Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (647. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15.386
Cevap
160
Favori
1.632.346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 645646647648649
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Yeni çamaşır makinesi almayı düşünüyorum. 5 kişilik bir aileyiz. 3 oğlumda alerji hastası. Bu nedenle benim için alerji programı olması önemli. Bütçem 1000-2000₺ arası. Yardımcı olusanız sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hijyen programi bosch siemens grubunda var
    Bende 3 aydir siemens kullanicisiyim suanlik memnunum. Buzdolabinda sebzeler bir hafta rahat dayaniyor. Belki butun markalrda oyledir bilemiyorum. Sogutmasi iyi ve sessiz kg56nvl30. camasir makineside guzel yikiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: comsat

quote:

Orijinalden alıntı: LUCI0

quote:

quote:

Ben kurutmalı Samsung aldım 1 yıl önce.İki fonksiyonundan da memnunum.Tek kurutma makinesi kadar verimli olmaz tabiki ama iş görüyor kesinlikle.Kurutma fonksiyonunu her zaman kullanmıyoruz.Yıkama performansı ise standardın altında değil kesinlikle...Bence kurutmalı çamaşır makinesi alabilirsiniz gönül rahatlığıyla...

Model nedir acaba?

Selam, uzun model kodunu hatırlamıyorum ama samsung un 7kg/5kg olan modeli...Yanlış hatırlamıyorsam en düşük kapasiteli modelini almıştım, yani en ucuz olanını...

Şu an baktım da değişik modeller var. Müsait olduğunda makinenin üstüne bakıp paylaşırsanız çok memnun olurum. Kısa süre içerisinde benimde makine almam gerekiyor.

Model numarası WD702U4BKWQ/AH 7/5 Fiyat/performans oranı iyi bence gayet iyi...

• DoctorWasher538682 D kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Siemens WM12T480TR şuan çok mantıklı,
    9 kg 1200 devir A+++ 10 Yıl motor garantisi

Bu modeli incelemenizi tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shopsiemens -- 8 Aralık 2016; 0:59:11 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ben kurutmalı Samsung aldım 1 yıl önce.İki fonksiyonundan da memnunum.Tek kurutma makinesi kadar verimli olmaz tabiki ama iş görüyor kesinlikle.Kurutma fonksiyonunu her zaman kullanmıyoruz.Yıkama performansı ise standardın altında değil kesinlikle...Bence kurutmalı çamaşır makinesi alabilirsiniz gönül rahatlığıyla...

Model nedir acaba?

Selam, uzun model kodunu hatırlamıyorum ama samsung un 7kg/5kg olan modeli...Yanlış hatırlamıyorsam en düşük kapasiteli modelini almıştım, yani en ucuz olanını...

Şu an baktım da değişik modeller var. Müsait olduğunda makinenin üstüne bakıp paylaşırsanız çok memnun olurum. Kısa süre içerisinde benimde makine almam gerekiyor.

Model numarası WD702U4BKWQ/AH 7/5 Fiyat/performans oranı iyi bence gayet iyi...

Teşekkür ediyorum incelemeye başladım. Akla yatan bir ürüne benziyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: shopsiemens

Siemens düşünüyorsanız şu modellere bakabilirsiniz.
    WM12T480TR Yerli Üretim
    WM14W560TR Almanya Üretimi.

Bu ikisi arasındaki temel fark nedir detaylı teknik bilgi verirseniz sevinirim
  • Rica ederim.Dediğim gibi ben memnunum.Ancak yorgan, yastık gibi şeyler yıkayacaksanız hacim küçük gelebilir bilginize...
  • quote:

Rica ederim.Dediğim gibi ben memnunum.Ancak yorgan, yastık gibi şeyler yıkayacaksanız hacim küçük gelebilir bilginize...

Ben zaten mevcutta 7 KG çamaşır makinesi kullanıyorum bu sebeple yeterli olur.

Servislik işiniz oldu mu acaba? Makineden çok servisinin sorunsuz olmasını istiyorum 5-6 senelik zaman diliminde 2 makine eskittim ve ek garantili olduğu halde servisleri hiç iyi değildi.
  • Makinede arıza çıkmadığı için fazla yorum yapamam servis hakkında.Kurulumu sorunsuz ve zamanındaydı diyebilirim sadece.Bir de ben 4 yıl daha garantiyi uzatmıştım geçen sene.Yani toplamda 7 yıl garantili oldu, siz de yaptırın derim...
  • quote:

Makinede arıza çıkmadığı için fazla yorum yapamam servis hakkında.Kurulumu sorunsuz ve zamanındaydı diyebilirim sadece.Bir de ben 4 yıl daha garantiyi uzatmıştım geçen sene.Yani toplamda 7 yıl garantili oldu, siz de yaptırın derim...

Önce forumda açtığım konuyu paylaşayım. Rağbet görüp yazan olmadı ama belki birilerinin dikkatini çeker;https://forum.donanimhaber.com/m_122270034//tm.htm

Ben bütün makinelerimde 7 yıl garanti yaptırırım hatta ilk aradığım özellik ek garantidir. Ancak son 6 sene içerisinde bu 3. makinem olacak ikisi de ek garantiliydi ama garantiden yana ağzım yandı. İlk makine de aşırı yüklenmiş dendi ve bu sebeple tambur kopup içerideki motor kısmını ezmiş garanti dışı dediler. Oysa ki makineyi hiçbir zaman tam doldurmam zaten buna gerek olmuyor genelde yarım dolu vaziyette çalıştırırım. İlk makine bozulunca yine 7 yıl garantili makine aldım o makine de 4. senesinde ama aşırı ses yapıyor servisi geldi rapor tuttu fabrikaya yolladı ama fabrika makine içten çürümüş rutubet, nem ve aşırı buhar sebep olmuş bu sebeple garanti dışı dedi. Oysa ki banyom oldukça büyük ne havalandırma sıkıntısı var ne rutubet var.

Vakit çok olsa tüketici hakem heyetine giderdim ama Samsung ile profesyonel bir DSLR fotoğraf makinesi tecrübem oldu aldıktan 40 gün sonra makine kapandı ve hiç açılmadı. Tüketici hakem heyeti ile 1.5 sene uğraştım Samsung kendi hatasını kabul etmemek için çok diretti ama bilirkişi benim bir hatam olmadığına karar verince 1.5 sene sonra paramı geri alabildim. Tabi bu sürede fotoğraf işlerinden soğudum ve o vakittir bir kare bile çekmedim.

Bana dolandırıcı olmayan, kul hakkına girmekten korkan ve işini düzgün yapan bir servis hizmeti lazım. Bu sebeple üçüne beşine bakmıyorum sağlam olsun sorun çıkartmasın sorun çıkartırsa da servisi hemen yalan yere insanı suçlamasın istiyorum.

• merhaba arkadaşlar, şu anda nişanlıyım nasipse yaza düğün var. çeyizlik beyaz eşya araştırıyorum. bu konuda yazan bilgili arkadaşlar önüme epey ışık oldu. ben de kendimce seçimler yaptım ve bu seçimlerin optimum olduğuna inanıyorum.

ama yine de bilgisiyle ünü ekşi sözlük'e dahi ulaşmış @candogan62 üstadtan onay almak istiyorum.

buzdolabı siemens kg56nvw30n (kombi tipi, a++, brüt 559l, 42db)
    çamaşır mk siemens wm12t460tr (8kg, 1200 devir, a+++, tambur 63l, yıkamada 50db, sıkmada 74db)
    bulaşık mk siemens sn24d280tr (4 program, a+, 48 db, 3raflı)
    fırın siemens hb559wt1t ( a enerji, 60l)
    ocak siemens eo6c2pb11o ( beyaz cam ankastre)
    davlumbaz siemens lc65ka270t (duvar tipi, diagonal, 60 cm)

üstad(@candogan62), bu makineler nasıl? daha uygun fiyatlı ikame markalar var mıdır? sence buzdolabının modelini biraz düşürüp ocak/fırın/davlumbaz setinin modelini yükseltmeli miyim? bir de mutfağım ufak olduğu için eni 60 cm'lik buzdolaplarına bakıyordum. bosch, siemens ve samsung'da var görünüyor ama hiçbir yetkili bayiide canlı kanlı göremedim. satmıyor diye getirmiyorlarmış. ben de mecburiyetten 70 cm'lik bir modele döndüm. çamaşır makinesi için de ariston hotpoint aqualtis tk 49 10/7 yıkama/kurutma makinesi aklımı çelmiyor değil.

siemens ve bosch aynı grup şirket ama bence ayrıştıkları nokta tasarım. tamamiyle kişisel yorumum ise, bosch sanki biraz daha mekanik ve klasik modeller üretirken siemens dijital ve teknolojikmiş gibi görünen modeller üretiyor. bir de hemen hemen aynı fiyatlara siemens'ten birkaç ek özelliği de olan makineler bulabiliyorsunuz.

yalnız siemens müşteri hizmetlerini aradığımda müşteri temsilcisi garanti süresinin fatura tarihinden itibaren başladığını belirtti. yani montaj sonrası değil. bir de birkaç bir şey için servisin ücretli olduğunu belirtti.

@shopsiemens'ten de bu seçimlerim için fiyat ve öneri alabilirsem çok iyi olacak.

herkese hayırlı forumlar dilerim.@shopsiemens @candogan62

• Arkadaşlar herkese merhabalar çamaşır mak. Electrolux EWF1294BW vs Samsung WF90F5E0W2W/AH ve Siemens WM12T480TR hangisi alınır candoğan hocam sizinde fikirlerinizi almak istiyorum. 3 makinanında fiyatları aşağı yukarı aynı 1350 civarı. 18 yıllık bosch emektar artık değişme zamanı geldi çok gürültülü çalışıyor her an dağılacak gibi duruyor :)) 1600 tl ye kadar 9 veya 10 kg başka makina öneriside olabilir.cevaplar için teşekkür ederim bu arada samsung bu modeli polonya üretimi deniliyor. bunuda not olarak belirtmek istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ewerpower -- 9 Aralık 2016; 4:52:53 >
  • 200torbacimento 2 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

KG56NVW30N
    Nakit - 2.250,00
    Kredi kartına mail orderla taksit - 2.315

WM12T460TR
    N - 1.255,00
    K - 1.285,00

WM12T480TR 9 kg lık olanı
    N - 1.340,00
    K - 1.375,00

EO6C2PB11O
    N - 605,00
    K - 620,00

HB559W1T
    N - 890,00
    K - 910,00

LC65KA270T
    N - 835,00
    K - 855,00

Fırında ispanya üretimi isterseniz HB43GS256 modeline bakılabilir.
    N - 1.340,00
    K - 1.370,00

• shopsiemens S kullanıcısına yanıt
    Hocam özel mesaj attım bakarmısın?

• Bende mesaj atttım,ve kargo fiyatı ne kadar sizmi ödüyorsunuz bizmi.teşekkürler
  • Açıkçası ek garantideki son durum nedir bilemiyorum.Ancak garanti kartı yok gibi birşey bana çok saçma geldi.Önceden de dediğim gibi benim makinede herhangi bir sorun çıkmadı.O yüzden servis konusunda yorum yapamam.Karar sizin..Servis iyi olsun diyorsanız bence Bosch Arçelik gibi markalara yönelin...
  • ewerpower kullanıcısına yanıt
    Merhabalar;

Baktığınız Electrolux EWF1294BW çamaşır makinesi inverter motorlu olmasına rağmen sesi fazla bence yıkamada 54db, 1200 devir sıkmada 78dB. Samsung un çamaşır makineleri çok başarılı değil, dengeleme ve sıkma başarımı iyi değil. Siemens in beğendiğiniz modeli IQ Drive(Inverter Motor)lu yıkamada 51dB, 1200 devir sıkmada 75db.
  • quote:

Açıkçası ek garantideki son durum nedir bilemiyorum.Ancak garanti kartı yok gibi birşey bana çok saçma geldi.Önceden de dediğim gibi benim makinede herhangi bir sorun çıkmadı.O yüzden servis konusunda yorum yapamam.Karar sizin..Servis iyi olsun diyorsanız bence Bosch Arçelik gibi markalara yönelin...

Ek garanti karyı yoksa sıkıntı. Profilo alacağım sanırım değerli vaktinizi ayırıp cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Felice Forte

Merhabalar;

Baktığınız Electrolux EWF1294BW çamaşır makinesi inverter motorlu olmasına rağmen sesi fazla bence yıkamada 54db, 1200 devir sıkmada 78dB. Samsung un çamaşır makineleri çok başarılı değil, dengeleme ve sıkma başarımı iyi değil. Siemens in beğendiğiniz modeli IQ Drive(Inverter Motor)lu yıkamada 51dB, 1200 devir sıkmada 75db.

Arkadaşım bilgilendirme için teşekkür ederim,bende gün içinde buradaki büyük bir mağazada ürünleri gördüm inceledim.elktrolux bu modelde ön yıkama hiç bir programda yokmuş(ön yıkama düşünenler için önemli bir ayrıntı) bunu elemek zorunda kaldım,siemens konusunda buradaki shopsiemens serdar beyle görüştüm güzelce makina konusunda aydınlattı beni şu anda ilk sırada görünüyor.geleyim samsunga bu model polonya değil çin üretimi şu anda ikinci sırada,geleyim esas konuya mağazada incelemelerim sonucunda satıcının önerisi olan ve bu forumdada sık sık önerilen Electrolux EWF1497CDW2 modelini gördüm yaklaşık 700-750 tl arası fark verirsem bunu alabiliyorum gerek işçilik gerek malzeme kalitesi bariz farklı,özellikleri ve düşük elektrik ve su sarfiyatıyla albenisi yüksek bir mak.ve üstelik bu modelde bir çok programda ön yıkama özelliği var akşam vakti bu mak.görünce diğerlerine bakmak istemedim :)) fakat aradaki fiyat farkına değermi,arkadaşlar değerli önerilerini bekliyorum.

• ewerpower kullanıcısına yanıt
    2000 tl civarında alınabilecek yegane makinelerdendir.
    Electrolux EWF1497CDW2 öneririm.

• 
Sayfa: önceki 645646647648649
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.