Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (670. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.386
Cevap
160
Favori
1.632.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 668669670671672
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ankastre siemens çamaşır makinesi bakıyorum.
    Özelden veya buradan ürün ve fiyat bilgileri paylaşabilir misiniz?
  • BackConnect kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Böyle bir model var, WI12W560TR

Ebatları

Yükseklik 81.8

Genişlik 59.6

Yıkama ses 41

Sıkma ses 66

İlgilenirseniz 05533976676 dan görüşebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shopsiemens -- 28 Mart 2018; 18:29:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Siemens WM12T480TR

Geçen hafta kullanmaya başladık.Aile apartmanında oturuyoruz. Ailecek bosch-siemens ürünlerini tercih ediyoruz, memnunuz.

• Dostlar merhaba,

Çamaşır makinesinden hiç anlamıyorum, Max. 2.500 TL kadar bir bütçem var.

Uzun Ömürlü, ses yapmayan, Bizi uğraştırmayacak, çamaşırı tertemiz kokusuz yapacak bir makineye ihtiyacımız var. Min 7 kg olmalı.

Önerilerinizi Bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Resurrectionn -- 8 Nisan 2018; 14:0:7 >
  • Resurrectionn R kullanıcısına yanıt
    bende vestel 9614 txt var ses ve titreşim olmasa çpl güzel makine.

bir umut kurutmalı aldık esktrem durumlar dışında hiç kullanmadık.Ama kurutma özelliğinin olması güzel.Özellikle misafir geldiğinde falan iyi oluyor.

Kötü değilde handikapları

Ayrı bir toz filtresş olmadığından içinde kalıyor elle temizlemek lazım.

Sensör olmadığı için program ve yükü iyi belirlemek lazım misal 6 kg yıkar 4 kg kurutur.

Yıkama süresine ilave kurutma olunca 4 saati buluyor haliyle elektrik tüketimi epey fazla oluyor.

Çoğu su yoğuşmalı olduğundan birde ilave su tüketimi oluyor.Buharla kurutuyor yani.

Kısaca öyle 4 kg çamaşır falan kurutmak için alıyorsanız anlamı yok .Ama hemen acil dışarı çıkacaksınız 2 parça çamaşırı 30 dk da yıkayıp hemen kurutsun derseniz bu zamanda buyük nimet.

Ayrı bir kurutma alanına sahip değilseniz ayrı kurutma makinası alın.Eşim genelde küçük odamıza çamaşırlığa petek önüne astığından gerek olmuyor yazın zaten sorun değil.

He birde süreyi iyi takip edip ayarlamazsanın çamaşırlar yanık kokabiliyor .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• meeb kullanıcısına yanıt
    Şimdilik kurutma özelliği de makinesi de kalabilir hocam.

Acil ihtiyacımız olan iyi bir çamaşır makinesi. Vestel düşünmüyorum açıkçası.

Bakalım şöyle Gerçekten sesiz uzun ömürlü güzel bir makine arayışındayım. Ne yazık ki internet de çamaşır makineleri ile ilgili kapsamlı bir bilgi yok maalesef :)
  • sakkin kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba,

Cihazdan memnun olduğunuzu belirtmişsiniz fakat bir iki şey sormak isterim.

Cihaz sesiz mi ? Max 75 DB denilmiş. 75 DB bence yüskek bir değer fakat diğer makinelere de baktım geneli bu seviye de. Ses konusu ve titreşim konusun da yorumlarınızı merak ediyorum açıkçası.

Bir de garip gelebilir fakat, gerçekten güzel yıkayıp temiz kokulu çıkarıyor mu ? Bazı makineler bu iş için yapılmasına rağmen ana görevini yerine getiremiyebiliyor.

Fiyatı uygunmuş dikkatimi çekti açıkçası.
    Merhaba,

Öncelikle belirttiğim gibi henüz bir haftadır kullanmaya başladık. Yorum yapmak için erken tabi. 9 kg 1200 devir gücünde, sıkma sırasında ses yapmıyor diyemem ama rahatsız edecek düzeyde değil. Belirgin bir sarsıntı göremedim. Birçok yıkama programı mevcut, kullanımı basit. Yıkamanınn biteceği göstergede yazıyor. Bugün eşim tekrardan yıkama yaptı. Önceki makinemiz giysilerde deterjan lekeleri bırakırken bunda sorun yaşamadığını belirtti. Şimdilik eşim memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakkin -- 8 Nisan 2018; 17:34:46 >
    Tamamdır hocam, geri dönüşünüz için teşekkür ederim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    rica etsek sıkma esnasında bir video çekebilir misiniz hocam?Zira bizim vestel den en büyük şikayetimiz 1000 devirde bile titreme aniden yerinden zıplama titreşim içinde vurma sesi yapması.

Servis bunların sorun olmadığını büyük kazanlı makinaların dengesiz yükte bunu yapabileceğini söylüyor.Merak ettim hepsi mi böyle?

• Bugün de hanım kazan temizleme yapalım dedi.1 ay önce sirkilasyon pompası bozuldu servis hanıma ayda 1 yapın yoksa pompa hep bozulur demiş.Neyse kazan temizleme 1.45 dk 80 dereceymiş bana fazla geldi neyse ayarladık markete çıktık bir geldik ekran buhar kaplanmış dokunmatik tuşlar çalışmıyor 2 kere aç kapa yaptık da kendine geldi.Üstelik daha 40 dk vardı neredeyse toz koyma haznesinden buharlar çıkıyordu erimediğine dua ettik.

Kısaca vestel almayın.

• meeb kullanıcısına yanıt
    Tabiki.Yakın zamanda eklerim kısmetse.

• Dostlar merhaba,
    Aşağıdaki iki makine arasın da kaldım hangisini tavsiye edersiniz? Ayrıca tavsiye ettiğiniz bir satıcı var mi ? Hepsiburada dan almayı düşünüyorum ama satıcılar Hepsiburada değil sorun yasarmıyım acaba ?

Siemens WM12T480TR A+++ 9 Kg 1200 Devir
    Bosch WAT28480TR A+++ 9 kg 1400 Devir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Resurrectionn -- 11 Nisan 2018; 21:20:10 >
    Bosch'un 1400 devir olması dışında birbirine yakın ürünler. Fiyat olarak da Siemens'i 1500'ün biraz üstüne alabilirken Bosch'un fiyatı 1650 civarına geliyor. Makinenin 1400 devir olmasına gerçekten ihtiyacınız yoksa yaklaşık 150 lira ucuza Siemens'i almak daha iyi bir tercih olacaktır.

Hepsiburada'daki satıcılardan almanız sorun yaşayacağınız anlamına gelmez. Zaten alışveriş Hepsiburada'nın kontrolünde olacak ve ürünün teslimatı ile kurulumu tamamlanınca onay vereceksiniz. Burada dikkat edilecek husus, kimden aldığınızdan çok teslimatın nasıl yapıldığı olmalıdır. Bazı firmalar ve satıcılar, bu tip büyük ürünleri bile kargo firmalarıyla göndermektedir. Buzdolabı, çamaşır ve bulaşık makinesi gibi beyaz eşyaların kargoyla teslim edilmesini pek güvenilir bulmuyorum. Çünkü hem genelde daireye kadar değil apartman kapısına getirmeleri sıkıntısı oluyor, hem de gelen üründe darbe, yamulma gibi sorunlar görürseniz ürünü kabul etmeme durumuyla başınız ağrıyabilir (ayrıca zaman kaybedersiniz). O yüzden lojistik firmasıyla ("fabrikadan teslim" yazanlar böyledir) veya kendi araçlarıyla teslimat yaptığını beyan eden firmalardan almanız, teslimatla ilgili sorun yaşama ihtimalinizi azaltacaktır.

İpucu: Bahsettiğiniz modelleri biraz daha araştırırsanız, Hepsiburada'daki satıcılardan daha ucuza satan yerler bulabilirsiniz.

• Fenman kullanıcısına yanıt
    Detaylı Bilgi için teşekkür hocam.

N11 de filan satıcılar da kargo dan sıkıntı yaşamışlar o yüzden Hepsiburada dan bakıyorum hocam.

Hepsiburada da satıcıya mesaj atma seçeneği görmedim, fabrikadan teslim de yazmıyor. Bu konuyu biraz araştırayım tekrar dan teşekkürler.

Rica ederim

Bir düzeltme ve ekleme yapayım: lojistik firmasıyla gönderen her satıcı/site "fabrikadan teslim" yazmıyor. Genelde "Sadece İstanbul içi teslim", "Sadece Ankara içine satışımız vardır" gibi ibareler olduğunda fabrikadan lojistik firmasıyla getiriliyor. Bunu anlamak için N11'de (örnek olarak N11'i gösterdiğiniz için söyledim) "Sadece İstanbul içi" gibi ibare olup olmadığına bakabilir ve "Teslimat Bilgisi" kısmına tıklayarak açılan pencereden hangi kargoyla gönderildiğini görebilirsiniz ("X kargo" yerine "Horoz Lojistik" yazıyorsa dediğim gibidir). Özetle, N11, Gittigidiyor gibi sitelerdeki satıcılardan alacaksanız, teslimat yöntemine bakarak ve satıcı hakkındaki yorumlara göz atarak (genelde olumlu yöndeyse) endişenizi ortadan kaldıracak bir satıcı bulabilirsiniz.

Eklenti: Başka siteden bir örnek vereyim; N11 gibi satıcılardan oluşan değil kendi satış yapan Ereyon'da, WM12T480TR modeli için büyük ve kırmızı bir yazıyla "Horoz Lojistik ile ürünleriniz kapıya teslimat" yazılmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fenman -- 12 Nisan 2018; 5:20:47 >

• Fenman kullanıcısına yanıt
    Yardımlarınız icin çok teşekkür ederim hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Resurrectionn

Yardımlarınız icin çok teşekkür ederim hocam.
    Ben bugün siemens dediğiniz modelini ereyondan 1500 tl aldım kargo horoz yazıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bekemyigit -- 12 Nisan 2018; 11:32:0 >
  • Dostlar, Yakınım da ki bir bayı Bosch WAT24480TR A+++ 9 Kg 1200 Devir Çamaşır Makinesi Modeli için 1600 TL Fiyat verdi. İnternet de ki ile aynı güzel bir fiyat verdi.

Siemens WM12T480TR A+++ 9 Kg 1200 Devir ile Bosch WAT24480TR A+++ 9 Kg 1200 arasın da Ne gibi farklar vardır ? Hangisinin müşteri hizmetleri daha iyidir ? Bosch fiyatı 100 TL kadar daha yüksek fakat internet yerine hemen yakınım da ki bayi den alacağım için kafam rahat olacak. Hepsiburada dan siemensi alsam hangi kargo ile geleceği belli değil, MH aradım sipariş vermeden göremezsiniz diyor o da, O yüzden huylandım açıkçası. Siemensi istiyordum aslın da fakat ona da bayiler 1600 gibi bir rakam vermiyor.

EDİT: Bosch makineyi aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Resurrectionn -- 14 Nisan 2018; 15:17:20 >
  • Degerli forum üyeleri evdeki çamaşır makinesi bozuldu.

Evdeki yorgan vb gibi hacimli eşyalarında yıkayabilecek 2000 2500 gibi fiyata tavsiyeniz ne olur.

Acil tavsiyeye ihtiyacım var

• 
Sayfa: önceki 668669670671672
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.