Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (697. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15.387
Cevap
160
Favori
1.632.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 695696697698699
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 23 senelik bosch çamaşır makinası kullanımı serüveni ardından makinanın artık miladını tamamlamasından ötürü memnun kaldığımız bosch markasından yeni makina aldık. Aldığımız makinanın modeli wga142x0tr. Uzun zaman eski tip model kullandığımızdan ötürü yeni tip modellerde programa göre yıkama ağırlığı olduğunu öğrendik. Sentetiklerde 9 kiloluk makinaya 4 kg yıkama hakkı tanıyor makina, tanınan bu yükleme kapasitesini geçtiğimiz de makina ne gibi bir tepki veriyor. Ya da tepki veriyor mu? Kullanma klavuzunu incelememe rağmen ne olduğunu anlamadım.

Bilirkişi arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Charizard14 C kullanıcısına yanıt
    bizim eski makinede de vardı ağırlık sensörü, ekranda görünen 3-4 kg. gibi rakamlar tavsiye niteliğinde, tam doldurduğunuzda da yıkar ama süre uzar ...
  • Charizard14 C kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam bende makine arayışı içindeyim belirttiğiniz model ne kadara mal oldu size

• vestel cmı9812 almaya karar verdim.
    pres kazan olmaması, inverter motor olması, 10 yıl motor garantisi, ek garanti uzatmanın ucuz olması ve servis parça erişiminden dolayı.

profiloyu pahalı garanti uzatma süresinden
    electroluxu ise olumsuz kullanıcı yorumlarından ve pahalı tamir yüzünden eledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bireysel.emeklilik -- 13 Mart 2020; 13:3:29 >
  • Bayberty kullanıcısına yanıt
    Hocam 2500 TL nereden aldınız fiyat 2800 den aşşa bulamadım da Samsung model için.

• krtl1903 K kullanıcısına yanıt
    ist./yenibosna eskidji bazaar'da samsung bayisi var fiyatı oradan aldım ama sadece o hafta sonu için geçerli bir kampanyaydı ve nakit/tek çekim fiyatıydı, taksit durumunda 2.750 oluyordu, diğer avantajı ise +4 ek garantinin 250 lira olmasıydı ... makinenin özellikleri ve en fazla da tambur deseni çok hoşuma gitti ... ancak ben bu sefer makinede fazla elektronik istemedim, servis/yedek parça durumunu da düşünerek arçelik 9124d aldım ...
    Teşekkürler hocam yanıtınız için hayırlı olsun size de yeni makineniz bende makine arayışı içindeyim arçelik 9147 modeline baktım fiyatı Avrupa cihazları seviyesinde neredeyse önerirmisiniz sizde baktınız mı bu modele daha önce müşteri hizmetleri ek garanti 350 lira fiyat verdi bana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krtl1903 -- 14 Mart 2020; 18:12:35 >
    teşekkür ederim ...
    bizim siemens beklenmedik anda arızaya geçince önce bekledik, tamir ücreti pahalı gelince 2 hafta boyu mağazaları gezdik ... bahsettiğim samsung'u çok beğendik ama hızlı karar vermek istemedik ...
    daha önce kızım arçelik 9123ycm modelini almıştı makineden çok memnun, bunun üzerine arçelik grubuna (arçelik-beko-altus) yöneldik ...
    arçelik 9123, 9143 ve 9147 modelleri daha üst seviye, bunların panelleri dokunmatik ve özellikleri daha fazla, eşim onları daha çok beğendi ama artık yaşlanıyoruz paneli basit olsun istedim ...
    biz de ek garanti yaptırdık aynen fiyatı 350 lira ...
    açıkçası biz makinelerden memnunuz, 9143 veya 9147 modellerinin de iyi seçim olacağını düşünüyorum ...

Teşekkürler hocam 9147 için fiyat araştırması yapalım o zaman bizde benim evdeki de dokuz senelik beko kazan tambur temizleme koymamışlar böyle bir makineye tuhaf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krtl1903 -- 14 Mart 2020; 19:55:21 >
  • 05/01/2015 de Candoğan üstadın tavsiyesi olarak aldığım AEG 98699 FLE2 modelinin çok ses yapması sonucu (video yu yükleyemedim forma) servis iç dış kazanın değişmesi gerektiğini söyledi.Ek garantim 05/01/2022 yılına kadar.19 Şubat da servise videoyu gönderdim ve yirmi günde gelir dedi iç dış kazan ama henüz hiç bir ses yok.Kazanın sol tarafında altda paslanma izlerinde var.30 gün sonunda servis gelmezse ürünü yenisi ile değişim mi istemeliyim.Hangi modeli seçmeliyim.

• 15 yıl profilo kullandık arızalanmadı ama artık küçük geliyordu ve sesliydi yine Profilo aldık cmg100dtr.
    Sağolun hocam, biz Bosch bayisinden tedarik ettik makineyi 3365 TL ye geldi bize..

• Bosch logixx serisine Su jeti çalışmamız başlamıştır :) Sökmüşken komple temizlik bakımda yapcam

• Projeden birkac foto bitince gorusuruz ;)

selam , valideye7 cmsr. makine alcgm sizin 8 yilda orj. alman siemens mak.nin pert olmasi vahim !!! genelde camasir mak.da siemns- bosh- prflo koc grbna gore daha iyi deniyor.Siz bu vahim tecrubeden dolayi mi arcelige dondunuz ? Acil cevap lutfen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • segu71 S kullanıcısına yanıt
    selam,
    aynen tecrübe sonucu dönüş yaptım, ayrıca siemens alırken de pek sıcak bakmıyordum hanım istediği için almıştım, aldığımdan beri pek ısınamadım makineye ... önceki makinem 5 kg. beko idi, çalışır vaziyetteyken hediye olarak bir aileye vermiştik, o makine 23 yıllık ve halen çalışıyormuş, bizimki 8. yılında arıza verdi, arıza vermesi kabul edilebilir ancak asıl mesele tamirinin 1000 liraya yakın olması ... bence en iyi seçenek arçelik/beko/altus ...
  • Değerli arkadaşlar aslında sorumda biraz genel olacak

Evlilik aşamasındayız. Kafamda hep Siemens vardı. Ancak arıza aşamasında servisin kullanıcıyı suçlar tavırları ve yedek parçası işçilik ücretlerinin pahalı olması sebebiyle kafamda soru işaretleri var.

Servis ağından dolayı kafamda Arçelik vardı, kime sorsam Arçelik'ten uzak dur diyor.

Vestel'in imajı kötü ama bakıyorum yeni çıkardıkları ürünlerde baya bir Ar-ge çalışması göze çarpıyor.

Sonuçta önemli olan arıza vermemesi ve nispeten cebimize uygun olması. Zira daha eve bir sürü eşya alacağız.
    Alt markalardan almak istemiyorum, Altus Grundig gibi.

Siz olsanız ne yapardınız?
  • https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_bosch-wat24581tr-a-30-enerji-sınıfı-9kg-1200-devir-çamaşır-makinesi-beyaz-1190254.html?rbtc=aka%7Cops%7C%7C%7Cp%7Cstandart%7C&v=1.48.8#product-ratings
    Fiyat nasıl beyler bayiler indirimde deyip 3300 den aşşa inmiyor fiyat bana iyi geldi media mark sonuçta akakçe de de aynı fiyat var ama var ama media mark dan almak daha iyi geldi

• shopsiemens S kullanıcısına yanıt
    BOSCH WAT24581TR

Siemens WM12T581TR
    İyi akşamlar hocam ikisi arasında kaldım hangisini önerirsiniz fiyatları nedir bir de teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: krtl1903

BOSCH WAT24581TR

Siemens WM12T581TR
    İyi akşamlar hocam ikisi arasında kaldım hangisini önerirsiniz fiyatları nedir bir de teşekkür ederim
    Merhaba iki model de aynı hangisini uyguna buluyorsanız onu alıp geçin derim.
    Vermiş olduğum fiyatlar ay içi geçerlidir.
    Saygılar.

• 
Sayfa: önceki 695696697698699
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.