Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (700. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.386
Cevap
160
Favori
1.632.345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 698699700701702
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler hocam tavsiyeniz için bakıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Öncelikle merhabalar herkese 3000 3500 tl civarı çamaşır makinesi arıyorum internette çok fazla model var ve kafam çok karıştı ben de bir de sizden tavsiye almak istedim bu hususta ayrica kafama takılan 1200devir ile 1400 devir farkı hissettirir mi? Makine model tavsiyesi de verebilirseniz çok çok memnun olurum şimdiden çok tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Annem için 1500 lira bandinda çamaşır makinesi öneriniz nedir acaba? vestel 7610 ve Grundig 9702 modelleri arasında kararsız kaldım .her ikisi de 7 kg 1000 devir inverter motor. Vestel 1500 civarında. Grundig 1650 lira suanda. Sizce hangisini tercih edeyim. Ya da başka önerileriniz varsa söyler misiniz?
  • Almanya üretimi Bosch ya da Siemens çamaşır makinesi modellerini bilen var mı?
  • elisa38 E kullanıcısına yanıt
    Bizzat kullanıcısı olurum
    Kullandığım makineyi şu an tavsiye etmemekle birlikte(waw2856xtr yani alınabilecek daha iyi modeller olduğu için yoksa kötü değil söyleyim) yeni çıkan modeller gayet güzel özellikle home professional serisi. Bosch WAX28FH0TR veya WAX28M80TR tavsiye ederim ya da aynı ayarda Electrolux EW8F2166MA alabilirsiniz. Electroluxte Candoğan hocam birçoğumuzdan daha fazla bilgiye sahip özel olarak danışabilirsiniz. Bosch siemens için söyleyebileceğim ortalama kailtenin biraz üstünde konforlu makineleri var. Sessiz ve stabiller. Bana sorarsanız yoğun yıkama ve su jeti gerekliydi bu makineye ve tambur hacmi de büyüdüğü için şu an alınabilecek iyi makinelerden biri oldular yeni serie 8ler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bireysel.emeklilik

vestel cmı9812 almaya karar verdim.
    pres kazan olmaması, inverter motor olması, 10 yıl motor garantisi, ek garanti uzatmanın ucuz olması ve servis parça erişiminden dolayı.

profiloyu pahalı garanti uzatma süresinden
    electroluxu ise olumsuz kullanıcı yorumlarından ve pahalı tamir yüzünden eledim.
    Hocam memnun kaldınızmı? Bende bu makinadan almayı düşünüyorum.
  • denizata06 D kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler. Bahsettiğiniz modellerden birini alacağım.
  • denizata06 D kullanıcısına yanıt
    Ama fiyatını asla haketmiyorlar

• Makinelerden yana yüzümüz gülmedi bir türlü profilo cmg100dtr daha 6 aylık cihaz sıkmadayken tıkır tıkır ses yapıyor servisi çağırsam orasını burasını açıp iyice mundar edecekler az su alması da cabası hiç sevmiyorum bosch grubunun az su ile yıkama yapmasını arçelikten aldığım para iadesiyle daha fazla uğraşmamak için biraz isteksiz olsam da bosch grubu pek sorun çıkartmadığından (annemde wat24460tr var yıllardır) en azından başım ağrımaz diyerekten bu cihazı tercih ettim tıkırtı yapması canımı sıktı bu makinede mefta olursa paraya kıyıp miele alacağım bu sefer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bayberty

selam,
    bizde siemens wm14s763tr vardı, 7 yıllık garantisi bitti, 8. yılındayken motor kartı arızası verdi kapak da açılmıyor, yetkili servis 930 fiyat çıkardı, uzun süre düşündük taşındık, şikayet sitesine baktık ki çoğu kullanıcı bundan muzdarip, meğerse kronik arızaymış ve bosch/siemens bunun için uygun ücretli bir çözüm önermiyormuş ... özel servislere sorduk 600 istediler ... gidip arçelik aldık ...
    Selamlar.
    Az önce WM14S840TR model siemens marka makinemiz F57 kart arızası ile suskun moda geçti.
    Neyse ki tahliye pompasının oradan kapı açmayı biliyordum ve son sikma aşamasında meydana gelen arıza sebebi ile ile nemli kalan çamaşırları alabildim.
    Tamburu kontrol ettiğimde zor dönüyor.
    Sanırım rulman sıkışması sebebi ile elektronik kartı yaktı.
    Tabii bunu anlama şansımız yoktu ve herşey domino etkisi ile gerçeklesti.
    Soruma gelir ise simdi rulman değişimi ve güç kartı tamiri için sanırım 1500 civari fiyat isterler.
    Ürünümüz idos özeliğine sahip olduğu için yine idos ozellikli bir makine düşünüyorum.

Aşağıda resmini paylaştığım allta bulunan makineyi düşünüyorum.
    Ancak yukarıdaki ürünün fiyatı neden bu kadar pahali anlamadım.
    Destek için simdiden teşekkürler.

Iyi forumlar...

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: -YucukluSucurtam-

Ama fiyatını asla haketmiyorlar

Hocam şu an alınan hangi malzeme istenen parayı hak ediyor Allah aşkına. Fason vesteller bile olmuş 2000 lira. Ben bu makineyi 2100 e almıştım daha düşünün.
    Miele diyecem ama demeye korkuyorum malum güxel makineleri 8.000 tllerden başlıyor. E yenileri zaten plastik kazanlıymış bide kaldık yine Bosch Electroluxe. Şayet ben bugün arçeliğe 4000 lira verip çamaşır makinesi almaktansa biraz daha verip bahsettiğim electroluxu almayı yeğlerim. Bu arada yeni WAX28M8XTR nin inox değilde boya olduğunu gördüm geçen gün. Görsel olarak makinenin geneliyle tamamlayıcı dursa da pratikte hiç kullanışlı bir malzeme değil. Kirli göründüğü gibi birde en ufak darbede boyası atıyor. bizim makinenin yanlarını servis söke taka haşat etti malum çizik içinde. Kısacası beyaz modelleri almak hep avantaj diye düşünüyorum.Siz bu konuda ne diyorsunuz?

• melodramm kullanıcısına yanıt
    Merhaba eğer yine idoslu istiyorsanız serie 6 önermem. Sizin eski siemensiniz üst model bir cihaz 16 leke seçimi, ekstra fonksiyonlar vs baktığınız cihazda yok. Ben 1,5 yıldır bosch home professional WAY288H0TR kullanıyorum ve her yönden çok memnunum size bu modeli tavsiye ederim. Ama daha ucuza yeni modeli çıktı 10 kg su jeti var. Model numarası WAX28EH0TR bunu da inceleyin derim şuan alacak olsam kesin bu modeli alırdım. Üst model alman malı varken orta seri almak mantıksız açıkçası özellikle sizin siemensten sonra.

• quote:

Orijinalden alıntı: storm170

Merhaba eğer yine idoslu istiyorsanız serie 6 önermem. Sizin eski siemensiniz üst model bir cihaz 16 leke seçimi, ekstra fonksiyonlar vs baktığınız cihazda yok. Ben 1,5 yıldır bosch home professional WAY288H0TR kullanıyorum ve her yönden çok memnunum size bu modeli tavsiye ederim. Ama daha ucuza yeni modeli çıktı 10 kg su jeti var. Model numarası WAX28EH0TR bunu da inceleyin derim şuan alacak olsam kesin bu modeli alırdım. Üst model alman malı varken orta seri almak mantıksız açıkçası özellikle sizin siemensten sonra.
    Makine bugün geldi az önce kuruldu.
    Bu arada almışken home connect olsun dedik ve 3200 yerine 4200 ödeme yaparak "WAT246H0TR" modelini tercih ettik.
    Ancak dediğiniz gibi 2011 model mercedes arabadan, 2020 model dacia arabaya binmiş gibi hissettim.
    Makinenin heryerinden kalitesizlik akıyor.
    Detejan alirken dozajlama motorunun sesi tüm mutfakta.
    Eskisinde dozajlama aşamasında dikkat ederseniz duyardınız.
    Kazan aydınlatması bile olmayan saçma sapan bir makine motorun kömür sesini bile duyuyoruz
    Muhtemelen çöpe atmayı planladığımız eski makineyi ayağa kaldırıp, yeni makineyi yedek yapacağız.

Iyi forumlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melodramm -- 16 Mayıs 2020; 19:41:33 >

İy akşamlar iade etme hakkınız yok mu acaba ? Memnun kalmamanız kötü olmuş. Keşke 1 gün daha bekleseydiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: storm170

İy akşamlar iade etme hakkınız yok mu acaba ? Memnun kalmamanız kötü olmuş. Keşke 1 gün daha bekleseydiniz.
    Artık kurulum yapıldı. Teslim aldik sonuçta.
    Buraya yazdım ancak kimseden cevap çıkmayınca ve buna ilaveten evde yedek makine de olmayınca sonuç bu oldu.

Dediğim gibi, diger makineyi yarın söküp kontrol edeceğim.
    Sonuca göre ayağa kaldırıp onunla devam edebilirim.
    Aldığımız ürünün kullanımı çok rahat bunu inkar edemem.
    Menu içinde gezmek gerekmiyor.
    Birde yalıtım takviyesi ile sesini azaltmayı planlıyorum.
    Yapacak birşey yok.
    Eski makine ayaga kalkmaz ise, pro serisi bir makine alır, bu makineyi de annemlere veririm olur biter.
    Mercedes E serisinden başladığı gibi bosch da 8 serisinden başlarmış

Iyi forumlar...

• Bir markanın aynı tambur hacmine sahip 9kg ve 10kg makinelerinin birbirinden farkı nedir?

Sonuçta tambur aynı, rulman aynı. Arada ortalama 300 500 lira fark oluyor.

Örnek: Vestel CMI 10812 ve Vestel CMI 9812 ikisinde de 61 litre tambur var.
    Yeni WWAX idoslarda çok iyiydi hocam hatta. Makinenin hem kazanı büyüdü hem de su jeti eklendi. Biraz acele etmişsiniz. mevcut makinenizi tamir edemezseniz bile kaldırıp atmayın bu makinelerin ölüsü bile para ediyor.
    Bilmiyorum sizin de dediğiniz gibi almanya üretimi ile tr üretimi birebir parçalara sahip olsalar bile daha oturaklı ve daha dayanıklı hissi veriyor bana da hep. Ama fiyatları abarttılar. 7bin liraya eskiden evin üç beyaz eşyası alınırdı yahu.
    Dozajlama sesi Serie 8 de hatta Home Professional serisinde bile var lütfen bunun için Serie 6 aldığınıza üzülmeyin. Eski makineniz zamanının devrim niteliğinde muhteşem donanımlı kaliteli cihazdı yan panellerinde komple yalıtım olduğu için ses pek duyulmuyordu Bosch un şimdiki üretilen cihazlarında artık yalıtım yok şu anki Home Professional serisinde bile.

Maalesef üzgünüm ki attan inip eşeğe binmişsiniz desem abartmış olmam. B/S/H Grubu son 6 senedir çamaşır makinelerinde ciddi olarak kaliteyi ve donanımı her açıdan düşürdü bunu yaptığı gibi de diğer markalar değişik teknolojiler eklerken B/S/H neredeyse 10 sene önceki teknolojilerle ayakta duruyor.

Gene de aldığınız kötü cihaz mı asla değil ama arada segment farkı var ve eski cihazınızla asla kalitesi bir değil.

Bana kalırsa eski cihazınızı yaptırın asla atmayın çünkü efsane bir makine. Yeni cihazınız hayırlı olsun güle güle kullanın.

• quote:

Orijinalden alıntı: denizata06

Yeni WWAX idoslarda çok iyiydi hocam hatta. Makinenin hem kazanı büyüdü hem de su jeti eklendi. Biraz acele etmişsiniz. mevcut makinenizi tamir edemezseniz bile kaldırıp atmayın bu makinelerin ölüsü bile para ediyor.
    Bilmiyorum sizin de dediğiniz gibi almanya üretimi ile tr üretimi birebir parçalara sahip olsalar bile daha oturaklı ve daha dayanıklı hissi veriyor bana da hep. Ama fiyatları abarttılar. 7bin liraya eskiden evin üç beyaz eşyası alınırdı yahu.
    Kesinlikle katılıyorum çok güzel anlatıp özetlemişsiniz

• 
Sayfa: önceki 698699700701702
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.