Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
14.063
Cevap
134
Favori
1.474.935
Tıklama
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Beyaz Eşya >> Bulaşık ve Çamaşır Makinaları >> EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ
Giriş
    8857 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: xyz35

Siemens WG42A1X0TR modeli nasıldır?
    Her makine güzeldir.
    Buradaki detay önceki makinenizin marka ve modelidir.

Iyi forumlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Peugeot 3008 GT LINE 1.6 BlueHDi 120HP Eat6 300Nm Tork, Ultimate Kırmızı, Parçalı Deri Döşeme, Novatek96655 A118 Araç Kamerası.
    Peugeot 5008 1.6 HDi 140HP FAP Auto6R 340Nm Tork, Aluminyum Gri, Açık Gri Döşeme, Cyclone-2 DVD Multimedia, Touch Control Gearbox System, Novatek96655 A118 Araç Kamerası.
    LG 55 LB 652V / LG 65 UB 950V / SONY HT-DDW750 / SONY DAV-IS10 / SONY BDV-E300 / IBM THINKPAD Z60t / ECA CONFEO PREMIX / NOTE 9 512 GB / HONDA KINETIX ZX

• Binbaşı
    1185 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

Her makine güzeldir.
    Buradaki detay önceki makinenizin marka ve modelidir.

Iyi forumlar...

Alıntıları Göster
    7 yıllık altus var. +9 kg geçeceğiz bu aralar almam gerekli gözüme çarpan siemens oldu ondan sordum 3000 bandında önerebileceğiniz makine var mıdır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    13 Mayısta GİTTİGİDİYOR'danhttps://www.electrolux.com.tr/laundry/laundry/washing-machines/front-loader-washing-machine/ew6f3146eb/ modelini indirim ve karta puan ile 2705 TL'ye aldım. 19 Mayısta Horoz Lojistik teslim etti. 20 Mayısta servis gelip kurdu. Eski makinem Bosch'tu. Bu makine onun yanında çok daha güzel. Zaten bütün beyaz eşyalarım Elektrolux. Hiçbir problem yaşamadım. Ürün Polonya üretimi. Herkese tavsiye ederim.
    |
    |
  • Herkese merhaba 👋. Evimde kullanmakta olduğum Bosch Logixx 8 Sensitive WAS20761TR çamaşır makinem ön yıkama gözünden su alırken yumuşatıcı gözüne su kaçırıyor, araştırdım elimden gelenleri yaptım ancak sonuç değişmedi, bunun bir çaresi var mı?

7 yıllık altus var. +9 kg geçeceğiz bu aralar almam gerekli gözüme çarpan siemens oldu ondan sordum 3000 bandında önerebileceğiniz makine var mıdır?

Alıntıları Göster
    Altusa göre mutlaka daha iyidir.
    I dos özellikli ürün öneririm.
    Detarjan ve yumuşatıcı ekleme detayını kendisi ayarlar.
    Siz sadece çamaşırı doldurup düğmeye basarsınız.

Iyi forumlar...

Peugeot 3008 GT LINE 1.6 BlueHDi 120HP Eat6 300Nm Tork, Ultimate Kırmızı, Parçalı Deri Döşeme, Novatek96655 A118 Araç Kamerası.
    Peugeot 5008 1.6 HDi 140HP FAP Auto6R 340Nm Tork, Aluminyum Gri, Açık Gri Döşeme, Cyclone-2 DVD Multimedia, Touch Control Gearbox System, Novatek96655 A118 Araç Kamerası.
    LG 55 LB 652V / LG 65 UB 950V / SONY HT-DDW750 / SONY DAV-IS10 / SONY BDV-E300 / IBM THINKPAD Z60t / ECA CONFEO PREMIX / NOTE 9 512 GB / HONDA KINETIX ZX

• Kurmay Yarbay
    8857 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: jealousshine05

Herkese merhaba 👋. Evimde kullanmakta olduğum Bosch Logixx 8 Sensitive WAS20761TR çamaşır makinem ön yıkama gözünden su alırken yumuşatıcı gözüne su kaçırıyor, araştırdım elimden gelenleri yaptım ancak sonuç değişmedi, bunun bir çaresi var mı?
    Deterjan çekmecesi haznesini söküp içinde su klapesini temizlemeniz yeterli olur.

Iyi forumlar....

• Binbaşı
    1185 Mesaj

I dos özelliği ilerde sıkıntı yaratabilir diye Siemens WG41A1X0TR siparişi geçtim.ileri zamanlarda deneyimlerimi burada paylaşırım
    |
    |
    melodramm kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

I dos özelliği ilerde sıkıntı yaratabilir diye Siemens WG41A1X0TR siparişi geçtim.ileri zamanlarda deneyimlerimi burada paylaşırım
    Idos sorun yaratmaz.
    Bizim diger makinede sorunsuz kullanıyorduk.
    Söyle düşünelim makine çamaşırı tartıyor ancak biz buna göre dozajlama yapmıyoruz çoğu zaman tam doz deterjan koyuyoruz.
    Sonra makine durulama suyunda köpük algılayıp ilave durulama yapıp duruyor vs vs.
    Idos candir.

Iyi forumlar...

|
    |

• Bir arkadaş durmadan yazıyordu leke çıkarma faslı deterjana bağlıdır diye bunun kanıtı olarak da iki resim paylaşacağım; Renkliler Eco 60 programında ön yıkamalı ve hassas durulama seçili olarak yıkanmış beyazların görüntülerini göstereceğim:
    İlk resim ariel febreze ile yıkanan beyazlar,
    Sonraki resim ise domol ile yıkanan beyazlar,

Bana göre domol açık ara farkla önde:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jealousshine05 -- 23 Mayıs 2020; 23:54:24 >

• Binbaşı
    1276 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: jealousshine05

Bir arkadaş durmadan yazıyordu leke çıkarma faslı deterjana bağlıdır diye bunun kanıtı olarak da iki resim paylaşacağım; Renkliler Eco 60 programında ön yıkamalı ve hassas durulama seçili olarak yıkanmış beyazların görüntülerini göstereceğim:
    İlk resim ariel febreze ile yıkanan beyazlar,
    Sonraki resim ise domol ile yıkanan beyazlar,

Bana göre domol açık ara farkla önde:)

Kesinlikle katılıyorum benim aşağıya atacağım beyazlar da 1 saat 25 dk da yıkandı 80 ml ile ön yıkamalı yıkandı
    Makinem Bosch yıkamasından memnunum elbette ki deterjan farkı büyük ama makine farkı çok daha büyük bazı makineler ne yaparsanız yapın sarımtırak gri çıkarıyorlar

|
    |

• Er
    6 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Alici28

Bende bugün normal programda normal bir deterjan ve normal bir sürede beyazlarımı yıkadım içinde havlular olduğundan bende 60° seçtim havlu olmasa 40° ta yıkardım sonuç gerçekten mükemmel daha bir sürü leke vardı ama ben en basitinden bi tanesini koydum. Deterjan bingo ultra beyaz olandan 50ml ön yıkamaya 100ml ana yıkama gözüne koydum gerçekten sonuç çok güzel her makine malesef güzel sonuç veremiyor🤷 bakıyorum buralara ama kısa sürede beyaz yıkama çabasına giren insanlar olmuş ama ben normal şartlar altında denedim.kısa sürede şov yapmak için yıkamadım. Zaten forum da da yeniyim. Çamaşır makinem LG 8kg 1200 devir aslında bendeki cihazın rulmanı ve üç ayak problemli ama yıkamasında en ufak bir sorunum yok önemli olanda yıkama zaten. Bi kaç defa temiz yıkamama sorunu olan insanlar gördüm forumda onun içinde bende atmak istedim buraya🤷 yıkama sıkma videolarıda mevcut bende beyazları yıkarken isteyene instagram yoluyla atabilirim 🤷

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |

• Kurmay Yarbay
    8857 Mesaj
    Bugün "WAT246H0TR" otomatik programı denedik ve 2 kg çamaşırda ve 6 kg çamaşırda makine aynı sürede yıkama yaparak bizi şaşırttı.
    Emektar az çamaşır olunca süreyi kısaltıyordu.
    Otomatik neye göre otomatik acep

Iyi forumlar...

• Çavuş
    58 Mesaj

Otomatik programı idos gözündeki alacağı deterjanı kendi belirliyor diye biliyorum benim kullandığım arçelikteki oto programda süre hem düşüyor hem artıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Riverice030 -- 26 Mayıs 2020; 19:30:52 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: Riverice030

Otomatik programı idos gözündeki alacağı deterjanı kendi belirliyor diye biliyorum benim kullandığım arçelikteki oto programda süre hem düşüyor hem artıyor.
    O zaten otomatik.
    Ancak az çamaşır varken sure bizim eski siemens makinede düşüyordu.
    O makine de idos özellikli idi, yeni seriler iyice çöp olmuş.

Iyi forumlar...

• Yüzbaşı
    287 Mesaj

Türk işi IDOS lar bir işe yaramaz hoş ben milimetrik ölçtüğünü de düşünmüyorum. Zannedersem üç kademeli ayarı var. onlarda oynama yapılabiliyor diye biliyorum. Almanya üretimi home professional idoslar eski siemensiniz gibi ölçüm yapabilir heralde yük sensörü vardı hala onlarda ancak yeni serilerde miktar otomatiği motor frekans ölçmesine bağlı idosta ancak ona göre dozaj belirlemesi yapabilir. Gerçi yük sensörünün önceki modellerde de miktar otomatiğine bir etkisi yoktu ancak Alman üretimlerde bu otomatiğin daha hassas olduğunu düşünüyorum ben. Bizim çamaşır makinesi hemen her programda sürede birer ikişer dakika artış yaptığı gibi isterse iki katına da çıkarabiliyor. Mükemmel çalışıyor program algoritmasına göre su tükettiğini hissedebiliyorsunuz.
    |
    |

Orijinalden alıntı: denizata06

Türk işi IDOS lar bir işe yaramaz hoş ben milimetrik ölçtüğünü de düşünmüyorum. Zannedersem üç kademeli ayarı var. onlarda oynama yapılabiliyor diye biliyorum. Almanya üretimi home professional idoslar eski siemensiniz gibi ölçüm yapabilir heralde yük sensörü vardı hala onlarda ancak yeni serilerde miktar otomatiği motor frekans ölçmesine bağlı idosta ancak ona göre dozaj belirlemesi yapabilir. Gerçi yük sensörünün önceki modellerde de miktar otomatiğine bir etkisi yoktu ancak Alman üretimlerde bu otomatiğin daha hassas olduğunu düşünüyorum ben. Bizim çamaşır makinesi hemen her programda sürede birer ikişer dakika artış yaptığı gibi isterse iki katına da çıkarabiliyor. Mükemmel çalışıyor program algoritmasına göre su tükettiğini hissedebiliyorsunuz.
    Evet.

Eski aracımızda olan aktif lastik basınç ölçme sisteminin yeni aracımızda abs sensöründen veri alarak uyarı vermesi gibi olmuş.
    Park halindeki aracın lastiği yerle bir olsa bile yeni seride uyarı yok.
    Eski seride 5 psi düşse servis lambasını yakıyordu.

Iyi forumlar...

• Çavuş
    58 Mesaj

Yeni seri alman üretimlerde öyle oldu artık malzeme kalitesini türk üretimlerle es değer olma yoluna gidiyor eski siemensinizin üst kapağını çıkarın bide yeni aldığınızı çıkarın inanilmaz bir fark görüceksiniz :)

|
    |

• Hocam iyi günler mesajınızı şimdi gördüm, buna nasıl müdahale edebilirim pek tecrübem yok o kısmı söküp temizleme konusunda, diş fırçası ile fıskiyelere müdahale edebilme şansım var mı varsa ne ile temizleyebilirim?

|
    |

Ahahaha güldürdünüz hocam.
    Bunlar hep maliyet azaltması adamlar da haklı demi şimdi taş gibi çamaşır makinesi yapınca bozulmuyordu onların anakartında kondansatör patlattırıp f57 verdiriyorlardı. Yeni serilerde bari paramızdan da olmayalım diyip kaliteyi direkt düşürmekte yeni teorileri adamların.
    Bir önceki nesil makinelerde bulunan led bilgi panelli LCD ekranın yerini normal dijital ekran aldı sonra kazan yapıştırma ve birbirine geçirmeli paletler eklendi. Birde birçok sensör çıkıp yerine daha gelişmiş bir motor sensörü ve hassasiyeti geldi. Sonuçta daha az karmaşık bir algoritma ve daha toleranslı çalışma sistemiyle sağlandı tıpkı sizin verdiğiniz örnekteki gibi. Öyle ki bazen içi köpükle bile dolu olsa sıkmaya devam ediyor en sonda boğulup köpük kırmak için süre uzatıyor. Ha birde çıkarılan yalıtım malzemesi var unutmayalım :)
    |
    |

Orijinalden alıntı: Riverice030

Yeni seri alman üretimlerde öyle oldu artık malzeme kalitesini türk üretimlerle es değer olma yoluna gidiyor eski siemensinizin üst kapağını çıkarın bide yeni aldığınızı çıkarın inanilmaz bir fark görüceksiniz :)
    Hani şu meshur kapi sesi varya.
    Bizim eski siemens in de çekmece sesi efsane.
    Siemens kapiyi narince kilitliyor bosch da sanki arkada asma kilit takıyorlar.

Iyi forumlar...

|
    |

Reklamlar
Bey Azura
Mobilya Takımları
SEO
canlı radyo dinle
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,719
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.