bunun kanıtı olarak da iki resim paylaşacağım; Renkliler Eco 60 programında ön yıkamalı ve hassas durulama seçili olarak yıkanmış beyazların görüntülerini göstereceğim:
    İlk resim ariel febreze ile yıkanan beyazlar,
    Sonraki resim ise domol ile yıkanan beyazlar,

Bana göre domol açık ara farkla önde:)

Kesinlikle katılıyorum benim aşağıya atacağım beyazlar da 1 saat 25 dk da yıkandı 80 ml ile ön yıkamalı yıkandı
    Makinem Bosch yıkamasından memnunum elbette ki deterjan farkı büyük ama makine farkı çok daha büyük bazı makineler ne yaparsanız yapın sarımtırak gri çıkarıyorlar

• Bende bugün normal programda normal bir deterjan ve normal bir sürede beyazlarımı yıkadım içinde havlular olduğundan bende 60° seçtim havlu olmasa 40° ta yıkardım sonuç gerçekten mükemmel daha bir sürü leke vardı ama ben en basitinden bi tanesini koydum. Deterjan bingo ultra beyaz olandan 50ml ön yıkamaya 100ml ana yıkama gözüne koydum gerçekten sonuç çok güzel her makine malesef güzel sonuç veremiyor🤷 bakıyorum buralara ama kısa sürede beyaz yıkama çabasına giren insanlar olmuş ama ben normal şartlar altında denedim.kısa sürede şov yapmak için yıkamadım. Zaten forum da da yeniyim. Çamaşır makinem LG 8kg 1200 devir aslında bendeki cihazın rulmanı ve üç ayak problemli ama yıkamasında en ufak bir sorunum yok önemli olanda yıkama zaten. Bi kaç defa temiz yıkamama sorunu olan insanlar gördüm forumda onun içinde bende atmak istedim buraya😊 yıkama sıkma videolarıda mevcut bende beyazları yıkarken isteyene instagram yoluyla atabilirim 😊

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bugün "WAT246H0TR" otomatik programı denedik ve 2 kg çamaşırda ve 6 kg çamaşırda makine aynı sürede yıkama yaparak bizi şaşırttı.
    Emektar az çamaşır olunca süreyi kısaltıyordu.
    Otomatik neye göre otomatik acep

Iyi forumlar...

• melodramm kullanıcısına yanıt
    Otomatik programı idos gözündeki alacağı deterjanı kendi belirliyor diye biliyorum benim kullandığım arçelikteki oto programda süre hem düşüyor hem artıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Riverice030 -- 26 Mayıs 2020; 19:30:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Riverice030

Otomatik programı idos gözündeki alacağı deterjanı kendi belirliyor diye biliyorum benim kullandığım arçelikteki oto programda süre hem düşüyor hem artıyor.
    O zaten otomatik.
    Ancak az çamaşır varken sure bizim eski siemens makinede düşüyordu.
    O makine de idos özellikli idi, yeni seriler iyice çöp olmuş.

Iyi forumlar...

Türk işi IDOS lar bir işe yaramaz hoş ben milimetrik ölçtüğünü de düşünmüyorum. Zannedersem üç kademeli ayarı var. onlarda oynama yapılabiliyor diye biliyorum. Almanya üretimi home professional idoslar eski siemensiniz gibi ölçüm yapabilir heralde yük sensörü vardı hala onlarda ancak yeni serilerde miktar otomatiği motor frekans ölçmesine bağlı idosta ancak ona göre dozaj belirlemesi yapabilir. Gerçi yük sensörünün önceki modellerde de miktar otomatiğine bir etkisi yoktu ancak Alman üretimlerde bu otomatiğin daha hassas olduğunu düşünüyorum ben. Bizim çamaşır makinesi hemen her programda sürede birer ikişer dakika artış yaptığı gibi isterse iki katına da çıkarabiliyor. Mükemmel çalışıyor program algoritmasına göre su tükettiğini hissedebiliyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizata06

Türk işi IDOS lar bir işe yaramaz hoş ben milimetrik ölçtüğünü de düşünmüyorum. Zannedersem üç kademeli ayarı var. onlarda oynama yapılabiliyor diye biliyorum. Almanya üretimi home professional idoslar eski siemensiniz gibi ölçüm yapabilir heralde yük sensörü vardı hala onlarda ancak yeni serilerde miktar otomatiği motor frekans ölçmesine bağlı idosta ancak ona göre dozaj belirlemesi yapabilir. Gerçi yük sensörünün önceki modellerde de miktar otomatiğine bir etkisi yoktu ancak Alman üretimlerde bu otomatiğin daha hassas olduğunu düşünüyorum ben. Bizim çamaşır makinesi hemen her programda sürede birer ikişer dakika artış yaptığı gibi isterse iki katına da çıkarabiliyor. Mükemmel çalışıyor program algoritmasına göre su tükettiğini hissedebiliyorsunuz.
    Evet.

Eski aracımızda olan aktif lastik basınç ölçme sisteminin yeni aracımızda abs sensöründen veri alarak uyarı vermesi gibi olmuş.
    Park halindeki aracın lastiği yerle bir olsa bile yeni seride uyarı yok.
    Eski seride 5 psi düşse servis lambasını yakıyordu.

Iyi forumlar...

Yeni seri alman üretimlerde öyle oldu artık malzeme kalitesini türk üretimlerle es değer olma yoluna gidiyor eski siemensinizin üst kapağını çıkarın bide yeni aldığınızı çıkarın inanilmaz bir fark görüceksiniz :)

Hocam iyi günler mesajınızı şimdi gördüm, buna nasıl müdahale edebilirim pek tecrübem yok o kısmı söküp temizleme konusunda, diş fırçası ile fıskiyelere müdahale edebilme şansım var mı varsa ne ile temizleyebilirim?

Ahahaha güldürdünüz hocam.
    Bunlar hep maliyet azaltması adamlar da haklı demi şimdi taş gibi çamaşır makinesi yapınca bozulmuyordu onların anakartında kondansatör patlattırıp f57 verdiriyorlardı. Yeni serilerde bari paramızdan da olmayalım diyip kaliteyi direkt düşürmekte yeni teorileri adamların.
    Bir önceki nesil makinelerde bulunan led bilgi panelli LCD ekranın yerini normal dijital ekran aldı sonra kazan yapıştırma ve birbirine geçirmeli paletler eklendi. Birde birçok sensör çıkıp yerine daha gelişmiş bir motor sensörü ve hassasiyeti geldi. Sonuçta daha az karmaşık bir algoritma ve daha toleranslı çalışma sistemiyle sağlandı tıpkı sizin verdiğiniz örnekteki gibi. Öyle ki bazen içi köpükle bile dolu olsa sıkmaya devam ediyor en sonda boğulup köpük kırmak için süre uzatıyor. Ha birde çıkarılan yalıtım malzemesi var unutmayalım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Riverice030

Yeni seri alman üretimlerde öyle oldu artık malzeme kalitesini türk üretimlerle es değer olma yoluna gidiyor eski siemensinizin üst kapağını çıkarın bide yeni aldığınızı çıkarın inanilmaz bir fark görüceksiniz :)
    Hani şu meshur kapi sesi varya.
    Bizim eski siemens in de çekmece sesi efsane.
    Siemens kapiyi narince kilitliyor bosch da sanki arkada asma kilit takıyorlar.

Iyi forumlar...

• quote:

Hocam iyi günler mesajınızı şimdi gördüm, buna nasıl müdahale edebilirim pek tecrübem yok o kısmı söküp temizleme konusunda, diş fırçası ile fıskiyelere müdahale edebilme şansım var mı varsa ne ile temizleyebilirim?
    Resim atarsanız hemen yardımcı olabilirim
    Idos çekmeceniz hangi model onu bilmiyorum.

Iyi forumlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: denizata06

Ahahaha güldürdünüz hocam.
    Bunlar hep maliyet azaltması adamlar da haklı demi şimdi taş gibi çamaşır makinesi yapınca bozulmuyordu onların anakartında kondansatör patlattırıp f57 verdiriyorlardı. Yeni serilerde bari paramızdan da olmayalım diyip kaliteyi direkt düşürmekte yeni teorileri adamların.
    Bir önceki nesil makinelerde bulunan led bilgi panelli LCD ekranın yerini normal dijital ekran aldı sonra kazan yapıştırma ve birbirine geçirmeli paletler eklendi. Birde birçok sensör çıkıp yerine daha gelişmiş bir motor sensörü ve hassasiyeti geldi. Sonuçta daha az karmaşık bir algoritma ve daha toleranslı çalışma sistemiyle sağlandı tıpkı sizin verdiğiniz örnekteki gibi. Öyle ki bazen içi köpükle bile dolu olsa sıkmaya devam ediyor en sonda boğulup köpük kırmak için süre uzatıyor. Ha birde çıkarılan yalıtım malzemesi var unutmayalım :)
    Aynen öyle.

Iyi forumlar...

Çekmecem bu şekilde

• quote:

Çekmecem bu şekilde
    Tamamdır hocam yarın sabahtan benim cekmece yuvası ile kiyas edeyim.
    Muhtemelen üstten gelen su kanallarında tıkanma olmuş ve suyun yonu bu sebep ile değişiyor.
    Makinanın ön panelini sökmeniz gerkiyor.
    Ben 2 ay önce yapmıştım. Bir diğer seçenek ise on yıkama gözünü kullanmıyorsanız, ona ait su girişini iptal etmek olabilir.
    Bu çözüm daha basittir ancak ben temizliği öneririm.

Iyi forumlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

Bugün "WAT246H0TR" otomatik programı denedik ve 2 kg çamaşırda ve 6 kg çamaşırda makine aynı sürede yıkama yaparak bizi şaşırttı.
    Emektar az çamaşır olunca süreyi kısaltıyordu.
    Otomatik neye göre otomatik acep

Iyi forumlar...
    Eski makinenizin sensörleri daha hassas yazılımı daha iyiydi çünkü.

Makine belirli bir seviyeye kadar su alır çamaşır yük durumuna göre su seviyesi düştükçe tamamlar bu sırada flowmetre ne kadar su aldığını sayar. Eğer program için belirlenen su seviyesi miktarından fazla alınmışsa süreyi uzatır, program için belirlenen su seviyesi miktarı kadar almışsa süreyi aynı tutar azsa da süreyi kısar.

Ancak Bosch grubu bana göre bu konuda çok hassas değil su seviyesini iyi kontrol ediyor iyi ayarlıyor ama süre konusunda Electrolux daha hassas mesela.

• denizata06 D kullanıcısına yanıt
    Kar maliyetini arttırma çabaları bunlar yükselen dolar kuruna karşı.

Ancak yenilik donanım eklemedikçe bu gidişle 4 5 sene sonra B S H nin iyice marka değeri düşecek ve çoğu insanlar yerli markalara yönelecekler .

• storm170 S kullanıcısına yanıt
    Bsh grubu için güzel bir tavsiye gerçekten ama domates lekesi malesef way serisi harici yok :) iyi almış suyu özellikle aşırı fazla çamaşır atanlar için çok iyi makinenizin görünüşü çok güzel donanımı muazzam güle güle kullanın :) bu makinede dengeleme kontrol sistemi motor tarafından değil kazana bağlı 3d sensör tarafından yapılmakta buda was serilerinde olan bi sistem gayet güzel.

• 
Sayfa: önceki 700701702703704
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.