Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (699. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15.386
Cevap
160
Favori
1.632.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 697698699700701
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    kilogram artınca kazan kapasitesi de artması gerekir mi? misal 12 kg arçelik kazanı 10 kg electrolüx ile aynı diyorsanız aynı kazan hacminde arçelik daha fazla ağırlık taşıyor olamaz mı? tek kriter kazan hacmi mi?
  • Lazpanyol kullanıcısına yanıt
    piyasada ne kadar kart tamiri yapan varsa gidip sordum, "diğer kartları hallediyoruz ama motor kartının tamiri yok" dediler, servis parça fiyatı 630 lira, çıkma kartların fiyatını araştırdım en düşük 375'ten başlıyor ama garanti verilmiyor, yani taktıktan 2 ay sonra arıza yaparsa para boşa gider ...
    bizim makine duruyor atmadık tabii ki, ucuz yollu mesela komple 350-400'e yaptırabilirsek yedek makine olarak kurmak istiyorum banyoda yer var ...
  • feedthenet kullanıcısına yanıt
    Ne yazıkki sizin makinedeki donanım ve kalite artık yok. Bununla birlikte piyasada yinede alınanilecek en kaliteli makinelerden bunlar yine. Ekstra eklenen su jeti oldu sanırsam. Birde miktar otomatiği oldukça gelişmiş bu cihazlarda. Birde içinde eksta yalıtım olmamasına rağmen piyasadaki en sakin sessiz stabil makinelerden yine.
    Size bütçenize uyabilecek net modeller önereyim daha yardımcı olabilmek adına.
    63 litre tambur hacmine sahip iki makine( sizinkiyle aynı denebilir)
    Bosch WAT24581TR (bu modelin siemens veya profilo muadillerinden ucuz olanı da alınabilir)

Bosch WGA142X0TR diğer makineyle aynı segmentte olup yenilenen tasarımlı ek olarak. Serie6 değilde serie4 olması şaşırtmasın sizi çünkü donanım iki makineninde aynı hatta serie4 te ek ön suda bekletme özelliği mevcut leke programları dışında. (Eklemeden geçmeyeyim serie6 da isterseniz 3 durulamaya kadar kendiniz ek durulamada koyabilirsiniz ayrıca sürelendirmeyi kendi makinenizdeki gibi 3 aşamalı değişebilirsiniz)

Electrolux ew6f3146eb
    68 litre hacim var(epey büyük) ayrıca 1400 devir
    Time manager ile her programda size 5 ayrı süre sunar istediğinizi seçersiniz. Sıcaklık seçimi boschlara nazaran sizin mevcut makinenize daha çok benziyor mesela sadece 70-80 derece yok diğerleri var. Buhar desteği var Avrupa üretimi ayrıca
    Ancak bu makine bahsi geçen yukarıdaki boschlardan daha sesli çalışır bilin. Yıkama performansları aşağı yukarı aynı
    Sonuçta diyebileceğim tek şey bu makinelerin içinden programlaması özellikleri veya konforu hangisi size uyarsa alın birini. Üzülmezsiniz.
    Daha basit bir üründe kullanırım derseniz profilo cmg120dtr inceleyin. Daha ucuzdur ve aynı kalitededir. Ama bana soracak olursanız donanım kullanım açısından electrolux bana daha yakın gelir.
    Hem büyük bir makine istiyorsanız alabileceğiniz en iyi en kaliteli büyük hacimli makine budur. Tabii daha üst modelleri kullanılan motor farkı daha büyük hacmi ilave sujetiyle daha albenili duruyor ancak doğru orantılı fiyatlarda 4.500 kadar olabiliyor.
    Samsungun türkiyedeki ürünlerine de çok övgüler var hocam ancak samsungda bile alınabilecek bir iki makine var ki bunların fiyatları da zaten 5000 tlyi geçiyor. Bununla beraber şahsen electrolux alınabilecekken samsung alıp maceraya atılmazdım ben. Düşünceniz servis ise bana sorarsanız parçasını tedarik edebilidiğiniz hiçbir ürün için servis derdine düşülmez derim. Artık yurtdışından bile alışverişin mümkün ve ucuz olduğu şu zamanlarda sırf bozulunca parçasını kolay buluyorlar diye dandik makine kullanmak istemezdim ben. Neticede yeri gelecek giymeye kıyamadığınız gömlekler pantolonlar bu makinelerde temizlenecek. Bu noktayı hep atlıyoruz maalesef.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hardcrss kullanıcısına yanıt
    Ben kilogram hesabında bu işe inanmıyorum. Bir makine hacmi ve kalitesi kadardır bence. Bugün BSH nin 8-9 kilogramlık makineleri aynı hacimde yani tek seferde aynı çamaşırı yıkıyor. Bununla birlikte donanımlsrı da aynı. Bu bana sorarsanız pazarlama stratejisi. Kaldi ki brn hacimde bile dürüstlük olduğuna inanmıyorum da
    Bir mühendis olarak varsayımlı baktığımda,
    Biri 10 biri 12 kilo olan aynı hacimli kazana sahip makineler olsun elimizde. Eğer bu makinelerden 10 kg olanda esneme katsayısı daha yüksek bir yay kullanırsanız bu demektir ki 12 kg olandan daha fazla kütle taşıyabilir. Yani daha dayanıklıdır. Bu aynı zamanda takılı amortisör sayısına ve kütle merkezinin ve merkezkaç dağılımının hesaplanmasına göre değişmekte ki zaten burada tecrübe ile konuşan birsürü insanının belli başlı makineleri tavsiye etmesinin asıl sebebi bu.
    Bugün baktığınızda arçelik 4 amortisörlü Bosch ise 3 amortisörlü makinelere sahip. İkiside 9 kg ayrıca arçeliğin tambur hacmi 4-5 litre daha düşük(60-62 litre sanıyorum) mantıken daha az yüklenebilen arçeliğin boschtan daha uzun ömürlü ve daha sessiz olması gerekir değil mi ama gidin görünki bosch daha sessiz sıkar ve sarsılmazken arçelik titrer yürür bağırır vs...
    Kısaca özetleyim. Bir makine almadan önce markanın ürünlerini geçmişini kullanıcı yorumlarını iyice inceleyin ve elinizde sayılı birkaç seçenek bırakın. Ardından hangisine daha çok ihtiyacınız var ise veya hangisi bütçenize daha yakın gelirse yada içinize sinerse ona yönelin. İyi akşamlar.

• Az önce miele shop sitesinde 7 kg 1400 devir w1 fiyatının 3.990 olduğunu gördüm. Bu makine için mükemmel fiyat bana sorarsanız. Almak isteyenlere duyurulur.

• quote:

Orijinalden alıntı: denizata06

Az önce miele shop sitesinde 7 kg 1400 devir w1 fiyatının 3.990 olduğunu gördüm. Bu makine için mükemmel fiyat bana sorarsanız. Almak isteyenlere duyurulur.
    Tambur hacmi de 7 kg bir makine için epey büyük 62 lt şimdiki 7 kg makineler genelde 50 litre civarı. 1400 devirli Çelik Kazanlı tambur hacmi de küçük değil. Kesinlikle alınır, fakat yeni serilerde plastik Kazanlı üretime geçtiler kapak tipinin farklılığından anlayabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizata06

Ben kilogram hesabında bu işe inanmıyorum. Bir makine hacmi ve kalitesi kadardır bence. Bugün BSH nin 8-9 kilogramlık makineleri aynı hacimde yani tek seferde aynı çamaşırı yıkıyor. Bununla birlikte donanımlsrı da aynı. Bu bana sorarsanız pazarlama stratejisi. Kaldi ki brn hacimde bile dürüstlük olduğuna inanmıyorum da
    Bir mühendis olarak varsayımlı baktığımda,
    Biri 10 biri 12 kilo olan aynı hacimli kazana sahip makineler olsun elimizde. Eğer bu makinelerden 10 kg olanda esneme katsayısı daha yüksek bir yay kullanırsanız bu demektir ki 12 kg olandan daha fazla kütle taşıyabilir. Yani daha dayanıklıdır. Bu aynı zamanda takılı amortisör sayısına ve kütle merkezinin ve merkezkaç dağılımının hesaplanmasına göre değişmekte ki zaten burada tecrübe ile konuşan birsürü insanının belli başlı makineleri tavsiye etmesinin asıl sebebi bu.
    Bugün baktığınızda arçelik 4 amortisörlü Bosch ise 3 amortisörlü makinelere sahip. İkiside 9 kg ayrıca arçeliğin tambur hacmi 4-5 litre daha düşük(60-62 litre sanıyorum) mantıken daha az yüklenebilen arçeliğin boschtan daha uzun ömürlü ve daha sessiz olması gerekir değil mi ama gidin görünki bosch daha sessiz sıkar ve sarsılmazken arçelik titrer yürür bağırır vs...
    Kısaca özetleyim. Bir makine almadan önce markanın ürünlerini geçmişini kullanıcı yorumlarını iyice inceleyin ve elinizde sayılı birkaç seçenek bırakın. Ardından hangisine daha çok ihtiyacınız var ise veya hangisi bütçenize daha yakın gelirse yada içinize sinerse ona yönelin. İyi akşamlar.
    Arçelik in tamburu Bosch dan daha geniş ve derin. Sanırım Bosch tambur hacimlerini brüt olarak veriyor çünkü arkadaşım 9 kg Bosch makinesine sığmayan yorganını aynı kapasitedeki Beko makinesine çok rahat bir şekilde sığdırmıştı.

• Arkadaşlar evde Bosch marka bir makina var 6 senelik. Ama temizliğinden memnun değilim. Kıyafetleri 30 derecede yıkıyorum ondan mi temizlenmiyor anlamadım. Rutubet kokuyor kıyafetler dolapta.

Yeni bir makina mı alsam karar veremedim. Bu makinanın temizliğiyle ilgili bir öneriniz var mıdır?

Şuan hiç arkama bakmadan al geç yapacağım marka model nedir ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wtn

Arkadaşlar evde Bosch marka bir makina var 6 senelik. Ama temizliğinden memnun değilim. Kıyafetleri 30 derecede yıkıyorum ondan mi temizlenmiyor anlamadım. Rutubet kokuyor kıyafetler dolapta.

Yeni bir makina mı alsam karar veremedim. Bu makinanın temizliğiyle ilgili bir öneriniz var mıdır?

Şuan hiç arkama bakmadan al geç yapacağım marka model nedir ?
    Sıvı deterjan kullanıyorsanız kesinlikle sıvı deterjan kullanımını bırakın sıvı deterjanların temizlik etkisi toz deterjanların yanından geçemezler. Makineniz bitince kapağını asla kapatmayın havalandırın.

Makinecinizi 6 ayda bir boş olarak 90 derecede limon tuzu ile çalıştırıp kazan temizliği yapın.

30 derece ve çok kısa programları kullanımını bırakın min 40 derecede toz deterjanla yıkayın deterjanların içindeki enzimler en aktif 40 derece çalışır temizlik etkisi sağlarlar.

• -YucukluSucurtam- kullanıcısına yanıt
    9 kilolar için hak veriyorum size. Benim burada bahsettiğim arçeliğin 12 kiloluk makinesiyle electroluxun 10 kililuk makinesiydi. Bosch siemensin 10 kg makineleriyse (avantgarde serisiyle yeni X serisi) mevcut tamburun derinliği artırılmış ve paletleri küçülmüş versiyonu. Bu şekilde electroluxle iç hacimleri aynı olmuş. Mağazada incelemiştim zamanında.
    Bosch tamburunda kapal açıklığıyla tambur tabanı arası mesafe daha fazla hocam bu yüzden hacim daha büyük bana sorarsanız. Ama şimdiki arçeliklerinde ne yazıkki büyük olmadığını söylemek durumundayım

• -YucukluSucurtam- kullanıcısına yanıt
    Şuan makinanın temizliği için neler önerirsiniz ? Sıvı deterjan kullanıyorum evet hemen toz deterjana geçelim. Etiketlerde 30 derece yazdığı için 30 da yıkıyordum onu da 40 yapalım.

Kıyafetler makinadan çıkınca kokmuyor. Asıyorum kuruyunca kokuyor hiç anlam veremedim. Makine öneriniz var mıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: -YucukluSucurtam-

Tambur hacmi de 7 kg bir makine için epey büyük 62 lt şimdiki 7 kg makineler genelde 50 litre civarı. 1400 devirli Çelik Kazanlı tambur hacmi de küçük değil. Kesinlikle alınır, fakat yeni serilerde plastik Kazanlı üretime geçtiler kapak tipinin farklılığından anlayabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    Son kale miele de yıkıldı. Ellerindeki son çelik makineleri çıkarıyorlar bence. Bu arada 7 kg olması düşündürmesin alacakları tamburu yerli bosch siemensler kadar büyük. Kalitesini zaten konuşmamıza gerek yok sanırım.

• denizata06 D kullanıcısına yanıt
    Ben alım yaptım n11 kupon vs iyi oldu lakin miele neden aktivasyon kurulum ücreti alıyor orasını anlamadım 150 tl bu yönü canımı sıktı biraz açıkcası ..

• Bayberty kullanıcısına yanıt
    İstanbulda Özdur Servis diye aratin Çıkma kart ordan aldim f57 hatasindan dolayi 2.5 sene oldu masallahi var

• Merhaba, 2002 yılından beri AEG marka bir çamaşır makinesi kullanıyoruz ve miyadını doldurdu artık. Uygun fiyatlı ve biraz da kaliteli 8-9 kg çamaşır makinesi arayışındayım. Servis ve yedek parça da işin içine girince beko marka ağır basıyor galiba. Hangi model önerilir? pahalı olmamak kaydıyla.

• Merhaba arkadaşlar,

BOSCH WGA142X0TR
    BOSCH WAT24581TR
    SIEMENS WM12T581TR
    SIEMENS WG42A1X0TR
    LG F4J6VYP0W
    SAMSUNG WW90J5475FW

Bu modeller 2500-3000 tl civarında olup gözüme çarpan modeller oldu. Bunlar arasında ne gibi farklılıklar vardır, diğerlerine göre üstün olan, tercih edilmesi gereken var mıdır? Hangisini tavsiye edersiniz ve neden? Ya da bu fiyat aralığında başka modeller düşünülebilir mi?

Teşekkürler şimdiden. 
  • Ofindu O kullanıcısına yanıt
    Hepsinden tek farklı cihaz LG
    Drive direct kayışsız motor sessizliğini anlatmaya gerek
    Pres kazan degil ariza durumunda mudahale daah kolay ve uygun.
    4 amortisorlu
    Yan duvarlar kece kapli.
    Bende 10.5 kilo yıkama kurutma modeline bakıyorum şu sıralar alacağım

• Ofindu O kullanıcısına yanıt
    Bosch Siemensten yazdıklarınız birbirinin aynısı makineler. Sadece kullanım panelinde ve programlamada ufak tefek farklar var. Bunun dışında 4 makine de aynı kazan kasa motor vs kkullanıyor. WGA serisi WAT serisinin revize edilmiş hali aynı zamanda. Sessiz makinelerdir ve kazanları reelde 8 kg tam kapasite çamaşır alır. Bu makinelerin en ucuzu hangisi ise onu alın yani
    LG orta segment ürünü. Sarsıntı esnasında sesi çok yükseliyor bu makinelerin Ayrıca süre belirlemede Bosch-Siemense nazaran kendi kafasına göre uçuk süreler belirleyebiliyor. Sujeti ve gelişmiş tambur hareketi avantaj ancak her programda bunları kullanmıyor bilginize. Ayrıca bir makinenin pres kazanlı olması veya olmaması o makineyi daha kaliteli veya kalitesiz yapmaz. Bilin istedim. Ayrıca bugün hiçbir yetkili teknik servis makinelerin rulmanını sökmekle uğraşmaz hocam direkt kazanı değişir. Bu süreç dışında ileride yine bu konuyla ilgili sorun yaşarsanız artık press kazanları da tamir edebilen ustalar bulabilirsiniz. Yani bu bir kriter olmamalı diye düşünüyorum makine alırken.
    LG samsung alınacaksa en üst modellerine yönelmek gerekli diye düşünüyorum ben. Zaten attığınız samsunga hiç yorum yazmadım. Bence aynı fiyata Siemens vs almanız sizin için daha akıllıca olacaktır. İyi akşamlar.

• denizata06 D kullanıcısına yanıt
    LG F4V5RGP2T
    Bu model hakkında düşünceleriniz nedir hocam 4800 ler de fiyat alma arefe sin deyim de. Teşekkürler iyi ramazanlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: krtl1903

LG F4V5RGP2T
    Bu model hakkında düşünceleriniz nedir hocam 4800 ler de fiyat alma arefe sin deyim de. Teşekkürler iyi ramazanlar.
    Bu da güzel bir makine hocam özellikle tamamen çelik tamburu olmasını beğeniyorum lgnin bu modellerinde ancak ikisi bir arada makineleri çok tavsiye edemem. Hem elektirk tüketimleri daha yüksek hem çamaşırlar daha çok yıpranıyor. Makinenin ömrünü de azaltıyor ayrıca kurutma olayı. Bu makine ayarında tek çamaşır özellikli lgler incelenebilir.https://www.lg.com/tr/camasir-makinesi/lg-F4V5RYP2T
    gibi mesela. Ama boschtaki sessizliği bu makineden beklemeyin. Yıkamadaki gelişmişliği sizi üzmeyecektir zira 4 yönlü su jeti gibi özellikler var bu makinede
    Alternatif electroluxleri de inceleyebilirsiniz. Kazanı pek çok makineden daha geniştir üstelik.

• 
Sayfa: önceki 697698699700701
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.